Dnes na toku Jazero Ortov

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Jazero Ortov, skóre okna 15.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 18:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: jezero

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Jezero Jedná se o jezero, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1021031041051061071080 km1 km2 km3 km4 km
    Výškový profil terénu (Jezero): od 107 do 103 m n. m. na 4,1 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    105 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    104 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    106 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Jazero Ortov z roku 2019
    2019snímkováno 13. 6. 2019
    Letecký snímek toku Jazero Ortov z roku 2022
    2022snímkováno 26. 8. 2022
    Letecký snímek toku Jazero Ortov z roku 2025
    2025snímkováno 5. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Jazero Ortov

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 3 a více ukazatelů1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    • Jazero OrtovJazero Ortov · nesplněná norma v 1 z 4 let6 ukazatelů

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Jazero Ortov

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 4 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny67 % vodní hladiny

    33% mladé sedimenty

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,5modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 350 mg/l, středně tvrdá voda (11,3 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 31,5 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 74. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km65 °C115 °C

    Teplo pod nohama

    65°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 108 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 115 °C (nárůst o 50 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    52dávkový příkon nGy/h

    percentil 60 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Stroncium 400 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 82 (Ortov, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    63vrtů do 3 km

    322 rozborů vody v okolí

    Z toho 57 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    85°C u ústí vrtu

    3 geotermální vrty do 10 km

    Nejteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 1,7 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    9místa v okruhu 3 km

    9 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    1záznam do 5 km

    1 rudný výskyt

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny67%SR 72 %
    • Mladé sedimenty33%SR 8,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×
    KvartérníPleistocéneolické sedimenty: sprašové a jemné písčité spraše, vápenaté a sprašované jíly obecně1×

    Kvartérní pokryv

    • eolické sedimenty67%SR 3,8 %
    • říční sedimenty záplavových oblastí33%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu25m
    • 20 – 30100%SR 1,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negativní jednotka (nízké roviny a pánve, neotektonické prohlubně)100%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velmi malé poklesy100%SR 7,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Východní Slovenská pánev100%SR 7,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast aluviálních ložisek67%SR 15 %
    • oblast eolické spraše33%SR 1,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 3 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)100%SR 22 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartér dolní části toků UH, Laborec, Ondava a pravá strana Latorica100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,51typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    11,3°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,02 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    350mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • ChloridyCl25,9 mg/lpercentil76
    • FluoridyF0,170 mg/lpercentil72
    • SodíkNa13,5 mg/lpercentil66
    • DraslíkK4,08 mg/lpercentil65
    • VápníkCa62,3 mg/lpercentil49
    • SíranySO437,2 mg/lpercentil46
    • BikarbonátyHCO3187 mg/lpercentil41
    • HořčíkMg11,3 mg/lpercentil36

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,432 mg/lpercentil77
    • AmmoniumNH40,260 mg/lpercentil74
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK4,26 mg/lpercentil71
    • DusičnanyNO33,53 mg/lpercentil22

    Kovy

    • ŽelezoFe0,837 mg/lpercentil95
    • ManganMn315 μg/lpercentil93
    • HliníkAl250 μg/lpercentil85
    • ZinekZn6,52 μg/lpercentil49

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi31,5 mg/kgpercentil74
    • ArsenAs9,44 mg/kgpercentil73
    • ChromCr88,8 mg/kgpercentil73
    • VanadV78,5 mg/kgpercentil70
    • VizmutBi0,279 mg/kgpercentil69
    • CínSn3,14 mg/kgpercentil66
    • MolybdenMo0,412 mg/kgpercentil56
    • AntimonSb0,649 mg/kgpercentil51
    • MěďCu23,4 mg/kgpercentil49
    • VéstPb14,0 mg/kgpercentil40
    • SelenSe0,186 mg/kgpercentil34
    • KadmiumCd0,110 mg/kgpercentil29
    • ZinekZn75,7 mg/kgpercentil25
    • KobaltCo6,46 mg/kgpercentil20
    • RtuťHg0,0442 mg/kgpercentil10

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • DraslíkK1,73 %percentil80
    • ŽelezoFe3,28 %percentil75
    • TitanTi5 040 mg/kgpercentil70
    • HliníkAl6,25 %percentil69
    • FosforP891 mg/kgpercentil56
    • SodíkNa0,876 %percentil52
    • ManganMn656 mg/kgpercentil26
    • VápníkCa1,16 %percentil19
    • HořčíkMg0,646 %percentil19
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • GalliumGa20,6 mg/kgpercentil92
    • BerylliumBe2,26 mg/kgpercentil91
    • LithiumLi36,8 mg/kgpercentil81
    • YttriumY33,5 mg/kgpercentil77
    • RubidiumRb100 mg/kgpercentil76
    • CeriumCe66,6 mg/kgpercentil72
    • ZirkoniumZr446 mg/kgpercentil64
    • BorB62,6 mg/kgpercentil56
    • BaryumBa444 mg/kgpercentil52
    • StronciumSr106 mg/kgpercentil20

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    52nGy/h ve vzduchu

    rozsah 51 až 52 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,84 ppm65. percentil
    • Draslík (K)K1,31 %percentil55
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,59 ppm50. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137323 Bq/m²3. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -5nT

    rozsah -13 až 12 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -2mGal

    zbytkový +0,6 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km65 °C115 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    65 / 115 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 50 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 108 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)97–117m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek104m a.s.l.
    • Průměrný sklon0,5°
    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Geomorfologické jednotky

    • Východní slovenská nížina100%SR 3,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Východní slovenská nížina100%SR 4,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy středně náchylné k okyselení100%SR 25 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a67%SR 45 %
    • poměrně čistá půda33%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Čierne Pole – nelze odhadnout (230 m od vody)Maťovské Vojkovce – Kapušianske Vojkovce – nelze odhadnout (1,3 km od vody)Maťovské Vojkovce – Kapušianske Vojkovce – žádný (1,5 km od vody)Krišovská Liesková – nelze odhadnout (1,8 km od vody)Krišovská Liesková – příležitostný (1,9 km od vody)Veľké Kapušany – nelze odhadnout (2,2 km od vody)Maťovské Vojkovce – Kapušianske Vojkovce – nelze odhadnout (2,3 km od vody)Veľké Kapušany – nelze odhadnout (2,4 km od vody)Maťovské Vojkovce – Maťovce – nelze odhadnout (2,5 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – mimo SPA (1,7 km od vody)Čičarovce – Čičarovce-5 – mimo SPA (6,6 km od vody)Beša – Čičarovce-6 – mimo SPA (9,0 km od vody)Veľké Kapušany – stavebný piesok – písek (3,5 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Čierne Pole – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Kapušanské Vojkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kapušianske Vojkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Veľké Kapušany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Bajany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Veškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veľké Kapušany (2,0 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Liesková – SHMú pozorovací vrt (2,1 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľké Kapušany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)VSN-3-Veľké Kapušany – zavlažovací vrt (2,4 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Maťovce-Veškovce – drenážní vrt (2,5 km od vody)VSN-3 Čičarovce – zavlažovací vrt (2,5 km od vody)Veľké Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Veškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Veškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Veškovce – drenážní vrt (2,7 km od vody)Veľké Kapušany – negativní vrt (2,7 km od vody)Maťovce-Vaškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Pavlovce nad Uhom – SHMú pozorovací vrt (2,7 km od vody)Maťovce – drenážní vrt (2,8 km od vody)Liesková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Lekárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • StronciumSrmírně zvýšené
      nejvyšší 400 μg/lmedián 353 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 40 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 2,40 μg/lmedián 1,70 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 77 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,840 μg/lmedián 0,805 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 40 m od vody. Srovnání: percentil 48 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok, 220 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 220 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 10,4 mg/lmedián 7,60 mg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Ortov, potok2000, 40 m od vody. Srovnání: percentil 49 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 10,8 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzorky62 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 19,0 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzorky65 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 19,3 μg/lmedián 1,55 μg/l26 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 310 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 8 450 μg/lmedián 421 μg/l26 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 55,0 μg/lmedián 12,0 μg/l26 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzorky77 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,40 μg/lmedián 0,425 μg/l26 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzorky81 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře513,2 Bq/l2,67 Bq/l
    potok, řeka11,99 Bq/l1,99 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    63 vrtů v pásmu 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 23 ostatních; s číslem archivní zprávy 57.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m6×
    • 10–30 m22×
    • 30–100 m16×
    • 100–300 m0×
    • přes 300 m16×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Pavlovce-XIV.vklad642,0 m11332280 m
    Veľké Kapušanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou36,0 m78121 129Ac52.pdf290 m
    ORT-1/70vklad5,0 m24853380 m
    Kap.II.vklad672,0 m11332400 m
    Veľké Kapušanyvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou39,0 m78121 129Ac51.pdf420 m
    Čierne Polevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou42,0 m38220 129Ac37.pdf840 m
    Kap.VII.vklad654,0 m11332840 m
    Kap.VIII.vklad622,0 m11332880 m
    Pavlovce-4vklad2 470,0 m–1,0 km
    V-80vklad7,8 m41111,0 km
    Kapušanské Vojkovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou27,0 m9888 129Ac10.pdf1,4 km
    Kapušianske Vojkovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou31,0 m75636 129Ac49.pdf1,5 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnepoužitý1,7 km
    Čičarovce – Čičarovce-549 °C1,3 l/s1146 mNa-Clnepoužitý6,6 km
    Beša – Čičarovce-639 °C1,0 l/s873 mNa-Clnepoužitý9,0 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Čierne Pole–1980–230 m
    Maťovské Vojkovce – Kapušianske Vojkovce–1960–1,3 km
    Maťovské Vojkovce – Kapušianske Vojkovce–1975–1,5 km
    Krišovská Liesková100 m²1960–1,8 km
    Krišovská Liesková–1960–1,9 km
    Veľké Kapušany–1980–2,2 km
    Maťovské Vojkovce – Kapušianske Vojkovce–1992–2,3 km
    Veľké Kapušany–1965–2,4 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Veľké Kapušany1 revír · 4,1 km4Jazero Ortov4

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád