Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions Low activity · average of one fishing district 06:00–08:00 VN Rakynčice, window score 16. The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 03:04. The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter. Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough. The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. For each fishing district you can see what it is made of, how well it is supported by data and where the data comes from. Terrain height along the fishing district and the approximate water level. Reservoir This is a reservoir, so the watercourse is not assessed here: the water has no current, fall or gradient. The chart shows the terrain height along the fishing district. Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. The height is approximate (error of a few metres). Loading the 3D terrain model… Changes in the surroundings and nature from 2018 to 2024: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand. Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather. Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby 1 of 1 fishing district with measurements has groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator. Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. River alluvium100% of the water line Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000. pH 7.6modelled estimate water type Ca–Na+K–HCO₃ Mineralisation 192 mg/l, soft water (5.3 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream. 5 from 15elements in the top 10 % highest: Vanadium 197 mg/kg Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 96. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments. 51nGy/h dose rate percentile 53 in Slovakia Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 9 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 from 9indicators in the top 5 % highest: Copper 3.50 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100). 23vrtov do 3 km 122 rozborov vody v okolí Z toho 23 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 28°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Dudince – S-4, výdatnosť 2,6 l/s, 8,4 km od vody. 1lokalít do 3 km 1 záťaž Najbližšia záťaž: Rykynčice – sklad starých agrochemikálií, 1,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 0záznamov do 5 km Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs. The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia The map covers 1 of 1 points on the water line. Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream. pH 7.59typical range Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones. 5.3°dH, soft Sum of calcium and magnesium (0.94 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain. 192mg/l mineralisation Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds. Water type by dominant ions: Ca–Na+K–HCO₃ Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests. 51nGy/h in air Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krupinica, 2004, 110 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krupinica, 2004, 110 m od vody. Porovnanie: 33. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 310 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Rykynčice – Horné, ľavostranný prítok potoka Krupinica, 1100, 2005, 310 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 210 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 23 vrtov v pásme 3 km, z toho 19 hydrogeologických a 4 ostatných; s číslom archívnej správy 23. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Who manages the fishing districts and where they are Hron basin
By the water now
Today on the VN Rakynčice watercourse
Average of the watercourse's fishing districts
Best window today
Map and fishing districts of the watercourse
Elevation profile: reservoir
Terrain in 3D
Historical images



Water pollution on the VN Rakynčice watercourse
Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VN Rakynčice
Rock under the water
Water according to the atlas
Elements in river sediment
Natural gamma radiation
Old mine workings
Gold in river sediment
Trace elements in the stream water
Boreholes and groundwater analyses
Geothermal energy
Environmental burdens and landfills
Deposits and ore occurrences
Landslides and slope deformations
Geological structure beneath the water
Geological age of the rocks
Most common rock units
System Age Unit Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Quaternary cover
Tectonic division
Hydrogeology: aquifers and groundwater
Main hydrogeological region
Surface water chemistry according to the atlas
Water acidity
Water hardness
Dissolved substances
Ionic composition of the water
Major ions
5.56 mg/l77. percentil0.174 mg/l74. percentil11.2 mg/l58. percentil9.64 mg/l52. percentil24.6 mg/l25. percentil7.58 mg/l22. percentil103 mg/l19. percentil25.1 mg/l15. percentilNutrients and organic pollution
0.732 mg/l90. percentil4.99 mg/l81. percentil0.203 mg/l69. percentil3.04 mg/l17. percentilMetals
0.415 mg/l90. percentil209 μg/l80. percentil14.4 μg/l77. percentil71.7 μg/l72. percentilElements in river sediments
Potentially toxic and trace elements
197 mg/kg96. percentil18.3 mg/kg95. percentil92.4 mg/kg95. percentil360 mg/kg95. percentil1.55 mg/kg95. percentil4.54 mg/kg87. percentil40.3 mg/kg84. percentil0.129 mg/kg60. percentil0.603 mg/kg47. percentil5.94 mg/kg41. percentil0.183 mg/kg36. percentil0.295 mg/kg33. percentil59.4 mg/kg29. percentil11.6 mg/kg6. percentil0.0575 mg/kg1. percentilMajor elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
11,564 mg/kg97. percentil5.51 %96. percentil1,647 mg/kg91. percentil1,301 mg/kg88. percentil6.46 %75. percentil0.898 %56. percentil0.826 %44. percentil1.37 %27. percentil1.25 %14. percentilFurther elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
553 mg/kg88. percentil36.7 mg/kg88. percentil68.7 mg/kg77. percentil1.80 mg/kg73. percentil470 mg/kg61. percentil139 mg/kg52. percentil13.8 mg/kg48. percentil47.1 mg/kg19. percentil21.4 mg/kg9. percentil67.5 mg/kg9. percentilNatural radioactivity and radon
Gamma radiation dose rate
8.16 ppm71. percentil2.77 ppm71. percentil1.09 %10. percentilMap of the corridor
Trace elements in surface waters
Major ions, mineralisation and pH
Gold and ore minerals in river sediments
Rock-forming and accessory minerals
Groundwater: chemistry, water types and radioactivity
Metals in groundwater
Radon in waters
Type of site Samples Highest radon Median source 2 14.8 Bq/l 7,96 Bq/l studňa 3 16.4 Bq/l 12,7 Bq/l Boreholes and Geofond archive reports
Borehole depths
Nearest boreholes
Site Type Depth Archive report From the water 3-14A Rykynčice hydrogeologický 7.0 m 101748330 m Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30.0 m 15395 134Bd22.pdf1.2 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 52.0 m 19420 134Bd16.pdf1.6 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 35.5 m 9287 134Bd24.pdf1.7 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 54.0 m 19420 134Bd13.pdf1.7 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50.3 m 19420 134Bd14.pdf1.7 km Hontianske Tesáre negatívny vrt 5.3 m 8708 134Bd4.pdf1.8 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 36.0 m 9287 134Bd25.pdf1.8 km Dolné Rykynčice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60.0 m 19420 134Bd15.pdf1.8 km Hontianske Tesáre úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60.5 m 20736 134Bd19.pdf2.0 km Hontianske Tesáre negatívny vrt 4.4 m 8708 134Bd3.pdf2.1 km DLJ-1 inžiniersko-geologický 7.0 m 862722.2 km Geothermal energy and mineral waters
Borehole Temperature Yield Depth Chemical water type Use From the water Dudince – HVD-2 24 °C 0.2 l/s 80 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8.3 km Dudince – S-5/A 22 °C 4.0 l/s 70 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8.3 km Dudince – S-5 27 °C 9.0 l/s 65.37 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8.3 km Dudince – S-3 27 °C 6.2 l/s 60.65 m Ca-HCO3 využívaný 8.3 km Dudince – S-4 28 °C 2.6 l/s 70.33 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8.4 km Dudince – HVD-1 28 °C 1.2 l/s 85 m Ca-HCO3 nevyužívaný 8.4 km Sources of geothermal and mineral waters
Source Type Water temperature (°C) Yield (l/s) Count Nearest from water S-1 geotermálna voda 15 – 22 16 – 30 1 5.4 km kategória Dudince termálne kúpalisko – – 1 8.1 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 8.3 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 5 8.6 km H-1 geotermálna voda 15 – 22 < 5 1 8.9 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 8.9 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 9.0 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 9.6 km kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 9.9 km Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments
Environmental burdens
Site Activity Substance Classification From the water Rykynčice – sklad starých agrochemikálií SK200260FP 1.5 km How to read these data
Organizations and location
Organizations on the watercoursewho manages the fishing districts and what the conditions are there today
More watercourses nearby
This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original
10from 100
1445fishing districts
Map color
Loading map…
lowerhigher
Cations (positive ions)
Anions (negative ions)
CopperCumierne zvýšená
najvyššie 3,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 2,17 μg/lmedián 1,72 μg/l2 vzorky
AntimonySbmierne zvýšená
najvyššie 0,580 μg/lmedián 0,540 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
ChromiumCrbežná hodnota
najvyššie 1,60 μg/lmedián 1,45 μg/l2 vzorky
SeleniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LeadPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LithiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
StrontiumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 116 μg/lmedián 110 μg/l2 vzorky
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 49.1 mg/lmedián 47.2 mg/l2 vzorky
ChromiumCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,950 μg/l10 vzoriek
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,80 μg/lmedián 2,00 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
LeadPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0.0900 mg/lmedián 0.0400 mg/l10 vzoriek
ZincZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 675 μg/lmedián 63,5 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
CopperCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,65 μg/l10 vzoriek
SeleniumSemierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
LithiumLimierne zvýšená
najvyššie 28,0 μg/lmedián 3,50 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
IronFebežná hodnota
najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MercuryHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonySbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



