Dnes na toku VN Radošovce II.

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

VN Radošovce II., skóre okna 14.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 16:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    2362382402422440,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 243 do 237 m n. m. na 0,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    238 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    237 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    243 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Radošovce II. z roku 2017
    2017snímkováno 24. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Radošovce II. z roku 2020
    2020snímkováno 22. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Radošovce II. z roku 2023
    2023snímkováno 27. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Radošovce II.

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • dusičnany 25 až 50 mg/l1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Nejvyšší dusičnany

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Radošovce II.

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 670 mg/l, velmi těžké voda (23,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Selen 0,323 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 67. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 50 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    57dávkový příkon nGy/h

    percentil 80 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Měď 65,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 99 (VN Radošovce II.).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    40vrtů do 3 km

    147 rozborů vody v okolí

    Z toho 40 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    8 zdrojů geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    4místa v okruhu 3 km

    4 skládky

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    3záznamy do 5 km

    3 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí1×

    Kvartérní pokryv

    • eolické sedimenty100%SR 3,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé povznesení100%SR 7,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Vídeňská pánev100%SR 4,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • Neogén Chvojnické pahorkatiny100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,26typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    23,4°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (4,18 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    670mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO4135 mg/lpercentil94
    • VápníkCa108 mg/lpercentil91
    • HořčíkMg36,0 mg/lpercentil89
    • DraslíkK6,96 mg/lpercentil85
    • BikarbonátyHCO3329 mg/lpercentil83
    • SodíkNa19,5 mg/lpercentil79
    • ChloridyCl20,9 mg/lpercentil70
    • FluoridyF0,129 mg/lpercentil57

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO313,2 mg/lpercentil82
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK4,31 mg/lpercentil72
    • FosfátyPO40,310 mg/lpercentil69
    • AmmoniumNH40,172 mg/lpercentil64

    Kovy

    • ZinekZn26,0 μg/lpercentil91
    • ManganMn63,5 μg/lpercentil69
    • HliníkAl18,8 μg/lpercentil17
    • ŽelezoFe0,0120 mg/lpercentil2

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,323 mg/kgpercentil67
    • VizmutBi0,225 mg/kgpercentil53
    • CínSn2,57 mg/kgpercentil46
    • MolybdenMo0,334 mg/kgpercentil41
    • ChromCr65,2 mg/kgpercentil38
    • MěďCu20,8 mg/kgpercentil37
    • ZinekZn84,9 mg/kgpercentil37
    • NiklNi21,2 mg/kgpercentil33
    • KobaltCo7,14 mg/kgpercentil29
    • VéstPb11,3 mg/kgpercentil21
    • ArsenAs4,66 mg/kgpercentil21
    • VanadV56,0 mg/kgpercentil20
    • KadmiumCd0,0704 mg/kgpercentil14
    • RtuťHg0,0439 mg/kgpercentil9
    • AntimonSb0,230 mg/kgpercentil5

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa2,58 %percentil60
    • DraslíkK1,54 %percentil54
    • TitanTi4 550 mg/kgpercentil53
    • SodíkNa0,873 %percentil51
    • ManganMn799 mg/kgpercentil45
    • FosforP682 mg/kgpercentil28
    • HliníkAl4,51 %percentil12
    • ŽelezoFe1,96 %percentil9
    • HořčíkMg0,538 %percentil7
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • CeriumCe72,4 mg/kgpercentil84
    • ZirkoniumZr524 mg/kgpercentil84
    • GalliumGa15,0 mg/kgpercentil59
    • RubidiumRb90,5 mg/kgpercentil55
    • BorB62,0 mg/kgpercentil55
    • BerylliumBe1,47 mg/kgpercentil53
    • YttriumY26,8 mg/kgpercentil45
    • StronciumSr124 mg/kgpercentil39
    • BaryumBa379 mg/kgpercentil28
    • LithiumLi24,1 mg/kgpercentil19

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    57nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh8,96 ppm84. percentil
    • Draslík (K)K1,43 %percentil77
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,80 ppm73. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 644 Bq/m²57. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +46nT

    rozsah 46 až 46 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -36mGal

    zbytkový +4,3 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 50 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)160–346m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek229m a.s.l.
    • Průměrný sklon3,7°
    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Geomorfologické jednotky

    • Kopce Chvojnica100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Záhorie Lowland100%SR 2,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Koválovec ( Výmol nad dedinou) – Koválovec – příležitostný (920 m od vody)Radošovce – Hliníky – Radošovce – nelze odhadnout (1,2 km od vody)Radošovce – žádný (2,2 km od vody)Chropov – trvalý (2,8 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)b1 (6,8 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,7 km od vody)Chropov – stavební kámen – konglomerát (2,7 km od vody)Lopašov – stavební kámen – konglomerát, pískovec (4,2 km od vody)Lopašov – stavební kámen – pískovec (4,6 km od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)JRD-Radošovce – negativní vrt (2,1 km od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Dubovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Mokrý Háj – monitorování vrtu (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,7 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Prameny podzemní vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,9 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 65,0 μg/lmedián 31,0 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: VN Radošovce II.2002, 100 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 95,0 μg/lmedián 55,0 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Bezmen. prítok VN Radošovce, pod mostíkom a tabuľou obce Kov2002, 920 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: VN Radošovce II., 100 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 22,0 μg/lmedián 16,0 μg/l3 vzorky33 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bezmen. prítok VN Radošovce, pod mostíkom a tabuľou obce Kov2002, 920 m od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: VN Radošovce II.2002, 100 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bezmen. prítok VN Radošovce, pod mostíkom a tabuľou obce Kov2002, 920 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bezmen. prítok VN Radošovce, pod mostíkom a tabuľou obce Kov2002, 920 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bezmen. prítok VN Radošovce, pod mostíkom a tabuľou obce Kov2002, 920 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bezmen. prítok VN Radošovce, pod mostíkom a tabuľou obce Kov2002, 920 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 21,3 mg/lmedián 16,6 mg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Bezmen. prítok VN Radošovce, pod mostíkom a tabuľou obce Kov2002, 920 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • LithiumLiextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 162 μg/lmedián 60,5 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,30 μg/lmedián 1,80 μg/l12 vzorky33 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,40 μg/lmedián 1,95 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l12 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 248 μg/lmedián 126 μg/l12 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,30 μg/lmedián 1,50 μg/l12 vzorky17 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 900 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře323,1 Bq/l20,4 Bq/l
    zdroj14,23 Bq/l4,23 Bq/l
    potok, řeka10,270 Bq/l0,270 Bq/l
    vyvinutá pružina126,1 Bq/l26,1 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    40 vrtů v pásmu 3 km, z toho 12 hydrogeologických a 28 ostatních; s číslem archivní zprávy 40.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m31×
    • 10–30 m2×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m1×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    J 15inženýrsko-geologické2,0 m88181730 m
    J 17inženýrsko-geologické8,0 m881811,1 km
    Radošovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou134,0 m44511 119Da10.pdf1,2 km
    J 28inženýrsko-geologické2,0 m881811,2 km
    J 18inženýrsko-geologické2,0 m881811,3 km
    J 16inženýrsko-geologické2,0 m881811,4 km
    J 29inženýrsko-geologické2,0 m881811,5 km
    Radošovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou17,0 m82689 119Da12.pdf1,5 km
    J 25inženýrsko-geologické2,0 m881811,6 km
    J 31inženýrsko-geologické7,5 m881811,7 km
    Radošovcevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou57,0 m29638 119Da9.pdf1,7 km
    J 19inženýrsko-geologické2,0 m881811,7 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 572,7 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 516,8 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Koválovec ( Výmol nad dedinou) – Koválovec2 000 m²1970–920 m
    Radošovce – Hliníky – Radošovce15 000 m²1970monitorováno1,2 km
    Radošovce33 430 m²1997–2,2 km
    Chropov4 000 m²1970–2,8 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Senica1 revír · 0,4 km12VN Radošovce II.12

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj