Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 VN Modra – Harmónia, ablakpontszám 17. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 223 mg/l, mäkká voda (7,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 1,02 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 52nGy/h dávkový príkon 60. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 51objektov do 3 km ťažené: Au Najbližšie: 10.Bezmenná štôlňa (štôlňa), 40 m od vody. 0vzoriek so zlatom 9 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 9 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 6,40 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (ľavostr. prítok vištuckého p.). 25vrtov do 3 km 148 rozborov vody v okolí Z toho 25 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj. 1lokalít do 3 km 1 skládka V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 9záznamov do 5 km 9 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,75typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 7,0°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,24 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 223mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 890 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: ľavostr. prítok vištuckého p., 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 25 vrtov v pásme 3 km, z toho 16 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 25. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Duna
Most a víznél
Ma a(z) VN Modra – Harmónia vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) VN Modra – Harmónia vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku VN Modra – Harmónia
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Kvartérny pokryv
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Trieda kvality podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
47,6 mg/l59. percentil0,130 mg/l58. percentil8,97 mg/l50. percentil2,36 mg/l39. percentil5,27 mg/l36. percentil36,5 mg/l24. percentil8,08 mg/l24. percentil107 mg/l20. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,267 mg/l66. percentil3,66 mg/l61. percentil6,32 mg/l50. percentil0,0691 mg/l34. percentilFémek
11,2 μg/l69. percentil0,0456 mg/l20. percentil18,8 μg/l17. percentil6,08 μg/l11. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
1,02 mg/kg93. percentil38,4 mg/kg82. percentil156 mg/kg82. percentil0,589 mg/kg79. percentil0,354 mg/kg71. percentil0,986 mg/kg71. percentil19,0 mg/kg66. percentil0,226 mg/kg54. percentil6,90 mg/kg54. percentil68,7 mg/kg51. percentil0,0979 mg/kg48. percentil7,76 mg/kg38. percentil2,13 mg/kg27. percentil18,8 mg/kg24. percentil52,4 mg/kg20. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,65 %96. percentil1,73 %80. percentil1 221 mg/kg79. percentil6,03 %62. percentil4 772 mg/kg61. percentil906 mg/kg58. percentil1,84 %44. percentil0,764 %36. percentil2,09 %14. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
935 mg/kg95. percentil242 mg/kg94. percentil21,2 mg/kg94. percentil73,2 mg/kg85. percentil524 mg/kg84. percentil31,4 mg/kg60. percentil1,30 mg/kg43. percentil24,0 mg/kg30. percentil80,5 mg/kg29. percentil48,5 mg/kg20. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,60 %89. percentil2,60 ppm55. percentil6,50 ppm20. percentilGeotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián minerálny prameň 1 3,65 Bq/l 3,65 Bq/l vrt s prelivom 1 42,3 Bq/l 42,3 Bq/l forrás 4 61,0 Bq/l 20,2 Bq/l studňa 1 10,9 Bq/l 10,9 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 12,2 Bq/l 12,2 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody 10.Bezmenná štôlňa štôlňa zlaté rudy 40 m Halda 1.bezmennej št. halda olovené rudy (galenit) 150 m Bezmenná štôlňa č.1 štôlňa olovené rudy (galenit) 170 m Halda 2. bezmennej št. halda olovené rudy (galenit) 230 m 2.Bezmenná štôlňa štôlňa olovené rudy (galenit) 240 m Halda 3. bezmennej št. halda olovené rudy (galenit) 270 m 3.Bezmenná štôlňa štôlňa olovené rudy (galenit) 280 m 1.Bezmenná šachta šachta olovené rudy (galenit) 370 m Halda 11. bezmennej št. halda Au rudy 520 m 11.Bezmenná štôlňa štôlňa Au rudy 530 m Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Harmónia-Dolinkovský vrch Polymetalické rudy Pb mineralogický výskyt 150 m Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Modor-Harmónia širokoprofilový vrt – 58430 131Dc24.pdf90 m Harmónia úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50,0 m 53033 131Dc16.pdf180 m Modor-Harmónia širokoprofilový vrt 60,0 m 61406 131Dc30.pdf220 m Modor-Harmónia úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50,0 m 59981 131Dc27.pdf290 m Harmónia úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 m 55095 131Dc20.pdf330 m Harmónia úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,1 m 21732 131Dc2.pdf330 m Harmónia širokoprofilový vrt 48,0 m 46504 131Dc10.pdf400 m Modor-Harmónia úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 m 59968 131Dc26.pdf420 m V-1 inžiniersko-geologický 3,0 m 85640450 m Harmónia úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,5 m 66944 131Dc32.pdf470 m Modor-Harmónia širokoprofilový vrt 60,0 m 60318 131Dc29.pdf700 m Modor-Harmónia širokoprofilový vrt – 45953 131Dc9.pdf730 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Dubová 6 642 m² – – 2,1 km Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
15100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 6,40 μg/lmedián 6,40 μg/l1 vzorka
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 92,0 μg/lmedián 92,0 μg/l1 vzorka
ArzénAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 19,6 mg/lmedián 19,6 mg/l1 vzorka
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,70 μg/lmedián 1,50 μg/l10 vzoriek
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 8,00 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
KrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
CinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 513 μg/lmedián 48,0 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
ArzénAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
SzelénSemierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


