Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Farská voda vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Farská voda, ablakpontszám 21.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Lassú vízfolyás Alföldi folyó nyugodt sodrással, a partoknál sekélyesekkel és a kanyarokban mélyebb gödrökkel.

    1601621641661681700 km1 km2 km3 km4 km
    A vízfolyás magassági profilja: 169-től 162 m tengerszint feletti magasságig 4,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    169 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    161 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    8,1 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    1,7 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,09

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Farská voda vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    Farská voda vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 22.
    Farská voda vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 14.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Farská voda vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Farská voda

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (5 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃–SO₄

    mineralizáció 643 mg/l, kemény víz (19,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Réz 50,2 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 89. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 50 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    49NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 36 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    0objektov do 3 km

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 65,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (Kopčiansky, kanál).

    fúrások és talajvízelemzések

    160vrtov do 3 km

    162 rozborov vody v okolí

    Közülük 160-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    6Telephelyek 3 km-en belül

    1 záťaž, 5 skládok

    Legközelebbi teher: Holíč – olejové hospodárstvo kotolne, 1,8 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    3záznamy do 5 km

    1 ložisko, 2 rudné výskyty

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0plôch do 3 km

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľmi veľký zdvih100%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Viedenská panva100%SR 4,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 3 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • kvartér Moravy po Brodské100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,16tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    19,9°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (3,55 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    643mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK11,5 mg/lszázalék 94
    • NátriumNa32,1 mg/lszázalék 91
    • szulfátokSO4103 mg/lszázalék 90
    • KalciumCa104 mg/lszázalék 89
    • kloridCl38,6 mg/lszázalék 86
    • bikarbonátokHCO3314 mg/lszázalék 80
    • MagnéziumMg23,3 mg/lszázalék 74
    • fluoridF0,135 mg/lszázalék 60

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH41,52 mg/lszázalék 95
    • foszfátokPO40,836 mg/lszázalék 92
    • nitrátokNO313,9 mg/lszázalék 84
    • kémiai oxigénigényChSK5,29 mg/lszázalék 83

    Fémek

    • Cink-Zn28,3 μg/lpercentilis 92
    • MangánMn41,2 μg/lpercentilis 57
    • AlumíniumAl29,9 μg/lpercentilis 29
    • VasalóFe0,0587 mg/lszázalék 28

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • RézCu50,2 mg/kgszázalék 89
    • KadmiumCd0,479 mg/kgszázalék 85
    • KrómCr106 mg/kgszázalék 85
    • Cink-Zn139 mg/kgszázalék 77
    • HiganyHg0,201 mg/kgszázalék 75
    • KobaltCo9,33 mg/kgszázalék 63
    • ArzénAs7,53 mg/kgszázalék 60
    • NikkelNi26,8 mg/kgszázalék 60
    • BizmutBi0,221 mg/kgszázalék 52
    • SzelénSe0,252 mg/kgszázalék 51
    • MolibdénMo0,372 mg/kgszázalék 49
    • Ón-Sn2,31 mg/kgszázalék 35
    • ÓlomPb12,5 mg/kgszázalék 30
    • VanádiumV60,1 mg/kgszázalék 30
    • AntimonSb0,291 mg/kgszázalék 10

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • FoszforP1 388 mg/kgszázalék 91
    • MangánMn982 mg/kgszázalék 63
    • KalciumCa2,78 %Percentilis 63
    • KáliumK1,59 %Percentilis 62
    • VasalóFe2,58 %Percentilis 44
    • TitánTi4 043 mg/kgszázalék 33
    • AlumíniumAl5,10 %Percentilis 30
    • MagnéziumMg0,686 %Percentilis 24
    • NátriumNa0,658 %Percentilis 13
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • cirkóniumZr533 mg/kgszázalék 85
    • galliumGa18,6 mg/kgszázalék 85
    • CériumCe64,2 mg/kgszázalék 67
    • StronciumSr150 mg/kgszázalék 62
    • RubídiumRb92,6 mg/kgszázalék 60
    • BáriumBa451 mg/kgszázalék 55
    • LítiumLi28,3 mg/kgszázalék 44
    • BerilliumBe1,10 mg/kgszázalék 33
    • IttriumY23,6 mg/kgszázalék 28
    • BórB49,7 mg/kgszázalék 23

