Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 Balky, wynik okna 38. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2019 do 2025: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek50 % čiary vody 25 % íly a piesky kotlín, 25 % sopečné horniny Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 515 mg/l, tvrdá voda (16,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 90,7 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 75. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 85 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 55nGy/h dávkový príkon 73. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 9 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 49,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Balka pod mostom v Novej Polhore). 182vrtov do 3 km 373 rozborov vody v okolí Z toho 116 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 124°C na ústí vrtu 3 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Čižatice – GTC-1, výdatnosť 13,8 l/s, 7,4 km od vody. 16lokalít do 3 km 16 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 13záznamov do 5 km 11 ložísk, 2 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 73plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,83typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 16,3°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,90 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 515mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 55nGy/h vo vzduchu rozsah 45 až 63 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 40 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: v obci Šarišské Bohdanovce, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 320 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nová Polhora, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: nad obcou Žehra, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 160 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 182 vrtov v pásme 3 km, z toho 61 hydrogeologických a 121 ostatných; s číslom archívnej správy 116. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Bodrog i Hornad
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Balky
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Balky
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Balky
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× neogén miocén mirkovské súvrstvie 1× neovulkanity stredný miocén formácie (vulkány): Šebastovka, Šťavica, Zlatá Baňa, Vechec, Makovica, Rankovské skaly, Strechový vrch, Bogota, Bradlo,… 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
8,11 mg/l89. percentil96,2 mg/l88. percentil39,1 mg/l86. percentil25,2 mg/l85. percentil82,5 mg/l72. percentil20,6 mg/l67. percentil0,146 mg/l64. percentil227 mg/l55. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,577 mg/l85. percentil14,2 mg/l84. percentil3,92 mg/l65. percentil0,0370 mg/l17. percentilMetale
276 μg/l92. percentil161 μg/l73. percentil9,30 μg/l62. percentil0,107 mg/l52. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
90,7 mg/kg75. percentil81,3 mg/kg74. percentil0,235 mg/kg61. percentil2,91 mg/kg60. percentil0,752 mg/kg59. percentil0,101 mg/kg49. percentil7,77 mg/kg39. percentil0,183 mg/kg36. percentil0,302 mg/kg34. percentil20,6 mg/kg31. percentil4,87 mg/kg23. percentil73,2 mg/kg22. percentil17,1 mg/kg19. percentil0,124 mg/kg17. percentil8,19 mg/kg5. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
6 046 mg/kg86. percentil1,01 %73. percentil2,89 %61. percentil5,78 %55. percentil1,54 %54. percentil872 mg/kg53. percentil0,896 %51. percentil1,88 %46. percentil671 mg/kg26. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
518 mg/kg83. percentil70,9 mg/kg77. percentil30,3 mg/kg64. percentil60,8 mg/kg56. percentil1,40 mg/kg49. percentil29,2 mg/kg48. percentil86,5 mg/kg45. percentil120 mg/kg36. percentil381 mg/kg29. percentil10,2 mg/kg21. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,86 ppm76. percentil8,35 ppm75. percentil1,34 %63. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián potok, rieka 1 1,26 Bq/l 1,26 Bq/l vrt s prelivom 1 30,5 Bq/l 30,5 Bq/l studňa 4 16,1 Bq/l 7,25 Bq/l upravený prameň 1 0,920 Bq/l 0,920 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 1,58 Bq/l 1,44 Bq/l źródło 2 18,0 Bq/l 11,9 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Brestov stavebný kameň Ťažené ložisko – BLUE SKY MINING s.r.o. 2,2 km Žehňa stavebný kameň Ťažené ložisko – AGROMELIO, s.r.o. 2,8 km Drienov tehliarske suroviny Ťažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o. 3,1 km Drienov tehliarske suroviny Ťažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o. 3,1 km Kráľovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o. 3,8 km Kráľovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o. 3,8 km Močarmany tehliarske suroviny Ťažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o. 4,1 km Močarmany tehliarske suroviny Ťažené ložisko – LEIER Baustoffe SK s.r.o. 4,5 km Močarmany tehliarske suroviny Ťažené ložisko – LEIER Baustoffe SK s.r.o. 4,6 km Družstevná pri Hornad – Malá Vieska dolomit Ťažené ložisko – Carmeuse Slovakia, s.r.o. 4,8 km Družstevná pri Hornad – Malá Vieska dolomit Ťažené ložisko – Carmeuse Slovakia, s.r.o. 4,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody Dr-27 ložiskový 308,0 m – 40 m Šar.Bohdan-25 mapovací 22,3 m 789140 m 4-69A Nová Polhora hydrogeologický 8,5 m 10174850 m Šarišské Bohdanovce negatívny vrt 22,0 m – 60 m 17 V+0 inžiniersko-geologický 4,5 m 8055060 m Šarišské Bohdanovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 m 6335 115Bc26.pdf70 m Šarišské Bohdanovce širokoprofilový vrt 13,0 m – 80 m Dr-22 ložiskový 304,0 m – 80 m V-1 inžiniersko-geologický 12,0 m 9119380 m 31 N+3 inžiniersko-geologický 3,7 m 8055090 m V-6 inžiniersko-geologický 8,0 m 91193100 m Dr-19 ložiskový 303,0 m – 110 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Družstevná pri Hornad – GTB-1 30 °C – 400 m nevyužívaný 3,7 km Čižatice – GTC-1 124 °C 13,8 l/s 2703 m Na-Cl nevyužívaný 7,4 km Koszyce – Anička/ Ťahanovce – G-4 26 °C – 310 m Na-Ca-Mg-HCO3-Cl nevyužívaný 9,1 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 9 3,3 km G-4 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 8,2 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Nad družstvom – Mirkovce – 1980 – 150 m Šarišské Bohdanovce – 1985 – 340 m Drienov – Rómska osada – Drienov – 1980 – 390 m Močarmany – Petrovany – 1980 – 500 m Bretejovce – 1987 – 850 m Bretejovce – 1985 – 850 m Čapaš – Mirkovce 500 m² 1981 – 1,4 km Ploské I. – Ploské nad Torysou – 1980 – 1,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
32z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 49,0 μg/lmedián 12,0 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 450 μg/lmedián 280 μg/l9 vzoriek
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
KadmCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 40,0 μg/l9 vzoriek
MiedźCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 44,0 mg/lmedián 21,9 mg/l9 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 327 μg/lmedián 17,5 μg/l30 vzoriek
CynkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8 280 μg/lmedián 81,0 μg/l30 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,2 μg/lmedián 0,750 μg/l30 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
RtęćHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia
GlinAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
MiedźCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,650 μg/l30 vzoriek
KadmCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek53 % pod medzou stanovenia
AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





