Dnes na toku Štrkovisko Vlkanovo

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Štrkovisko Vlkanovo, skóre okna 15.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 18:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: štěrkoviště

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Štěrkoviště Jde o štěrkoviště, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá prúd, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1151161171181191200,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Výškový profil terénu (Štěrkoviště): od 119 do 115 m n. m. na 0,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    117 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    116 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    119 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Štrkovisko Vlkanovo z roku 2017
    2017snímkováno 11. 8. 2017
    Letecký snímek toku Štrkovisko Vlkanovo z roku 2020
    2020snímkováno 12. 8. 2020
    Letecký snímek toku Štrkovisko Vlkanovo z roku 2023
    2023snímkováno 20. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Štrkovisko Vlkanovo

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1
    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Štrkovisko Vlkanovo

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,1modelovaný odhad

    typ vody Mg–Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 1 294 mg/l, velmi těžké voda (43,0 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    2 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 208 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 98. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohama

    55°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 95 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    49dávkový příkon nGy/h

    percentil 39 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 0,400 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 91 (Žitava).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    34vrtů do 3 km

    99 rozborů vody v okolí

    Z toho 34 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    62°C u ústí vrtu

    4 geotermální vrty do 10 km

    Nejteplejší: Dvory nad Žitavou – FGDŽ-1, vydatnost 7,2 l/s, 5,4 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    2místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 1 skládka

    Nejbližší zátěž: Bajč – skládka TKO, 2,2 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    1záznam do 5 km

    1 ložisko

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    KvartérníPleistocén – holocénfluviálně-eolické sedimenty: říční písky s krátkým eolickým transportem1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (lowland Hills)100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Dunajská pánev100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • novotvar hronské pahorkatiny100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Centrální deprese Dunajské pánve100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,11typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    43,0°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (7,68 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    1 294mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Mg–Ca–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • HořčíkMg109 mg/lpercentil98
    • SíranySO4230 mg/lpercentil96
    • BikarbonátyHCO3549 mg/lpercentil96
    • VápníkCa128 mg/lpercentil95
    • ChloridyCl103 mg/lpercentil95
    • SodíkNa69,8 mg/lpercentil95
    • DraslíkK17,0 mg/lpercentil95
    • FluoridyF0,345 mg/lpercentil95

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO373,6 mg/lpercentil97
    • FosfátyPO40,585 mg/lpercentil85
    • AmmoniumNH40,111 mg/lpercentil50
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,88 mg/lpercentil42

    Kovy

    • ZinekZn9,23 μg/lpercentil62
    • ManganMn42,3 μg/lpercentil58
    • ŽelezoFe0,0702 mg/lpercentil34
    • HliníkAl11,5 μg/lpercentil6

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi208 mg/kgpercentil98
    • CínSn5,08 mg/kgpercentil90
    • VéstPb19,7 mg/kgpercentil69
    • KobaltCo8,92 mg/kgpercentil57
    • SelenSe0,248 mg/kgpercentil50
    • ChromCr71,1 mg/kgpercentil48
    • AntimonSb0,611 mg/kgpercentil47
    • VanadV66,3 mg/kgpercentil45
    • MěďCu22,4 mg/kgpercentil44
    • VizmutBi0,172 mg/kgpercentil31
    • KadmiumCd0,102 mg/kgpercentil26
    • ZinekZn71,7 mg/kgpercentil20
    • ArsenAs4,24 mg/kgpercentil15
    • RtuťHg0,0515 mg/kgpercentil14
    • MolybdenMo0,175 mg/kgpercentil12

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • SodíkNa1,02 %percentil74
    • VápníkCa2,98 %percentil66
    • TitanTi4 847 mg/kgpercentil64
    • ŽelezoFe2,86 %percentil59
    • HliníkAl5,80 %percentil56
    • HořčíkMg0,946 %percentil56
    • DraslíkK1,47 %percentil43
    • ManganMn664 mg/kgpercentil27
    • FosforP665 mg/kgpercentil26
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • StronciumSr191 mg/kgpercentil84
    • CeriumCe69,0 mg/kgpercentil77
    • LithiumLi31,2 mg/kgpercentil60
    • BerylliumBe1,52 mg/kgpercentil56
    • YttriumY28,5 mg/kgpercentil55
    • BaryumBa449 mg/kgpercentil54
    • ZirkoniumZr405 mg/kgpercentil51
    • RubidiumRb86,0 mg/kgpercentil43
    • BorB58,3 mg/kgpercentil43
    • GalliumGa11,5 mg/kgpercentil30

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    49nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,56 ppm46. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,07 ppm39. percentil
    • Draslík (K)K1,27 %percentil35

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 142 Bq/m²74. percentil

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +20nT

    rozsah 20 až 20 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -11mGal

    zbytkový −7,8 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    55 / 95 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 40 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Centrální deprese Dunajské pánve100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Průměrná lednová teplota-2,5°C
    • Průměrná červencová teplota20,0°C
    • Roční srážky590mm

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Bajč – skládka TKO – SK1000400P (2,2 km od vody)Bajč – skládka TKO (bývalá skládka) – Bajč – příležitostný (2,3 km od vody)Dvory nad Žitavou – FGDŽ-1 – mimo SPA (5,4 km od vody)Nové Zámky – GNZ-1 – mimo SPA (6,8 km od vody)Nesvady – GN-1 – mimo SPA (9,3 km od vody)Kolárovo – K-4 – mimo SPA (10,0 km od vody)FGDŽ-1 – l2 (5,9 km od vody)GNZ-1 – l1 (7,1 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,4 km od vody)Nové Zámky – štěrkovité písky a písky (1,7 km od vody)Bajč – Vlkanovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Bajč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Bajč-dvor Veterník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Bajč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Bajč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Bajč – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (2,5 km od vody)Bajč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Bajč-ESD (2,6 km od vody)Dvory nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Bajč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Dvory nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Dvory nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Dvory nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Dvory nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Pribeta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Nové Zámky-Kotolnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,400 μg/lmedián 0,275 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Žitava, 820 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 27,0 μg/lmedián 22,5 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Žitava2010, 820 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 85,0 μg/lmedián 78,5 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Žitava2010, 820 m od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Pribetský potok2010, 810 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuběžná hodnota
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Žitava2010, 820 m od vody. Srovnání: percentil 66 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Žitava2010, 820 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Žitava2010, 820 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Žitava2010, 820 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 14,2 mg/lmedián 14,1 mg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Žitava2010, 820 m od vody. Srovnání: percentil 62 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • ArsenAsextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 15,1 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,80 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,90 μg/lmedián 1,75 μg/l8 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,10 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 5,10 μg/lmedián 2,55 μg/l8 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 460 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 839 μg/lmedián 129 μg/l8 vzorky13 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 460 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 460 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLiběžná hodnota
      nejvyšší 13,0 μg/lmedián 6,00 μg/l8 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 67 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 30 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    volně tekoucí vrt320,7 Bq/l7,01 Bq/l
    dobře111,6 Bq/l11,6 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Nové Zámkyštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – AGROSPOL AQUA s.r.o.1,7 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    34 vrtů v pásmu 3 km, z toho 16 hydrogeologických a 18 ostatních; s číslem archivní zprávy 34.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m4×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m7×
    • přes 300 m1×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Bajč – Vlkanovoúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem100,0 m33811 1Ab42.pdf440 m
    Bajčvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou120,0 m51369 1Ab68.pdf600 m
    V-6vklad17,0 m8362690 m
    s.č.31inženýrsko-geologické13,0 m2601750 m
    s.č.32inženýrsko-geologické13,0 m2601870 m
    2-166 Bajčhydrogeologické7,5 m1017481,1 km
    V-13vklad10,0 m83621,2 km
    Bajč-dvor Veterníkvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou40,0 m11278 1Ab16.pdf1,4 km
    V-5vklad9,5 m83621,4 km
    V-4vklad8,0 m83621,5 km
    Dv-1mapování458,0 m182961,9 km
    V-3vklad8,0 m83622,0 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Dvory nad Žitavou – FGDŽ-162 °C7,2 l/s2500 mNa-HCO3-Clnepoužitý5,4 km
    Nové Zámky – GNZ-159 °C4,5 l/s1506 mNa-HCO3-Clpři použití6,8 km
    Nesvady – GN-160 °C2,7 l/s1505 mNa-HCO3nepoužitý9,3 km
    Kolárovo – K-4–0,3 l/s2665 m10,0 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 524,2 km
    FGDŽ-1geotermální voda55 – 805 – 1515,9 km
    GNZ-1geotermální voda55 – 80< 517,1 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Bajč – skládka TKOSK1000400P2,2 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Bajč – skládka TKO (bývalá skládka) – Bajč51 861 m²1987monitorováno2,3 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Hurbanovo1 revír · 0,4 km5Štrkovisko Vlkanovo5

    Další toky v okolí

    Povodí Váh