Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku OR Gaštanový háj

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

OR Gaštanový háj, skóre okna 17.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 13:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: stojatá voda

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Stojatá voda Jde o stojatou vodu, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1341351361371381391400,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Výškový profil terénu (Stojatá voda): od 139 do 135 m n. m. na 0,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    137 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    136 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    138 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku OR Gaštanový háj z roku 2017
    2017snímkováno 11. 8. 2017
    Letecký snímek toku OR Gaštanový háj z roku 2020
    2020snímkováno 12. 8. 2020
    Letecký snímek toku OR Gaštanový háj z roku 2023
    2023snímkováno 21. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku OR Gaštanový háj

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • dusičnany nad normou (od 50 mg/l)1
    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Nejvyšší dusičnany

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku OR Gaštanový háj

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 336 mg/l, stredne tvrdá voda (10,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    6 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 440 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km75 °C105 °C

    Teplo pod nohami

    75°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 105 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    72. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 7,91 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    84vrtov do 3 km

    155 rozborov vody v okolí

    Z toho 84 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    18°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Želiezovce – HGŽ-1, 730 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    3 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    2 ložiská, 3 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov100%SR 8,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • F100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Dubnícka depresia100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,87typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    10,8°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,93 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    336mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridyF0,223 mg/l85. percentil
    • ChloridyCl15,3 mg/l62. percentil
    • DraslíkK3,75 mg/l61. percentil
    • SodíkNa11,6 mg/l60. percentil
    • SíranySO447,6 mg/l59. percentil
    • HořčíkMg17,5 mg/l58. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3175 mg/l38. percentil
    • VápníkCa48,7 mg/l34. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,596 mg/l85. percentil
    • DusičnanyNO312,1 mg/l80. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,98 mg/l66. percentil
    • AmóniumNH40,139 mg/l58. percentil

    Kovy

    • ŽelezoFe0,422 mg/l90. percentil
    • ZinekZn18,0 μg/l84. percentil
    • HliníkAl207 μg/l80. percentil
    • ManganMn85,1 μg/l76. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ZinekZn440 mg/kg95. percentil
    • KadmiumCd1,78 mg/kg95. percentil
    • BizmutBi0,922 mg/kg95. percentil
    • ArsenAs25,4 mg/kg92. percentil
    • MěďCu64,2 mg/kg92. percentil
    • OlovoPb33,9 mg/kg90. percentil
    • AntimonSb4,28 mg/kg90. percentil
    • CínSn4,61 mg/kg87. percentil
    • RtuťHg0,360 mg/kg86. percentil
    • KobaltCo10,7 mg/kg78. percentil
    • VanadV83,5 mg/kg77. percentil
    • MolybdenMo0,511 mg/kg71. percentil
    • SelenSe0,241 mg/kg48. percentil
    • ChromCr65,2 mg/kg38. percentil
    • NiklNi20,9 mg/kg32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ŽelezoFe3,65 %85. percentil
    • FosforP1 181 mg/kg82. percentil
    • HliníkAl6,63 %79. percentil
    • ManganMn1 158 mg/kg76. percentil
    • TitánTi5 091 mg/kg71. percentil
    • VápníkCa2,63 %61. percentil
    • HořčíkMg0,942 %55. percentil
    • SodíkNa0,810 %37. percentil
    • DraslíkK1,33 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY37,9 mg/kg90. percentil
    • BáriumBa568 mg/kg82. percentil
    • StronciumSr180 mg/kg79. percentil
    • RubídiumRb95,9 mg/kg69. percentil
    • CérCe60,9 mg/kg56. percentil
    • GáliumGa14,6 mg/kg55. percentil
    • BerylliumBe1,45 mg/kg52. percentil
    • ZirkónZr386 mg/kg44. percentil
    • LítiumLi28,1 mg/kg42. percentil
    • BorB47,9 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,96 ppm80. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,18 ppm72. percentil
    • Draslík (K)K1,31 %55. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 621 Bq/m²82. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • nízké100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -33nT

    rozsah -33 až -33 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -1mGal

    reziduálna -0,2 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km75 °C105 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    75 / 105 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Dubnícka depresia100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)99–193m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek140m a.s.l.
    • Průměrný sklon0,5°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu100%SR 5,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Želiezovce – občasný (1,3 km od vody)Želiezovce – družstvo – Želiezovce – občasný (2,2 km od vody)Mikula – Kompa – Mikula – občasný (2,6 km od vody)Želiezovce – HGŽ-1 – nekúpeľný (730 m od vody)HGŽ-1 – k1 (1,7 km od vody)a1 (850 m od vody)Želiezovce (1,2 km od vody)Chmeľník – štrkopiesky a piesky (1,2 km od vody)Pasienok pri mlyne – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 40,198 – 49,855 – štrkopiesky (2,9 km od vody)Čajakovo – štrkopiesok – štrkopiesky (4,4 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 49,855 – 59,647 – štrkopiesky (4,8 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Želiezovce (1,3 km od vody)Želiezovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,4 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Želiezovce-Jarok – zavlažovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Hronovce-Vozokany n/Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Želiezovce, 650m JJZ od K133 – vrt (620 m od vody)Želiezovce, 1100m JZ od K131 – studňa (770 m od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,4 km od vody)Želiezovce, 750m JV od K131 – studňa (1,6 km od vody)Želiezovce, č.d. 169, 600m V od K137 – studňa (1,8 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,9 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (1,9 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,2 km od vody)Želiezovce-Mikula, č.d. 116, 750m JZ odK135 – studňa (2,2 km od vody)Želiezovce, vrt č.1, 1000 m SSV od K157 – vrt (2,4 km od vody)Hronovce – PD, 1500m JJV od K136 – studňa (2,4 km od vody)Želiezovce, vrt č.2, 900 m S od K137 – vrt (2,6 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,6 km od vody)Hronovce, cintorín, 1300m JV od K134 – studňa (2,7 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,7 km od vody)Želiezovce – PD, 500m JZ od K147 – studňa (2,7 km od vody)Želiezovce, Rozv. 110/22, 1500m SV od K140 – vrt (2,8 km od vody)Hronovce, č.d. 12, 2000m JJV od K136 – studňa (2,8 km od vody)Hronovce -Levice – vrt (2,8 km od vody)Želiezovce-Mikula, č.d. 105, 1300m SV od K138 – studňa (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,91 μg/lmedián 7,91 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,29 μg/lmedián 3,29 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 4,70 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdbežná hodnota
      najvyššie 0,170 μg/lmedián 0,170 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 580 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 197 μg/lmedián 197 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 22,1 mg/lmedián 22,1 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 2004, 580 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Mg-Ca-HCO310×
    • Ca-Mg-HCO35×
    • Mg-Ca-SO4-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F9×
    • trieda H3×
    • trieda E3×
    • trieda B3×
    • trieda G1×
    • trieda C1×
    • trieda A1×

    Kovy v podzemnej vode

    • HliníkAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,260 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,50 μg/lmedián 1,20 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 547 μg/lmedián 290 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,600 μg/l11 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 2,00 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 49,0 μg/lmedián 20,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSemierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 770 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa323,3 Bq/l10,2 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Chmeľníkštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.1,2 km
    Pasienok pri mlyneštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.1,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    84 vrtov v pásme 3 km, z toho 63 hydrogeologických a 21 ostatných; s číslom archívnej správy 84.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m29×
    • 10–30 m43×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom350,0 m27779 134Cd21.pdf850 m
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou250,0 m27779 134Cd22.pdf880 m
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,5 m27006 134Cd25.pdf1,2 km
    Želiezovcemonitorovací vrt27,0 m79177 134Cd63.pdf1,2 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m57173 134Cd55.pdf1,2 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou103,0 m10630 134Cd29.pdf1,2 km
    Želiezovce82,0 m28727 134Cd40.pdf1,3 km
    Želiezovcevrt s termálnou, minerálnou vodou210,0 m4945 134Cd20.pdf1,4 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou112,8 m16647 134Cd33.pdf1,4 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m28451 134Cd38.pdf1,5 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou53,0 m28726 134Cd37.pdf1,5 km
    Želiezovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou78,0 m29611 134Cd42.pdf1,6 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTeplotaVýdatnosťHloubkaChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Želiezovce – HGŽ-118 °C–350 mNa-Ca-HCO3nevyužívaný730 m

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 51850 m
    kategória Želiezovcetermálne kúpalisko––11,2 km
    HGŽ-1geotermálna voda38 – 55< 511,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Želiezovce–1980–1,3 km
    Želiezovce – družstvo – Želiezovce–1969–2,2 km
    Mikula – Kompa – Mikula–1980–2,6 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Želiezovce1 revír · 0,4 km5OR Gaštanový háj5

    Další toky v okolí

    Povodí Hron