Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku VN Modra – Harmónia

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

VN Modra – Harmónia, wynik okna 18.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 05:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Modra - Harmónia, rok 2017
    2017zdjęcia z 3 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Modra - Harmónia, rok 2020
    2020zdjęcia z 21 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Modra - Harmónia, rok 2023
    2023zdjęcia z 28 maj 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku VN Modra – Harmónia

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    0 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku VN Modra – Harmónia

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 223 mg/l, mäkká voda (7,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 1,02 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    60. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    51objektov do 3 km

    ťažené: Au

    Najbližšie: 10.Bezmenná štôlňa (štôlňa), 40 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 6,40 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (ľavostr. prítok vištuckého p.).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    25vrtov do 3 km

    148 rozborov vody v okolí

    Z toho 25 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 7,75typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    7,0°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,24 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    223mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SiarczanySO447,6 mg/l59. percentil
    • FluorkiF0,130 mg/l58. percentil
    • SódNa8,97 mg/l50. percentil
    • DraslíkK2,36 mg/l39. percentil
    • ChlorkiCl5,27 mg/l36. percentil
    • WapńCa36,5 mg/l24. percentil
    • MagnezMg8,08 mg/l24. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3107 mg/l20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,267 mg/l66. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,66 mg/l61. percentil
    • AzotanyNO36,32 mg/l50. percentil
    • AmóniumNH40,0691 mg/l34. percentil

    Metale

    • CynkZn11,2 μg/l69. percentil
    • ŻelazoFe0,0456 mg/l20. percentil
    • GlinAl18,8 μg/l17. percentil
    • ManganMn6,08 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KadmCd1,02 mg/kg93. percentil
    • MiedźCu38,4 mg/kg82. percentil
    • CynkZn156 mg/kg82. percentil
    • MolibdenMo0,589 mg/kg79. percentil
    • SelenSe0,354 mg/kg71. percentil
    • AntymonSb0,986 mg/kg71. percentil
    • OłówPb19,0 mg/kg66. percentil
    • BizmutBi0,226 mg/kg54. percentil
    • ArsenAs6,90 mg/kg54. percentil
    • WanadV68,7 mg/kg51. percentil
    • RtęćHg0,0979 mg/kg48. percentil
    • KobaltCo7,76 mg/kg38. percentil
    • CínSn2,13 mg/kg27. percentil
    • NikielNi18,8 mg/kg24. percentil
    • ChromCr52,4 mg/kg20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SódNa1,65 %96. percentil
    • DraslíkK1,73 %80. percentil
    • ManganMn1 221 mg/kg79. percentil
    • GlinAl6,03 %62. percentil
    • TitánTi4 772 mg/kg61. percentil
    • FosforP906 mg/kg58. percentil
    • WapńCa1,84 %44. percentil
    • MagnezMg0,764 %36. percentil
    • ŻelazoFe2,09 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa935 mg/kg95. percentil
    • StronciumSr242 mg/kg94. percentil
    • GáliumGa21,2 mg/kg94. percentil
    • CérCe73,2 mg/kg85. percentil
    • ZirkónZr524 mg/kg84. percentil
    • LítiumLi31,4 mg/kg60. percentil
    • BerylBe1,30 mg/kg43. percentil
    • YtriumY24,0 mg/kg30. percentil
    • RubídiumRb80,5 mg/kg29. percentil
    • BorB48,5 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potas (K)K1,60 %89. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,60 ppm55. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,50 ppm20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku55mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    10.Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (40 m od vody)Halda 1.bezmennej št. – 5 – halda (150 m od vody)Bezmenná štôlňa č.1 – 2 – štôlňa (170 m od vody)Halda 2. bezmennej št. – 5 – halda (230 m od vody)2.Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (240 m od vody)Halda 3. bezmennej št. – 5 – halda (270 m od vody)3.Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (280 m od vody)1.Bezmenná šachta – 1 – šachta (370 m od vody)Halda 11. bezmennej št. – 5 – halda (520 m od vody)11.Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (530 m od vody)6. Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (680 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (770 m od vody)Halda 5. bezmennej št. – 5 – halda (840 m od vody)5.Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (860 m od vody)Halda pri Jozef štôlni – 5 – halda (870 m od vody)Jozef štôlňa (na Kočištane) – 2 – štôlňa (870 m od vody)3.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (880 m od vody)4.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (890 m od vody)5.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (900 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (910 m od vody)Halda pri Dvojitej štôlni – 5 – halda (950 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (950 m od vody)Dvojitá štôlňa (na Kočištane) – 2 – štôlňa (960 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,0 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,0 km od vody)Halda – 5 – halda (1,1 km od vody)Halda – 5 – halda (1,2 km od vody)8. Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)7. pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,2 km od vody)6. pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,2 km od vody)Halda pri 1.kutacej jame – 5 – halda (1,2 km od vody)2.kutacia jama – 6 – iný druh objektu (1,2 km od vody)1.kutacia jama – 6 – iný druh objektu (1,2 km od vody)7. Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)2.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)1.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)Kristián štôlňa – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)Halda 4. bezmennej št. – 5 – halda (1,4 km od vody)4.Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Halda pri Bartolomej štôlni – 5 – halda (1,5 km od vody)Bartolomej štôlňa – 2 – štôlňa (1,5 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,5 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,5 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Štôlňa(?) – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,8 km od vody)Pingy – 4 – pinga, pingový ťah (1,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,0 km od vody)9. Bezmenná štôlňa = Železná štôlňa – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Štôlňa Glasgrün – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Harmónia-Dolinkovský vrch – Polymetalické rudy (150 m od vody)Dubová – – (2,1 km od vody)Modra – Au rudy (140 m od vody)Modra – Harmónia – Pb rudy – galenit (230 m od vody)Kráľová – Harmónia – stavebný kameň – vápenec (540 m od vody)Kráľová – Harmónia (Dolinkovský vrch) – stavebný kameň – vápenec (610 m od vody)Kráľová – Kamenný potok – stavebný kameň – kremenec (1,0 km od vody)Kráľová – Dolinkovský vrch – živce (1,0 km od vody)Píla – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Častá I – stavebný kameň – kremenec (4,7 km od vody)Modra-Harmónia – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Harmónia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Modra-Harmónia – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Modra-Harmónia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Harmónia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Harmónia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Harmónia – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Modra-Harmónia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Harmónia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Modra-Harmónia – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (700 m od vody)Modra-Harmónia – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (730 m od vody)Modra-Harmónia – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (960 m od vody)Modra-Harmónia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Modra-Harmónia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Modra-Piesok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Modra-Piesky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (740 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)Modra, 900m SV od K330 – prameň (1,1 km od vody)Modra, 600m JJV od K468 Vodný zdroj – prameň (1,1 km od vody)Kráľová, č.d. 90, 500m Z od K225 – studňa (1,3 km od vody)Harmónia – prameň (1,4 km od vody)Harmónia – studňa (1,8 km od vody)Harmónia – prameň (1,9 km od vody)Harmónia – prameň (2,0 km od vody)Modra, 1400m JJV od K564 – vrt (2,0 km od vody)Modra, 1000m V od K709 – prameň (2,2 km od vody)Kráľová, Hlavna ul. 65, 1200m Z od K223 – studňa (2,2 km od vody)Modra – prameň (2,2 km od vody)Harmónia – prameň (2,2 km od vody)Harmónia – prameň (2,2 km od vody)Harmónia – prameň (2,3 km od vody)Modra, č.d. 241, 1500m SSV od K216 – studňa (2,4 km od vody)Harmónia – prameň (2,5 km od vody)Modra – prameň (2,5 km od vody)Dubová, 1000m SSZ od K218 – prameň (2,5 km od vody)Modra, č.d. 320, 1350m SSV od K216 – studňa (2,5 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,40 μg/lmedián 6,40 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 92,0 μg/lmedián 92,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 890 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,6 mg/lmedián 19,6 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 555 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)3 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 15 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)3 vzorky, najviac 377 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • CaHCO311×
    • CaSO44×
    • CaSO4HCO32×
    • CaMgSO4HCO31×
    • CaMgHCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B10×
    • trieda F2×
    • trieda A2×
    • trieda E2×
    • trieda H1×
    • trieda C1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • RtęćHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 1,50 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 8,00 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 513 μg/lmedián 48,0 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSemierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň13,65 Bq/l3,65 Bq/l
    vrt s prelivom142,3 Bq/l42,3 Bq/l
    źródło461,0 Bq/l20,2 Bq/l
    studňa110,9 Bq/l10,9 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie112,2 Bq/l12,2 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Au37×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa19×
    • pinga, pingový ťah15×
    • halda14×
    • iný druh objektu2×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    10.Bezmenná štôlňaštôlňazlaté rudy40 m
    Halda 1.bezmennej št.haldaolovené rudy (galenit)150 m
    Bezmenná štôlňa č.1štôlňaolovené rudy (galenit)170 m
    Halda 2. bezmennej št.haldaolovené rudy (galenit)230 m
    2.Bezmenná štôlňaštôlňaolovené rudy (galenit)240 m
    Halda 3. bezmennej št.haldaolovené rudy (galenit)270 m
    3.Bezmenná štôlňaštôlňaolovené rudy (galenit)280 m
    1.Bezmenná šachtašachtaolovené rudy (galenit)370 m
    Halda 11. bezmennej št.haldaAu rudy520 m
    11.Bezmenná štôlňaštôlňaAu rudy530 m

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetaleGatunekOd vody
    Harmónia-Dolinkovský vrchPolymetalické rudyPbmineralogický výskyt150 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    25 vrtov v pásme 3 km, z toho 16 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 25.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m7×
    • 10–30 m2×
    • 30–100 m12×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Modra-Harmóniaširokoprofilový vrt–58430 131Dc24.pdf90 m
    Harmóniaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m53033 131Dc16.pdf180 m
    Modra-Harmóniaširokoprofilový vrt60,0 m61406 131Dc30.pdf220 m
    Modra-Harmóniaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m59981 131Dc27.pdf290 m
    Harmóniaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m55095 131Dc20.pdf330 m
    Harmóniaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,1 m21732 131Dc2.pdf330 m
    Harmóniaširokoprofilový vrt48,0 m46504 131Dc10.pdf400 m
    Modra-Harmóniaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m59968 131Dc26.pdf420 m
    V-1inžiniersko-geologický3,0 m85640450 m
    Harmóniaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,5 m66944 131Dc32.pdf470 m
    Modra-Harmóniaširokoprofilový vrt60,0 m60318 131Dc29.pdf700 m
    Modra-Harmóniaširokoprofilový vrt–45953 131Dc9.pdf730 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dubová6 642 m²––2,1 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Pezinok1 łowisko · 0,2 km10VN Modra – Harmónia10

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Dunaj