Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Pčolinka

Flussgebiet Bodrog und HernadKarpfengewässerSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereireviere
2
Länge des Fischereireviers
19,2km
Region
Region Prešov
  • Karpfengewässer2,8 km1 Fischereirevier
  • Salmonidengewässer (Forelle)16,4 km1 Fischereirevier
Luftbild von Fließgewässer Pčolinka mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Pčolinka

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
  • Sehr hoch0
  • Hoch0
  • Durchschnittlich0
  • Niedrig2

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Pčolinka č.2, Fensterpunktzahl 36.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 08:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Snina84 cm–
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 07:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.

    1002003004005006000 km5 km10 km15 kmNr. 2Nr. 1
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 527 bis 214 m ü.d.M. über 19,1 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    527 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    211 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    316 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    17 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,18

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Pčolinka von 2019
    2019abgebildet 19. Aug. 2019
    Luftbild Fließgewässer Pčolinka von 2022
    2022abgebildet 27. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer Pčolinka von 2025
    2025abgebildet 24. Juli 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Pčolinka

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    2 von 2 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren2

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • Pčolinka č.1Pčolinka · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt2 Indikatoren
    • Pčolinka č.2Pčolinka · Standard in 1 von 4 Jahren nicht erfüllt2 Indikatoren

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    0 von 2 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Pčolinka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    33 % pieskovce a zlepence, 17 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 275 mg/l, stredne tvrdá voda (10,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 40,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    53nGy/h dávkový príkon

    66. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Šachtica (šachta), 540 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 aus 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 1,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Cirocha).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    220vrtov do 3 km

    573 rozborov vody v okolí

    Z toho 196 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    6 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    25lokalít do 3 km

    1 záťaž, 24 skládok

    Najbližšia záťaž: Snina – stará riadená skládka odpadov, 430 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    1 ložisko, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    176plôch do 3 km

    6 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Pieskovce a zlepence33%SR 1,8 %
    • Flyš17%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • flyš50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×
    flyšeocénpapínske vrstvy: sivé a okrové vápnité ílovce a jemnozrnné pieskovce s vložkami ílovcov menilitového typu a or1×
    flyšeocén – oligocénmenilitové a smilnianskesúvrstvie1×
    flyšpaleocén – eocénpodmenilitové súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,1m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 0 – 238%SR 16 %
    • 5 – 1013%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • ŠUPINOVÁ ZÓNA MIKOVÁ – SNINA67%SR 1,4 %
    • MAGURSKÝ PRÍKROV33%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Laborca po Brekov a mezozoikum Humenských vrchov100%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,99typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    10,9°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,94 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    275mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorideF0,231 mg/l86. percentil
    • DraslíkK3,32 mg/l55. percentil
    • NatriumNa9,37 mg/l51. percentil
    • KalziumCa61,0 mg/l48. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3203 mg/l46. percentil
    • ChlorideCl6,79 mg/l43. percentil
    • MagnesiumMg10,2 mg/l32. percentil
    • SulfateSO426,5 mg/l28. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,144 mg/l59. percentil
    • FosforečnanyPO40,0667 mg/l34. percentil
    • NitrateNO34,30 mg/l30. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,43 mg/l8. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl79,5 μg/l55. percentil
    • ManganMn27,0 μg/l47. percentil
    • EisenFe0,0762 mg/l37. percentil
    • ZinkZn3,67 μg/l26. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi40,5 mg/kg90. percentil
    • MolybdänMo0,618 mg/kg81. percentil
    • VanadiumV81,8 mg/kg75. percentil
    • KobaltCo10,0 mg/kg72. percentil
    • ChromCr86,9 mg/kg71. percentil
    • KupferCu26,9 mg/kg63. percentil
    • AntimonSb0,635 mg/kg50. percentil
    • SelenSe0,244 mg/kg49. percentil
    • CínSn2,48 mg/kg43. percentil
    • CadmiumCd0,150 mg/kg41. percentil
    • ArsenAs5,73 mg/kg37. percentil
    • BizmutBi0,182 mg/kg35. percentil
    • ZinkZn77,8 mg/kg28. percentil
    • FührenPb11,7 mg/kg25. percentil
    • QuecksilberHg0,0511 mg/kg14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,70 %77. percentil
    • ManganMn1.079 mg/kg71. percentil
    • TitánTi4.825 mg/kg63. percentil
    • EisenFe2,78 %55. percentil
    • AluminiumAl5,68 %52. percentil
    • NatriumNa0,832 %42. percentil
    • MagnesiumMg0,627 %16. percentil
    • KalziumCa0,969 %13. percentil
    • PhosphorP529 mg/kg11. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa19,3 mg/kg88. percentil
    • BorB78,7 mg/kg87. percentil
    • BerylliumBe2,08 mg/kg86. percentil
    • LítiumLi38,2 mg/kg84. percentil
    • ZirkónZr475 mg/kg73. percentil
    • RubídiumRb96,3 mg/kg69. percentil
    • YtriumY29,0 mg/kg57. percentil
    • CérCe58,6 mg/kg48. percentil
    • StronciumSr116 mg/kg31. percentil
    • BáriumBa372 mg/kg25. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    53nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,14 ppm71. percentil
    • Kalium (K)K1,37 %67. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,55 ppm45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,1°C
    • Priemerná júlová teplota17,6°C
    • Ročné zrážky750mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma67%SR 33 %
    • kotlinová klíma33%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Šachtica – 1 – šachta (540 m od vody)Snina – stará riadená skládka odpadov – SK2005700F (430 m od vody)Pčoliné – nijaký (30 m od vody)Pčoliné – nijaký (70 m od vody)Pčoliné – nijaký (280 m od vody)Pčoliné – nijaký (320 m od vody)Snina – občasný (420 m od vody)Snina – nijaký (650 m od vody)Čukalovce – nijaký (840 m od vody)Snina – nijaký (1,3 km od vody)Snina – občasný (1,3 km od vody)Snina – občasný (1,5 km od vody)Snina – občasný (1,7 km od vody)Pichne – nijaký (1,9 km od vody)Hostovice – občasný (2,0 km od vody)Snina – trvalý (2,0 km od vody)Snina – nijaký (2,1 km od vody)Snina – – (2,1 km od vody)Hostovice – nijaký (2,2 km od vody)Hostovice – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Snina – trvalý (2,2 km od vody)Snina – občasný (2,4 km od vody)Snina – občasný (2,4 km od vody)Snina – nijaký (2,5 km od vody)Pichne – nijaký (2,7 km od vody)Belá nad Cirochou – trvalý (3,0 km od vody)a1 (100 m od vody)a1 (1,1 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Pčolinné – stavebný kameň (250 m od vody)Snina – stavebný kameň – pieskovec (140 m od vody)Čukalovce – tehliarske suroviny (160 m od vody)Pčoliné – stavebný kameň – pieskovec, kremenec (310 m od vody)Zvala – tehliarske suroviny (2,0 km od vody)Hostovice – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Ostrožnica – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Hostovice – drahé a ozdobné kamene – menilitové roho (3,4 km od vody)Hostovice – tehliarske suroviny (3,9 km od vody)Pichne – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Nechválova Polianka – tehliarske suroviny (4,6 km od vody)Smolník nad Cirochou – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)– Zosuvy (50 m od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)CUKALOVCE – Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)PARIHUZOVCE – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)PARIHUZOVCE – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)PARIHUZOVCE – Zosuvy (160 m od vody)PCOLINE – Svahové prúdy (170 m od vody)PARIHUZOVCE – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)SNINA – Zosuvy (200 m od vody)PCOLINE – Zosuvy (200 m od vody)PCOLINE – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)SNINA – Zosuvy (220 m od vody)SNINA – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)PCOLINE – Zosuvy (330 m od vody)SNINA – Zosuvy (350 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)SNINA – Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)– Blokové rozpadliny (590 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)SNINA – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)PCOLINE – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Blokové rozpadliny (730 m od vody)– Zosuvy (770 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)PCOLINE – Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)SNINA – Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (900 m od vody)SNINA – Zosuvy (910 m od vody)– Zosuvy (920 m od vody)– Zosuvy (930 m od vody)SNINA – Zosuvy (950 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)SNINA – Zosuvy (980 m od vody)SNINA – Zosuvy (990 m od vody)SNINA – Zosuvy (1,0 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,0 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,1 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,1 km od vody)Snina – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,2 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Snina – negatívny vrt (40 m od vody)JRD Pčoliné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Pčoliné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Čukalovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Snina – negatívny vrt (150 m od vody)Pčoliné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Snina – negatívny vrt (200 m od vody)Snina – negatívny vrt (210 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Snina – negatívny vrt (240 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Snina – monitorovací vrt (380 m od vody)Snina – monitorovací vrt (380 m od vody)Snina – monitorovací vrt (420 m od vody)Sniina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (480 m od vody)Snina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Snina – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Snina – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Snina (1,1 km od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Snina (1,2 km od vody)Snina (1,2 km od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (50 m od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Zvala,1000m VSV od K774 – prameň (1,4 km od vody)Zvala,300m JZ od K528 – prameň (1,8 km od vody)Ostrožnica,650m ZSZ od K412 – prameň (1,8 km od vody)Ostrožnica,1400m SSZ od K645 – prameň (1,9 km od vody)Ostrožnica,1800m JZ od K412 – prameň (2,2 km od vody)Zvala,850m JJZ od K929 – prameň (2,6 km od vody)Ostrožnica,1700m SV od K645 – prameň (2,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,575 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cirocha, 910 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 3,75 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cirocha, 1999, 910 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 71,0 μg/lmedián 58,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pčolinka, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,75 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cirocha, 1999, 910 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pčolinka, potok, 1999, 100 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cirocha, 1999, 910 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pčolinka, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pčolinka, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 10,1 mg/lmedián 6,67 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Konopianka, 2009, 600 m od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)57 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)26 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Rutil (TiO₂)26 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)39 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)23 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)23 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO35×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B3×
    • trieda D2×
    • trieda A2×

    Kovy v podzemnej vode

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 635 μg/lmedián 18,0 μg/l45 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 0,250 μg/l45 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,270 mg/lmedián 0,0100 mg/l45 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l45 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 72,0 μg/lmedián 9,00 μg/l45 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l45 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 560 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l45 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,10 μg/l45 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l45 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSemierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l45 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l45 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa137,5 Bq/l37,5 Bq/l
    upravený prameň518,7 Bq/l5,42 Bq/l
    Quelle820,3 Bq/l9,88 Bq/l
    minerálny prameň114,9 Bq/l14,9 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie10,760 Bq/l0,760 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Šachticašachtaropa540 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Pčolinnéstavebný kameňŤažené ložisko – LOMY SV, s.r.o.250 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    220 vrtov v pásme 3 km, z toho 50 hydrogeologických a 170 ostatných; s číslom archívnej správy 196.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m158×
    • 10–30 m47×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Sninaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m–30 m
    S-5inžiniersko-geologický2,5 m3231030 m
    Sninanegatívny vrt6,0 m–40 m
    V-1inžiniersko-geologický3,5 m8393140 m
    V-2inžiniersko-geologický3,5 m8356750 m
    S-6inžiniersko-geologický2,5 m3231050 m
    JRD Pčolinéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m–60 m
    S-3inžiniersko-geologický2,5 m3231060 m
    S-4inžiniersko-geologický2,5 m3231060 m
    Sninaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m–70 m
    Pčolinéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou100,0 m–80 m
    V-3inžiniersko-geologický3,5 m8356780 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 56100 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Snina – stará riadená skládka odpadovSK2005700F430 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pčoliné150 m²1985–30 m
    Pčoliné–1981–70 m
    Pčoliné50 m²1983–280 m
    Pčoliné50 m²1987–320 m
    Snina17 300 m²1979monitorovaná420 m
    Snina400 m²1989–650 m
    Čukalovce–1972–840 m
    Snina500 m²1986–1,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy173×
    • Blokové rozpadliny2×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny166×
    • Aktívny5×
    • Stabilizovaný4×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova104×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick38×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S23×
    • Nedostatočne doložené3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Snina2 Fischereireviere · 19 km20Pčolinka č.229

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad