Dnes na toku Jalovecký potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Jalovecký potok, skóre okna 31.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    5006007008009000 km2 km4 km6 km8 km
    Výškový profil toku: od 793 do 568 m n. m. na 9,8 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    798 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    567 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    231 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    24 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,08

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Jalovecký potok z roku 2018
    2018snímkováno 12. 9. 2018
    Letecký snímek toku Jalovecký potok z roku 2021
    2021snímkováno 9. 9. 2021
    Letecký snímek toku Jalovecký potok z roku 2024
    2024snímkováno 31. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Jalovecký potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Problematické čistírny odpadních vod poblíž revírů1 čistírna do 2 km od revíru

    • COV Liptovsky Mikulaszatížení 142 %0,3 km

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Jalovecký potok

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 10 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Jiné skály100 % vodní hladiny

    Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,7modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 145 mg/l, měkká voda (4,8 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Selen 0,534 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 88. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    50dávkový příkon nGy/h

    percentil 46 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Odkalisko Čemice (odkaliště), 550 m od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    5vzorků se zlatem

    14 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 1 zrno v jednom vzorku (60 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Vést 4,60 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 93 (Jalovec, pravostranný prítok Jalovského potoka).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    170vrtů do 3 km

    384 rozborů vody v okolí

    Z toho 170 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    61°C u ústí vrtu

    6 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Liptovský Trnovec – ZGL-2/A, vydatnost 31,0 l/s, 1,7 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    11místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 10 skládek

    Nejbližší zátěž: Liptovský Mikuláš – Rušňové depo, Cargo a.s., 1,2 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    10záznamů do 5 km

    2 ložiska, 8 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    77ploch do 3 km

    4 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Jiné skály100%SR 4,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geologické stáří hornin

    • voda100%

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí50%SR 68 %
    • glacifluviální sedimenty50%SR 0,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Liptov Basin100%SR 1,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • vodní útvar100%SR 4,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 4 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • ;;50%SR 0,5 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)50%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogénní a kvartérní části západní a střední části Liptovské Kotlina100%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Liptov Basin100%SR 3,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,70typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    4,8°dH, měkká

    Součet vápníku a hořčíku (0,85 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    145mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • FluoridyF0,0803 mg/lpercentil30
    • BikarbonátyHCO390,4 mg/lpercentil16
    • VápníkCa25,8 mg/lpercentil15
    • ChloridyCl2,20 mg/lpercentil11
    • DraslíkK1,02 mg/lpercentil11
    • HořčíkMg5,01 mg/lpercentil11
    • SodíkNa2,24 mg/lpercentil7
    • SíranySO412,7 mg/lpercentil4

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,75 mg/lpercentil39
    • AmmoniumNH40,0589 mg/lpercentil30
    • FosfátyPO40,0336 mg/lpercentil19
    • DusičnanyNO32,23 mg/lpercentil9

    Kovy

    • ŽelezoFe0,133 mg/lpercentil61
    • ZinekZn6,74 μg/lpercentil50
    • ManganMn21,8 μg/lpercentil41
    • HliníkAl32,3 μg/lpercentil31

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,534 mg/kgpercentil88
    • MolybdenMo0,713 mg/kgpercentil87
    • AntimonSb1,56 mg/kgpercentil80
    • CínSn3,81 mg/kgpercentil79
    • KadmiumCd0,351 mg/kgpercentil76
    • ChromCr87,2 mg/kgpercentil71
    • ArsenAs8,74 mg/kgpercentil70
    • VanadV70,1 mg/kgpercentil54
    • NiklNi25,2 mg/kgpercentil53
    • ZinekZn96,9 mg/kgpercentil51
    • MěďCu23,1 mg/kgpercentil47
    • VizmutBi0,187 mg/kgpercentil37
    • KobaltCo7,35 mg/kgpercentil32
    • VéstPb12,7 mg/kgpercentil32
    • RtuťHg0,0560 mg/kgpercentil18

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • DraslíkK1,84 %percentil87
    • SodíkNa1,03 %percentil75
    • FosforP1 026 mg/kgpercentil70
    • HořčíkMg1,16 %percentil69
    • HliníkAl6,12 %percentil65
    • ManganMn948 mg/kgpercentil61
    • ŽelezoFe2,73 %percentil52
    • TitanTi4 452 mg/kgpercentil49
    • VápníkCa1,87 %percentil45
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • GalliumGa24,2 mg/kgpercentil96
    • BerylliumBe2,18 mg/kgpercentil89
    • CeriumCe71,2 mg/kgpercentil82
    • RubidiumRb102 mg/kgpercentil80
    • YttriumY30,4 mg/kgpercentil65
    • BaryumBa478 mg/kgpercentil64
    • BorB63,6 mg/kgpercentil59
    • LithiumLi29,9 mg/kgpercentil53
    • StronciumSr133 mg/kgpercentil47
    • ZirkoniumZr367 mg/kgpercentil37

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    50nGy/h ve vzduchu

    rozsah 49 až 51 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,45 %percentil79
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,88 ppm29. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,38 ppm27. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137968 Bq/m²16. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední50%SR 64 %
    • nízké50%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +11nT

    rozsah -1 až 26 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -62mGal

    zbytkový −14,6 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Liptov Basin100%SR 3,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)154–1 010m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek702m a.s.l.
    • Průměrný sklon5,0°
    • Průměrná lednová teplota-5,1°C
    • Průměrná červencová teplota15,6°C
    • Roční srážky748mm

    Geomorfologické jednotky

    • Sub-Tatra Basin100%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení75%SR 31 %
    • přirozeně kyselé půdy25%SR 8,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnitřní karpatské paleogénní75%SR 11 %
    • Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty25%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Odkalisko Čemice – 3 – odkaliště (550 m od vody)Skala – Pyrit (280 m od vody)Jalovec – Měděné rudy (780 m od vody)Smrečianka – Železné rudy (4,3 km od vody)Liptovský Mikuláš – Rušňové depo, Cargo a.s. – SK1000500P (1,2 km od vody)Jalovec – trvalý (20 m od vody)Liptovská Ondrášová – pri ihrisku – Liptovská On – žádný (40 m od vody)Jalovec ( Pri moste) (obec Jalovec) – Jalovec – žádný (40 m od vody)Jalovec – žádný (60 m od vody)Bobrovec – pri Jaloveckom potoku – Bobrovec – žádný (80 m od vody)Trstené – žádný (130 m od vody)Mútnik, – Liptovská Ondrašová – příležitostný (930 m od vody)Žiar ( Chraste) – Žiar – žádný (2,2 km od vody)Pri Petruške – Bobrovček – žádný (2,5 km od vody)Žiar – trvalý (2,6 km od vody)Liptovský Trnovec – ZGL-2/A – mimo SPA (1,7 km od vody)Pavčina Lehota – FGL-1 – mimo SPA (6,3 km od vody)Liptovský Ján – B-1 – mimo SPA (8,6 km od vody)Liptovský Ján – B-2 – mimo SPA (8,7 km od vody)Liptovský Ján – vrt – mimo SPA (8,7 km od vody)Bešeňová – FBe-1 – mimo SPA (10,0 km od vody)ZGL-2/A – l4 (4,4 km od vody)FGL-1 – j2 (5,1 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (9,0 km od vody)b1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,5 km od vody)c1 (9,6 km od vody)a1 (9,8 km od vody)c3 (9,8 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Liptovský Ján (7,8 km od vody)Liptovská Mara – štěrkovité písky a písky (1,7 km od vody)Liptovská Mara – štěrkovité písky a písky (1,7 km od vody)Skala – pyrit (260 m od vody)Jalovec – Cu rudy (770 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Paludza – Okolič – štěrkovité písky (2,1 km od vody)Pavlova Ves – keramické jíly (2,6 km od vody)Smrečianka – Fe rudy – siderite (4,3 km od vody)Žiarska dolina – obecná geologie (4,5 km od vody)– Sesuvy půdy (80 m od vody)LIPT.ONDRASOVA – Sesuvy půdy (150 m od vody)LIPT.ONDRASOVA – Sesuvy půdy (520 m od vody)– Sesuvy půdy (580 m od vody)LIPT.ONDRASOVA – Sesuvy půdy (660 m od vody)JALOVEC – Sesuvy půdy (660 m od vody)BOBROVEC – Sesuvy půdy (720 m od vody)– Sesuvy půdy (760 m od vody)BOBROVEC – Sesuvy půdy (930 m od vody)– Sesuvy půdy (990 m od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)PALUDZKA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)BOBROVCEK – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)BOBROVCEK – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Rockfalls (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)RAZTOKY – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)BOBROVCEK – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)BOBROVEK – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)PALUDZKA – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)BOBROVCEK – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Trhání a uvolnění skalního masivu (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)BOBROVCEK – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)PAVLOVAV VES – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)OCHODNICA – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)SMRECANY – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,1 km od vody)CEMICE – Sesuvy půdy (2,2 km od vody)BOBROVCEK – Sesuvy půdy (2,2 km od vody)– Sesuvy půdy (2,3 km od vody)– Sesuvy půdy (2,3 km od vody)SMRECANY – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)BOBROVCEK – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)PAVLOVA VES – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)PAVLOVA VES – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Rockfalls (2,5 km od vody)– Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)LIPTOVSKY MIKULAS – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)PAVLOVA VES – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)PALUDZA – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Trhání a uvolnění skalního masivu (2,8 km od vody)LIPTOVSKY MIKULAS – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (3,0 km od vody)Liptovská Ondrášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Jalovec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Jalovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Jalovec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Ondrášová – SHMú pozorovací vrt (150 m od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Liptovská Ondrášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Bobrovec (240 m od vody)Liptovský Mikuláš – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Jalovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Jalovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Liptovská Ondrášová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Palúdzka – SHMú pozorovací vrt (520 m od vody)Liptovský Mikuláš – drenážní vrt (580 m od vody)Liptovský Mikuláš – drenážní vrt (650 m od vody)Liptovský Mikuláš – drenážní vrt (730 m od vody)Liptovský Mikuláš – SHMú pozorovací vrt (760 m od vody)Palúdzka – SHMú pozorovací vrt (890 m od vody)Ondrášová – SHMú pozorovací vrt (890 m od vody)Palúdzka – SHMú pozorovací vrt (1,0 km od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Palúdzka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Bobrovec – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,3 km od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Palúdzka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Liptovský Mikuláš – monitorování vrtu (1,5 km od vody)Liptovská Mara – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Ráztoky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Bobrovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Liptovský Trnovec – konstrukční vrt s termální vodou, minerálnou v (1,7 km od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Liptovský Mikuláš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Benice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bobrovec – Bobrovček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Liptovský Mikuláš – negativní vrt (2,5 km od vody)Benice – negativní vrt (2,6 km od vody)Benice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Liptovský Mikuláš – negativní vrt (2,7 km od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 1 ks – zlato (180 m od vody)zlato 1 ks – zlato (390 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,60 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzorky83 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Jalovec, pravostranný prítok Jalovského potoka1997, 900 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,710 μg/lmedián 0,530 μg/l4 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Jalovec, pravostranný prítok Jalovského potoka1997, 900 m od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuběžná hodnota
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,15 μg/l6 vzorky33 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Jalovský potok2010, 120 m od vody. Srovnání: percentil 66 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,835 μg/l6 vzorky17 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mútnik2010, 60 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mútnik2010, 60 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mútnik2010, 60 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mútnik2010, 60 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mútnik, 60 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 91,0 μg/lmedián 67,5 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Jalovecký, potok1997, 60 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBapod polovinou Slovenska
      nejvyšší 15,0 μg/lmedián 13,0 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Mútnik2010, 60 m od vody. Srovnání: percentil 17 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 7,80 mg/lmedián 5,76 mg/l6 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Jalovecký, potok1997, 10 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)36 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)36 vzorků, maximálně 2000 zrn
    • Rutil (TiO₂)35 vzorků, maximálně 112 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)30 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Pyrit (FeS₂)29 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Anatas (TiO₂)27 vzorků, maximálně 31 zrn
    • Baryt (BaSO₄)22 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)16 vzorků, maximálně 14 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)16 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Arsenopyrit (FeAsS)6 vzorků, maximálně 3 zrn
    • Zlato (Au)5 vzorků, maximálně 1 zrn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorku, maximálně 1 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    201 zrno60 m
    21/Lc1 zrno100 m
    161 zrno110 m
    2171 zrno180 m
    16/Lc1 zrno390 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)36 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))35 vzorků, maximálně 350 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)35 vzorků, maximálně 137 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)35 vzorků, maximálně 300 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)32 vzorků, maximálně 450 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))31 vzorků, maximálně 437 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))27 vzorků, maximálně 187 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)25 vzorků, maximálně 75 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)23 vzorků, maximálně 137 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)20 vzorků, maximálně 162 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)5 vzorků, maximálně 262 zrn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorků, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 35,0 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzorky47 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 29,0 μg/lmedián 0,525 μg/l30 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 840 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 5,80 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzorky87 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 140 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,70 μg/lmedián 1,03 μg/l30 vzorky10 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,60 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzorky77 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzorky83 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzorky77 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 29,0 μg/lmedián 1,50 μg/l30 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 410 m od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 202 μg/lmedián 6,00 μg/l30 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 410 m od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj1249,6 Bq/l10,9 Bq/l
    dobře437,5 Bq/l25,1 Bq/l
    potok, řeka43,87 Bq/l0,835 Bq/l
    vyvinutá pružina136,2 Bq/l36,2 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • odkaliště1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Odkalisko Čemiceodkalištěstavební kámen550 m

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Liptovská Maraštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – Bekam, s.r.o.1,7 km
    Liptovská Maraštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – Bekam, s.r.o.1,7 km

    Výskyty rud v metalogenní mapě

    VýskytTyp rudyKovyDruhZ vody
    SkalaPyritpyritmineralogický výskyt280 m
    JalovecMěděné rudyCu, Femineralogický výskyt780 m
    SmrečiankaŽelezné rudypyrit, pyrhotitmineralogický výskyt4,3 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    170 vrtů v pásmu 3 km, z toho 46 hydrogeologických a 124 ostatních; s číslem archivní zprávy 170.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m136×
    • 10–30 m23×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m3×
    • přes 300 m2×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    L-89vklad6,4 m1978350 m
    Liptovská Ondrášovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou5,4 m11151 100Ca7.pdf60 m
    Jalovecvrt s širokým průměrem15,5 m24386 100Cb2.pdf70 m
    Jalovecvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou5,5 m30411 100Cb22.pdf100 m
    LK-16hydrogeologické5,5 m30411100 m
    BHG-2hydrogeologické5,0 m99470120 m
    BHG-3hydrogeologické5,0 m99470130 m
    Jalovecvrt s širokým průměrem8,0 m24386 100Cb3.pdf140 m
    OndrášováSHMú pozorovací vrt6,0 m7906 100Ca19.pdf150 m
    L-464hydrogeologické6,0 m7906150 m
    Liptovský Mikulášvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou10,5 m11151 100Ca8.pdf180 m
    L-87vklad8,5 m19783190 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Liptovský Trnovec – ZGL-2/A61 °C31,0 l/s2500 mNa-HCO3při použití1,7 km
    Pavčina Lehota – FGL-132 °C–2129 mCa-Mg-HCO3nepoužitý6,3 km
    Liptovský Ján – B-128 °C–120 mCa-Mg-SO4-HCO3nepoužitý8,6 km
    Liptovský Ján – B-229 °C–65 mCa-Mg-HCO3-SO4nepoužitý8,7 km
    Liptovský Ján – vrt29 °C30,0 l/s95 mCa-Mg-HCO3používá se bez hlášení dat8,7 km
    Bešeňová – FBe-125 °C5,4 l/s401 mCa-Mg-HCO3-SO4při použití10,0 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 5143,8 km
    ZGL-2/Ageotermální voda55 – 8031 – 5014,4 km
    FGL-1geotermální voda22 – 385 – 1515,1 km
    kategorie Liptovský Jántermální koupaliště––17,8 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 519,1 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 519,6 km
    kategorie c3minerální voda23-3816-3019,8 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Liptovský Mikuláš – Rušňové depo, Cargo a.s.SK1000500P1,2 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Jalovec400 m²1988–20 m
    Liptovská Ondrášová – pri ihrisku – Liptovská Ondrašová–––40 m
    Jalovec ( Pri moste) (obec Jalovec) – Jalovec150 m²1991–40 m
    Jalovec300 m²––60 m
    Bobrovec – pri Jaloveckom potoku – Bobrovec–––80 m
    Trstené–––130 m
    Mútnik, – Liptovská Ondrašová–––930 m
    Žiar ( Chraste) – Žiar75 m²1990–2,2 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy73×
    • Rockfalls2×
    • Trhání a uvolnění skalního masivu2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny57×
    • Stabilizovaný16×
    • Aktívny4×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00014×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick14×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Lipt. Mikuláš1 revír · 9,8 km24Jalovecký potok24

    Další toky v okolí

    Povodí Váh