Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Vydrica

Cuenca: DanubioSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
16,8km
región
Región de Bratislava
Imagen aérea del curso de agua Vydrica con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Vydrica

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad media · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Vydrica, puntuación de la ventana 53.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:40.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Spariská11 cm–
    Červený most88 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 08:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    1002003004005000 km5 km10 km15 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 447 a 150 m s. n. m. en 16,8 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    458 m a.s.l.
    Punto más bajo
    135 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    323 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    19 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,34

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Vydrica de 2017
    2017fotografiado 1 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Vydrica de 2020
    2020fotografiado 21 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Vydrica de 2023
    2023fotografiado 29 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Vydrica

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Vydrica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Mladé sedimenty40 % čiary vody

    40 % granitoidy, 20 % náplavy riek

    Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 253 mg/l, mäkká voda (7,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 5,17 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    61. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    11objektov do 3 km

    ťažené: Mn

    Najbližšie: 4. bezmenná štôlňa (štôlňa), 1,7 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 37,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (Bystrička).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    2570vrtov do 3 km

    516 rozborov vody v okolí

    Z toho 2570 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    20lokalít do 3 km

    1 záťaž, 19 skládok

    Najbližšia záťaž: B5 (003) / Bratislava – Petržalka – ČS PHM Viedenská cesta, 2,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    2 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    7plôch do 3 km

    6 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Mladé sedimenty40%SR 8,6 %
    • Granitoidy40%SR 1,5 %
    • Náplavy riek20%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologický vek hornín

    • kvartér60%
    • kryštalinikum40%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny2×
    kryštalinikumpaleozoikum – hercýnske granitoidy (starší karbón)hrubozrnné muskovitické, muskoviticko biotitické granity, granodiority bohaté na pegmatity (bratislavský typ)1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    kryštalinikumpaleozoikum – hercýnske granitoidy (starší karbón)strednozrnné leukokratné muskovitické a dvojsľudné granity, granodiority (bratislavský typ)1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,3m
    • 0 – 250%SR 16 %
    • 2 – 550%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)86%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)14%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih43%SR 7,7 %
    • stredný zdvih43%SR 32 %
    • veľmi malý zdvih14%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • vodná plocha50%SR 4,8 %
    • rajón magmatických intruzívnych hornín50%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia variských granitoidov100%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kyslé plutonity50%SR 3,7 %
    • Grava25%SR 52 %
    • Metamorfity25%SR 2,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)50%SR 3,7 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)25%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)25%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová83%SR 86 %
    • puklinová17%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát83%SR 0,0 %
    • kvartér západného okraja Podunajskej roviny17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátogénne až polygénne100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A57%SR 36 %
    • F14%SR 8,8 %
    • E14%SR 6,5 %
    • B14%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,73typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    7,7°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,38 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    253mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorurosF0,149 mg/l65. percentil
    • SulfatosSO444,4 mg/l55. percentil
    • SodioNa9,83 mg/l53. percentil
    • ClorurosCl7,73 mg/l46. percentil
    • DraslíkK2,16 mg/l34. percentil
    • MagnesioMg9,88 mg/l31. percentil
    • CalcioCa39,1 mg/l27. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3105 mg/l20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO317,1 mg/l89. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,90 mg/l65. percentil
    • FosforečnanyPO40,188 mg/l58. percentil
    • AmóniumNH40,0643 mg/l32. percentil

    Metales

    • CincZn32,2 μg/l94. percentil
    • HierroFe0,0822 mg/l41. percentil
    • AluminioAl35,3 μg/l33. percentil
    • ManganesoMn14,8 μg/l31. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn5,17 mg/kg90. percentil
    • CadmioCd0,422 mg/kg82. percentil
    • CobreCu33,9 mg/kg78. percentil
    • BizmutBi0,300 mg/kg73. percentil
    • PlomoPb19,4 mg/kg68. percentil
    • AntimonioSb0,729 mg/kg58. percentil
    • MercurioHg0,106 mg/kg52. percentil
    • CincZn96,6 mg/kg51. percentil
    • MolibdenoMo0,377 mg/kg50. percentil
    • NíquelNi17,2 mg/kg18. percentil
    • ArsénicoAs4,36 mg/kg16. percentil
    • SelenioSe0,120 mg/kg15. percentil
    • CobaltoCo5,76 mg/kg13. percentil
    • CromoCr45,2 mg/kg11. percentil
    • VanadioV44,8 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodioNa1,32 %91. percentil
    • DraslíkK1,63 %69. percentil
    • CalcioCa2,55 %60. percentil
    • MagnesioMg0,901 %51. percentil
    • FósforoP786 mg/kg41. percentil
    • AluminioAl5,36 %41. percentil
    • ManganesoMn699 mg/kg32. percentil
    • TitánTi3825 mg/kg25. percentil
    • HierroFe1,86 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa22,3 mg/kg95. percentil
    • CérCe73,7 mg/kg86. percentil
    • ZirkónZr440 mg/kg62. percentil
    • StronciumSr149 mg/kg61. percentil
    • RubídiumRb90,5 mg/kg56. percentil
    • BerilioBe1,49 mg/kg54. percentil
    • BáriumBa420 mg/kg44. percentil
    • YtriumY26,3 mg/kg43. percentil
    • LítiumLi26,3 mg/kg31. percentil
    • BoroB48,9 mg/kg21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,64 %90. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,45 ppm33. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,51 ppm20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)103–709m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek302m a.s.l.
    • Pendiente media6,9°
    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky691mm

    Geomorfologické celky

    • Malé Karpaty83%SR 1,4 %
    • Podunajská rovina17%SR 8,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť83%SR 21 %
    • Podunajská nížina17%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma86%SR 33 %
    • nížinná klíma14%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    4. bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Odval pri 4. bezmennej štôlni – 5 – halda (1,7 km od vody)2. povrchové dobývky – 6 – iný druh objektu (1,7 km od vody)Halda pri Mn štôlni – 5 – halda (1,8 km od vody)Mn štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)1.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)2.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Halda v Marianke – 5 – halda (2,5 km od vody)3.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)1. Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)Mn štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Borinka-Pod Zámčiskom – Mangánové rudy (2,0 km od vody)B5 (003) / Bratislava – Petržalka – ČS PHM Viede – čerpacia stanica PHM – skladovanie a dis (2,1 km od vody)Ilkovičová ul. – Karlova Ves – nijaký (110 m od vody)Šafránová ulica – Staré Mesto – nijaký (460 m od vody)Kráľovské údolie – Staré Mesto – nijaký (790 m od vody)Staré Grunty – Karlova Ves – nijaký (900 m od vody)Dúbravka pod Brehmi – Karlova Ves – nijaký (910 m od vody)Mokrohájska – za OMW – Lamač – nijaký (930 m od vody)Borinka – Borinka I – nijaký (1,2 km od vody)Magurská ul. – Vinohrady – nijaký (1,4 km od vody)Lamač – nad Vysokohor. – Lamač – nijaký (1,4 km od vody)Dúbravka – Polianky – Dúbravka – nijaký (1,5 km od vody)Koliba – Brečtanova ul. – Vinohrady – nijaký (2,0 km od vody)Kuklovská ul. – Karlova Ves – nijaký (2,2 km od vody)Hlaváčiková ul. – Karlova Ves – nijaký (2,4 km od vody)Udernícka – Kaukazská – Petržalka – nijaký (2,4 km od vody)Dlhé Diely I. – Karlova Ves – nijaký (2,6 km od vody)Rača pod Vtáčikovou – Rača – nijaký (2,8 km od vody)Rača-Rudnícka ul. – Rača – občasný (2,8 km od vody)Lamač – Hodonínska ul. – Lamač – nijaký (2,9 km od vody)Dúbravka – Nejedlého – Dúbravka – nijaký (3,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (7,1 km od vody)Borinka – Prepadlé – stavebný kameň (2,7 km od vody)Borinka – Prepadlé – stavebný kameň (2,7 km od vody)Bratislava (Briežky – Koliba) – živce (2,0 km od vody)Marianka – dekoračný kameň – vápnité bridlice (2,4 km od vody)Bratislava – Rača – živce (3,1 km od vody)Borinka – mangánové rudy (1,7 km od vody)Tunel Sitina – všeobecná geológia (790 m od vody)Bratislava, Okánikova ulica – mineralógia (1,9 km od vody)Bratislava, Rösslerov lom – mineralógia (2,4 km od vody)Marianka – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Borinka, Medené Hámre – všeobecná geológia (2,9 km od vody)Marianka – baníctvo (3,1 km od vody)Devínska Nová Ves, Štokeravská vápenka – všeobecná geológia (3,9 km od vody)Pajštún – všeobecná geológia (4,5 km od vody)– Zosuvy + skalné zrútenia (1,7 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (1,8 km od vody)Bratislava-Devínska cesta – Skalné zrútenia (2,0 km od vody)Bratislava-Nad Dunajom – Zosuvy (2,2 km od vody)Bratislava-Devínska cesta – Zosuvy (2,2 km od vody)Bratislava-Dlhé diely I. – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Bratislava-Železná studnička – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (10 m od vody)Bratislava-Železná studienka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Bratislava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)ZOO Bratislava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Bratislava-Sanatórium – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Bratislava-Sanatótium – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Bratislava-Železná studienka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)OSN Patrónka-Bratislava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)ZOO Bratislava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (100 m od vody)Bratislava – Železná studienka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bratislava-Železná studnička – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bratislava-Sanatórium – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bratislava-Železná studienka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (150 m od vody)Bratislava-Mlynská dolina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Bratislava-Pečniansky les – monitorovací vrt (210 m od vody)Bratislava-Kramáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Bratislava-Pečniansky les – monitorovací vrt (240 m od vody)Bratislava-Kramáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Bratislava-Pečniansky les – monitorovací vrt (280 m od vody)Bratislava-Riviera – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Bratislava-botanická záhrada – pozorovací vrt SHMÚ (360 m od vody)Bratislava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (360 m od vody)Bratislava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Bratislava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Bratislava-Slávičie údolie – pozorovací vrt SHMÚ (470 m od vody)Bratislava-Nad strelnicou – pozorovací vrt SHMÚ (550 m od vody)Bratislava-Lamačská cesta – pozorovací vrt SHMÚ (590 m od vody)Bratislava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (610 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (640 m od vody)Bratislava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (680 m od vody)Bratislava-Lamačská cesta – monitorovací vrt (680 m od vody)Bratislava-Hroboňova ul. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Bratislava-Patrónka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Bratislava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (740 m od vody)Bratislava-Lamačská cesta – monitorovací vrt (750 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (780 m od vody)Bratislava-Lamačská cesta – monitorovací vrt (780 m od vody)Bratislava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (300 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (370 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (450 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (450 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (460 m od vody)prameň s monitorovaním kvality vody – Vývery podzemnej vody (470 m od vody)prameň s monitorovaním kvality vody – Vývery podzemnej vody (470 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (470 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (470 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (490 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (490 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (500 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (530 m od vody)Záhorská Bystrica – prameň (70 m od vody)Bratislava, Železná studnička, 1700m JJV od K292 – prameň (120 m od vody)Bratislava, dolina Vydrica, 800m JV od K394 – prameň (120 m od vody)Bratislava – Železná studnička, 400m SSZ od K300 – prameň (140 m od vody)Záhorská Bystrica – prameň (190 m od vody)Bratislava/sev. – prameň (320 m od vody)Bratislava, Železná studnička, 1450m JZ od K397 – prameň (410 m od vody)Záhorská Bystrica – prameň (460 m od vody)Záhorská Bystrica – prameň (500 m od vody)Rača-Zbojnícka studňa, 1300m ZSZ od K444 – prameň (520 m od vody)Rača-Panská Lúka, 1350m SZ od K444 – prameň (550 m od vody)Bratislava/sev. – prameň (550 m od vody)Bratislava – Stuhová dolina, 200m JJV od K240 – prameň (610 m od vody)Železná Studnička, Máriin prameň, 500m V od K485 – prameň (620 m od vody)Mariánka, 1600m JJV od K445 Svätý vrch – prameň (710 m od vody)Záhorská Bystrica – prameň (730 m od vody)Bratislava/sev. – prameň (950 m od vody)Bratislava/sev. – prameň (970 m od vody)Záhorská Bystrica, cesta Kačín – prameň (970 m od vody)Mariánka – prameň (1,1 km od vody)Bratislava, 600m SZ od K394 Hrubý vrch – prameň (1,1 km od vody)Bratislava/sev. – prameň (1,1 km od vody)Bratislava – Rača, 450m Z od K446 – prameň (1,2 km od vody)Bratislava, dolina Bystričky, 1200m JZ odK394 – prameň (1,2 km od vody)BA-Petržalka – vrt (1,3 km od vody)Bratislava/sev. – prameň (1,4 km od vody)Stupava, 900m JJZ od K568 Hviezda – prameň (1,4 km od vody)Dúbravka, 350m J od K191 – studňa (1,6 km od vody)Bratislava – Kráľova búda, 1100m JZ od K459 – prameň (1,7 km od vody)Borinka, horáreň Úboč, 2000m ZSZ od K370 – studňa (1,7 km od vody)Borinka-Medené Hámre, 700m SV od K370 – prameň (1,8 km od vody)Lamač, 700m JV od K218 – studňa (1,8 km od vody)Mariánka – studňa (1,8 km od vody)Bratislava – Pekná cesta, 750m JV od K411 – prameň (1,8 km od vody)Svätý Jur – M. Javorník – prameň (2,0 km od vody)Bratislava-Vinohrady – prameň (2,0 km od vody)Bratislava-Vinohrady – prameň (2,0 km od vody)Petržalka,1500m S od K136, Prokopová 38 – vrt (2,1 km od vody)Bratislava – Koliba, 1200mJV od K440 Kamzík – prameň (2,1 km od vody)Svätý Jur, 700m ZSZ od K594 V.Javornik – prameň (2,3 km od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 37,0 μg/lmedián 27,5 μg/l8 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bystrička, 2011, 100 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ZOO, zoologický potok, 320 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ZOO, zoologický potok, 2011, 320 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 26,5 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bystrička, 2011, 100 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,03 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: DUNAJ, 2006, 290 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vydrica, kanál, 2011, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: DUNAJ, 2006, 290 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: DUNAJ, 2006, 290 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 29,5 mg/lmedián 22,7 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2011, 70 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)35 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)34 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)29 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)24 vzoriek, najviac 11 zŕn
    • Anatas (TiO₂)23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)13 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)5 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Oro (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    11271 zrno50 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)35 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)34 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)34 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))32 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)28 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)26 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)16 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)10 vzoriek, najviac 228 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • CaSO411×
    • CaMgHCO35×
    • Ca-Mg-HCO34×
    • Ca-HCO34×
    • Ca-SO44×
    • Ca-Mg-SO44×
    • CaHCO34×
    • Ca-Mg-SO4-HCO33×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A19×
    • trieda B14×
    • trieda F8×
    • trieda H4×
    • trieda E2×
    • trieda G2×
    • trieda D2×
    • trieda C2×

    Kovy v podzemnej vode

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 34,1 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,6 μg/lmedián 1,70 μg/l35 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,410 mg/lmedián 0,0100 mg/l35 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 95,0 μg/lmedián 15,0 μg/l35 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 799 μg/lmedián 18,0 μg/l35 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSemierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,1 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa730,8 Bq/l6,08 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie610,9 Bq/l7,86 Bq/l
    upravený prameň5304 Bq/l70,1 Bq/l
    fuente2676,9 Bq/l35,3 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie14,48 Bq/l4,48 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Mn6×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa6×
    • halda3×
    • iný druh objektu1×
    • pinga, pingový ťah1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    4. bezmenná štôlňaštôlňaMn rudy19531,7 km
    Odval pri 4. bezmennej štôlnihaldaMn rudy19531,7 km
    1. Pingový ťahpinga, pingový ťahlimonit19261,7 km
    2. povrchové dobývkyiný druh objektuMn rudy19531,7 km
    Halda pri Mn štôlnihaldaMn rudy19531,8 km
    Mn štôlňaštôlňaMn rudy19531,8 km
    Mn štôlňaštôlňaMn rudy19531,8 km
    1.bezmenná štôlňaštôlňavápence pre cementárske účely19582,2 km
    2.bezmenná štôlňaštôlňavápence2,3 km
    Halda v Mariankehaldastavebný kameň2,5 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Borinka – Prepadléstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,7 km
    Borinka – Prepadléstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,7 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Borinka-Pod ZámčiskomMangánové rudyMnložiskový výskyt2,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    2570 vrtov v pásme 3 km, z toho 171 hydrogeologických a 2399 ostatných; s číslom archívnej správy 2570.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m1450×
    • 10–30 m918×
    • 30–100 m114×
    • 100–300 m10×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Bratislava-Železná studničkaširokoprofilový vrt5,0 m57140 143Ac32.pdf10 m
    V-7inžiniersko-geologický7,0 m1520110 m
    S-25inžiniersko-geologický15,0 m8133710 m
    Bratislava-Železná studienkaširokoprofilový vrt4,0 m57140 143Ac31.pdf20 m
    V-1inžiniersko-geologický6,5 m847920 m
    S-20inžiniersko-geologický3,2 m3221820 m
    Bratislavaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m32002 143Ac24.pdf30 m
    V-8inžiniersko-geologický9,3 m1520130 m
    V-11inžiniersko-geologický8,0 m1520130 m
    V-9inžiniersko-geologický10,0 m1520130 m
    V-10inžiniersko-geologický10,0 m1520130 m
    V-3inžiniersko-geologický8,5 m847930 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 526,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    B5 (003) / Bratislava – Petržalka – ČS PHM Viedenská cestačerpacia stanica PHM – skladovanie a distribúcia tovarovropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén36b. (36)2,1 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ilkovičová ul. – Karlova Ves200 m²1995–110 m
    Šafránová ulica – Staré Mesto–1990–460 m
    Kráľovské údolie – Staré Mesto–1990–790 m
    Staré Grunty – Karlova Ves–1970–900 m
    Dúbravka pod Brehmi – Karlova Ves–1990–910 m
    Mokrohájska – za OMW – Lamač–1996–930 m
    Borinka – Borinka I–1980–1,2 km
    Magurská ul. – Vinohrady–1970–1,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy4×
    • Skalné zrútenia1×
    • Zosuvy + skalné zrútenia1×
    • Roztrhanie a rozvoľnenie masívu1×

    Stupeň aktivity

    • Aktívny6×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick4×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Bratislava 11 coto de pesca · 17 km48Vydrica48

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio