Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 Litava č. 1, wynik okna 33. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Wartki ciek Rzeka podgórska ze żwirowym dnem i szybkim nurtem. Tu dobrze czują się już lipień i pstrąg. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 1 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku. 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczenie wody w dorzeczu: IpeľZanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 29 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,7modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 239 mg/l, mäkká voda (6,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 198 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 68°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 95 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 98 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 51nGy/h dávkový príkon 52. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 3,23 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Litava). 56vrtov do 3 km 574 rozborov vody v okolí Z toho 56 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 28°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Dudince – S-4, výdatnosť 2,6 l/s, 6,5 km od vody. 7lokalít do 3 km 7 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 22záznamov do 5 km 2 ložiská, 20 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 2plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 10 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,73typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 6,4°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,14 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 239mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 51nGy/h vo vzduchu rozsah 47 až 62 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 68 / 98 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Litava, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Litava, potok, 2012, 10 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2005, 460 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belujský potok, 2004, 140 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vrbovok, potok, 2005, 430 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2005, 460 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2005, 460 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2005, 460 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krupinica, 130 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Litava, potok, 2012, 40 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Belujský potok, 2004, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 720 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 600 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 56 vrtov v pásme 3 km, z toho 55 hydrogeologických a 1 ostatných; s číslom archívnej správy 56. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Hron
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Litava
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Stan wody na cieku
Stany wody na cieku
Stacja Status Zmiana Temperatura Plášťovce 22 cm – Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Litava
Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025
Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Profil cieku od źródła do ujścialiczba niespełnionych wskaźników w roku 2025 na stanowiskach SHMÚ
Pokaż stanowiska w tabeli (2)
Geológia a geochémia toku Litava
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
6,41 mg/l82. percentil0,148 mg/l65. percentil11,5 mg/l60. percentil10,8 mg/l55. percentil133 mg/l27. percentil8,79 mg/l27. percentil31,1 mg/l20. percentil19,5 mg/l14. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,409 mg/l83. percentil4,92 mg/l80. percentil0,423 mg/l77. percentil5,39 mg/l41. percentilMetale
0,448 mg/l91. percentil130 μg/l84. percentil227 μg/l82. percentil4,58 μg/l34. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
198 mg/kg96. percentil16,3 mg/kg95. percentil4,10 mg/kg83. percentil105 mg/kg59. percentil14,9 mg/kg46. percentil0,310 mg/kg36. percentil0,0769 mg/kg34. percentil0,415 mg/kg26. percentil56,8 mg/kg25. percentil0,0956 mg/kg24. percentil16,5 mg/kg16. percentil0,128 mg/kg14. percentil4,18 mg/kg14. percentil15,0 mg/kg12. percentil0,0721 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
9 720 mg/kg96. percentil5,80 %96. percentil1 479 mg/kg89. percentil6,75 %81. percentil0,920 %60. percentil0,986 %59. percentil757 mg/kg37. percentil1,50 %33. percentil1,22 %12. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
36,1 mg/kg86. percentil1,78 mg/kg72. percentil452 mg/kg67. percentil60,0 mg/kg53. percentil140 mg/kg53. percentil14,2 mg/kg51. percentil437 mg/kg50. percentil23,8 mg/kg18. percentil74,1 mg/kg17. percentil45,2 mg/kg16. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
8,21 ppm72. percentil2,69 ppm64. percentil1,11 %12. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián źródło 11 21,5 Bq/l 9,30 Bq/l studňa 16 17,9 Bq/l 2,81 Bq/l upravený prameň 2 11,0 Bq/l 8,19 Bq/l potok, rieka 1 2,30 Bq/l 2,30 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 5,18 Bq/l 5,18 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 2 1,93 Bq/l 1,64 Bq/l vrt s prelivom 1 3,12 Bq/l 3,12 Bq/l vodná nádrž 1 0,550 Bq/l 0,550 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Horné Turovce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAS, a.s. 4,0 km Horné Turovce stavebný kameň Ťažené ložisko – KAS, a.s. 4,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody Plášťovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 18057 134Db22.pdf30 m Plášťovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 85,0 m 72515 134Db72.pdf50 m Plášťovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,0 m 18057 134Db23.pdf60 m Drienovo širokoprofilový vrt 101,5 m 34248 135Ac13.pdf60 m Plášťovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,0 m 8708 134Db15.pdf70 m Drienovo širokoprofilový vrt 81,0 m 34248 135Ac11.pdf100 m Drienovo širokoprofilový vrt 101,3 m 34248 135Ac12.pdf110 m Drienovo úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 100,0 m 34248 135Ac14.pdf110 m Cerovo štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 583,0 m 21137 135Ad1.pdf140 m Plášťovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5,7 m 8708 134Db16.pdf150 m Plášťovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 25,0 m 48196 135Ac15.pdf180 m Plášťovce širokoprofilový vrt 80,0 m 37633 134Db43.pdf240 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Dudince – S-5/A 22 °C 4,0 l/s 70 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – S-5 27 °C 9,0 l/s 65,37 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – S-3 27 °C 6,2 l/s 60,65 m Ca-HCO3 využívaný 6,5 km Dudince – S-4 28 °C 2,6 l/s 70,33 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,5 km Dudince – HVD-2 24 °C 0,2 l/s 80 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,6 km Dudince – HVD-1 28 °C 1,2 l/s 85 m Ca-HCO3 nevyužívaný 6,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 9 820 m Ck-1 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 1,1 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 4,8 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 6 4,9 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 6,5 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 2 6,5 km kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 6,5 km kategória Dudince termálne kúpalisko – – 1 6,6 km H-1 geotermálna voda 15 – 22 < 5 1 9,5 km HVP-1, HG-18 geotermálna voda 15 – 22 5 – 15 1 9,6 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Cerovo – Kamenica – Cerovo 117 500 m² 1970 monitorovaná 400 m Plášťovce – lom – Plášťovce 2 400 m² 1985 – 410 m Plášťovce – Rýha – Plášťovce 300 m² 1990 – 660 m Plášťovce – Prenica – Plášťovce 12 000 m² 1978 monitorovaná 660 m Plášťovce – Konerád – Plášťovce – 1970 – 820 m Plášťovce 100 m² 1970 – 1,5 km Plášťovce – Iskorňa – Plášťovce 400 m² 1960 – 2,4 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
26z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,23 μg/lmedián 0,710 μg/l17 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 37,0 μg/lmedián 5,00 μg/l17 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,49 μg/lmedián 0,545 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
OłówPbmierne zvýšená
najvyššie 3,60 μg/lmedián 2,50 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
MiedźCumierne zvýšená
najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,40 μg/l17 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,94 μg/lmedián 1,58 μg/l17 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,00 μg/l17 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 305 μg/lmedián 158 μg/l14 vzoriek
KadmCdbežná hodnota
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,150 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 44,0 μg/lmedián 41,0 μg/l3 vzorky
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 55,8 mg/lmedián 41,8 mg/l17 vzoriek
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 327 μg/lmedián 0,250 μg/l45 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
GlinAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,360 mg/lmedián 0,0100 mg/l45 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,1 μg/lmedián 0,500 μg/l45 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
CynkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 150 μg/lmedián 43,0 μg/l45 vzoriek
MiedźCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,80 μg/lmedián 1,40 μg/l45 vzoriek
KadmCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l45 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l45 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l45 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
RtęćHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l45 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l45 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 38,0 μg/lmedián 2,00 μg/l45 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