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    49ngy/h a levegőben

    47-53 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,50 ppm56. percentilis
    • Kálium (K)K1,27 %Percentilis 37
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,31 ppm21. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 202 Bq/m²31. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony67%SR 36 %
    • közepes33%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +97nT

    86-109 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -47mGal

    maradék −3,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 50 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)148–209m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága160m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,3°
    • januári átlaghőmérséklet-2,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet20,0°C
    • évi csapadék590mm

    geomorfológiai egységek

    • Dolnomoravský úval100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Juhomoravská panva100%SR 0,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Holíč – olejové hospodárstvo kotolne – SK2000200P (1,8 km od vody)Kátov – trvalý (880 m od vody)TKO Cunín – Revajka – Holíč – nijaký (2,7 km od vody)Skalica – trvalý (2,7 km od vody)Kopčany – občasný (2,7 km od vody)Holíč – Biela jama – Holíč – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (8,6 km od vody)Kopčany – Vrbové – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec (4,6 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec, zlepenec (4,6 km od vody)Kopčany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Holíč – pozorovací vrt SHMÚ (310 m od vody)Holíč – monitorovací vrt (350 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (350 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (360 m od vody)Holíč – pozorovací vrt SHMÚ (400 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Holíč – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (550 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (670 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (730 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (750 m od vody)Holíč – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (790 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (790 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (990 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (730 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 65,0 μg/lmedián 49,0 μg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 2,75 μg/l2 vzorky50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Cca 750 m. odústia do Kopčianskeho kanála, CHKÚ pri obci Ká, 2002, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 87 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBabežná hodnota
      Legmagasabb 52,0 μg/lmedián 50,5 μg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: Cca 750 m. odústia do Kopčianskeho kanála, CHKÚ pri obci Ká, 2002, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 63 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsbežná hodnota
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kopčiansky, kanál, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2az Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,75 mg/lmedián 5,70 mg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: Cca 750 m. odústia do Kopčianskeho kanála, CHKÚ pri obci Ká, 2002, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 18 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 19,0 μg/lmedián 4,20 μg/l13 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 111 μg/lmedián 44,0 μg/l13 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,20 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l13 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l13 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 710 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 minták8 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-Znemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 988 μg/lmedián 258 μg/l13 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 710 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l13 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 270 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l13 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 30 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa415,8 Bq/l9,80 Bq/l
    vrt s prelivom18,21 Bq/l8,21 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Kopčany – Vrbovéštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAZAN, spoločnosť s ručením obmedzeným4,9 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    160 vrtov v pásme 3 km, z toho 92 hidrogeológiai és 68 egyéb; archív jelentésszámmal 160.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m110×
    • 10–30 m32×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m1×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Kopčanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m30743 119Ca11.pdf90 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom105,0 m20697 119Cb34.pdf130 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,2 m17458 119Cb10.pdf140 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m17458 119Cb5.pdf150 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m10260 119Cb29.pdf150 m
    Holíčširokoprofilový vrt–55107 119Cb52.pdf160 m
    Holíčširokoprofilový vrt10,0 m44517 119Cb51.pdf190 m
    Holíčširokoprofilový vrt10,0 m44517 119Cb50.pdf200 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m17458 119Cb11.pdf310 m
    Holíčpozorovací vrt SHMÚ8,0 m6480 119Cb2.pdf310 m
    Holíčmonitorovací vrt9,1 m82121 119Cb70.pdf350 m
    Holíčširokoprofilový vrt9,5 m17458 119Cb20.pdf350 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 534,6 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Holíč – olejové hospodárstvo kotolneSK2000200P1,8 km

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Kátov2 400 m²1975–880 m
    TKO Cunín – Revajka – Holíč14 000 m²1994monitorovaná2,7 km
    Skalica4 800 m²1972–2,7 km
    Kopčany250 m²1986–2,7 km
    Holíč – Biela jama – Holíč20 000 m²1970monitorovaná2,7 km

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Holics1 horgászvíz · 4,7 km22Farská voda22

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna