Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Balky

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Balky, score de la fenêtre 39.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    1002003004005006000 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 495 à 204 m au-dessus du niveau de la mer sur 12,4 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    495 m a.s.l.
    Point le plus bas
    189 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    306 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    25 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,09

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Balky de 2019
    2019imagé 15 juin 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Balky de 2022
    2022imagé 8 oct. 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Balky de 2025
    2025imagé 3 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Balky

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Balky

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 49,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Balka pod mostom v Novej Polhore).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    182vrtov do 3 km

    373 rozborov vody v okolí

    Z toho 116 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    124°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čižatice – GTC-1, výdatnosť 13,8 l/s, 7,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    16lokalít do 3 km

    16 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    13záznamov do 5 km

    11 ložísk, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    73plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nad družstvom – Mirkovce – nedá sa odhadnúť (150 m od vody)Šarišské Bohdanovce – nedá sa odhadnúť (340 m od vody)Drienov – Rómska osada – Drienov – nedá sa odhadnúť (390 m od vody)Močarmany – Petrovany – nedá sa odhadnúť (500 m od vody)Bretejovce – nedá sa odhadnúť (850 m od vody)Bretejovce – nedá sa odhadnúť (850 m od vody)Čapaš – Mirkovce – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Ploské I. – Ploské nad Torysou – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Lesíček – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Janovík – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Baňa – Klenov – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Ploské ll. – Ploské nad Torysou – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Varhaňovce – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Bučinová stredná dolina – Kendice – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Varhaňovce – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Záborské – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Družstevná pri Hornáde – GTB-1 – nekúpeľný (3,7 km od vody)Čižatice – GTC-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)Košice – Anička/ Ťahanovce – G-4 – nekúpeľný (9,1 km od vody)G-4 – j1 (8,2 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Drienov – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Kráľovce – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Močarmany – tehliarske suroviny (4,6 km od vody)Družstevná pri Hornáde – Malá Vieska – dolomit (4,8 km od vody)Drienov – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Kráľovce – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Močarmany – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)Družstevná pri Hornáde – Malá Vieska – dolomit (4,8 km od vody)Brestov – stavebný kameň (2,2 km od vody)Žehňa – stavebný kameň (2,8 km od vody)Močarmany – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Žehňa 89 – stavebný kameň – andezit (140 m od vody)Bretejovce – štrkopiesky (670 m od vody)Varhaňovce – všeobecná geológia (2,9 km od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)MIRKOVCE – Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)SARISBOHDANOVCE – Zosuvy (210 m od vody)– Blokové polia (270 m od vody)MIRKOVCE – Zosuvy (390 m od vody)SARISBOHDANOVCE – Zosuvy (460 m od vody)BUDIMIR – Zosuvy (540 m od vody)– Svahové prúdy (540 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)SARISSKE BOHDANOVCE – Zosuvy (600 m od vody)MIRKOVCE – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)NOVA POLHORA – Zosuvy (730 m od vody)– Svahové prúdy (850 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)SARISSKE BOHDANOVCE – Zosuvy (1,0 km od vody)BRESTOV – Zosuvy (1,1 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)PETROVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)SARIS PODHRADIE – Zosuvy (1,2 km od vody)ZEHNA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)VARHANOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (1,3 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (1,4 km od vody)NOVA POLHORA – Zosuvy (1,5 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)NIERESE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)BRESTOV – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (1,8 km od vody)NIERESE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)JANOVIK – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (2,0 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (2,2 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (2,2 km od vody)BRESTOV – Zosuvy (2,2 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)ORTASE – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PLOSKE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Skalné zrútenia (2,4 km od vody)VARHANOVCE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)BUDIMIR – Zosuvy (2,6 km od vody)BUNETICE – Zosuvy (2,6 km od vody)ABRANOVCE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)JANOVIK – Zosuvy (2,7 km od vody)– Skalné zrútenia (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (2,8 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)KRALOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (2,9 km od vody)BUDIMIR – Zosuvy (2,9 km od vody)BUDIMIR – Zosuvy (2,9 km od vody)Kokošovce – Zosuvy (2,9 km od vody)VARHANOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)Šarišské Bohdanovce – negatívny vrt (60 m od vody)Šarišské Bohdanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Šarišské Bohdanovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Šarišské Bohdanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Šarišské Bohdanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Šarišské Bohdanovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m od vody)Bretejovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Ličartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Nová Polhora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Žehňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Ličartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Nová Polhora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (920 m od vody)Nová Polhora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Žehňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Abranovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ploské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Žehňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Chabžany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lesíček – Prešov – negatívny vrt (1,5 km od vody)Mirkovce – Niereše – negatívny vrt (1,5 km od vody)Lemešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lemešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lesíček – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Sigord – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Janovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Abramovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Abranovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Bretejovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,8 km od vody)Chabžany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Lesíček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ploské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Ploské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Chabžany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Lesíček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 49,0 μg/lmedián 12,0 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 450 μg/lmedián 280 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: v obci Šarišské Bohdanovce, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Torysa, 320 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 40,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Nová Polhora, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 44,0 mg/lmedián 21,9 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: nad obcou Žehra, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)23 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)23 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)14 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 13 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 327 μg/lmedián 17,5 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 280 μg/lmedián 81,0 μg/l30 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,2 μg/lmedián 0,750 μg/l30 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,650 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 160 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka11,26 Bq/l1,26 Bq/l
    vrt s prelivom130,5 Bq/l30,5 Bq/l
    studňa416,1 Bq/l7,25 Bq/l
    upravený prameň10,920 Bq/l0,920 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie21,58 Bq/l1,44 Bq/l
    source218,0 Bq/l11,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Brestovstavebný kameňŤažené ložisko – BLUE SKY MINING s.r.o.2,2 km
    Žehňastavebný kameňŤažené ložisko – AGROMELIO, s.r.o.2,8 km
    Drienovtehliarske surovinyŤažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o.3,1 km
    Drienovtehliarske surovinyŤažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o.3,1 km
    Kráľovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km
    Kráľovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km
    Močarmanytehliarske surovinyŤažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o.4,1 km
    Močarmanytehliarske surovinyŤažené ložisko – LEIER Baustoffe SK s.r.o.4,5 km
    Močarmanytehliarske surovinyŤažené ložisko – LEIER Baustoffe SK s.r.o.4,6 km
    Družstevná pri Hornád – Malá VieskadolomitŤažené ložisko – Carmeuse Slovakia, s.r.o.4,8 km
    Družstevná pri Hornád – Malá VieskadolomitŤažené ložisko – Carmeuse Slovakia, s.r.o.4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    182 vrtov v pásme 3 km, z toho 61 hydrogeologických a 121 ostatných; s číslom archívnej správy 116.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m52×
    • 10–30 m68×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m17×
    • nad 300 m34×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Dr-27ložiskový308,0 m–40 m
    Šar.Bohdan-25mapovací22,3 m789140 m
    4-69A Nová Polhorahydrogeologický8,5 m10174850 m
    Šarišské Bohdanovcenegatívny vrt22,0 m–60 m
    17 V+0inžiniersko-geologický4,5 m8055060 m
    Šarišské Bohdanovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m6335 115Bc26.pdf70 m
    Šarišské Bohdanovceširokoprofilový vrt13,0 m–80 m
    Dr-22ložiskový304,0 m–80 m
    V-1inžiniersko-geologický12,0 m9119380 m
    31 N+3inžiniersko-geologický3,7 m8055090 m
    V-6inžiniersko-geologický8,0 m91193100 m
    Dr-19ložiskový303,0 m–110 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Družstevná pri Hornád – GTB-130 °C–400 mnevyužívaný3,7 km
    Čižatice – GTC-1124 °C13,8 l/s2703 mNa-Clnevyužívaný7,4 km
    Košice – Anička/ Ťahanovce – G-426 °C–310 mNa-Ca-Mg-HCO3-Clnevyužívaný9,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 593,3 km
    G-4geotermálna voda22 – 38< 518,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nad družstvom – Mirkovce–1980–150 m
    Šarišské Bohdanovce–1985–340 m
    Drienov – Rómska osada – Drienov–1980–390 m
    Močarmany – Petrovany–1980–500 m
    Bretejovce–1987–850 m
    Bretejovce–1985–850 m
    Čapaš – Mirkovce500 m²1981–1,4 km
    Ploské I. – Ploské nad Torysou–1980–1,7 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy67×
    • Skalné zrútenia2×
    • Blokové polia2×
    • Svahové prúdy2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny53×
    • Stabilizovaný15×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00025×
    • Nedostatočne doložené3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Prešov1 parcours de pêche · 12 km33Balky33

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád