Vymezení revíru: Vodná plocha slepého ramena Maliny pri obci Jakubov. Skóre, nejlepší okno dne a co ho táhne nahoru nebo dolů Načítám údaje… Vodní stav, teplota, modelový průtok a spád Stojatá voda Jde o stojatou vodu, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru. Výška je z modelu reliéfu a je orientační (chyba několik metrů). Hodina po hodině, tlak a nejbližší dny Načítám údaje… Kde jsou slunce a měsíc právě teď a kdy přijdou nejlepší okna dne Táhněte po ose a uvidíte, kde budou slunce a měsíc. Den trvá 9 h 34 min. Úplněk kolem 24. 11., nov kolem 9. 11.. Solunární teorie není vědecky potvrzena, bereme ji jako doplněk. Zlatá hodinka je čas kolem východu a západu slunce, kdy ryby často berou. Průběh vody, místa u vody, charakter a základní údaje Čára zobrazuje průběh revíru podle dat Rybárske revíry 2026. Přístupová místa a přesné hranice si ověřte na místě. Doba hájení, doba lovu, lovné míry a denní limit. Orientačně: ověřte si je v rybářském řádu revíru 15. 3. – 31. 5. lov všech ryb zakázánmimo toto období Zákaz neplatí 1. 5. – 31. 5. při rybářských závodech (§ 13 odst. 3). Nevztahuje se ani na kaprové vody, které jsou vodním tokem (ne však nádrže, slepá, mrtvá a odstavená ramena), ani na ostatní vodní plochy (§ 13 odst. 5). Který případ je váš revír, ověřte v rybářském řádu revíru. Doba hájení jednotlivých druhů (níže) platí nezávisle na této době hájení. Platí jen mimo dobu hájení. Mimo tyto hodiny je lov zakázán (§ 14 písm. b zákona). leden až duben, listopad, prosinec6.00 – 21.00 h Kvě4.00 – 24.00 h červen až říjen0.00 – 24.00 h Měsíce, které v tabulce chybějí, spadají do doby hájení. Doba v listopadu a prosinci na pstruhových a lipanových vodách souvisí s výjimkou pro lov hlavatky (§ 13 odst. 4 zákona); co se v té době smí lovit, ověřte v rybářském řádu. Na hraničních vodách platí doba z povolenky nebo rybářského řádu (§ 11 odst. 2 vyhlášky). Noční lov zákon upravuje dvěma formulacemi, které se na první pohled rozcházejí, proto se na něj vždy zeptejte v rybářském řádu revíru nebo u rybářské stráže. Jde o shrnutí. U nástrah, háčků a návnady si přečtěte i rybářský řád revíru, protože uživatel může podmínky zpřísnit. Modrá a zelená skupina se nekombinují. Limit platí za den i při lovu na více revírech a po jeho dosažení lov pro ten den končí. Skupiny druhů vycházejí z výkladu SRZ z ledna 2026, ne přímo z textu paragrafu. Uživatel revíru může v povolence určit nižší limit, tehdy platí přísnější. V tomto období se druh nesmí lovit, i když jinak lov v dané době dovoluje typ vody. Platí nezávisle na době hájení všech ryb. Některé druhy jsou chráněny celoročně (například drsek, mihule, hrouzci, sekavci, síh maréna, parma karpatská, ostrucha křivočará) a jejich lov je zakázán vždy. Úplný seznam druhů je v průvodci Rybářský zákon po pravidlech. Nejmenší délka, od které si rybu smíte ponechat. Uživatel revíru může míru zvýšit, platnou hodnotu hledejte v povolence a rybářském řádu. Měří se celková délka od předního konce hlavy po konec nejdelšího paprsku ocasní ploutve (§ 12 odst. 4). Bez lovné míry jsou například slunka obecná, karas stříbřitý, okoun říční, plotice obecná, mřenka mramorovaná (slíž severný) a invazní druhy. Stav k 6. 11. 2026: zákon č. 216/2018 Z. z. o rybářství (znění od 1. 1. 2022) a vyhláška č. 381/2018 Z. z. (znění od 1. 1. 2019); novější znění jsme nenašli. Zákon se může změnit, platné znění najdete na Slov-Lex (zákon) a Slov-Lex (vyhláška). Nejbližší revíry v témže povodí Načítám 3D model terénu… Kvalita vody, povodí, dno, ryby, vodní hmyz, zvěř a rizika z otevřených databází. Kromě zvěře a rizik jsou zahrnuty i do skóre aktivity. Voda patří mezi dolních 43 % z 897 kaprových revírů s údaji. Spolehlivost nízká: použili jsme 4 údajů o vodě, ostatní chybí a do hodnocení nevstupují. ≈ 17,4 °dH (3,1 mmol/l vápníku a hořčíku), atlas ŠGÚDŠ Tvrdší voda s dostatkem vápníku a hořčíku je produktivnější, má větší zásobu potravy a lépe tlumí výkyvy kyselosti. Voda s vápníkem a hořčíkem je produktivnější a lépe tlumí výkyvy kyselosti: produkce pstruhů byla vyšší ve vápenatých tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006) a index založený na rozpuštěných pevných látkách a hloubce předpovídá výnos ryb z jezer (Ryder a kol. 1974). V irských tocích však geologie nezměnila hustotu pstruhů (Lehane a kol. 2004) a Downing a kol. (1990) ukázal, že výroba souvisí spíše s prvovýrobou. Tedy pouze ±1 bod. Tvrdost pochází z atlasu ŠGÚDŠ, nikoli z měření v rybářském revíru; nahrazuje samostatně posuzované podloží pánve. