Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Kováčovský rybník

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

Kováčovský rybník, wynik okna 9.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy: staw

    Wysokość terenu wzdłuż łowiska i przybliżony poziom wody.

    Staw To jest staw, dlatego ciek nie jest tu oceniany: woda nie ma prądu, spadku ani pochylenia. Wykres pokazuje wysokość terenu wzdłuż łowiska.

    3303403503603700,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Profil wysokościowy terenu (Staw): od 364 do 334 m n.p.m. na 0,4 km.
    Wysokość terenu wzdłuż linii łowiska, od początku (po lewej) do końca
    Poziom wody w przybliżeniu
    358 m n.p.m.
    Najniższy punkt profilu
    334 m n.p.m.
    Najwyższy punkt profilu
    364 m n.p.m.

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Wysokość jest orientacyjna (błąd kilku metrów).

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Kováčovský rybník, rok 2018
    2018zdjęcia z 9 sie 2018
    Zdjęcie lotnicze cieku: Kováčovský rybník, rok 2021
    2021zdjęcia z 4 lip 2021
    Zdjęcie lotnicze cieku: Kováčovský rybník, rok 2024
    2024zdjęcia z 27 lip 2024

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Kováčovský rybník

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Kováčovský rybník

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Skały wulkaniczne100 % čiary vody

    Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 199 mg/l, mäkká voda (6,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 18,9 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    54. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    36objektov do 3 km

    Najbližšie: Halda (halda), 2,7 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    5 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (690 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 6ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Antimón 1,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 82. percentil (Kováčovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    83vrtov do 3 km

    132 rozborov vody v okolí

    Z toho 83 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    49°C na ústí vrtu

    19 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 530 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    15plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Skały wulkaniczne100%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Skały wulkaniczne: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná.

    Geologický vek hornín

    • neovulkanity100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    neovulkanitystredný miocénformácie: inovecká, sielnická, turovská; komplex Jabloňového vrchu1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Lakustr)100%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Zvolenská kotlina100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 7,74typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    6,3°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,12 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    199mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorkiF0,218 mg/l84. percentil
    • SiarczanySO443,8 mg/l54. percentil
    • DraslíkK2,87 mg/l48. percentil
    • SódNa6,99 mg/l40. percentil
    • MagnezMg8,59 mg/l26. percentil
    • WapńCa30,6 mg/l20. percentil
    • ChlorkiCl2,93 mg/l18. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO396,8 mg/l18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,62 mg/l91. percentil
    • AmóniumNH40,345 mg/l81. percentil
    • FosforečnanyPO40,170 mg/l56. percentil
    • AzotanyNO33,35 mg/l20. percentil

    Metale

    • ŻelazoFe1,12 mg/l96. percentil
    • GlinAl1 010 μg/l95. percentil
    • CynkZn17,1 μg/l83. percentil
    • ManganMn22,8 μg/l42. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KobaltCo18,9 mg/kg95. percentil
    • BizmutBi0,591 mg/kg92. percentil
    • WanadV108 mg/kg91. percentil
    • CynkZn179 mg/kg87. percentil
    • MiedźCu41,2 mg/kg85. percentil
    • AntymonSb2,34 mg/kg85. percentil
    • ArsenAs12,7 mg/kg82. percentil
    • RtęćHg0,230 mg/kg77. percentil
    • OłówPb22,7 mg/kg77. percentil
    • CínSn3,52 mg/kg75. percentil
    • SelenSe0,325 mg/kg67. percentil
    • KadmCd0,112 mg/kg30. percentil
    • ChromCr45,9 mg/kg12. percentil
    • NikielNi14,7 mg/kg12. percentil
    • MolibdenMo0,116 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn2 808 mg/kg95. percentil
    • ŻelazoFe4,94 %95. percentil
    • FosforP1 640 mg/kg95. percentil
    • TitánTi6 725 mg/kg91. percentil
    • GlinAl7,28 %90. percentil
    • WapńCa2,26 %55. percentil
    • MagnezMg0,928 %54. percentil
    • SódNa0,697 %18. percentil
    • DraslíkK1,12 %6. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY39,2 mg/kg92. percentil
    • GáliumGa19,2 mg/kg87. percentil
    • BáriumBa590 mg/kg85. percentil
    • StronciumSr149 mg/kg61. percentil
    • RubídiumRb91,5 mg/kg58. percentil
    • BerylBe1,33 mg/kg45. percentil
    • CérCe55,9 mg/kg38. percentil
    • ZirkónZr368 mg/kg38. percentil
    • LítiumLi22,7 mg/kg13. percentil
    • BorB32,9 mg/kg6. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,95 ppm80. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,70 ppm60. percentil
    • Potas (K)K1,17 %18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Zvolenská kotlina100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Kutacie práce – 6 – iný druh objektu (2,7 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Kutacie práce – 6 – iný druh objektu (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Prepadlina – 6 – iný druh objektu (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,7 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Halda – 5 – halda (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Dubičie – Kováčová – trvalý (1,4 km od vody)Kováčová – K-2 – kúpeľný (520 m od vody)Kováčová – K-1 – kúpeľný (530 m od vody)Kováčová – P-3 – kúpeľný (550 m od vody)Kováčová – P-4 – kúpeľný (560 m od vody)Kováčová – kúpeľný (560 m od vody)Kováčová – P-6 – kúpeľný (560 m od vody)Kováčová – P-7 – kúpeľný (570 m od vody)Sielnica – KMV-1 – nekúpeľný (2,0 km od vody)Sielnica – BO-8 – nekúpeľný (2,1 km od vody)Sliač – BO-7 – kúpeľný (2,3 km od vody)Borova Hora – BL-2 – nekúpeľný (3,1 km od vody)Sielnica – BO-9 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Sliač – kúpeľný (4,6 km od vody)Sliač – kúpeľný (4,7 km od vody)Sliač – kúpeľný (4,7 km od vody)Sliač – I.A – kúpeľný (4,9 km od vody)Sliač – BO-3 – kúpeľný (5,2 km od vody)Badín – BO-10 – nekúpeľný (5,7 km od vody)Badín – BL-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)a1 (640 m od vody)a1 (1,2 km od vody)d2 (1,4 km od vody)d4 (1,7 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (3,2 km od vody)c1 (3,4 km od vody)c1 (3,8 km od vody)a1 (4,4 km od vody)b1 (4,4 km od vody)b1 (5,0 km od vody)c1 (5,0 km od vody)c1 (5,2 km od vody)c5 (5,3 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,4 km od vody)b1 (5,6 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (5,7 km od vody)b1 (5,8 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,0 km od vody)b1 (7,0 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,7 km od vody)b1 (7,9 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Kováčová (1,3 km od vody)Badín – Sielnica – Turová – hnedé uhlie (2,3 km od vody)Turová – diatomit (3,3 km od vody)Budča – stavebný kameň – tufy, aglomeráty (3,7 km od vody)Zvolen – Bariny – lignit (3,7 km od vody)Sliač Ovsenô – diatomit (3,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 178,652 – 188,0 – štrkopiesky (4,0 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 169,195 – 178,6 – štrkopiesky (4,3 km od vody)Sliač – Borová Hora – Mn rudy (4,5 km od vody)Turová – vulkanity (3,1 km od vody)Tŕnie-Kašova Lehôtka – vulkanity (3,5 km od vody)KOVACOVA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové polia (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,1 km od vody)– Blokové polia (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)TUROVA – Zosuvy (2,5 km od vody)BUDCA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)TUROVA – Zosuvy (2,9 km od vody)TUROVA – Zosuvy (2,9 km od vody)Kováčová – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (530 m od vody)Kováčová – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (580 m od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kováčová – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Sielnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,0 km od vody)Sielnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,0 km od vody)Kováčová – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Kováčová – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Kováčová – pozorovací vrt SHMÚ (2,3 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Sliač – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,3 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Hajniky – Rybáre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kováčová – negatívny vrt (2,5 km od vody)Zvolen – Stráž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Zvolen – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Lieskovec – Stráž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Sielnica – pozorovací vrt SHMÚ (2,9 km od vody)Sliač – pozorovací vrt SHMÚ (2,9 km od vody)Sliač – monitorovací vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (530 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (880 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (500 m od vody)zlato 1 ks – zlato (690 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kováčovský potok, 1997, 920 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Kováčovského potoka, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kováčovský potok, 1997, 920 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kováčovský potok, 1997, 920 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 41,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Kováčovského potoka, 1997, 850 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kováčovský potok, 1997, 920 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 54,4 mg/lmedián 44,1 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kováčovský potok, 1997, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Cinabarit (HgS)10 vzoriek, najviac 8 zŕn
    • Złoto (Au)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    167/A1 zrno500 m
    167/H1 zrno690 m

