Dnes na toku VN Báb

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Báb, skóre okna 21.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 23:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1341351361371381391400,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 139 do 135 m n. m. na 0,9 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    137 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    137 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    138 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Báb z roku 2017
    2017snímkováno 1. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Báb z roku 2020
    2020snímkováno 21. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Báb z roku 2023
    2023snímkováno 21. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Báb

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    • VN BábVN Báb · nesplněná norma v 2 z 4 let2 ukazatele

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • železo od 1 mg/l1

    Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ

    0123456pod vodní nádrží Báb, rkm 1,4: 2 ukazatelé (2024)Trebeľovce, rkm 1,3: 6 ukazatelů (2024)rkm 1 (horní tok)rkm 1 (směrem k ústí)
    Zobrazit místa v tabulce (2)
    • pod vodní nádrží Bábř. km 1,42 ukazatele
    • Trebeľovceř. km 1,36 ukazatelů
    • norma nesplněna
    • žádná nesplněná norma
    • místo není v ročence

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Báb

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 1 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 800 mg/l, velmi těžké voda (25,1 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Kobalt 12,1 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 87. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplo pod nohama

    45°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 85 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    57dávkový příkon nGy/h

    percentil 80 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    –

    Ve vzorcích atlasu povrchových vod v okruhu 1 km od vody není žádné měření.

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    35vrtů do 3 km

    124 rozborů vody v okolí

    Z toho 35 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    66°C u ústí vrtu

    1 geotermální vrt do 10 km

    Nejteplejší: Sereď – SEG-1, 8,4 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    0místa v okruhu 3 km

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    6záznamů do 5 km

    6 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    1ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Dunajská pánev100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Jíly100%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Jíly)100%SR 3,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • novotnický z nitrijských kopců100%SR 3,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Centrální deprese Dunajské pánve100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,20typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    25,1°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (4,47 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    800mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • HořčíkMg53,7 mg/lpercentil95
    • BikarbonátyHCO3440 mg/lpercentil94
    • SodíkNa36,2 mg/lpercentil93
    • ChloridyCl43,6 mg/lpercentil88
    • FluoridyF0,240 mg/lpercentil87
    • VápníkCa90,8 mg/lpercentil80
    • DraslíkK5,48 mg/lpercentil77
    • SíranySO467,9 mg/lpercentil74

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO350,7 mg/lpercentil96
    • FosfátyPO40,174 mg/lpercentil56
    • AmmoniumNH40,0939 mg/lpercentil44
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,64 mg/lpercentil36

    Kovy

    • ManganMn54,3 μg/lpercentil64
    • ZinekZn9,51 μg/lpercentil63
    • HliníkAl64,5 μg/lpercentil50
    • ŽelezoFe0,0587 mg/lpercentil28

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • KobaltCo12,1 mg/kgpercentil87
    • NiklNi35,4 mg/kgpercentil82
    • ChromCr90,9 mg/kgpercentil75
    • ArsenAs8,91 mg/kgpercentil71
    • VanadV76,0 mg/kgpercentil66
    • MěďCu26,0 mg/kgpercentil60
    • SelenSe0,255 mg/kgpercentil52
    • RtuťHg0,0856 mg/kgpercentil40
    • VéstPb13,6 mg/kgpercentil37
    • ZinekZn85,5 mg/kgpercentil37
    • AntimonSb0,421 mg/kgpercentil27
    • VizmutBi0,159 mg/kgpercentil26
    • KadmiumCd0,0593 mg/kgpercentil8
    • CínSn1,42 mg/kgpercentil5
    • MolybdenMo0,109 mg/kgpercentil4

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa5,29 %percentil82
    • HořčíkMg1,23 %percentil72
    • FosforP1 013 mg/kgpercentil69
    • ŽelezoFe2,99 %percentil65
    • ManganMn1 002 mg/kgpercentil65
    • DraslíkK1,52 %percentil51
    • HliníkAl5,60 %percentil49
    • TitanTi3 911 mg/kgpercentil28
    • SodíkNa0,698 %percentil18
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi34,6 mg/kgpercentil74
    • StronciumSr161 mg/kgpercentil70
    • CeriumCe63,2 mg/kgpercentil64
    • YttriumY28,1 mg/kgpercentil53
    • BaryumBa436 mg/kgpercentil50
    • RubidiumRb88,3 mg/kgpercentil49
    • BorB55,5 mg/kgpercentil35
    • GalliumGa10,6 mg/kgpercentil24
    • ZirkoniumZr307 mg/kgpercentil22
    • BerylliumBe0,876 mg/kgpercentil21

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    57nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU3,09 ppm85. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh8,82 ppm82. percentil
    • Draslík (K)K1,35 %percentil65

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 914 Bq/m²67. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -9nT

    rozsah -9 až -9 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -25mGal

    zbytkový −9,0 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    45 / 85 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 40 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Centrální deprese Dunajské pánve100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)124–297m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek182m a.s.l.
    • Průměrný sklon3,2°
    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Geomorfologické jednotky

    • Dunajské kopce100%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Dunajská nížina100%SR 18 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Sereď – SEG-1 – mimo SPA (8,4 km od vody)Veľký Báb I – cihlové suroviny (450 m od vody)Malý Báb – Krivý mlyn – cihlové suroviny (640 m od vody)Malý Báb – cihlové suroviny (1,4 km od vody)Pata I – cihlové suroviny (2,3 km od vody)Báb – cihlové suroviny (2,6 km od vody)Hájske – cihlové suroviny (4,8 km od vody)Rumanová – mineralogie (3,7 km od vody)– Sesuvy půdy (870 m od vody)Báb – monitorování vrtu (10 m od vody)Báb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Báb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Pata – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Báb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Báb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)JRD Báb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Báb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Báb (1,6 km od vody)Pusté Sady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)JRD Pusté Sady – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľký Báb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Báb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Pusté Sady – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Pata – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 14,0 μg/lmedián 0,750 μg/l10 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 2 575 μg/lmedián 395 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 2,45 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,50 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 76,0 μg/lmedián 25,5 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,30 μg/lmedián 3,05 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,10 μg/l10 vzorky40 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0200 mg/lmedián 0,00750 mg/l10 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 40 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře36,41 Bq/l3,80 Bq/l
    vyvinutá pružina16,20 Bq/l6,20 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    35 vrtů v pásmu 3 km, z toho 15 hydrogeologických a 20 ostatních; s číslem archivní zprávy 35.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m18×
    • 10–30 m4×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m6×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Bábmonitorování vrtu13,5 m79585 144Ba43.pdf10 m
    Bábvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou85,0 m10395 144Ba7.pdf80 m
    Bábvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou16,2 m10293 144Ba9.pdf130 m
    Patavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou120,0 m43729 144Ba31.pdf950 m
    S-2inženýrsko-geologické5,0 m86005950 m
    S-4inženýrsko-geologické3,0 m86005960 m
    S-1inženýrsko-geologické5,0 m86005960 m
    S-3inženýrsko-geologické5,0 m86005960 m
    Bábvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou120,0 m18469 144Ba15.pdf1,1 km
    Bábvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou–78581 144Ba42.pdf1,3 km
    V-1inženýrsko-geologické8,0 m830921,3 km
    HPV-1inženýrsko-geologické15,2 m830921,3 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Sereď – SEG-166 °C–1800 mNa-HCO3-Clpři použití8,4 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×

    Současný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Sereď1 revír · 0,9 km13VN Báb13

    Další toky v okolí

    Povodí Váh