Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Balky vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Balky, ablakpontszám 37.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    1002003004005006000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 495-től 204 m tengerszint feletti magasságig 12,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    495 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    189 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    306 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    25 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,09

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Balky vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 15.
    Balky vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. okt. 8.
    Balky vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 3.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Balky vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Balky

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    25 % íly a piesky kotlín, 25 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 515 mg/l, tvrdá voda (16,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 90,7 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 75. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    73. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 49,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Balka pod mostom v Novej Polhore).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    182vrtov do 3 km

    373 rozborov vody v okolí

    Z toho 116 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    124°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čižatice – GTC-1, výdatnosť 13,8 l/s, 7,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    16lokalít do 3 km

    16 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    13záznamov do 5 km

    11 ložísk, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    73plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Íly a piesky kotlín25%SR 0,3 %
    • Vulkanikus kőzetek25%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • neogén25%
    • neovulkanity25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    neogénmiocénmirkovské súvrstvie1×
    neovulkanitystredný miocénformácie (vulkány): Šebastovka, Šťavica, Zlatá Baňa, Vechec, Makovica, Rankovské skaly, Strechový vrch, Bogota, Bradlo,…1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,3m
    • 2 – 580%SR 48 %
    • 5 – 1020%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics67%SR 52 %
    • Kyslé vulkanity33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)67%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén východnej časti Košickej kotliny67%SR 0,0 %
    • neovulkanity Slanských vrchov33%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Košická kotlina100%SR 4,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,83typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    16,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,90 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    515mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK8,11 mg/l89. percentil
    • SzulfátokSO496,2 mg/l88. percentil
    • KloridokCl39,1 mg/l86. percentil
    • NátriumNa25,2 mg/l85. percentil
    • KalciumCa82,5 mg/l72. percentil
    • MagnéziumMg20,6 mg/l67. percentil
    • FluoridokF0,146 mg/l64. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3227 mg/l55. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,577 mg/l85. percentil
    • NitrátokNO314,2 mg/l84. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,92 mg/l65. percentil
    • AmóniumNH40,0370 mg/l17. percentil