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • KadmCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 901 μg/lmedián 0,950 μg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,420 mg/lmedián 0,0400 mg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 951 μg/lmedián 25,5 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,200 μg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,70 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,750 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 6,00 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    źródło623,0 Bq/l13,5 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie120,0 Bq/l20,0 Bq/l
    minerálny prameň12,32 Bq/l2,32 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody113,6 Bq/l13,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • halda17×
    • pinga, pingový ťah13×
    • štôlňa3×
    • iný druh objektu3×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    Haldahaldauhlie2,7 km
    Pingapinga, pingový ťahuhlie2,7 km
    Pingapinga, pingový ťahuhlie2,7 km
    Haldahaldauhlie2,7 km
    Pingapinga, pingový ťahuhlie2,7 km
    Kutacie práceiný druh objektuuhlie2,7 km
    Štôlňaštôlňauhlie2,7 km
    Kutacie práceiný druh objektuuhlie2,7 km
    Pingapinga, pingový ťahuhlie2,7 km
    Haldahaldauhlie2,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    83 vrtov v pásme 3 km, z toho 24 hydrogeologických a 59 ostatných; s číslom archívnej správy 83.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m34×
    • 10–30 m30×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m6×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    V-8inžiniersko-geologický8,0 m86994440 m
    K-8/07inžiniersko-geologický10,0 m87334440 m
    K-5/07inžiniersko-geologický10,0 m87334470 m
    V-13inžiniersko-geologický8,0 m86994480 m
    V-7inžiniersko-geologický8,0 m86994490 m
    K-2/07inžiniersko-geologický10,0 m87334490 m
    K-1/07inžiniersko-geologický10,0 m87334500 m
    K-4/07inžiniersko-geologický10,0 m87334500 m
    V-11inžiniersko-geologický8,0 m86994510 m
    V-6inžiniersko-geologický8,0 m86994510 m
    V-14inžiniersko-geologický8,0 m86994520 m
    V-10inžiniersko-geologický8,0 m86994520 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kováčová – K-246 °C20,0 l/s536 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4využívaný520 m
    Kováčová – K-149 °C50,0 l/s512 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný530 m
    Kováčová – P-342 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný550 m
    Kováčová – P-441 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný560 m
    Kováčová46 °C20,0 l/s412 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný560 m
    Kováčová – P-625 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný560 m
    Kováčová – P-712 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný570 m
    Sielnica – KMV-133 °C3,0 l/s417 mCa-SO4využívaný2,0 km
    Sielnica – BO-834 °C17,7 l/s405 mnevyužívaný2,1 km
    Sliač – BO-743 °C27,7 l/s572 mnevyužívaný2,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 521640 m
    kategória Kováčovátermálne kúpalisko––11,3 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1511,4 km
    kategória d4minerálna voda39-5531-5011,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 543,4 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 564,4 km
    kategória c5minerálna voda23-38> 5015,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dubičie – Kováčová2 000 m²1970–1,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy12×
    • Blokové polia2×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny9×
    • Stabilizovaný4×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené2×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Hron