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004; Ryder a kol. 1974 pH 8,0, atlas ŠGÚDŠ pH je v rozmezí, ve kterém se rybám běžně daří. Ryby pod pH přibližně 6 trpí a pstruzi a lipan jsou citlivější než kaprovití (Alabaster a Lloyd 1982); v kyselé měkké vodě se hliník uvolňuje z půdy a poškozuje žábry (Gensemer a Playle 1999). pH z atlasu je modelový odhad, takže snížení je pouze −1 nebo −2, a to pouze tam, kde nemáme žádné měření pH (které se posuzuje samostatným faktorem). Zdroje: Alabaster a Lloyd 1982; Gensemer a Playle 1999 ≈ 545 mg/l, atlas ŠGÚDŠ Vysoká mineralizace: bohatá voda, ale již stresující pro citlivé druhy. Rozpuštěné pevné látky (mineralizace) souvisí s úrodností vody, a proto je Ryder použil k odhadu produkce ryb v jezerech (Ryder 1965, Ryder a kol. 1974). Downing a kol. (1990) však ukázal, že primární produkce je lepším prediktorem produkce. Nezadává skóre, pouze index vhodnosti. Zdroje: Ryder 1965; Ryder a kol. 1974; Downing a kol. 1990 5 prvky mezi nejvyššími 10 % na Slovensku (atlas ŠGÚDŠ 1999) Kovy v sedimentech se mohou hromadit u bentických živočichů a ryb; vysoké hodnoty jsou v rudných oblastech často přirozené. V tvrdé vodě jsou kovy méně toxické, protože vápník soutěží o místa na žábrách. Toxicita kovů pro ryby klesá s tvrdostí vody, protože vápník soutěží s kovem o místa na žábrách (Pagekopf 1983). Atlas ŠGÚDŠ uvádí pouze pořadí mezi toky, nikoli koncentraci srovnatelnou s limitem (MacDonald a kol. 2000). V tvrdé vodě tedy hodnotíme kovy mírněji, v měkké vodě přísněji. Zdroje: Pagenkopf 1983; Gensemer a Playle 1999; MacDonald a kol. 2000 Stejné údaje o vodě hodnoceny vůči požadavkům pstruhů, lipanů a kaprů. Revír je veden jako kaprový revír, zvýrazněn je jeho typ. Index 0 až 100 porovnává vlastnosti vody s požadavky daného druhu (60 je neutrální hodnota, 100 ideální). Slovní hodnocení vychází ze srovnání s jinými rybářskými revíry stejného typu, protože většina slovenských vod má pro svůj druh dobré hodnoty. Index nemá vliv na to, zda se v rybářském revíru skutečně vyskytují ryby (o tom rozhoduje zarybnění a hospodář). Tvrdost, pH a mineralizace z atlasů jsou historické a modelové odhady. Jen malá část z toho se odvíjí od skóre podmínek a kvality rybářského revíru (tvrdost ±1, kyselost atlasu −2 až 0, shoda zóny toku ±1 vůči kvalitě). Posoudili jsme 17 faktorů, skóre mění 2 z nich. Úpravy jsou v rozsahu od −14 do +12 bodů, aby nepřevážily počasí a teplotu vody. Započítávají se do skóre, řazení i filtrů. ≈ 17,4 °dH, atlas ŠGÚDŠ Tvrdší voda je produktivnější, má více potravy a lépe tlumí výkyvy kyselosti. Voda s vápníkem a hořčíkem je produktivnější a lépe tlumí výkyvy kyselosti: produkce pstruhů byla vyšší ve vápenatých tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006) a index založený na rozpuštěných pevných látkách a hloubce předpovídá výnos ryb z jezer (Ryder a kol. 1974). V irských tocích však geologie nezměnila hustotu pstruhů (Lehane a kol. 2004) a Downing a kol. (1990) ukázal, že výroba souvisí spíše s prvovýrobou. Tedy pouze ±1 bod. Tvrdost pochází z atlasu ŠGÚDŠ, nikoli z měření v rybářském revíru; nahrazuje samostatně posuzované podloží pánve. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004; Ryder a kol. 1974 0,0× průměrný měsíc, 0 z 25 pozorování za rok, iNaturalist V tomto měsíci se vodní hmyz vyskytuje málo, rozhoduje spíše potrava při dne. Rybáři loví „podle hmyzu“ (suchá a mokrá muška). Měřená závislost úlovků na rojení není v našich zdrojích doložena. Pro tyto faktory chybějí údaje nebo jsou v běžném rozsahu: Pravidla jsou orientační a vycházejí z rybářské praxe a vědeckých studií, u každého faktoru je vidět, jak dobře je podložen. Počasí, tlak vzduchu a teplota vody mají na skóre větší vliv než tyto údaje. V roce 2025 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: Naposledy v roce 2022 bylo překročeno: Naposledy v roce 2024 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: Podzemní voda se do toků dostává jako základní odtok, souvislost s tokem u revíru je proto jen nepřímá. Přirozené látky (železo, mangan, sírany, vodivost) se do hodnocení podle ročenky nepočítají. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (podzemní vody 2017 až 2025). Voda se po dešti rychle zakalí a ryby hledají potravu více čichem. Podle geologické mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén Mapa ukazuje geologii podloží, nikoli přesné dno na místě. Skutečný materiál dna se může lišit, zejména u nánosů. Málo hmyzu listopad: 0,0× průměrný měsíc 0,0× průměrný měsíc, 0 z 25 pozorování za rok, iNaturalist. Pozorování přidávají lidé z okolí, nejsou to měření u vody. Ukazují, kdy se vodní hmyz obvykle objevuje, a hodí se zejména při lovu na mušku. Typická hodnota z 7 stanic podzemní vody do 10 km od revíru (nejbližší 4,1 km), měření z roku 2025. Bližší stanice mají větší váhu. Jde o podzemní vodu u revíru, ne o měření v samotném toku. Norma je limit, který u ukazatele uvádí SHMÚ (pro pitnou vodu); hodnota rovná normě se stejně jako v SHMÚ počítá za překročení. Štítek „někde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale alespoň jedna stanice ji přesahuje; která, je uvedeno u dlaždice. Ryby jsou na některé látky citlivější než lidé. 0,005mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpětí 0,005 až 0,48 mg/l, 7 stanic. 0,01mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpětí 0,005 až 0,04 mg/l, 7 stanic. 21,6mg/l někde nad normou Norma 50 mg/l. Rozmezí 0,5 až 83,5 mg/l, 7 stanic. Nad normou: 2 z 7 (nejvyšší: Suchohrad, 4,6 km od revíru). 1,15mg/l málo kyslíku Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pro lososovité vody. Rozmezí 0 až 5,86 mg/l, 7 stanic. 12,5°C teplejší Rozmezí 11,1 až 12,9 °C, 7 stanic. 7,08 vhodné pro ryby Rozmezí 6,77 až 7,67, 7 stanic. 4,35mmol/l tvrdá Rozmezí 1,63 až 6,96 mmol/l, 7 stanic. 0,042mg/l někde nad normou Norma 0,2 mg/l. Rozmezí 0,002 až 0,7 mg/l, 7 stanic. Nad normou: 1 z 7 (Zahorska Ves, 4,1 km od revíru). 0,04mg/l blízko normy Norma 0,05 mg/l. Rozmezí 0,007 až 0,83 mg/l, 7 stanic. Nad normou: 2 z 7 (nejvyšší: Zahorska Ves, 4,1 km od revíru). 68,6mg/l pod normou Norma 250 mg/l. Rozpětí 3,8 až 166 mg/l, 7 stanic. 140mg/l blízko normy Norma 250 mg/l. Rozmezí 48,9 až 329 mg/l, 7 stanic. Nad normou: 1 z 7 (Zahorska Ves, 4,1 km od revíru). 92,8mS/m blízko normy Norma 125 mS/m. Rozmezí 33,5 až 130 mS/m, 7 stanic. Nad normou: 1 z 7 (Zahorska Ves, 4,1 km od revíru). 40% normy pod normou Nejvyšší: Arsen 8 µg/l (80 % normy, 9,4 km od revíru). 7 stanic. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 2 stanice. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 1 stanice. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 1 stanice. Zdroje Druhy, které se v okolí vody pozorovaly nebo zaznamenaly. Zvěř, rostliny a rizika nevstupují do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci. Název druhu vede na jeho stránku. Nejběžnější kachna; hnízdí téměř u každé vody s pobřežní vegetací. Stojí v mělčině a číhá na drobné ryby. Na březích rybníků a pomalých potoků je snadno vidět. Velký bílý vodní pták, který hnízdí u pomalých vod, nádrží a zarostlých rybníků. Pták živící se rybami. Hnízdí u velkých nádrží a přezimuje i na potocích s otevřenou vodou. Skupina zelených žab, které sedí u břehu a při vyrušení skáčou do vody. Dravý hmyz. Larvy žijí pod vodou několik měsíců až let, dospělé vážky loví ve vzduchu nad vodou. Největší původní ropucha. Na jaře putuje k vodě, kde se tře. Neškodný had se dvěma žlutými skvrnami na zátylku. Dobře plave a loví žáby, ryby a čolky. Jediná původní želva v oblasti (Slovensko). Žije ve stojatých a pomalých vodách s měkkým dnem. Býložravec, který hrázemi a stavbami mění potok i břehy. Je chráněný. Vytváří mělčiny a tůně, kde se daří rybám a hmyzu. Hmyz, jehož larvy si u mnoha druhů stavějí ochranná pouzdra z kamínků, písku nebo rostlin. Za soumraku letí těsně nad hladinou a loví vodní hmyz, zejména pakomáry a podenky. Vysoká tráva, která u rybníků a na březích tvoří rozsáhlé rákosiny. Vysoká mokřadní rostlina se žlutými květy, která roste na vlhkých březích. Strom u břehů řek a rybníků. Její větve stíní vodu a kořeny drží břeh. Invazní rostlina z Himalájí, vysoká až dva metry, s růžovými květy. Zarůstá břehy toků. Vodní rostlina se žlutými květy a plovoucími i ponořenými listy. Roste ve stojatých a pomalu tekoucích vodách. Líhnou se ve stojaté vodě, proto jsou nejhorší u nádrží, slepých ramen a lužních lesů, zejména při západu slunce. Jak se chránit: Při večerním a nočním lovu mějte dlouhý rukáv, repelent a síťku. Rozvoj komárů zrychluje teplo a vlhko po deštích. K vodě chodí válet se a pít, hlavně za soumraku a v noci. Jak se chránit: Bachyně s mláďaty umí být agresivní. Zachovejte odstup,aturanocujte na zvěřním přechodu a nenechávejte u vody zbytky jídla. Přenáší klíšťovou encefalitidu a lymeskou boreliózu. Číhá ve vysoké trávě a v břehové vegetaci. Jak se chránit: Od jara do podzimu se po lovu zkontrolujte, použijte repelent a dlouhé kalhoty zastrčte do ponožek. Klíště co nejdříve odstraňte pinzetou. Proti encefalitidě existuje očkování. Velké bodavé mouchy. Nejaktivnější jsou za horkých bezvětrných dnů u vody a na loukách. Jak se chránit: Bolestivě bodají, zejména v létě v poledních hodinách. Pomáhá světlé oblečení s dlouhým rukávem a repelent. Invazní rostlina rostoucí na březích potoků a na vlhkých loukách. Její míza na slunci způsobuje popáleniny kůže. Jak se chránit: Nedotýkejte se ho a neprocházejte porostem. Pokud se míza dostane na kůži, smyjte ji vodou a mýdlem a chraňte místo před sluncem. Při větším popálení vyhledejte lékaře. Plachá šelma lesů. K vodě přichází v noci a za soumraku. Jak se chránit: Útoky na lidi jsou velmi vzácné. Udržujte pořádek v táboře, nekrmte zvěř a psa mějte na vodítku. Zvěř, rostliny a rizika: záznamy pocházejí z pozorování a odrážejí i to, kde se pozorovatelé pohybují, nejsou to měření hustoty ani jistota setkání. Platí pro okolí přibližně 35 × 55 km. Podloží, tok a prameny na mapě, hodnoty v místě vody, geomagnetická aktivita a zemětřesení. Jde o informaci o prostředí; do skóre vstupují jen malé hypotézy označené stupněm jistoty (zlomy a horniny, geomagnetická bouře). Mapa podloží potřebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa území (Slovensko) 1 : 50 000: horniny pod povrchem, od naplavených štěrků a písků přes jíly až po žuly a vápence. Barvy podle legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy se ukáže popis horniny v daném místě. Pro rybáře: Štěrkové lavice a kamenité prahy dávají čisté dno a biotop pro candáta, okouna či parmu. Jílovité a bahnité podloží drží potravu pro kapra a cejna. Vápence a dolomity dávají tvrdší, na potravu bohatší vodu než žuly a křemence. Radonové riziko podloží (nízké, střední, vysoké). Vychází z radioaktivity hornin a z puklin. Mapa ukazuje podloží, ne radon ve vodě. Pro rybáře: Radon je přírodní stopovač podzemní vody. Podloží s vyšším radonovým rizikem (žuly, ruly, tektonické zlomy) bývá místem, kde puklinová voda vytéká na povrch. Většina území (Slovensko) je „střední“, proto je zajímavé hlavně vysoké riziko. Ekvivalentní uran v povrchových horninách z letecké gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm se podloží obvykle označuje za zvýšené radonové riziko. Pro rybáře: Vysoký uran je znakem žul, rul a černých břidlic, tedy hornin, ze kterých se do vody dostává radon a rozpuštěné látky. Pro záběr nemá přímý význam, pomáhá číst geologii území. Dávkový příkon gama záření ve vzduchu (nGy/h) z leteckého měření. Jde o přirozené pozadí podloží, ne o znečištění. Pro rybáře: Vyšší hodnoty mají horniny bohaté na uran, thorium a draslík (žuly, ruly, flyš s břidlicemi). Je to doplněk k mapě uranu; rybáři hlavně ukazuje, kde se mění podloží. Anomálie magnetického pole Země (ΔT, v nT) způsobené horninami s magnetickými minerály, například sopečnými horninami, bazalty či amfibolity. Pro rybáře: Ryby (zejména lososovité a úhoři) vnímají magnetické pole. Zda místní anomálie ovlivňují jejich pohyb a záběr, není prokázáno; bere se to jako hypotéza. Kliknutím nebo ťuknutím do mapy zjistíte hodnotu v daném místě. nízké Podloží s nízkým podílem radonu. 2,1ppm běžný Běžné pozadí hornin. 7,6ppm pod průměrem kůry Přírodní pozadí hornin. 1,23% pod průměrem kůry Přírodní pozadí hornin. 47nGy/h kolem světového průměru Přirozené pozadí podloží. 35nT nad průměrem okolí Odchylka magnetického pole od průměru okolí. Hodnoty platí pro jedno místo (na mapě označené bodem), nikoli jako průměr celého toku nebo povodia. Radon je v podzemních vodách přirozený stopovač; do mapy není zahrnut radon ve vodě, jen riziko podloží. Značka na ciferníku: průměr horní zemské kůry (uran 2,7 ppm, thorium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a světový průměr přirozené dávky venku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička se nevychyluje do „dobra“ ani „zla“, jen ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený uran nebo radon je pouze údaj o hornině. Pro záběr nemá prokázaný význam; pomáhá číst, z jakého podloží voda pochází. do 250 m zlom v okolí Tektonický zlom na geologické mapě. 0 žádné zaznamenané Žádné v okruhu 1 km. předpokládaný kvartérní (mladý) Podél zlomů a u pramenů vytéká z podloží puklinová podzemní voda. Bývá v létě chladnější a v zimě teplejší než voda v toku, proto se na takových místech podle rybářských zkušeností ryby v extrémním počasí zdržují (letní a zimní ostrůvky vhodnější teploty). Čerstvá puklinová voda však může mít málo kyslíka. Jde o zkušenost rybářů, nikoli o měřený jev u tohoto revíru. Zlomy jsou z geologické mapy 1 : 50 000. Prameny pocházejí z hydrogeologické mapy, která pokrývá jen některé regiony, takže nula neznamená, že tam prameny nejsou. Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem. Říční naplaveniny100 % vodní hladiny Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000. pH 7,9modelovaný odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizace 545 mg/l, tvrdá voda (17,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku. 5 z 15prvky v horních 10 % nejvyšší: Molybden 2,23 mg/kg Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů. 45°C v hloubce 1000 m tepelný tok 55 mW/m² V hloubce 2 000 m asi 85 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska. 0vzorků se zlatem 9 rudných minerálů v sedimentu Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato. 0 z 9ukazatele v horních 5 % nejvyšší: Baryum 60,0 μg/l Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 71 (sútok Zohorského kanála a Centus). 163vrtů do 3 km 118 rozborů vody v okolí Z toho 76 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další. 1místa v okruhu 3 km 1 ekologická zátěž Nejbližší zátěž: MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka s OP, 2,9 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody. 31záznamů do 5 km 25 ložisek, 6 rudných výskytů Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin. Údaje pocházejí z matrik, map a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra a popisují prostředí kolem vody. Blízkost důlního díla nebo zátěže neznamená znečištění vody. Chemismus vody a sedimentů je modelovaný odhad z interpolovaných map Geochemického atlasu Slovenska, nikoli aktuální monitoring nebo měření v toku. Podrobná geologie a geochemie celého toku: hornina pod vodou, složení vody, prvky v sedimentech, záření, geotermální potenciál, kovy, zlato v sedimentu, důlní díla, vrty s rozbory. Nejvyšší předpovídaný Kp v nejbližších 24 hodinách: 4,7 (neklidné pole). Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země od slunečního větru. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ryby, zejména lososovité a úhoři, magnetické pole vnímají. Že by jejich záběr závisel na Kp, však není prokázáno: jde o pozorování rybářů a o hypotézy. Údaj je stejný pro celé území (Slovensko). Do skóre aktivity vstupuje jen při silné geomagnetické bouři (hypotéza, −1 až −2 body). Podle rybářských historek ryby (zejména sumci a úhoři) před otřesy neklidně reagují nebo přestanou brát. Spolehlivě prokázané to není a u slabých otřesů jde o náhodu. Hlubší otřesy z Karpat (například v okolí Komárna a Dobré Vody) lidé většinou vůbec nevnímají. Katalog GEOFON je celosvětový, slabé otřesy v okolí (Slovensko) v něm nemusí být všechny. Nezapočítává se do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikální a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemětřesení). Souvislost geomagnetického pole, otřesů či radonu se záběrem ryb není spolehlivě prokázána, proto se do skóre aktivity nepočítají. Postup je v Metodice. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje se přibližně každých 6 dní Podíl plochy se zelenou vegetací (rostliny na hladině a těsně pod ní, rákos u břehu). U břehů se může započítat také pruh rákosu, proto se hodnoty na malých plochách mohou zdát vyšší. Sentinel-2, 28. 10. 2026, bez oblačnosti 81 % plochy Zatím je málo snímků, aby se dala plocha porovnat s obvyklým stavem. Radar Sentinel-1 (vidí i přes oblaky a v noci): 1 % tvaru revíru je hladká voda (2. 11. 2026), za měsíc −1 p. b. Plocha čisté vody je bez pixelů u břehu, proto je menší než výměra revíru (28,0 ha podle mapy). Změna je důležitější než samotné číslo. Radar může při větru ukázat hladinu jako drsnou. Sentinel-2, 28. 10. 2026, bez oblačnosti 81 % plochy Podíl plochy, na které satelit vidí led nebo sníh. Za posledních 20 dní byl nejvyšší 0 %. Satelit nezjistí tloušťku ani nosnost ledu. Na led nikdy nevstupujte podle tohoto údaje. Sentinel-2, 28. 10. 2026, bez oblačnosti 81 % plochy Vodní rostliny pokrývají asi 97 % plochy. Hladinové nástrahy (gumová žába, popper) jsou zde ideální, klasická montáž se nahazuje těžko; hledej čistá okna, lávky a břehy bez porastu. Rozbor vychází z běžných rybářských pravidel a z údajů družice. Je to pomůcka, nikoliv předpověď záběrů. Rozhoduje rybářský řád, povolenka a situace na místě. Údaje se ukládají od 24. 8. 2026 (13 období po 5 dnech), v grafech je vidět jejich vývoj. Stáhnout historii (CSV) Odhady ze satelitních snímků s rozlišením 10 až 20 m, nikoliv měření ve vodě. Ovlivňují je mraky, stíny, vítr a břehy; tvar vodní plochy je u tohoto revíru pouze přibližný. Nepoužívejte je k rozhodování o koupání ani o vstupu na led. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je popsaný v metodice. Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.
Právě u vody
Podmínky k lovuIndex aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.
Podmínky k lovu
Index aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.Voda
Výškový profil: stojatá voda
Výškový profilJak se mění nadmořská výška toku po proudu. Počítá se z digitálního modelu reliéfu (desítky metrů), nikoli z měření hladiny, proto je orientační, zejména u úzkých potoků.Počasí a předpověď
Počasí a předpověď
Obloha: slunce, měsíc a solunární oknaSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Obloha: slunce a měsíc
Solunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.Slunce
MěsícFáze MěsícePři úplňku a novu je gravitační působení nejsilnější. Při jasné úplňkové noci se dravci a kapři často krmí v noci, den po ní může být slabší.
Okna dneSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Mapa a údaje o revíru
48.38081, 16.91264
OpenStreetMap
Údaje o revíru
Charakteristika
Zákon a pravidla lovu
Hájení všech ryb
§ 13, odstavce 3 a 5 zákonaDenní doba lovu
§ 11 vyhláškyPruty, nástrahy a dny lovu
§ 18 zákonaKolik ryb si smíte ponechat za den
§ 14 vyhláškyDoba hájení jednotlivých druhů§ 10 vyhlášky
Lovné míry§ 12 vyhlášky
Před lovem a po lovu
Novinky z organizace a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Další revíry v okolí
1-0220-1-1Kaprová vodaJazero Čierny Feld
Bratislavský kraj
1-1290-1-1Kaprová vodaVN Centnúz
Malacky, Bratislavský kraj
1-1490-1-1Kaprová vodaZohorský kanál č. 2
Malacky, Bratislavský kraj
1-1150-1-1Kaprová vodaŠtrkovisko Záhorská Ves
Bratislavský kraj
1-0930-1-1Kaprová vodaŠtrkovisko Jakubov č. 1
Bratislavský kraj
1-0940-1-1Kaprová vodaŠtrkovisko Jakubov č. 2
Bratislavský krajTerén ve 3D
Voda podle veřejných zdrojů
Vhodnost vody pro typ rybářského revíru
Vhodnost vody pro typ revíruIndex 0 až 100: jak dobře vlastnosti vody odpovídají nárokům pstruha, lipana nebo kapra podle typu revíru. Není to předpověď záběrů ani údaj o tom, jaké ryby tam žijí.Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Jak by tato voda vyhovovala každému typu
Co z toho vyplývá
Veřejné zdroje ve skóre podmínekÚdaje o kyslíku, živinách, hloubce nádrže, velikosti toku, dnu, druzích ryb a rojení hmyzu mírně upraví skóre „Podmínky při lovu“. Každá úprava je v rozboru skóre vidět zvlášť.Voda a kyslík+1
Co o tom víme
Život u vody0
Co o tom víme
Skóre nemění
Podzemní voda v okolí
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemní voda do 10 km (7 stanic)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 11. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 11. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 11. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Ukázat dalších 4
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 17. 7. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 11. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 14. 4. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 11. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Dno a podloží
Dno a podloží (ŠGÚDŠ)Podloží pod vodou podle hydrogeologické mapy Slovenska 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Udává, zda je okolí štěrkové, písčité, jílovité, bahnité nebo skalnaté.Vodní hmyz
Rojení vodního hmyzu (iNaturalist)Kolik pozorování poďovek, pošvatek a chrostíků lidé v okolí zaznamenali v tomto měsíci v porovnání s ročním průměrem. Pro muškaře je to náznak vývinu hmyzu.
Jepice0Jepice: suchá muška na hladině, zejména při soumraku.
Potočník0Pošvatky: večer a v noci u břehu, hodí se i nymfa a mokrá muška.
Pošvatky0Chrostíci: čisté, studené potoky, často již koncem zimy a brzy na jar.Zdroje fotografií
Podzemní voda: naměřené hodnoty
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amonné ionty
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdost vody
Železo
Mangan
Chloridy
Sírany
Vodivost
Kovy a polokovy
Pesticidy
PFAS („věčné chemikálie“)
PAU (spalování, ropné látky)
Jak to působí na ryby a vodu
Ryby, zvěř, rostliny a rizika v okolí vodyZvěř a rizika u vody (GBIF)Zvěř, ptáci, rostliny a rizika (medvěd, klíšťata, komáři, bolševník), které lidé v okolí vody zaznamenali. Nepatří do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci.
PtákKachna divoká
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
PtákVolavka popelavá
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
PtákLabuť velká
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
PtákKormorán velký
Nejvíce záznamů: leden.
O druhu
FaunaSkokani zelení
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
FaunaVážky
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaRopucha obecná
Nejvíce záznamů: březen.
O druhu
FaunaUžovka obojková
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
FaunaŽelva bahenní
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
FaunaBobr evropský
Nejvíce záznamů: leden.
O druhu
FaunaPotočník
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaNetopýr vodní
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
RostlinaRákos obecný
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
RostlinaKosatec žlutý
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
RostlinaVrba bílá
Nejvíce záznamů: srpen.
O druhu
Invazní rostlinaNetýkavka žláznatá
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
RostlinaStulík žlutý
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
Rostlina
RizikoKomáři
Nejvíce záznamů: srpen.
Jak se chránit
RizikoPrase divoké
Nejvíce záznamů: březen.
Jak se chránit
RizikoKlíště obecné
Nejvíce záznamů: Kvě.
Jak se chránit
RizikoStřečci
Nejvíce záznamů: Čvc.
Jak se chránit
RizikoBolševník velkolepý
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
RizikoVlk obecný
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
Zdroje fotografií
Země pod vodou: geologie, zlomy a radon
nízké 36,7 %
střední 63,0 %
vysoké 0,3 %
bez údajů
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
bez údajů
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v místě vody
Hodnoty v místě vodyRadonové riziko podloží, uran, thorium, draslík, gama záření a magnetická anomálie v jednom místě u vody (na mapě označeno bodem).Radonové riziko podloží
Uran (eU)
Thorium (eTh)
Draslík (K)
Gama záření
Magnetická anomálie (ΔT)
Zlomy a prameny
Zlomy a pramenyVzdálenost k nejbližšímu tektonickému zlomovému pásmu na geologické mapě a počet pramenů v okolí. Podél zlomů vytéká puklinová podzemní voda.Nejbližší zlom
Prameny a vývěry
Geologie v okolí: hornina, voda, sedimenty, vrty
Geologie a geochemie kolem vodyHorniny pod vodou, složení vody a sedimentů podle atlasů, radioaktivita, geotermální potenciál, vrty, stará důlní díla, ložiska, zátěže, sesuvy a zlato v sedimentech, z map a registrů ŠGÚDŠ.Skála pod vodou
Voda podle atlasu
Prvky v říčních sedimentech
Teplo pod nohama
Zlato v říčních sedimentech
Stopové prvky v potoční vodě
Rozbory vrtů a podzemních vod
Ekologické zátěže a skládky
Ložiska a výskyty rud
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetární index Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ukazuje se posledních 48 hodin a předpověď na 24 hodin.Zemětřesení poblíž
Zemětřesení v okolíOtřesy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledních 30 dní (katalog GFZ GEOFON).Z vesmíru: co ukazují družice Copernicus
Zarůstání hladiny
Zarůstání hladinyPodíl plochy revíru, na které družice vidí zelenou vegetaci (index NDVI nad 0,3): plovoucí a vynořené rostliny a rákos u břehu.Plocha hladiny: optika a radar
Plocha hladiny: optika a radarPlocha čisté vody z optického snímku (Sentinel-2) a podíl hladké vody z radaru (Sentinel-1), který vidí i přes oblaky. Změna oproti obvyklému stavu je důležitější než samotné číslo.Led na hladině
Led na hladiněPodíl plochy, na které družice vidí led nebo sníh. Tloušťku ani nosnost ledu nedokáže určit.Co to znamená pro rybolov
Co to znamená pro lovKrátký rozbor podle údajů družice a běžných rybářských pravidel. Je to pomůcka, nikoli předpověď záběrů.Historické snímky



Lisosvětleno 2 %
Na tomto revíru zatím nikdo nezapsal úlovekBuďte první: po schválení se objeví zde i v žebříčku.
Průměrně vhodná voda pro kapry a kaprovité ryby
Tvrdost vodyStupeň důkazů: Hypotéza
Kyselost vody (pH)Stupeň důkazů: Částečně podloženo
MineralizaceStupeň důkazů: Hypotéza
Kovy v sedimentuStupeň důkazů: Částečně podloženo
Veřejné údaje o této vodě skóre aktivity téměř nemění.
Tvrdost vodyStupeň důkazů: Hypotéza
+1
Líhnutí vodního hmyzuStupeň důkazů: Praxe rybářů
0
Zahorska Vesokres Malacky · vrt nebo studna · 4,1 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Suchohradokres Malacky · vrt nebo studna · 4,6 km od revíru
látky z lidské činnosti2017 až 2025
Labokres Malacky · vrt nebo studna · 6,1 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Malacky Kozanekokres Malacky · vrt nebo studna · 8,0 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Vysoka pri Moraveokres Malacky · vrt nebo studna · 8,6 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Gajaryokres Malacky · vrt nebo studna · 8,9 km od revíru
látky z lidské činnosti2017 až 2025
Zohorokres Malacky · vrt nebo studna · 9,4 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Jíly a hlíny
Geologie
Radonové riziko
Uran (eU)
Gama záření
Magnetika
97 % plochySilně zarostlá
0,0 ha čisté vody
0 % plochyBez ledu
Zarostlá hladina