    Fémek

    • MangánMn276 μg/l92. percentil
    • AlumíniumAl161 μg/l73. percentil
    • CinkZn9,30 μg/l62. percentil
    • VasFe0,107 mg/l52. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KrómCr90,7 mg/kg75. percentil
    • VanádiumV81,3 mg/kg74. percentil
    • KadmiumCd0,235 mg/kg61. percentil
    • CínSn2,91 mg/kg60. percentil
    • AntimonSb0,752 mg/kg59. percentil
    • HiganyHg0,101 mg/kg49. percentil
    • KobaltCo7,77 mg/kg39. percentil
    • BizmutBi0,183 mg/kg36. percentil
    • MolibdénMo0,302 mg/kg34. percentil
    • NikkelNi20,6 mg/kg31. percentil
    • ArzénAs4,87 mg/kg23. percentil
    • CinkZn73,2 mg/kg22. percentil
    • RézCu17,1 mg/kg19. percentil
    • SzelénSe0,124 mg/kg17. percentil
    • ÓlomPb8,19 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi6 046 mg/kg86. percentil
    • NátriumNa1,01 %73. percentil
    • VasFe2,89 %61. percentil
    • AlumíniumAl5,78 %55. percentil
    • DraslíkK1,54 %54. percentil
    • MangánMn872 mg/kg53. percentil
    • MagnéziumMg0,896 %51. percentil
    • KalciumCa1,88 %46. percentil
    • FoszforP671 mg/kg26. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr518 mg/kg83. percentil
    • BórB70,9 mg/kg77. percentil
    • YtriumY30,3 mg/kg64. percentil
    • CérCe60,8 mg/kg56. percentil
    • BerilliumBe1,40 mg/kg49. percentil
    • LítiumLi29,2 mg/kg48. percentil
    • RubídiumRb86,5 mg/kg45. percentil
    • StronciumSr120 mg/kg36. percentil
    • BáriumBa381 mg/kg29. percentil
    • GáliumGa10,2 mg/kg21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 63 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,86 ppm76. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,35 ppm75. percentil
    • Kálium (K)K1,34 %63. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Košická kotlina100%SR 4,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,0°C
    • Priemerná júlová teplota17,7°C
    • Ročné zrážky710mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma80%SR 29 %
    • horská klíma20%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nad družstvom – Mirkovce – nedá sa odhadnúť (150 m od vody)Šarišské Bohdanovce – nedá sa odhadnúť (340 m od vody)Drienov – Rómska osada – Drienov – nedá sa odhadnúť (390 m od vody)Močarmany – Petrovany – nedá sa odhadnúť (500 m od vody)Bretejovce – nedá sa odhadnúť (850 m od vody)Bretejovce – nedá sa odhadnúť (850 m od vody)Čapaš – Mirkovce – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Ploské I. – Ploské nad Torysou – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Lesíček – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Janovík – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Baňa – Klenov – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Ploské ll. – Ploské nad Torysou – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Varhaňovce – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Bučinová stredná dolina – Kendice – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Varhaňovce – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Záborské – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Družstevná pri Hornáde – GTB-1 – nekúpeľný (3,7 km od vody)Čižatice – GTC-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)Košice – Anička/ Ťahanovce – G-4 – nekúpeľný (9,1 km od vody)G-4 – j1 (8,2 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Drienov – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Kráľovce – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Močarmany – tehliarske suroviny (4,6 km od vody)Družstevná pri Hornáde – Malá Vieska – dolomit (4,8 km od vody)Drienov – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Kráľovce – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Močarmany – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)Družstevná pri Hornáde – Malá Vieska – dolomit (4,8 km od vody)Brestov – stavebný kameň (2,2 km od vody)Žehňa – stavebný kameň (2,8 km od vody)Močarmany – tehliarske suroviny (4,1 km od vody)Žehňa 89 – stavebný kameň – andezit (140 m od vody)Bretejovce – štrkopiesky (670 m od vody)Varhaňovce – všeobecná geológia (2,9 km od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)MIRKOVCE – Zosuvy (120 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)SARISBOHDANOVCE – Zosuvy (210 m od vody)– Blokové polia (270 m od vody)MIRKOVCE – Zosuvy (390 m od vody)SARISBOHDANOVCE – Zosuvy (460 m od vody)BUDIMIR – Zosuvy (540 m od vody)– Svahové prúdy (540 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)SARISSKE BOHDANOVCE – Zosuvy (600 m od vody)MIRKOVCE – Zosuvy (650 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)NOVA POLHORA – Zosuvy (730 m od vody)– Svahové prúdy (850 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)SARISSKE BOHDANOVCE – Zosuvy (1,0 km od vody)BRESTOV – Zosuvy (1,1 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)PETROVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)SARIS PODHRADIE – Zosuvy (1,2 km od vody)ZEHNA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)VARHANOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (1,3 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (1,4 km od vody)NOVA POLHORA – Zosuvy (1,5 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)NIERESE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)BRESTOV – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (1,8 km od vody)NIERESE – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)JANOVIK – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (2,0 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (2,2 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (2,2 km od vody)BRESTOV – Zosuvy (2,2 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (2,3 km od vody)ORTASE – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PLOSKE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Skalné zrútenia (2,4 km od vody)VARHANOVCE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)BUDIMIR – Zosuvy (2,6 km od vody)BUNETICE – Zosuvy (2,6 km od vody)ABRANOVCE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)JANOVIK – Zosuvy (2,7 km od vody)– Skalné zrútenia (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (2,8 km od vody)BRETEJOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)KRALOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)DRIENOV – Zosuvy (2,9 km od vody)BUDIMIR – Zosuvy (2,9 km od vody)BUDIMIR – Zosuvy (2,9 km od vody)Kokošovce – Zosuvy (2,9 km od vody)VARHANOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)Šarišské Bohdanovce – negatívny vrt (60 m od vody)Šarišské Bohdanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Šarišské Bohdanovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Šarišské Bohdanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Šarišské Bohdanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Šarišské Bohdanovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m od vody)Bretejovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Ličartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Nová Polhora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Mirkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Žehňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Ličartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Nová Polhora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (920 m od vody)Nová Polhora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Žehňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Abranovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ploské – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Žehňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Chabžany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lesíček – Prešov – negatívny vrt (1,5 km od vody)Mirkovce – Niereše – negatívny vrt (1,5 km od vody)Lemešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lemešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Lesíček – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Sigord – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Janovík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Abramovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Abranovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Bretejovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,8 km od vody)Chabžany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Lesíček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ploské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Ploské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Chabžany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Lesíček – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 49,0 μg/lmedián 12,0 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 450 μg/lmedián 280 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: v obci Šarišské Bohdanovce, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Torysa, 320 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 40,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Nová Polhora, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Balka pod mostom v Novej Polhore, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 320 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 44,0 mg/lmedián 21,9 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: nad obcou Žehra, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)23 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)23 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)14 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 13 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 327 μg/lmedián 17,5 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 280 μg/lmedián 81,0 μg/l30 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,2 μg/lmedián 0,750 μg/l30 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,70 μg/lmedián 0,650 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 160 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka11,26 Bq/l1,26 Bq/l
    vrt s prelivom130,5 Bq/l30,5 Bq/l
    studňa416,1 Bq/l7,25 Bq/l
    upravený prameň10,920 Bq/l0,920 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie21,58 Bq/l1,44 Bq/l
    forrás218,0 Bq/l11,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Brestovstavebný kameňŤažené ložisko – BLUE SKY MINING s.r.o.2,2 km
    Žehňastavebný kameňŤažené ložisko – AGROMELIO, s.r.o.2,8 km
    Drienovtehliarske surovinyŤažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o.3,1 km
    Drienovtehliarske surovinyŤažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o.3,1 km
    Kráľovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km
    Kráľovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km
    Močarmanytehliarske surovinyŤažené ložisko – Leier Baustoffe SK s.r.o.4,1 km
    Močarmanytehliarske surovinyŤažené ložisko – LEIER Baustoffe SK s.r.o.4,5 km
    Močarmanytehliarske surovinyŤažené ložisko – LEIER Baustoffe SK s.r.o.4,6 km
    Družstevná pri Hernád – Malá VieskadolomitŤažené ložisko – Carmeuse Slovakia, s.r.o.4,8 km
    Družstevná pri Hernád – Malá VieskadolomitŤažené ložisko – Carmeuse Slovakia, s.r.o.4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    182 vrtov v pásme 3 km, z toho 61 hydrogeologických a 121 ostatných; s číslom archívnej správy 116.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m52×
    • 10–30 m68×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m17×
    • nad 300 m34×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Dr-27ložiskový308,0 m–40 m
    Šar.Bohdan-25mapovací22,3 m789140 m
    4-69A Nová Polhorahydrogeologický8,5 m10174850 m
    Šarišské Bohdanovcenegatívny vrt22,0 m–60 m
    17 V+0inžiniersko-geologický4,5 m8055060 m
    Šarišské Bohdanovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m6335 115Bc26.pdf70 m
    Šarišské Bohdanovceširokoprofilový vrt13,0 m–80 m
    Dr-22ložiskový304,0 m–80 m
    V-1inžiniersko-geologický12,0 m9119380 m
    31 N+3inžiniersko-geologický3,7 m8055090 m
    V-6inžiniersko-geologický8,0 m91193100 m
    Dr-19ložiskový303,0 m–110 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Družstevná pri Hernád – GTB-130 °C–400 mnevyužívaný3,7 km
    Čižatice – GTC-1124 °C13,8 l/s2703 mNa-Clnevyužívaný7,4 km
    Kassa – Anička/ Ťahanovce – G-426 °C–310 mNa-Ca-Mg-HCO3-Clnevyužívaný9,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 593,3 km
    G-4geotermálna voda22 – 38< 518,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nad družstvom – Mirkovce–1980–150 m
    Šarišské Bohdanovce–1985–340 m
    Drienov – Rómska osada – Drienov–1980–390 m
    Močarmany – Petrovany–1980–500 m
    Bretejovce–1987–850 m
    Bretejovce–1985–850 m
    Čapaš – Mirkovce500 m²1981–1,4 km
    Ploské I. – Ploské nad Torysou–1980–1,7 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy67×
    • Skalné zrútenia2×
    • Blokové polia2×
    • Svahové prúdy2×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny53×
    • Stabilizovaný15×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00025×
    • Nedostatočne doložené3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Eperjes1 horgászvíz · 12 km36Balky36

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád