Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Сводін

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Сводін, оцінка вікна 15.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 07:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1371381391401411420,0 км0,2 км0,4 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 141 до 137 м н. р. м. на 0,6 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    139 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Сводін за 2017 рік
    2017знято 10 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Сводін за 2020 рік
    2020знято 13 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Сводін за 2023 рік
    2023знято 20 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Сводін

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • нітрати вище норми (від 50 мг/л)1

    Найвищі нітрати

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Svodín

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Mg–Na+K–Ca–HCO₃

    Mineralizácia 905 mg/l, veľmi tvrdá voda (27,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,410 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 79. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    83. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 5,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Svodínsky potok, pod priehradou).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    20vrtov do 3 km

    119 rozborov vody v okolí

    Z toho 20 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    75°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Bruty – VTB-1, 7,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    6záznamov do 5 km

    2 ložiská, 4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Dubnícka depresia100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,44typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    27,3°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    905mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Mg–Na+K–Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • МагнійМґ77,0 мг/л96. percentil
    • ДраслікK55,8 мг/л96. percentil
    • НатрійНа48,8 мг/л95. percentil
    • ХлоридиЦл66,4 мг/л95. percentil
    • ФторидиF0,340 мг/л95. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3444 мг/л94. percentil
    • СульфатиSO499,4 мг/л88. percentil
    • КальційЦа68,3 мг/л56. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO332,7 мг/л95. percentil
    • ФосфоречнаниPO41,30 мг/л95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК8,61 мг/л95. percentil
    • АмоніумNH40,499 мг/л86. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн65,8 μg/l95. percentil
    • МарганецьМн44,4 μg/l59. percentil
    • ЗалізоФе0,0970 мг/л48. percentil
    • АлюмінійАл10,5 μg/l2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • СеленСе0,410 мг/кг79. percentil
    • МідьЦу32,7 мг/кг76. percentil
    • ЦинкЗн128 мг/кг73. percentil
    • КобальтЦо10,1 мг/кг72. percentil
    • АрсенАс7,74 мг/кг62. percentil
    • ОловоПб17,3 мг/кг59. percentil
    • ХромЦр72,8 мг/кг51. percentil
    • РтутьГґ0,103 мг/кг50. percentil
    • ЦінСн2,48 мг/кг43. percentil
    • НікельНі22,8 мг/кг41. percentil
    • ВанадійV55,7 мг/кг19. percentil
    • АнтимонСб0,339 мг/кг15. percentil
    • КадмійЦд0,0630 мг/кг10. percentil
    • БізмутБі0,111 мг/кг9. percentil
    • МолібденМо0,140 мг/кг7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ФосфорP1 761 мг/кг95. percentil
    • КальційЦа5,15 %81. percentil
    • МарганецьМн1 135 мг/кг75. percentil
    • МагнійМґ1,25 %73. percentil
    • ДраслікK1,58 %60. percentil
    • ЗалізоФе2,76 %54. percentil
    • АлюмінійАл5,25 %36. percentil
    • ТітанТі4 082 мг/кг35. percentil
    • НатрійНа0,792 %34. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр166 мг/кг73. percentil
    • БорB65,9 мг/кг65. percentil
    • ЦерЦе63,1 мг/кг64. percentil
    • ЛітіумЛі30,3 мг/кг55. percentil
    • ИтріумY26,7 мг/кг45. percentil
    • РубідіумРб85,7 мг/кг42. percentil
    • БаріумБа405 мг/кг38. percentil
    • БерилійБе1,12 мг/кг34. percentil
    • ЗірконЗр333 мг/кг28. percentil
    • ҐаліумҐа9,05 мг/кг15. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,19 ppm89. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,34 ppm89. percentil
    • Калій (K)K1,29 %45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Dubnícka depresia100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Gbelce – občasný (1,5 km od vody)Gbelce – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Svodín – Maďarský Svodín – občasný (2,4 km od vody)Gbelce – nijaký (2,6 km od vody)Nová Vieska – občasný (2,8 km od vody)Svodín – Maďarský Svodín – nijaký (3,0 km od vody)Bruty – VTB-1 – nekúpeľný (7,3 km od vody)VTB-1 – l2 (7,1 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (7,0 km od vody)Gbelce – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Gbelce – tehliarske suroviny (2,6 km od vody)Gbelce – Paríž – tehliarske suroviny (1,2 km od vody)Nová Vieska – tehliarske suroviny (2,4 km od vody)Gbelce – uhlie (2,9 km od vody)Nová Vieska – stavebný piesok – piesky (3,0 km od vody)Nová Vieska – paleontológia (4,3 km od vody)Svodín – všeobecná geológia (4,8 km od vody)Svodín – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Svodín – monitorovací vrt (2,4 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 20,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаbežná hodnota
      najvyššie 41,0 μg/lmedián 41,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 110 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,8 мг/лmedián 11,8 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Svodínsky potok, pod priehradou, 2010, 110 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 101 μg/lmedián 31,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,20 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,120 мг/лmedián 0,0150 мг/л10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 1,20 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 670 μg/lmedián 163 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,15 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa226,1 Bq/l17,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Ґбелцеtehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,6 км
    Ґбелцеtehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,6 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    20 vrtov v pásme 3 km, z toho 2 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 20.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м2×
    • 10–30 м12×
    • 30–100 м1×
    • 100–300 м2×
    • nad 300 m3×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Сцф-10mapovací102,0 м6947120 м
    Š-32ložiskový125,4 м113472,3 км
    V-9ložiskový9,0 м810932,4 км
    Сводінmonitorovací vrt16,0 м82729 2Ac17.pdf2,4 км
    V-10ložiskový21,0 м810932,4 км
    Сводінmonitorovací vrt16,0 м82729 2Ac18.pdf2,4 км
    V-1ložiskový11,0 м810932,4 км
    V-13ložiskový13,0 м810932,5 км
    V-11ložiskový20,0 м810932,5 км
    V-4ložiskový16,0 м810932,5 км
    V-12ložiskový9,0 м810932,5 км
    V-5ložiskový10,0 м810932,5 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Брути – VTB-175 °C–1927 мНа-Цлvyužívaný bez nahlasovania údajov7,3 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 526,5 км
    VTB-1geotermálna voda55 – 805 – 1517,1 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Ґбелце40 000 м²1970–1,5 км
    Ґбелце3 500 м²1970–2,3 км
    Сводін – Мадярски Сводін25 000 м²1970–2,4 км
    Ґбелце1 200 м²1970–2,6 км
    Нова Віеска7 000 м²1955–2,8 км
    Сводін – Мадярски Сводін7 000 м²1965–3,0 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Нове Замки1 рибальська ділянка · 0,6 км12ВН Сводін12

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай