Vymezení revíru: Čiastkové povodie rieky Trnávka od cestného mosta v obci Vojčice po pramene, Bačkovský potok od ústia po pramene a Manov kanál. Skóre, nejlepší okno dne a co ho táhne nahoru nebo dolů Načítám údaje… Vodní stav, teplota, modelový průtok a spád Načítám údaje… Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Hodina po hodině, tlak a nejbližší dny Načítám údaje… Kde jsou slunce a měsíc právě teď a kdy přijdou nejlepší okna dne Táhněte po ose a uvidíte, kde budou slunce a měsíc. Den trvá 9 h 32 min. Úplněk kolem 24. 11., nov kolem 9. 11.. Solunární teorie není vědecky potvrzena, bereme ji jako doplněk. Zlatá hodinka je čas kolem východu a západu slunce, kdy ryby často berou. Průběh vody, místa u vody, charakter a základní údaje Čára zobrazuje průběh revíru podle dat Rybárske revíry 2026. Přístupová místa a přesné hranice si ověřte na místě. Rychle se prohřívá i ochlazuje. Ryby jsou plaché, pomáhá tichý přístup a jemná montáž. Dobře prokysličená voda a bohatá potrava (larvy vodního hmyzu). Typické pro lipanové a parmové pásmo, štěrkové lavice slouží mnoha rybám i jako trdliště. Mírné zákruty: na jednom úseku najdete jak hlubší výmoly, tak mělčí lavice. V létě chladnější voda, více padajícího hmyzu a úkrytů. Bývá dobrým místem pro pstruhy a lipany. Roste u vody, kořeny zpevňují břeh a vytvářejí úkryty pod hladinou. Větve visí nad vodou, dávají stín a hmyz. Typická dřevina břehů potoků a řek. Hustý kořenový systém vytváří podmyté břehy a úkryty, listí se rychle rozkládá. Jezy, stupně nebo hatě: bariéra pro migraci ryb, pod stavbou bývá vývar. Ověřte si zákazy lovu v blízkosti staveb. Výklad je obecný a vychází z popisu revíru v datech a z běžné rybářské praxe. Skutečné podmínky na místě se mohou lišit, před lovem je zkontrolujte. Zobrazená jsou místa do 3 km od toku. Doba hájení, doba lovu, lovné míry a denní limit. Orientačně: ověřte si je v rybářském řádu revíru 15. 3. – 31. 5. lov všech ryb zakázánmimo toto období Zákaz neplatí 1. 5. – 31. 5. při rybářských závodech (§ 13 odst. 3). Nevztahuje se ani na kaprové vody, které jsou vodním tokem (ne však nádrže, slepá, mrtvá a odstavená ramena), ani na ostatní vodní plochy (§ 13 odst. 5). Který případ je váš revír, ověřte v rybářském řádu revíru. Doba hájení jednotlivých druhů (níže) platí nezávisle na této době hájení. Platí jen mimo dobu hájení. Mimo tyto hodiny je lov zakázán (§ 14 písm. b zákona). leden až duben, listopad, prosinec6.00 – 21.00 h Kvě4.00 – 24.00 h červen až říjen0.00 – 24.00 h Měsíce, které v tabulce chybějí, spadají do doby hájení. Doba v listopadu a prosinci na pstruhových a lipanových vodách souvisí s výjimkou pro lov hlavatky (§ 13 odst. 4 zákona); co se v té době smí lovit, ověřte v rybářském řádu. Na hraničních vodách platí doba z povolenky nebo rybářského řádu (§ 11 odst. 2 vyhlášky). Noční lov zákon upravuje dvěma formulacemi, které se na první pohled rozcházejí, proto se na něj vždy zeptejte v rybářském řádu revíru nebo u rybářské stráže. Jde o shrnutí. U nástrah, háčků a návnady si přečtěte i rybářský řád revíru, protože uživatel může podmínky zpřísnit. Modrá a zelená skupina se nekombinují. Limit platí za den i při lovu na více revírech a po jeho dosažení lov pro ten den končí. Skupiny druhů vycházejí z výkladu SRZ z ledna 2026, ne přímo z textu paragrafu. Uživatel revíru může v povolence určit nižší limit, tehdy platí přísnější. V tomto období se druh nesmí lovit, i když jinak lov v dané době dovoluje typ vody. Platí nezávisle na době hájení všech ryb. Některé druhy jsou chráněny celoročně (například drsek, mihule, hrouzci, sekavci, síh maréna, parma karpatská, ostrucha křivočará) a jejich lov je zakázán vždy. Úplný seznam druhů je v průvodci Rybářský zákon po pravidlech. Nejmenší délka, od které si rybu smíte ponechat. Uživatel revíru může míru zvýšit, platnou hodnotu hledejte v povolence a rybářském řádu. Měří se celková délka od předního konce hlavy po konec nejdelšího paprsku ocasní ploutve (§ 12 odst. 4). Bez lovné míry jsou například slunka obecná, karas stříbřitý, okoun říční, plotice obecná, mřenka mramorovaná (slíž severný) a invazní druhy. Stav k 6. 11. 2026: zákon č. 216/2018 Z. z. o rybářství (znění od 1. 1. 2022) a vyhláška č. 381/2018 Z. z. (znění od 1. 1. 2019); novější znění jsme nenašli. Zákon se může změnit, platné znění najdete na Slov-Lex (zákon) a Slov-Lex (vyhláška). Na stejném toku a nejbližší v povodí Načítám 3D model terénu… Kvalita vody, povodí, dno, ryby, vodní hmyz, zvěř a rizika z otevřených databází. Kromě zvěře a rizik jsou zahrnuty i do skóre aktivity. Voda patří mezi dolních 4 % z 897 kaprových revírů s údaji. Spolehlivost střední: použili jsme 5 údajů o vodě, ostatní chybí a do hodnocení nevstupují. sklon 18 ‰, 250 m n. m. → lipanové pásmo Podle sklonu a nadmořské výšky leží tok v oblasti, která odpovídá lipanovému pásmu. Pro kapry a kaprovité ryby to není přirozené pásmo, ryby se tu drží spíše díky zarybňování a místním podmínkám. Evropské toky jsou od pramene k ústí rozděleny do pásem s typickými rybami: pstruh, lipan, parna a nížina; jsou určeny především gradientem a velikostí toků (Huet 1959) a zóny lze také použít k posouzení stavu toků (Aarts a Nienhuis 2003). Zónu odhadneme ze sklonu linie rybářského revíru a jeho převýšení; jde o zjednodušení bez šířky proudu. Shoda mezi zónou a typem rybářské oblasti přidává +1 ke kvalitě, jasný nesoulad −1. Zdroje: Huet 1959; Aarts a Nienhuis 2003 ≈ 10,8 °dH (1,9 mmol/l vápníku a hořčíku), atlas ŠGÚDŠ Středně měkká voda: produktivita je průměrná. Voda s vápníkem a hořčíkem je produktivnější a lépe tlumí výkyvy kyselosti: produkce pstruhů byla vyšší ve vápenatých tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006) a index založený na rozpuštěných pevných látkách a hloubce předpovídá výnos ryb z jezer (Ryder a kol. 1974). V irských tocích však geologie nezměnila hustotu pstruhů (Lehane a kol. 2004) a Downing a kol. (1990) ukázal, že výroba souvisí spíše s prvovýrobou. Tedy pouze ±1 bod. Tvrdost pochází z atlasu ŠGÚDŠ, nikoli z měření v rybářském revíru; nahrazuje samostatně posuzované podloží pánve. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004; Ryder a kol. 1974 pH 7,8, atlas ŠGÚDŠ pH je v rozmezí, ve kterém se rybám běžně daří. Ryby pod pH přibližně 6 trpí a pstruzi a lipan jsou citlivější než kaprovití (Alabaster a Lloyd 1982); v kyselé měkké vodě se hliník uvolňuje z půdy a poškozuje žábry (Gensemer a Playle 1999). pH z atlasu je modelový odhad, takže snížení je pouze −1 nebo −2, a to pouze tam, kde nemáme žádné měření pH (které se posuzuje samostatným faktorem). Zdroje: Alabaster a Lloyd 1982; Gensemer a Playle 1999 ≈ 346 mg/l, atlas ŠGÚDŠ Střední mineralizace odpovídá produktivním tokům a nádržím. Rozpuštěné pevné látky (mineralizace) souvisí s úrodností vody, a proto je Ryder použil k odhadu produkce ryb v jezerech (Ryder 1965, Ryder a kol. 1974). Downing a kol. (1990) však ukázal, že primární produkce je lepším prediktorem produkce. Nezadává skóre, pouze index vhodnosti. Zdroje: Ryder 1965; Ryder a kol. 1974; Downing a kol. 1990 1 prvky mezi nejvyššími 10 % v Slovensko (atlas ŠGÚDŠ 1999) Kovy v sedimentech se mohou hromadit u bentických živočichů a ryb; vysoké hodnoty jsou v rudných oblastech často přirozené. Toxicita kovů pro ryby klesá s tvrdostí vody, protože vápník soutěží s kovem o místa na žábrách (Pagekopf 1983). Atlas ŠGÚDŠ uvádí pouze pořadí mezi toky, nikoli koncentraci srovnatelnou s limitem (MacDonald a kol. 2000). V tvrdé vodě tedy hodnotíme kovy mírněji, v měkké vodě přísněji. Zdroje: Pagenkopf 1983; Gensemer a Playle 1999; MacDonald a kol. 2000 Stejné údaje o vodě hodnoceny vůči požadavkům pstruhů, lipanů a kaprů. Revír je veden jako kaprový revír, zvýrazněn je jeho typ. Index 0 až 100 porovnává vlastnosti vody s požadavky daného druhu (60 je neutrální hodnota, 100 ideální). Slovní hodnocení vychází ze srovnání s jinými rybářskými revíry stejného typu, protože většina slovenských vod má pro svůj druh dobré hodnoty. Index nemá vliv na to, zda se v rybářském revíru skutečně vyskytují ryby (o tom rozhoduje zarybnění a hospodář). Tvrdost, pH a mineralizace z atlasů jsou historické a modelové odhady. Jen malá část z toho se odvíjí od skóre podmínek a kvality rybářského revíru (tvrdost ±1, kyselost atlasu −2 až 0, shoda zóny toku ±1 vůči kvalitě). Posoudili jsme 17 faktorů, skóre mění 5 z nich. Úpravy jsou v rozsahu od −14 do +12 bodů, aby nepřevážily počasí a teplotu vody. Započítávají se do skóre, řazení i filtrů. ≈ 10,8 °dH, atlas ŠGÚDŠ Tvrdší voda je produktivnější, má více potravy a lépe tlumí výkyvy kyselosti. Voda s vápníkem a hořčíkem je produktivnější a lépe tlumí výkyvy kyselosti: produkce pstruhů byla vyšší ve vápenatých tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006) a index založený na rozpuštěných pevných látkách a hloubce předpovídá výnos ryb z jezer (Ryder a kol. 1974). V irských tocích však geologie nezměnila hustotu pstruhů (Lehane a kol. 2004) a Downing a kol. (1990) ukázal, že výroba souvisí spíše s prvovýrobou. Tedy pouze ±1 bod. Tvrdost pochází z atlasu ŠGÚDŠ, nikoli z měření v rybářském revíru; nahrazuje samostatně posuzované podloží pánve. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004; Ryder a kol. 1974 místo Vojčice na toku Trnávka, na čáře revíru, nesplněná norma v 1 z 4 let (2022 až 2025); v roce 2022: rozpuštěný kyslík, CHSK (chemická spotřeba kyslíku), amonné ionty, dusitany, fosfor celkový Nejbližší místo monitoringu SHMÚ na tomto toku nesplňuje normy jen v ukazatelích, které se do skóre nepočítají: PAU (benzo(a)pyren a podobné) překračuje většina toků kvůli extrémně nízké normě a soli, železo či mangan jsou často přirozené. Ukazatele najdete v rozboru u revíru. Nejbližší místo monitoringu SHMÚ na tomtéž toku: nesplněné normy kvality vody za roky 2022 až 2025 (novější roky mají větší váhu). Nedostatek kyslíku a organické znečištění ryby přímo oslabují (Davis 1975), amonné ionty a dusitany jsou toxické, živiny podporují řasy. Přesná míra, o kolik nesplněná norma sníží záběr, není ověřena, proto jde o rybářskou praxi a opatrnost. Zhoršení je nejvýše o 5 bodů a pouze snižuje: co SHMÚ neuvádí, není důkazem čistoty. Benzo(a)pyren a další PAU se do skóre nepočítají, protože jejich extrémně nízkou normu překračuje většina toků. Zdroje: SHMÚ, povrchové vody; nařízení vlády SR č. 269/2010; Davis 1975 dusičnany typicky 0,5 mg/l (norma 50), amonné ionty nad normou na 3 ze 8 stanic Podzemní voda se do toků dostává jako základní odtok a nese dusík z polí a odpadu. Dusičnany živí řasy a přispívají k nočním propadům kyslíku, dusitany jsou pro ryby jedovaté. Dusitany a amonné ionty mohou být v hluboké podzemní vodě i přirozené, proto za ně platí nejvýše jeden bod. Spolehlivost údajů je 100 % (8 stanic do 10 km, nejbližší 0,6 km, údaje z roku 2025), úprava se započítala celá. Podzemní voda se do toků dostává jako základní odtok. Typická hodnota dusičnanů ze stanic do 10 km (od 25 mg/l mírně, od 50 mg/l, což je norma pro pitnou vodu, výrazně) ukazuje, kolik dusíku voda přináší: živí řasy a přispívá k nočním propadům kyslíku (Camargo a kol. 2005). Dusitany a amonné ionty nad normou na některé stanici přidávají jeden bod, protože dusitany jsou pro ryby jedovaté (Lewis a Morris 1986); v hluboké podzemní vodě mohou být i přirozené, proto jen jeden bod. Úprava se násobí spolehlivostí údajů. Zdroje: SHMÚ, podzemní vody; Camargo a kol. 2005; Lewis a Morris 1986 pesticidy (nad normou na 1 ze 2 stanic), nejvyšší hodnota 1,3násobek normy Kovy, pesticidy, PFAS a chlorovaná rozpouštědla nad normou ukazují zatížení okolí. Normy jsou určeny pro pitnou vodu a jsou přísnější než limity škodlivé pro ryby, proto je snížení malé; kovy mohou pocházet také z hornin. PAU se do skóre nepočítají. Spolehlivost údajů je 100 % (8 stanic do 10 km, nejbližší 0,6 km, údaje z roku 2025), úprava se započítala celá. Kovy a polokovy, pesticídy, PFAS a chlorovaná rozpouštědla nad normou na stanicích do 10 km. Normy jsou pitné a přísnější než hranice škodlivé pro ryby, proto je snížení malé: jeden bod při jedné či dvou skupinách látek, dva body při třech skupinách nebo při hodnotě alespoň pětnásobně nad normou. Kovy jsou pro ryby jedovaté, v měkké vodě více (Pagenkopf 1983), PFAS se hromadí v tkáních (Giesy a Kannan 2001); kovy mohou pocházet i z hornin. PAU se nepočítají. Úprava se násobí spolehlivostí údajů. Zdroje: SHMÚ, podzemní vody; Pagenkopf 1983; Giesy a Kannan 2001 0,0× průměrný měsíc, 0 z 20 pozorování za rok, iNaturalist V tomto měsíci se vodní hmyz vyskytuje málo, rozhoduje spíše potrava při dne. Rybáři loví „podle hmyzu“ (suchá a mokrá muška). Měřená závislost úlovků na rojení není v našich zdrojích doložena. Pro tyto faktory chybějí údaje nebo jsou v běžném rozsahu: Pravidla jsou orientační a vycházejí z rybářské praxe a vědeckých studií, u každého faktoru je vidět, jak dobře je podložen. Počasí, tlak vzduchu a teplota vody mají na skóre větší vliv než tyto údaje. Poloha místa je jen přibližná (podle vodního útvaru), proto může být skutečné místo odběru jinde na toku. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádí místa, která nesplnila normu; místo, které v ročence chybí, se nepovažuje za čisté. Vzdálenost a shodu názvu toku určujeme sami, proto jde o orientační přiřazení. V roce 2025 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: Naposledy v roce 2024 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: Naposledy v roce 2024 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: Podzemní voda se do toků dostává jako základní odtok, souvislost s tokem u revíru je proto jen nepřímá. Přirozené látky (železo, mangan, sírany, vodivost) se do hodnocení podle ročenky nepočítají. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (podzemní vody 2017 až 2025). Čistírny do 2 km od revíru. Čistírna nemusí ležet nad revírem, tok u ní neposuzujeme. Zatížení je poměr vyprodukovaného znečištění a kapacity čistírny (EO = ekvivalentní obyvatel). Tok z databáze HydroRIVERS spárovaný s revírem, odchylka čáry kolem 46 m Údaje jsou z celosvětové databáze s hrubším rozlišením (desítky metrů), proto jsou u malých vod jen orientační. Hloubka a objem jsou modelové průměry. Dobře prokysličená voda a bohatá potrava, štěrkové lavice slouží také jako neriště. Podle geologické mapy: fluviálne sedimenty: štrky a piesčité štrky stredných terás s pokryvom spraší a deluviálnych splachov, pleistocén | fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív Popis revíru uvádí dno: štěrk, což se shoduje s geologickou mapou. Mapa ukazuje geologii podloží, nikoli přesné dno na místě. Skutečný materiál dna se může lišit, zejména u nánosů. Málo hmyzu listopad: 0,0× průměrný měsíc 0,0× průměrný měsíc, 0 z 20 pozorování za rok, iNaturalist. Pozorování přidávají lidé z okolí, nejsou to měření u vody. Ukazují, kdy se vodní hmyz obvykle objevuje, a hodí se zejména při lovu na mušku. Typická hodnota z 8 stanic podzemní vody do 10 km od revíru (nejbližší 0,6 km), měření z roku 2025. Bližší stanice mají větší váhu. Jde o podzemní vodu u revíru, ne o měření v samotném toku. Norma je limit, který u ukazatele uvádí SHMÚ (pro pitnou vodu); hodnota rovná normě se stejně jako v SHMÚ počítá za překročení. Štítek „někde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale alespoň jedna stanice ji přesahuje; která, je uvedeno u dlaždice. Ryby jsou na některé látky citlivější než lidé. 0,19mg/l někde nad normou Norma 0,5 mg/l. Rozmezí 0,005 až 1,18 mg/l, 8 stanic. Nad normou: 3 z 8 (nejvyšší: Backov, 0,8 km od revíru). 0,01mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpětí 0,005 až 0,16 mg/l, 8 stanic. 0,5mg/l někde nad normou Norma 50 mg/l. Rozmezí 0,5 až 64,4 mg/l, 8 stanic. Nad normou: 1 z 8 (Novy Ruskov-maly Ruskov, 5,7 km od revíru). 0,12mg/l málo kyslíku Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pro lososovité vody. Rozmezí 0,035 až 3,72 mg/l, 8 stanic. 11,8°C teplejší Rozmezí 10,6 až 13,8 °C, 8 stanic. 7,1 vhodné pro ryby Rozmezí 6,68 až 7,44, 8 stanic. 3,61mmol/l tvrdá Rozmezí 1,22 až 7,96 mmol/l, 8 stanic. 0,23mg/l nad normou Norma 0,2 mg/l. Rozmezí 0,001 až 15,7 mg/l, 8 stanic. Nad normou: 4 z 8 (nejvyšší: Horovce, 3,1 km od revíru). 0,2mg/l nad normou Norma 0,05 mg/l. Rozmezí 0,03 až 2,49 mg/l, 8 stanic. Nad normou: 6 z 8 (nejvyšší: Trhoviste, 5,6 km od revíru). 70,9mg/l pod normou Norma 250 mg/l. Rozpětí 2,6 až 167 mg/l, 8 stanic. 85,3mg/l pod normou Norma 250 mg/l. Rozpětí 6,7 až 177 mg/l, 8 stanic. 73,1mS/m blízko normy Norma 125 mS/m. Rozmezí 34,6 až 152 mS/m, 8 stanic. Nad normou: 1 z 8 (Trhoviste, 5,6 km od revíru). 15% normy pod normou Nejvyšší: Arsen 8,1 µg/l (81 % normy, 0,6 km od revíru). 8 stanic. 60% normy blízko normy Nejvyšší: desethylatrazin 0,13 µg/l (130 % normy, 7,2 km od revíru). 2 stanice. Nad normou: 1 z 2. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 1 stanice. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 1 stanice. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 2 stanice. Zdroje Druhy, které se v okolí vody pozorovaly nebo zaznamenaly. Zvěř, rostliny a rizika nevstupují do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci. Název druhu vede na jeho stránku. Hmyz s vodními larvami. Dospělí jedinci žijí jen krátce a líhnou se najednou v rojích. Nejběžnější kachna; hnízdí téměř u každé vody s pobřežní vegetací. Stojí v mělčině a číhá na drobné ryby. Na březích rybníků a pomalých potoků je snadno vidět. Velká bílá volavka, která loví ryby a žáby v mělčinách. Na Slovensko se její počet zvyšuje, v zimě je vidět i u toků. Plachý lesní pták, který hnízdí ve starých lesích a k potokům a mokřadům chodí lovit ryby a žáby. Pták živící se rybami. Hnízdí u velkých nádrží a přezimuje i na potocích s otevřenou vodou. Dravý hmyz. Larvy žijí pod vodou několik měsíců až let, dospělé vážky loví ve vzduchu nad vodou. Černá se žlutými skvrnami. Žije v listnatých lesích u čistých horských potoků, larvy se vyvíjejí v potoku. Neškodný had se dvěma žlutými skvrnami na zátylku. Dobře plave a loví žáby, ryby a čolky. Největší původní ropucha. Na jaře putuje k vodě, kde se tře. Býložravec, který hrázemi a stavbami mění potok i břehy. Je chráněný. Vytváří mělčiny a tůně, kde se daří rybám a hmyzu. Loví ryby, raky a žáby. Je přísně chráněná a její výskyt se považuje za znamení relativně čisté vody bohaté na ryby. Invazní rostlina z Himalájí, vysoká až dva metry, s růžovými květy. Zarůstá břehy toků. Invazní bylina z východní Asie, která vytváří husté porosty vysoké až tři metry. Vysoká mokřadní rostlina se žlutými květy, která roste na vlhkých březích. Mokřadní rostlina s hnědým válcovitým plodenstvím. Vysoká tráva, která u rybníků a na březích tvoří rozsáhlé rákosiny. Přenáší klíšťovou encefalitidu a lymeskou boreliózu. Číhá ve vysoké trávě a v břehové vegetaci. Jak se chránit: Od jara do podzimu se po lovu zkontrolujte, použijte repelent a dlouhé kalhoty zastrčte do ponožek. Klíště co nejdříve odstraňte pinzetou. Proti encefalitidě existuje očkování. Líhnou se ve stojaté vodě, proto jsou nejhorší u nádrží, slepých ramen a lužních lesů, zejména při západu slunce. Jak se chránit: Při večerním a nočním lovu mějte dlouhý rukáv, repelent a síťku. Rozvoj komárů zrychluje teplo a vlhko po deštích. Invazní rostlina rostoucí na březích potoků a na vlhkých loukách. Její míza na slunci způsobuje popáleniny kůže. Jak se chránit: Nedotýkejte se ho a neprocházejte porostem. Pokud se míza dostane na kůži, smyjte ji vodou a mýdlem a chraňte místo před sluncem. Při větším popálení vyhledejte lékaře. K vodě chodí válet se a pít, hlavně za soumraku a v noci. Jak se chránit: Bachyně s mláďaty umí být agresivní. Zachovejte odstup,aturanocujte na zvěřním přechodu a nenechávejte u vody zbytky jídla. Zvěř, rostliny a rizika: záznamy pocházejí z pozorování a odrážejí i to, kde se pozorovatelé pohybují, nejsou to měření hustoty ani jistota setkání. Platí pro okolí přibližně 35 × 55 km. Podloží, tok a prameny na mapě, hodnoty v místě vody, geomagnetická aktivita a zemětřesení. Jde o informaci o prostředí; do skóre vstupují jen malé hypotézy označené stupněm jistoty (zlomy a horniny, geomagnetická bouře). Mapa podloží potřebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa území (Slovensko) 1 : 50 000: horniny pod povrchem, od naplavených štěrků a písků přes jíly až po žuly a vápence. Barvy podle legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy se ukáže popis horniny v daném místě. Pro rybáře: Štěrkové lavice a kamenité prahy dávají čisté dno a biotop pro candáta, okouna či parmu. Jílovité a bahnité podloží drží potravu pro kapra a cejna. Vápence a dolomity dávají tvrdší, na potravu bohatší vodu než žuly a křemence. Radonové riziko podloží (nízké, střední, vysoké). Vychází z radioaktivity hornin a z puklin. Mapa ukazuje podloží, ne radon ve vodě. Pro rybáře: Radon je přírodní stopovač podzemní vody. Podloží s vyšším radonovým rizikem (žuly, ruly, tektonické zlomy) bývá místem, kde puklinová voda vytéká na povrch. Většina území (Slovensko) je „střední“, proto je zajímavé hlavně vysoké riziko. Ekvivalentní uran v povrchových horninách z letecké gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm se podloží obvykle označuje za zvýšené radonové riziko. Pro rybáře: Vysoký uran je znakem žul, rul a černých břidlic, tedy hornin, ze kterých se do vody dostává radon a rozpuštěné látky. Pro záběr nemá přímý význam, pomáhá číst geologii území. Dávkový příkon gama záření ve vzduchu (nGy/h) z leteckého měření. Jde o přirozené pozadí podloží, ne o znečištění. Pro rybáře: Vyšší hodnoty mají horniny bohaté na uran, thorium a draslík (žuly, ruly, flyš s břidlicemi). Je to doplněk k mapě uranu; rybáři hlavně ukazuje, kde se mění podloží. Anomálie magnetického pole Země (ΔT, v nT) způsobené horninami s magnetickými minerály, například sopečnými horninami, bazalty či amfibolity. Pro rybáře: Ryby (zejména lososovité a úhoři) vnímají magnetické pole. Zda místní anomálie ovlivňují jejich pohyb a záběr, není prokázáno; bere se to jako hypotéza. Kliknutím nebo ťuknutím do mapy zjistíte hodnotu v daném místě. střední Běžné pro většinu Slovensko. 4,7ppm zvýšený Od 4 ppm se podloží bere jako rizikovější na radon. 12,1ppm kolem průměru kůry Přírodní pozadí hornin. 2,00% kolem průměru kůry Přírodní pozadí hornin. 83nGy/h nad světovým průměrem Přirozené pozadí podloží. -109nT pod průměrem okolí Odchylka magnetického pole od průměru okolí. Hodnoty platí pro jedno místo (na mapě označené bodem), nikoli jako průměr celého toku nebo povodia. Radon je v podzemních vodách přirozený stopovač; do mapy není zahrnut radon ve vodě, jen riziko podloží. Značka na ciferníku: průměr horní zemské kůry (uran 2,7 ppm, thorium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a světový průměr přirozené dávky venku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička se nevychyluje do „dobra“ ani „zla“, jen ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený uran nebo radon je pouze údaj o hornině. Pro záběr nemá prokázaný význam; pomáhá číst, z jakého podloží voda pochází. do 250 m zlom v okolí Tektonický zlom na geologické mapě. 0 žádné zaznamenané Žádné v okruhu 1 km. předpokládaný Podél zlomů a u pramenů vytéká z podloží puklinová podzemní voda. Bývá v létě chladnější a v zimě teplejší než voda v toku, proto se na takových místech podle rybářských zkušeností ryby v extrémním počasí zdržují (letní a zimní ostrůvky vhodnější teploty). Čerstvá puklinová voda však může mít málo kyslíka. Jde o zkušenost rybářů, nikoli o měřený jev u tohoto revíru. Zlomy jsou z geologické mapy 1 : 50 000. Prameny pocházejí z hydrogeologické mapy, která pokrývá jen některé regiony, takže nula neznamená, že tam prameny nejsou. Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem. Říční naplaveniny50 % vodní hladiny 30% mladé sedimenty, 20% vulkanické horniny Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000. pH 7,8modelovaný odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizace 346 mg/l, středně tvrdá voda (10,8 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku. 1 z 15prvky v horních 10 % nejvyšší: Vanad 111 mg/kg Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 92. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů. 64°C v hloubce 1000 m tepelný tok 114 mW/m² V hloubce 2 000 m asi 107 °C (nárůst o 42 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska. 0vzorků se zlatem 13 rudných minerálů v sedimentu Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato. 1 z 10ukazatele v horních 5 % nejvyšší: Chrom 6,50 μg/l Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 95 (Manovský, kanál). 549vrtů do 3 km 1007 rozborů vody v okolí Z toho 181 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další. 129°C u ústí vrtu 3 geotermální vrty do 10 km Nejteplejší: Ďurkov – GTD-2, vydatnost 50,0 l/s, 7,6 km od vody. 14místa v okruhu 3 km 14 skládek V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány. 30záznamů do 5 km 11 ložisek, 19 rudných výskytů Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin. 44ploch do 3 km 2 aktivních Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto. Údaje pocházejí z matrik, map a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra a popisují prostředí kolem vody. Blízkost důlního díla nebo zátěže neznamená znečištění vody. Chemismus vody a sedimentů je modelovaný odhad z interpolovaných map Geochemického atlasu Slovenska, nikoli aktuální monitoring nebo měření v toku. Podrobná geologie a geochemie celého toku: hornina pod vodou, složení vody, prvky v sedimentech, záření, geotermální potenciál, kovy, zlato v sedimentu, důlní díla, vrty s rozbory. Nejvyšší předpovídaný Kp v nejbližších 24 hodinách: 4,7 (neklidné pole). Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země od slunečního větru. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ryby, zejména lososovité a úhoři, magnetické pole vnímají. Že by jejich záběr závisel na Kp, však není prokázáno: jde o pozorování rybářů a o hypotézy. Údaj je stejný pro celé území (Slovensko). Do skóre aktivity vstupuje jen při silné geomagnetické bouři (hypotéza, −1 až −2 body). Podle rybářských historek ryby (zejména sumci a úhoři) před otřesy neklidně reagují nebo přestanou brát. Spolehlivě prokázané to není a u slabých otřesů jde o náhodu. Hlubší otřesy z Karpat (například v okolí Komárna a Dobré Vody) lidé většinou vůbec nevnímají. Katalog GEOFON je celosvětový, slabé otřesy v okolí (Slovensko) v něm nemusí být všechny. Nezapočítává se do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikální a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemětřesení). Souvislost geomagnetického pole, otřesů či radonu se záběrem ryb není spolehlivě prokázána, proto se do skóre aktivity nepočítají. Postup je v Metodice. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje se přibližně každých 6 dní Družicové údaje pro tento revír se právě připravují. Obvykle jsou hotové do několika minut, obnovte stránku později. Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.
Právě u vody
Podmínky k lovuIndex aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.
Podmínky k lovu
Index aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.Voda
Modelovaný průtok
Modelový průtokOdhad množství vody v řece (m³/s) z modelu GloFAS, nikoli měření. Rozlišení je asi 5 km, na malých tocích může ukazovat větší řeku v okolí.Výškový profil toku
Výškový profilJak se mění nadmořská výška toku po proudu. Počítá se z digitálního modelu reliéfu (desítky metrů), nikoli z měření hladiny, proto je orientační, zejména u úzkých potoků.Počasí a předpověď
Počasí a předpověď
Obloha: slunce, měsíc a solunární oknaSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Obloha: slunce a měsíc
Solunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.Slunce
MěsícFáze MěsícePři úplňku a novu je gravitační působení nejsilnější. Při jasné úplňkové noci se dravci a kapři často krmí v noci, den po ní může být slabší.
Okna dneSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Mapa a údaje o revíru
48.73047, 21.53859
OpenStreetMap
Údaje o revíru
Charakteristika
Co to znamená pro rybářevysvětlení dna, porostu, linie a dalších údajů tohoto revíru
Soutoky a riziková místa
Podrobnosti
Zákon a pravidla lovu
Hájení všech ryb
§ 13, odstavce 3 a 5 zákonaDenní doba lovu
§ 11 vyhláškyPruty, nástrahy a dny lovu
§ 18 zákonaKolik ryb si smíte ponechat za den
§ 14 vyhláškyDoba hájení jednotlivých druhů§ 10 vyhlášky
Lovné míry§ 12 vyhlášky
Před lovem a po lovu
Novinky z organizace a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Další revíry v okolí
Na toku Trnávka
Nejbližší v povodí
4-3760-1-1Kaprová vodaVN Sečovce
Trebišov, Košický kraj
4-3960-1-1Kaprová vodaVN Vyšná Kamenica
Košický kraj
4-3220-1-1Kaprová vodaVN Bidovce
Košický kraj
4-1620-4-1Salmonidní voda (pstruh)Olšava č. 2
Košický kraj
4-2130-1-1Kaprová vodaRoňava č. 2
Trebišov, Košický kraj
4-1600-4-1Salmonidní voda (pstruh)Olšava
Vranov nad Topľou, Prešovský krajTerén ve 3D
Voda podle veřejných zdrojů
Vhodnost vody pro typ rybářského revíru
Vhodnost vody pro typ revíruIndex 0 až 100: jak dobře vlastnosti vody odpovídají nárokům pstruha, lipana nebo kapra podle typu revíru. Není to předpověď záběrů ani údaj o tom, jaké ryby tam žijí.Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Jak by tato voda vyhovovala každému typu
Co z toho vyplývá
Veřejné zdroje ve skóre podmínekÚdaje o kyslíku, živinách, hloubce nádrže, velikosti toku, dnu, druzích ryb a rojení hmyzu mírně upraví skóre „Podmínky při lovu“. Každá úprava je v rozboru skóre vidět zvlášť.Voda a kyslík+1
Co o tom víme
Znečištění−2
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Život u vody0
Co o tom víme
Skóre nemění
Znečištění vody
Znečištění vody (SHMÚ)Ukazatele kvality vody, které v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nesplňují normy na nejbližším místě monitoringu na tomtéž toku.Povrchová voda: nejbližší místo monitoringu
Další místa na témže toku
Podzemní voda v okolí
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemní voda do 10 km (8 stanic)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 16. 9. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 28. 4. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 1. 4. 2025
Ukázat dalších 5
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 16. 9. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 3. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 13. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 28. 4. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 18. 9. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Čistírny odpadních vod
Čistírny odpadních vod u revíruČistírny do 2 km od revíru: přetížení, plnění požadavků EU a vypuštěné zatížení (BSK₅, CHSK, dusík, fosfor v tunách za rok).Povodí a nádrž
Hloubka nádrže (HydroLAKES)Průměrná hloubka, objem a doba zdržení vody v nádrži z databáze HydroLAKES (WWF). Hloubka je odhadnuta modelem z okolního terénu, takže je orientační.Dno a podloží
Dno a podloží (ŠGÚDŠ)Podloží pod vodou podle hydrogeologické mapy Slovensko 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Udává, zda je okolí štěrkové, písčité, jílovité, bahnité nebo skalnaté.Vodní hmyz
Rojení vodního hmyzu (iNaturalist)Kolik pozorování poďovek, pošvatek a chrostíků lidé v okolí zaznamenali v tomto měsíci v porovnání s ročním průměrem. Pro muškaře je to náznak vývinu hmyzu.
Jepice0Jepice: suchá muška na hladině, zejména při soumraku.
Potočník0Pošvatky: večer a v noci u břehu, hodí se i nymfa a mokrá muška.
Pošvatky0Chrostíci: čisté, studené potoky, často již koncem zimy a brzy na jar.Zdroje fotografií
Podzemní voda: naměřené hodnoty
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amonné ionty
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdost vody
Železo
Mangan
Chloridy
Sírany
Vodivost
Kovy a polokovy
Pesticidy
PFAS („věčné chemikálie“)
Rozpouštědla a benzen
PAU (spalování, ropné látky)
Jak to působí na ryby a vodu
Ryby, zvěř, rostliny a rizika v okolí vodyZvěř a rizika u vody (GBIF)Zvěř, ptáci, rostliny a rizika (medvěd, klíšťata, komáři, bolševník), které lidé v okolí vody zaznamenali. Nepatří do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci.
FaunaJepice
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
PtákKachna divoká
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
PtákVolavka popelavá
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákVolavka bílá
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákČáp černý
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákKormorán velký
Nejvíce záznamů: únor.
O druhu
FaunaVážky
Nejvíce záznamů: srpen.
O druhu
FaunaMlok skvrnitý
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
FaunaUžovka obojková
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
FaunaRopucha obecná
Nejvíce záznamů: srpen.
O druhu
FaunaBobr evropský
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaVydra říční
Nejvíce záznamů: srpen.
O druhu
Rostlina
Invazní rostlinaNetýkavka žláznatá
Nejvíce záznamů: srpen.
O druhu
Invazní rostlinaKřídlatka japonská
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
RostlinaKosatec žlutý
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
RostlinaOrobinec širokolistý
Nejvíce záznamů: srpen.
O druhu
RostlinaRákos obecný
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
RizikoKlíště obecné
Nejvíce záznamů: Kvě.
Jak se chránit
RizikoKomáři
Nejvíce záznamů: Čvc.
Jak se chránit
RizikoBolševník velkolepý
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
RizikoPrase divoké
Nejvíce záznamů: duben.
Jak se chránit
Zdroje fotografií
Země pod vodou: geologie, zlomy a radon
nízké 36,7 %
střední 63,0 %
vysoké 0,3 %
bez údajů
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
bez údajů
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v místě vody
Hodnoty v místě vodyRadonové riziko podloží, uran, thorium, draslík, gama záření a magnetická anomálie v jednom místě u vody (na mapě označeno bodem).Radonové riziko podloží
Uran (eU)
Thorium (eTh)
Draslík (K)
Gama záření
Magnetická anomálie (ΔT)
Zlomy a prameny
Zlomy a pramenyVzdálenost k nejbližšímu tektonickému zlomovému pásmu na geologické mapě a počet pramenů v okolí. Podél zlomů vytéká puklinová podzemní voda.Nejbližší zlom
Prameny a vývěry
Geologie v okolí: hornina, voda, sedimenty, vrty
Geologie a geochemie kolem vodyHorniny pod vodou, složení vody a sedimentů podle atlasů, radioaktivita, geotermální potenciál, vrty, stará důlní díla, ložiska, zátěže, sesuvy a zlato v sedimentech, z map a registrů ŠGÚDŠ.Skála pod vodou
Voda podle atlasu
Prvky v říčních sedimentech
Teplo pod nohama
Zlato v říčních sedimentech
Stopové prvky v potoční vodě
Rozbory vrtů a podzemních vod
Geotermální energie
Ekologické zátěže a skládky
Ložiska a výskyty rud
Sesuvy půdy a svahové deformace
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetární index Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ukazuje se posledních 48 hodin a předpověď na 24 hodin.Zemětřesení poblíž
Zemětřesení v okolíOtřesy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledních 30 dní (katalog GFZ GEOFON).Z vesmíru: co ukazují družice Copernicus
Historické snímky



Lisosvětleno 2 %
Hloubka: Plytký, do 1 m
Dno: Štěrkové dno
Linie toku: Mírně zvlněná linie
Zastínění: Stinné, 41–70 %
Porost: Vrba
Porost: Olše
Příčné stavby: S příčnými stavbami
COV SecovceBod vypouštění odpadních vod
0,0 kmCOV SecovceČistírna odpadních vod · kapacita 11 405 EO
0,1 kmCOV Secovska PoliankaBod vypouštění odpadních vod
2,9 kmNa tomto revíru zatím nikdo nezapsal úlovekBuďte první: po schválení se objeví zde i v žebříčku.
Podprůměrně vhodná voda pro kapry a kaprovité ryby
Pásmo tokuStupeň důkazů: Částečně podloženo
Tvrdost vodyStupeň důkazů: Hypotéza
Kyselost vody (pH)Stupeň důkazů: Částečně podloženo
MineralizáciaStupeň důkazů: Hypotéza
Kovy v sedimentuStupeň důkazů: Částečně podloženo
Veřejné údaje o této vodě skóre aktivity téměř nemění.
Tvrdost vodyStupeň důkazů: Hypotéza
+1
Kvalita povrchové vody (SHMÚ)Stupeň důkazů: Praxe rybářů
0
Dusík v podzemní vodě (SHMÚ)Stupeň důkazů: Částečně podloženo
−1
Škodlivé látky v podzemní vodě (SHMÚ)Stupeň důkazů: Částečně podloženo
−1
Líhnutí vodního hmyzuStupeň důkazů: Praxe rybářů
0
VojčiceTrnávka, rkm 18,0 · přímo na čáře revíru
5 ukazatelů v roce 20222022202320242025
Ukazatel2022202320242025
Kyslík a organické látky
CHSK (chemická spotřeba kyslíku)●norma nesplněna–místo není v ročence–místo není v ročence–místo není v ročence
rozpuštěný kyslík●norma nesplněna–místo není v ročence–místo není v ročence–místo není v ročence
Živiny a dusík
amonné ionty●norma nesplněna–místo není v ročence–místo není v ročence–místo není v ročence
dusitany●norma nesplněna–místo není v ročence–místo není v ročence–místo není v ročence
fosfor celkový●norma nesplněna–místo není v ročence–místo není v ročence–místo není v ročence
Hriadkyokres Trebišov · vrt nebo studna · 0,6 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Backovokres Trebišov · vrt nebo studna · 0,8 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Kos. Klecenov – Sedl. Studnaokres Košice – okolí · pramen · 2,2 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Horovceokres Michalovce · vrt nebo studna · 3,1 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Trebisov-cukrovarokres Trebišov · vrt nebo studna · 3,9 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Trhovisteokres Michalovce · vrt nebo studna · 5,6 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Novy Ruskov-maly Ruskovokres Trebišov · vrt nebo studna · 5,7 km od revíru
látky z lidské činnosti2017 až 2025
Sacurovokres Vranov nad Topľou · vrt nebo studna · 7,2 km od revíru
látky z lidské činnosti2017 až 2025
COV Secovcena čáře revíru · kapacita 11 405 EO · mechanické, biologické, odstraňování dusíku
v normě19 % kapacity
Štěrk
Geologie
Radonové riziko
Uran (eU)
Gama záření
Magnetika
