Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Tekovské Nemce

Cuenca: HronCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,2km
región
Región de Nitra
Imagen aérea del curso de agua VN Tekovské Nemce con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Tekovské Nemce

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

VN Tekovské Nemce, puntuación de la ventana 15.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Tekovské Nemce de 2017
    2017fotografiado 17 jul 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Tekovské Nemce de 2020
    2020fotografiado 2 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Tekovské Nemce de 2023
    2023fotografiado 1 jun 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Tekovské Nemce

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Tekovské Nemce

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 257 mg/l, mäkká voda (7,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 194 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 88. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    57nGy/h dávkový príkon

    80. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    40vrtov do 3 km

    167 rozborov vody v okolí

    Z toho 40 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    27°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Obyce – KD-1, výdatnosť 3,5 l/s, 9,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    6záznamov do 5 km

    4 ložiská, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Íly100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Hronskej pahorkatiny100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • A2 základný výrazný, resp. nevýrazný100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3100%SR 6,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Žiarska kotlina100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,97typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    7,1°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,28 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    257mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodioNa10,8 mg/l57. percentil
    • ClorurosCl11,2 mg/l55. percentil
    • DraslíkK3,19 mg/l53. percentil
    • SulfatosSO428,9 mg/l32. percentil
    • MagnesioMg8,93 mg/l28. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3130 mg/l27. percentil
    • FluorurosF0,0727 mg/l26. percentil
    • CalcioCa36,4 mg/l24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,44 mg/l56. percentil
    • FosforečnanyPO40,159 mg/l54. percentil
    • AmóniumNH40,0807 mg/l39. percentil
    • NitratosNO33,88 mg/l26. percentil

    Metales

    • HierroFe0,200 mg/l75. percentil
    • ManganesoMn63,2 μg/l68. percentil
    • AluminioAl124 μg/l66. percentil
    • CincZn10,3 μg/l66. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CincZn194 mg/kg88. percentil
    • CobreCu44,3 mg/kg86. percentil
    • VanadioV94,7 mg/kg86. percentil
    • PlomoPb25,4 mg/kg82. percentil
    • CobaltoCo10,9 mg/kg80. percentil
    • ArsénicoAs11,1 mg/kg79. percentil
    • SelenioSe0,374 mg/kg74. percentil
    • CadmioCd0,272 mg/kg67. percentil
    • CínSn2,96 mg/kg61. percentil
    • MolibdenoMo0,434 mg/kg60. percentil
    • MercurioHg0,106 mg/kg52. percentil
    • AntimonioSb0,655 mg/kg51. percentil
    • CromoCr59,1 mg/kg29. percentil
    • BizmutBi0,126 mg/kg14. percentil
    • NíquelNi14,3 mg/kg11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn2550 mg/kg95. percentil
    • FósforoP1266 mg/kg87. percentil
    • TitánTi6019 mg/kg86. percentil
    • HierroFe3,57 %83. percentil
    • SodioNa1,03 %75. percentil
    • AluminioAl6,42 %74. percentil
    • CalcioCa1,74 %41. percentil
    • MagnesioMg0,692 %24. percentil
    • DraslíkK1,33 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY39,3 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa536 mg/kg78. percentil
    • StronciumSr157 mg/kg67. percentil
    • BerilioBe1,67 mg/kg66. percentil
    • CérCe60,2 mg/kg54. percentil
    • ZirkónZr398 mg/kg49. percentil
    • RubídiumRb86,4 mg/kg44. percentil
    • GáliumGa13,1 mg/kg43. percentil
    • BoroB52,4 mg/kg28. percentil
    • LítiumLi24,8 mg/kg22. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    57nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,50 %84. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,60 ppm79. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,80 ppm73. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 2 000 m85°C
    • Hustota povrchového tepelného toku75mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Žiarska kotlina100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Tekovské Nemce – Sýkorov jarok – Tekovské Nemce – nijaký (1,3 km od vody)Čaradice – trvalý (1,8 km od vody)Obyce – KD-1 – nekúpeľný (9,1 km od vody)KD-1 – j1 (9,8 km od vody)b1 (5,8 km od vody)b1 (6,6 km od vody)Čierne Kľačany – stavebný kameň (4,1 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Čierne Kľačany – stavebný kameň (4,1 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (4,7 km od vody)Hronský Beňadik – keramické suroviny – ryolit (3,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 98,721 – 109,85 – štrkopiesky (4,1 km od vody)Tekovské Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Tekovské Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tekovské Nemce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Čaradice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Čaradice – negatívny vrt (2,3 km od vody)Čaradice – negatívny vrt (2,5 km od vody)Tekovské Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (630 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Čaradice, 1500m J od K635 – prameň (980 m od vody)Čaradice – v doline nad obcou – prameň (1,2 km od vody)Čaradice, 1100m V od K329 – vrt (1,3 km od vody)Tekovské Nemce, pri rybníku, 1900m SSZ od K248 – prameň (1,4 km od vody)Čaradice – vrt (1,5 km od vody)Tekovské Nemce, č.d. 136, 500m S od K248 – vrt (2,0 km od vody)Čaradice, č.d.196, 1100m S od K262 – vrt (2,1 km od vody)Čaradice, 300, SZ od K324 chat.osada – studňa (2,2 km od vody)Čaradice, 900m SV od K262 pri st.mlyne – prameň (2,5 km od vody)Čaradice, 1300m SSZ od K262 – prameň (2,6 km od vody)Hronský Beňadik, 300m SV od K804 – prameň (2,7 km od vody)Čaradice, 800m V od K635 – prameň (2,7 km od vody)Tekovské Nemce, pod Hrebeňovou horou – prameň (2,8 km od vody)Zubor motorest, 900m JZ od K304 – vrt (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 555 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO39×
    • Ca-HCO34×
    • Ca-HCO3-Cl1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F4×
    • trieda A3×
    • trieda D3×
    • trieda H2×
    • trieda G1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,6 μg/lmedián 1,40 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 16,5 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 610 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 754 μg/lmedián 6,00 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,375 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa131,0 Bq/l31,0 Bq/l
    fuente333,2 Bq/l6,53 Bq/l
    upravený prameň144,7 Bq/l44,7 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Čierne Kľačanystavebný kameňŤažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec4,1 km
    Čierne Kľačanystavebný kameňŤažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec4,1 km
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.4,7 km
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    40 vrtov v pásme 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 29 ostatných; s číslom archívnej správy 40.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m12×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    MV-1životné prostredie10,0 m91264580 m
    MV-2životné prostredie10,0 m91264600 m
    S-1inžiniersko-geologický8,0 m104029660 m
    DPS-1inžiniersko-geologický–104029660 m
    MV-3hydrogeologický15,0 m91264660 m
    MV-4hydrogeologický27,0 m91264670 m
    Tekovské Nemceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou79,2 m9267 122Cc12.pdf940 m
    Tekovské Nemceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou140,5 m26879 122Cc29.pdf1,0 km
    NB-1inžiniersko-geologický3,0 m853581,1 km
    Le-5mapovací154,0 m113541,2 km
    Čaradiceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–53062 122Cc28.pdf1,3 km
    Tekovské Nemceširokoprofilový vrt70,5 m23381 122Cc19.pdf1,3 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Obyce – KD-127 °C3,5 l/s464,3 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný9,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 525,8 km
    KD-1geotermálna voda22 – 38< 519,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Tekovské Nemce – Sýkorov jarok – Tekovské Nemce–1960–1,3 km
    Čaradice1 000 m²1960–1,8 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Nová Baňa1 coto de pesca · 0,2 km14VN Tekovské Nemce14

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Hron