Vymezení revíru: Blava od prameňov po pstruhové hospodárstvo Dechtice. Skóre, nejlepší okno dne a co ho táhne nahoru nebo dolů Načítám údaje… Vodní stav, teplota, modelový průtok a spád Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu. Hodina po hodině, tlak a nejbližší dny Načítám údaje… Kde jsou slunce a měsíc právě teď a kdy přijdou nejlepší okna dne Táhněte po ose a uvidíte, kde budou slunce a měsíc. Den trvá 9 h 36 min. Úplněk kolem 24. 11., nov kolem 9. 11.. Solunární teorie není vědecky potvrzena, bereme ji jako doplněk. Zlatá hodinka je čas kolem východu a západu slunce, kdy ryby často berou. Průběh vody, místa u vody, charakter a základní údaje Čára zobrazuje průběh revíru podle dat Rybárske revíry 2026. Přístupová místa a přesné hranice si ověřte na místě. Doba hájení, doba lovu, lovné míry a denní limit. Orientačně: ověřte si je v rybářském řádu revíru 1. 10. – 15. 4. lov všech ryb zakázánmimo toto období Výjimka: na vodách s výskytem hlavatky podunajské je od 1. 11. do 31. 12. lov hlavatky možný jen s povolením k lovu hlavatky (§ 13 odst. 4 a § 19 zákona). Doba hájení jednotlivých druhů (níže) platí nezávisle na této době hájení. Platí jen mimo dobu hájení. Mimo tyto hodiny je lov zakázán (§ 14 písm. b zákona). duben, září6.00 – 20.00 h Kvě, srpen5.00 – 21.00 h Čer, Čvc4.00 – 22.00 h listopad, prosinec7.00 – 19.00 h Měsíce, které v tabulce chybějí, spadají do doby hájení. Doba v listopadu a prosinci na pstruhových a lipanových vodách souvisí s výjimkou pro lov hlavatky (§ 13 odst. 4 zákona); co se v té době smí lovit, ověřte v rybářském řádu. Na hraničních vodách platí doba z povolenky nebo rybářského řádu (§ 11 odst. 2 vyhlášky). Noční lov zákon upravuje dvěma formulacemi, které se na první pohled rozcházejí, proto se na něj vždy zeptejte v rybářském řádu revíru nebo u rybářské stráže. Jde o shrnutí. U nástrah, háčků a návnady si přečtěte i rybářský řád revíru, protože uživatel může podmínky zpřísnit. Modrá a zelená skupina se nekombinují. Limit platí za den i při lovu na více revírech a po jeho dosažení lov pro ten den končí. Skupiny druhů vycházejí z výkladu SRZ z ledna 2026, ne přímo z textu paragrafu. Uživatel revíru může v povolence určit nižší limit, tehdy platí přísnější. V tomto období se druh nesmí lovit, i když jinak lov v dané době dovoluje typ vody. Platí nezávisle na době hájení všech ryb. Některé druhy jsou chráněny celoročně (například drsek, mihule, hrouzci, sekavci, síh maréna, parma karpatská, ostrucha křivočará) a jejich lov je zakázán vždy. Úplný seznam druhů je v průvodci Rybářský zákon po pravidlech. Nejmenší délka, od které si rybu smíte ponechat. Uživatel revíru může míru zvýšit, platnou hodnotu hledejte v povolence a rybářském řádu. Měří se celková délka od předního konce hlavy po konec nejdelšího paprsku ocasní ploutve (§ 12 odst. 4). Bez lovné míry jsou například slunka obecná, karas stříbřitý, okoun říční, plotice obecná, mřenka mramorovaná (slíž severný) a invazní druhy. Stav k 6. 11. 2026: zákon č. 216/2018 Z. z. o rybářství (znění od 1. 1. 2022) a vyhláška č. 381/2018 Z. z. (znění od 1. 1. 2019); novější znění jsme nenašli. Zákon se může změnit, platné znění najdete na Slov-Lex (zákon) a Slov-Lex (vyhláška). Nejbližší revíry v témže povodí Načítám 3D model terénu… Kvalita vody, povodí, dno, ryby, vodní hmyz, zvěř a rizika z otevřených databází. Kromě zvěře a rizik jsou zahrnuty i do skóre aktivity. Posoudili jsme 16 faktorů, skóre mění 2 z nich. Úpravy jsou v rozsahu od −14 do +12 bodů, aby nepřevážily počasí a teplotu vody. Započítávají se do skóre, řazení i filtrů. Jíly a hlíny, ŠGÚDŠ Jemnozrnné dno není pro pstruhové vody typické, voda se snadněji zakalí. Produkce pstruha je vyšší ve vápencových tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006), ale v irských tocích geologie hustotu pstruhů nezměnila a rozhodovala struktura koryta (Lehane a kol. 2004). Důkazy se rozcházejí, váha je malá. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004 0,0× průměrný měsíc, 0 z 25 pozorování za rok, iNaturalist V tomto měsíci se vodní hmyz vyskytuje málo, rozhoduje spíše potrava při dne. Rybáři loví „podle hmyzu“ (suchá a mokrá muška). Měřená závislost úlovků na rojení není v našich zdrojích doložena. Pro tyto faktory chybějí údaje nebo jsou v běžném rozsahu: Pravidla jsou orientační a vycházejí z rybářské praxe a vědeckých studií, u každého faktoru je vidět, jak dobře je podložen. Počasí, tlak vzduchu a teplota vody mají na skóre větší vliv než tyto údaje. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádí místa, která nesplnila normu; místo, které v ročence chybí, se nepovažuje za čisté. Vzdálenost a shodu názvu toku určujeme sami, proto jde o orientační přiřazení. Naposledy v roce 2024 bylo překročeno: Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 10. 6. 2025: V ročenkách 2017 až 2025 není u stanice zaznamenáno překročení normy. Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 10. 6. 2025: V roce 2025 bylo překročeno: Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 23. 9. 2025: Podzemní voda se do toků dostává jako základní odtok, souvislost s tokem u revíru je proto jen nepřímá. Přirozené látky (železo, mangan, sírany, vodivost) se do hodnocení podle ročenky nepočítají. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (podzemní vody 2017 až 2025). Tok z databáze HydroRIVERS spárovaný s revírem, odchylka čáry kolem 38 m Údaje jsou z celosvětové databáze s hrubším rozlišením (desítky metrů), proto jsou u malých vod jen orientační. Hloubka a objem jsou modelové průměry. Voda se po dešti rychle zakalí a ryby hledají potravu více čichem. Podle geologické mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén Mapa ukazuje geologii podloží, nikoli přesné dno na místě. Skutečný materiál dna se může lišit, zejména u nánosů. Málo hmyzu listopad: 0,0× průměrný měsíc 0,0× průměrný měsíc, 0 z 25 pozorování za rok, iNaturalist. Pozorování přidávají lidé z okolí, nejsou to měření u vody. Ukazují, kdy se vodní hmyz obvykle objevuje, a hodí se zejména při lovu na mušku. Typická hodnota z 3 stanic podzemní vody do 10 km od revíru (nejbližší 4 km), měření z roku 2025. Bližší stanice mají větší váhu. Jde o podzemní vodu u revíru, ne o měření v samotném toku. Norma je limit, který u ukazatele uvádí SHMÚ (pro pitnou vodu); hodnota rovná normě se stejně jako v SHMÚ počítá za překročení. Štítek „někde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale alespoň jedna stanice ji přesahuje; která, je uvedeno u dlaždice. Ryby jsou na některé látky citlivější než lidé. 0,005mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozmezí 0,005 až 0,05 mg/l, 3 stanice. < 0,01mg/l nezjištěno Pod mezí stanovitelnosti (0,01 mg/l), norma 0,5 mg/l. 3 stanice. 7,1mg/l hluboko pod normou Norma 50 mg/l. Rozmezí 0,5 až 15,8 mg/l, 3 stanice. 2,76mg/l málo kyslíku Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pro lososovité vody. Rozmezí 0,5 až 9,09 mg/l, 3 stanice. 10,6°C mírná Rozmezí 10,5 až 10,8 °C, 3 stanice. 7,13 vhodné pro ryby Rozmezí 7,06 až 7,45, 3 stanice. 3,9mmol/l tvrdá Rozmezí 3,9 až 4,05 mmol/l, 3 stanice. 0,001mg/l někde nad normou Norma 0,2 mg/l. Rozmezí 0,001 až 2,88 mg/l, 3 stanice. Nad normou: 1 ze 3 (Nizna – Huc-10/1, 6,5 km od revíru). 0,001mg/l někde nad normou Norma 0,05 mg/l. Rozmezí 0,001 až 0,081 mg/l, 3 stanice. Nad normou: 1 ze 3 (Nizna – Huc-10/1, 6,5 km od revíru). 4mg/l hluboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozmezí 1,8 až 39,4 mg/l, 3 stanice. 29,5mg/l hluboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozmezí 27,4 až 38,1 mg/l, 3 stanice. 66mS/m blízko normy Norma 125 mS/m. Rozmezí 64,9 až 71,7 mS/m, 3 stanice. 55% normy blízko normy Nejvyšší: Hliník 0,12 mg/l (60 % normy, 4 km od revíru). 3 stanice. Zdroje Druhy, které se v okolí vody pozorovaly nebo zaznamenaly. Zvěř, rostliny a rizika nevstupují do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci. Název druhu vede na jeho stránku. Hmyz, jehož larvy si u mnoha druhů stavějí ochranná pouzdra z kamínků, písku nebo rostlin. Nejběžnější kachna; hnízdí téměř u každé vody s pobřežní vegetací. Stojí v mělčině a číhá na drobné ryby. Na březích rybníků a pomalých potoků je snadno vidět. Velký bílý vodní pták, který hnízdí u pomalých vod, nádrží a zarostlých rybníků. Malý pták, který se potápí pro rybky. Hnízdí ve strmých březích čistých potoků. Hmyz s vodními larvami. Dospělí jedinci žijí jen krátce a líhnou se najednou v rojích. Černá se žlutými skvrnami. Žije v listnatých lesích u čistých horských potoků, larvy se vyvíjejí v potoku. Největší původní ropucha. Na jaře putuje k vodě, kde se tře. Býložravec, který hrázemi a stavbami mění potok i břehy. Je chráněný. Vytváří mělčiny a tůně, kde se daří rybám a hmyzu. Neškodný had se dvěma žlutými skvrnami na zátylku. Dobře plave a loví žáby, ryby a čolky. Loví ryby, raky a žáby. Je přísně chráněná a její výskyt se považuje za znamení relativně čisté vody bohaté na ryby. Nepůvodní želva z Ameriky, která se do přírody dostala z domácích chovů. V Evropě je invazní. Invazní bylina z východní Asie, která vytváří husté porosty vysoké až tři metry. Vysoká tráva, která u rybníků a na březích tvoří rozsáhlé rákosiny. Invazní rostlina z Himalájí, vysoká až dva metry, s růžovými květy. Zarůstá břehy toků. Vysoká mokřadní rostlina se žlutými květy, která roste na vlhkých březích. Invazní rostlina rostoucí na březích potoků a na vlhkých loukách. Její míza na slunci způsobuje popáleniny kůže. Jak se chránit: Nedotýkejte se ho a neprocházejte porostem. Pokud se míza dostane na kůži, smyjte ji vodou a mýdlem a chraňte místo před sluncem. Při větším popálení vyhledejte lékaře. K vodě chodí válet se a pít, hlavně za soumraku a v noci. Jak se chránit: Bachyně s mláďaty umí být agresivní. Zachovejte odstup,aturanocujte na zvěřním přechodu a nenechávejte u vody zbytky jídla. Velké bodavé mouchy. Nejaktivnější jsou za horkých bezvětrných dnů u vody a na loukách. Jak se chránit: Bolestivě bodají, zejména v létě v poledních hodinách. Pomáhá světlé oblečení s dlouhým rukávem a repelent. Plachá šelma lesů. K vodě přichází v noci a za soumraku. Jak se chránit: Útoky na lidi jsou velmi vzácné. Udržujte pořádek v táboře, nekrmte zvěř a psa mějte na vodítku. Zvěř, rostliny a rizika: záznamy pocházejí z pozorování a odrážejí i to, kde se pozorovatelé pohybují, nejsou to měření hustoty ani jistota setkání. Platí pro okolí přibližně 35 × 55 km. Podloží, tok a prameny na mapě, hodnoty v místě vody, geomagnetická aktivita a zemětřesení. Jde o informaci o prostředí; do skóre vstupují jen malé hypotézy označené stupněm jistoty (zlomy a horniny, geomagnetická bouře). Mapa podloží potřebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa území (Slovensko) 1 : 50 000: horniny pod povrchem, od naplavených štěrků a písků přes jíly až po žuly a vápence. Barvy podle legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy se ukáže popis horniny v daném místě. Pro rybáře: Štěrkové lavice a kamenité prahy dávají čisté dno a biotop pro candáta, okouna či parmu. Jílovité a bahnité podloží drží potravu pro kapra a cejna. Vápence a dolomity dávají tvrdší, na potravu bohatší vodu než žuly a křemence. Radonové riziko podloží (nízké, střední, vysoké). Vychází z radioaktivity hornin a z puklin. Mapa ukazuje podloží, ne radon ve vodě. Pro rybáře: Radon je přírodní stopovač podzemní vody. Podloží s vyšším radonovým rizikem (žuly, ruly, tektonické zlomy) bývá místem, kde puklinová voda vytéká na povrch. Většina území (Slovensko) je „střední“, proto je zajímavé hlavně vysoké riziko. Ekvivalentní uran v povrchových horninách z letecké gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm se podloží obvykle označuje za zvýšené radonové riziko. Pro rybáře: Vysoký uran je znakem žul, rul a černých břidlic, tedy hornin, ze kterých se do vody dostává radon a rozpuštěné látky. Pro záběr nemá přímý význam, pomáhá číst geologii území. Dávkový příkon gama záření ve vzduchu (nGy/h) z leteckého měření. Jde o přirozené pozadí podloží, ne o znečištění. Pro rybáře: Vyšší hodnoty mají horniny bohaté na uran, thorium a draslík (žuly, ruly, flyš s břidlicemi). Je to doplněk k mapě uranu; rybáři hlavně ukazuje, kde se mění podloží. Anomálie magnetického pole Země (ΔT, v nT) způsobené horninami s magnetickými minerály, například sopečnými horninami, bazalty či amfibolity. Pro rybáře: Ryby (zejména lososovité a úhoři) vnímají magnetické pole. Zda místní anomálie ovlivňují jejich pohyb a záběr, není prokázáno; bere se to jako hypotéza. Kliknutím nebo ťuknutím do mapy zjistíte hodnotu v daném místě. střední Běžné pro většinu Slovensko. 2,8ppm běžný Běžné pozadí hornin. 8,8ppm kolem průměru kůry Přírodní pozadí hornin. 1,30% pod průměrem kůry Přírodní pozadí hornin. 55nGy/h kolem světového průměru Přirozené pozadí podloží. 12nT nad průměrem okolí Odchylka magnetického pole od průměru okolí. Hodnoty platí pro jedno místo (na mapě označené bodem), nikoli jako průměr celého toku nebo povodia. Radon je v podzemních vodách přirozený stopovač; do mapy není zahrnut radon ve vodě, jen riziko podloží. Značka na ciferníku: průměr horní zemské kůry (uran 2,7 ppm, thorium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a světový průměr přirozené dávky venku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička se nevychyluje do „dobra“ ani „zla“, jen ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený uran nebo radon je pouze údaj o hornině. Pro záběr nemá prokázaný význam; pomáhá číst, z jakého podloží voda pochází. do 250 m zlom v okolí Tektonický zlom na geologické mapě. 0 žádné zaznamenané Žádné v okruhu 1 km. zakrytý mladšími usazeninami Podél zlomů a u pramenů vytéká z podloží puklinová podzemní voda. Bývá v létě chladnější a v zimě teplejší než voda v toku, proto se na takových místech podle rybářských zkušeností ryby v extrémním počasí zdržují (letní a zimní ostrůvky vhodnější teploty). Čerstvá puklinová voda však může mít málo kyslíka. Jde o zkušenost rybářů, nikoli o měřený jev u tohoto revíru. Zlomy jsou z geologické mapy 1 : 50 000. Prameny pocházejí z hydrogeologické mapy, která pokrývá jen některé regiony, takže nula neznamená, že tam prameny nejsou. Naplaveniny Převažující skupina hornin podle mapy. Štěrky, písky a hlíny v údolí vypovídají o dně údolí, nikoli o hornině v povodí. Chemii vody určuje hlavně podloží výše nad místem. Hornina v jediném místě neurčuje chemii celé vody: ta závisí na podloží v celém povodí nad místem. Údaj slouží jako nápověda, nikoli jako měření. Nejvyšší předpovídaný Kp v nejbližších 24 hodinách: 4,7 (neklidné pole). Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země od slunečního větru. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ryby, zejména lososovité a úhoři, magnetické pole vnímají. Že by jejich záběr závisel na Kp, však není prokázáno: jde o pozorování rybářů a o hypotézy. Údaj je stejný pro celé území (Slovensko). Do skóre aktivity vstupuje jen při silné geomagnetické bouři (hypotéza, −1 až −2 body). Podle rybářských historek ryby (zejména sumci a úhoři) před otřesy neklidně reagují nebo přestanou brát. Spolehlivě prokázané to není a u slabých otřesů jde o náhodu. Hlubší otřesy z Karpat (například v okolí Komárna a Dobré Vody) lidé většinou vůbec nevnímají. Katalog GEOFON je celosvětový, slabé otřesy v okolí (Slovensko) v něm nemusí být všechny. Nezapočítává se do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikální a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemětřesení). Souvislost geomagnetického pole, otřesů či radonu se záběrem ryb není spolehlivě prokázána, proto se do skóre aktivity nepočítají. Postup je v Metodice. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje se přibližně každých 6 dní Tok je užší než bod družice (10 m). Hodnoty se proto berou z pásu kolem čáry revíru a z bodů, ve kterých se mísí voda s břehem, takže jsou pouze orientační a mohou ukazovat i břeh. Plocha hladiny se u toku nehodnotí a odhady nad vodou se na snímku ukážou pouze tam, kde je tok širší než bod družice. Poslední použitelný snímek je starý 37 dní (1. 10. 2026), protože nad revírem byla oblačnost. Podíl plochy se zelenou vegetací (rostliny na hladině a těsně pod ní, rákos u břehu). Od 5. 3. 2026: nejnižší 0 % (5. 3. 2026), nejvyšší 0 % (10. 3. 2026). U břehů se může započítat také pruh rákosu, proto se hodnoty na malých plochách mohou zdát vyšší. Sentinel-2, 1. 10. 2026, bez oblačnosti 99 % plochy Podíl plochy, na které satelit vidí led nebo sníh. Za posledních 20 dní byl nejvyšší 0 %. Satelit nezjistí tloušťku ani nosnost ledu. Na led nikdy nevstupujte podle tohoto údaje. Sentinel-2, 1. 10. 2026, bez oblačnosti 99 % plochy Údaje se ukládají od 1. 10. 2025 (59 období po 5 dnech), v grafech je vidět jejich vývoj. Stáhnout historii (CSV) Odhady ze satelitních snímků s rozlišením 10 až 20 m, nikoliv měření ve vodě. Ovlivňují je mraky, stíny, vítr a břehy. Nepoužívejte je k rozhodování o koupání ani o vstupu na led. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je popsaný v metodice. Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.
Právě u vody
Podmínky k lovuIndex aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.
Podmínky k lovu
Index aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.Voda
Výškový profil toku
Výškový profilJak se mění nadmořská výška toku po proudu. Počítá se z digitálního modelu reliéfu (desítky metrů), nikoli z měření hladiny, proto je orientační, zejména u úzkých potoků.Počasí a předpověď
Počasí a předpověď
Obloha: slunce, měsíc a solunární oknaSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Obloha: slunce a měsíc
Solunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.Slunce
MěsícFáze MěsícePři úplňku a novu je gravitační působení nejsilnější. Při jasné úplňkové noci se dravci a kapři často krmí v noci, den po ní může být slabší.
Okna dneSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Mapa a údaje o revíru
48.57806, 17.55298
OpenStreetMap
Údaje o revíru
Zákon a pravidla lovu
Hájení všech ryb
§ 13 odst. 1 zákonaDenní doba lovu
§ 11 vyhláškyPruty, nástrahy a dny lovu
§ 16 zákonaKolik ryb si smíte ponechat za den
§ 14 vyhláškyDoba hájení jednotlivých druhů§ 10 vyhlášky
Lovné míry§ 12 vyhlášky
Před lovem a po lovu
Novinky z organizace a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Revíry v okolí
2-0180-4-1Salmonidní voda (pstruh)Brezovský potok (Senica)
Myjava, Trenčínský kraj
2-4560-1-1Kaprová vodaVN Brezová
Myjava, Trenčínský kraj
2-5110-1-1Kaprová vodaVN Osuské
Trenčínský kraj
2-1380-1-1Kaprová vodaMyjava č. 2a
Myjava, Trenčínský kraj
2-4740-1-1Kaprová vodaVN Hlboké
Trenčínský kraj
2-4570-1-1Kaprová vodaVN Buková
Trnava, Trnavský krajTerén ve 3D
Voda podle veřejných zdrojů
Co z toho vyplývá
Veřejné zdroje ve skóre podmínekÚdaje o kyslíku, živinách, hloubce nádrže, velikosti toku, dnu, druzích ryb a rojení hmyzu mírně upraví skóre „Podmínky při lovu“. Každá úprava je v rozboru skóre vidět zvlášť.Tok, nádrž a dno−1
Co o tom víme
Život u vody0
Co o tom víme
Skóre nemění
Znečištění vody
Znečištění vody (SHMÚ)Ukazatele kvality vody, které v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nesplňují normy na nejbližším místě monitoringu na tomtéž toku.
Znečištěná voda – Slovensko: nejhorší místa a znečišťovateléPodzemní voda v okolí
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemní voda do 10 km (3 stanice)
Povodí a nádrž
Hloubka nádrže (HydroLAKES)Průměrná hloubka, objem a doba zdržení vody v nádrži z databáze HydroLAKES (WWF). Hloubka je odhadnuta modelem z okolního terénu, takže je orientační.Dno a podloží
Dno a podloží (ŠGÚDŠ)Podloží pod vodou podle hydrogeologické mapy Slovensko 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Udává, zda je okolí štěrkové, písčité, jílovité, bahnité nebo skalnaté.Vodní hmyz
Rojení vodního hmyzu (iNaturalist)Kolik pozorování poďovek, pošvatek a chrostíků lidé v okolí zaznamenali v tomto měsíci v porovnání s ročním průměrem. Pro muškaře je to náznak vývinu hmyzu.
Jepice0Jepice: suchá muška na hladině, zejména při soumraku.
Potočník0Pošvatky: večer a v noci u břehu, hodí se i nymfa a mokrá muška.
Pošvatky0Chrostíci: čisté, studené potoky, často již koncem zimy a brzy na jar.Zdroje fotografií
Podzemní voda: naměřené hodnoty
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amonné ionty
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdost vody
Železo
Mangan
Chloridy
Sírany
Vodivost
Kovy a polokovy
Jak to působí na ryby a vodu
Ryby, zvěř, rostliny a rizika v okolí vodyZvěř a rizika u vody (GBIF)Zvěř, ptáci, rostliny a rizika (medvěd, klíšťata, komáři, bolševník), které lidé v okolí vody zaznamenali. Nepatří do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci.
FaunaPotočník
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
PtákKachna divoká
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákVolavka popelavá
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
PtákLabuť velká
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
PtákLedňáček říční
Nejvíce záznamů: prosinec.
O druhu
FaunaJepice
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
FaunaMlok skvrnitý
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
FaunaRopucha obecná
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaBobr evropský
Nejvíce záznamů: říjen.
O druhu
FaunaUžovka obojková
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
FaunaVydra říční
Nejvíce záznamů: listopad.
O druhu
FaunaŽelva nádherná
Nejvíce záznamů: srpen.
O druhu
Rostlina
Invazní rostlinaKřídlatka japonská
Nejvíce záznamů: říjen.
O druhu
RostlinaRákos obecný
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
Invazní rostlinaNetýkavka žláznatá
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
RostlinaKosatec žlutý
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
Rostlina
RizikoBolševník velkolepý
Nejvíce záznamů: leden.
Jak se chránit
RizikoPrase divoké
Nejvíce záznamů: únor.
Jak se chránit
RizikoStřečci
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
RizikoVlk obecný
Nejvíce záznamů: březen.
Jak se chránit
Zdroje fotografií
Země pod vodou: geologie, zlomy a radon
nízké 36,7 %
střední 63,0 %
vysoké 0,3 %
bez údajů
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
bez údajů
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v místě vody
Hodnoty v místě vodyRadonové riziko podloží, uran, thorium, draslík, gama záření a magnetická anomálie v jednom místě u vody (na mapě označeno bodem).Radonové riziko podloží
Uran (eU)
Thorium (eTh)
Draslík (K)
Gama záření
Magnetická anomálie (ΔT)
Zlomy a prameny
Zlomy a pramenyVzdálenost k nejbližšímu tektonickému zlomovému pásmu na geologické mapě a počet pramenů v okolí. Podél zlomů vytéká puklinová podzemní voda.Nejbližší zlom
Prameny a vývěry
Horniny a chemie vody
Horniny a chemie vodyPřevládající skupina hornin v místě vody a co to obvykle znamená pro tvrdost, pH a bohatost vody.Podloží v místě vody
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetární index Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ukazuje se posledních 48 hodin a předpověď na 24 hodin.Zemětřesení poblíž
Zemětřesení v okolíOtřesy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledních 30 dní (katalog GFZ GEOFON).Z vesmíru: co ukazují družice Copernicus

Zarůstání hladiny
Zarůstání hladinyPodíl plochy revíru, na které družice vidí zelenou vegetaci (index NDVI nad 0,3): plovoucí a vynořené rostliny a rákos u břehu.Led na hladině
Led na hladiněPodíl plochy, na které družice vidí led nebo sníh. Tloušťku ani nosnost ledu nedokáže určit.Historické snímky



Ubývající srpekosvětleno 5 %
Na tomto revíru zatím nikdo nezapsal úlovekBuďte první: po schválení se objeví zde i v žebříčku.
Veřejné údaje o této vodě skóre aktivity téměř nemění.
Dno podle geologieStupeň důkazů: Hypotéza
−1
Líhnutí vodního hmyzuStupeň důkazů: Praxe rybářů
0
Chtelnica – Vitekokres Piešťany · pramen · 4,0 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Jablonica – Stuzkovaokres Senica · pramen · 4,9 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Nizna – Huc-10/1okres Piešťany · vrt nebo studna · 6,5 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Jíly a hlíny
Geologie
Radonové riziko
Uran (eU)
Gama záření
Magnetika
suchá zeměvodaIndex NDWI
holá zeměhustý porostIndex NDVI
čirázakalená0 až 90 FNU
málohodně chlorofyluIndex NDCI
řídkýhustý porostIndex NDVI
0 % plochyČistá hladina
0 % plochyBez ledu