Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 VN Rakynčice, wynik okna 17. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Wysokość terenu wzdłuż łowiska i przybliżony poziom wody. Zbiornik wodny To zbiornik wodny, dlatego ciek tu nie jest oceniany: woda nie ma nurtu, spadku ani nachylenia. Wykres pokazuje wysokość terenu wzdłuż łowiska. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Wysokość jest orientacyjna (błąd kilku metrów). Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,6modelový odhad typ vody Ca–Na+K–HCO₃ Mineralizácia 192 mg/l, mäkká voda (5,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 5 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 197 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 75°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 95 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 51nGy/h dávkový príkon 53. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 9 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 z 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 3,50 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100). 23vrtov do 3 km 122 rozborov vody v okolí Z toho 23 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 28°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Dudince – S-4, výdatnosť 2,6 l/s, 8,4 km od vody. 1lokalít do 3 km 1 záťaž Najbližšia záťaž: Rykynčice – sklad starých agrochemikálií, 1,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 0záznamov do 5 km Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,59typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 5,3°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,94 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 192mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 51nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 75 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krupinica, 2004, 110 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krupinica, 2004, 110 m od vody. Porovnanie: 33. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 310 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 210 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 23 vrtov v pásme 3 km, z toho 19 hydrogeologických a 4 ostatných; s číslom archívnej správy 23. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Hron
Teraz nad wodą
Dziś na cieku VN Rakynčice
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Profil wysokościowy: zbiornik wodny
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku VN Rakynčice
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VN Rakynčice
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
5,56 mg/l77. percentil0,174 mg/l74. percentil11,2 mg/l58. percentil9,64 mg/l52. percentil24,6 mg/l25. percentil7,58 mg/l22. percentil103 mg/l19. percentil25,1 mg/l15. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,732 mg/l90. percentil4,99 mg/l81. percentil0,203 mg/l69. percentil3,04 mg/l17. percentilMetale
0,415 mg/l90. percentil209 μg/l80. percentil14,4 μg/l77. percentil71,7 μg/l72. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
197 mg/kg96. percentil18,3 mg/kg95. percentil92,4 mg/kg95. percentil360 mg/kg95. percentil1,55 mg/kg95. percentil4,54 mg/kg87. percentil40,3 mg/kg84. percentil0,129 mg/kg60. percentil0,603 mg/kg47. percentil5,94 mg/kg41. percentil0,183 mg/kg36. percentil0,295 mg/kg33. percentil59,4 mg/kg29. percentil11,6 mg/kg6. percentil0,0575 mg/kg1. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
11 564 mg/kg97. percentil5,51 %96. percentil1 647 mg/kg91. percentil1 301 mg/kg88. percentil6,46 %75. percentil0,898 %56. percentil0,826 %44. percentil1,37 %27. percentil1,25 %14. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
553 mg/kg88. percentil36,7 mg/kg88. percentil68,7 mg/kg77. percentil1,80 mg/kg73. percentil470 mg/kg61. percentil139 mg/kg52. percentil13,8 mg/kg48. percentil47,1 mg/kg19. percentil21,4 mg/kg9. percentil67,5 mg/kg9. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
8,16 ppm71. percentil2,77 ppm71. percentil1,09 %10. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián źródło 2 14,8 Bq/l 7,96 Bq/l studňa 3 16,4 Bq/l 12,7 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody 3-14A Rykynčice hydrogeologický 7,0 m 101748330 m Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 15395 134Bd22.pdf1,2 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 52,0 m 19420 134Bd16.pdf1,6 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 35,5 m 9287 134Bd24.pdf1,7 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 54,0 m 19420 134Bd13.pdf1,7 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50,3 m 19420 134Bd14.pdf1,7 km Hontianske Tesáre negatívny vrt 5,3 m 8708 134Bd4.pdf1,8 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 36,0 m 9287 134Bd25.pdf1,8 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 m 19420 134Bd15.pdf1,8 km Hontianske Tesáre úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,5 m 20736 134Bd19.pdf2,0 km Hontianske Tesáre negatívny vrt 4,4 m 8708 134Bd3.pdf2,1 km DLJ-1 inžiniersko-geologický 7,0 m 862722,2 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Dudince – HVD-2 24 °C 0,2 l/s 80 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8,3 km Dudince – S-5/A 22 °C 4,0 l/s 70 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8,3 km Dudince – S-5 27 °C 9,0 l/s 65,37 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8,3 km Dudince – S-3 27 °C 6,2 l/s 60,65 m Ca-HCO3 využívaný 8,3 km Dudince – S-4 28 °C 2,6 l/s 70,33 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8,4 km Dudince – HVD-1 28 °C 1,2 l/s 85 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8,4 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody S-1 geotermálna voda 15 – 22 16 – 30 1 5,4 km kategória Dudince termálne kúpalisko – – 1 8,1 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 8,3 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 5 8,6 km H-1 geotermálna voda 15 – 22 < 5 1 8,9 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 8,9 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 9,0 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 9,6 km kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 9,9 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalizacja Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Rykynčice – sklad starých agrochemikálií SK200260FP 1,5 km Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
10z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
MiedźCumierne zvýšená
najvyššie 3,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,17 μg/lmedián 1,72 μg/l2 vzorky
AntymonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,580 μg/lmedián 0,540 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 1,60 μg/lmedián 1,45 μg/l2 vzorky
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 116 μg/lmedián 110 μg/l2 vzorky
KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 49,1 mg/lmedián 47,2 mg/l2 vzorky
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,950 μg/l10 vzoriek
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,80 μg/lmedián 2,00 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
GlinAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,0400 mg/l10 vzoriek
CynkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 675 μg/lmedián 63,5 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,65 μg/l10 vzoriek
SelenSemierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 28,0 μg/lmedián 3,50 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



