Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 Hruštínka, wynik okna 35. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 0 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Flyš60 % čiary vody 40 % náplavy riek Striedanie pieskovcov a ílovcov; voda stredne mineralizovaná, pri dažďoch rýchlo zakalená. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 249 mg/l, mäkká voda (7,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Ortuť 0,786 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 46nGy/h dávkový príkon 18. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 3vzorky so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (310 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 0 z 8ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 0,600 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 93. percentil (Skalnatý potok). 10vrtov do 3 km 551 rozborov vody v okolí Z toho 10 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 8 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 11lokalít do 3 km 11 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 8záznamov do 5 km 8 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 152plôch do 3 km 14 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Flyš: Striedanie pieskovcov a ílovcov; voda stredne mineralizovaná, pri dažďoch rýchlo zakalená. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,12typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 7,5°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,34 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 249mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 46nGy/h vo vzduchu rozsah 40 až 50 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Skalnatý potok, 460 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Skalnatý potok, 2009, 460 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Skalnatý potok, 2009, 460 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Skalnatý potok, 2009, 460 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dolný Kubín, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dolný Kubín, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dolný Kubín, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dolný Kubín, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Hruštinka, prítok, 2009, 960 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 10 vrtov v pásme 3 km, z toho 7 hydrogeologických a 3 ostatných; s číslom archívnej správy 10. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Wag
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Hruštínka
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Hruštínka
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Hruštínka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt flyš eocén – oligocén raciborské súvrstvie 2× kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× flyš paleocén – eocén magurské a čergovské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
3,95 mg/l64. percentil5,04 mg/l34. percentil158 mg/l34. percentil5,69 mg/l32. percentil43,0 mg/l30. percentil0,0760 mg/l27. percentil6,52 mg/l18. percentil16,6 mg/l9. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,465 mg/l85. percentil5,08 mg/l82. percentil0,180 mg/l57. percentil4,91 mg/l37. percentilMetale
0,149 mg/l65. percentil96,9 μg/l60. percentil24,2 μg/l44. percentil1,46 μg/l7. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,786 mg/kg92. percentil94,9 mg/kg78. percentil0,283 mg/kg70. percentil0,222 mg/kg58. percentil0,229 mg/kg46. percentil23,3 mg/kg44. percentil63,8 mg/kg40. percentil20,3 mg/kg34. percentil2,24 mg/kg32. percentil12,6 mg/kg31. percentil79,7 mg/kg31. percentil5,25 mg/kg30. percentil0,260 mg/kg26. percentil6,64 mg/kg22. percentil0,302 mg/kg11. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1 798 mg/kg95. percentil1,15 %84. percentil927 mg/kg58. percentil5,42 %43. percentil4 222 mg/kg41. percentil1,60 %36. percentil2,35 %30. percentil0,691 %24. percentil1,32 %22. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
36,3 mg/kg80. percentil1,76 mg/kg71. percentil66,7 mg/kg68. percentil445 mg/kg64. percentil13,9 mg/kg49. percentil134 mg/kg48. percentil57,3 mg/kg44. percentil401 mg/kg36. percentil24,6 mg/kg33. percentil79,3 mg/kg27. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,23 %26. percentil6,65 ppm23. percentil2,23 ppm16. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 422 1 zrno 310 m 333 1 zrno 870 m 339 1 zrno 900 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 2 14,8 Bq/l 8,92 Bq/l upravený prameň 2 3,70 Bq/l 2,69 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 5,19 Bq/l 5,19 Bq/l źródło 3 20,5 Bq/l 19,9 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metale Gatunek Od vody Zázrivá Mangánové rudy Mn mineralogický výskyt 4,5 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody Lokca-potok Hruštínka úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,0 m 75797 87Dd13.pdf50 m Hruštín-Zábava 7,0 m 43767 99Ba5.pdf50 m Hruštín-Zábava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 43767 99Ba4.pdf110 m Brzoza úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,5 m 75797 87Dd11.pdf680 m Brzoza úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,5 m 75797 87Dd12.pdf710 m J-3 inžiniersko-geologický 10,0 m 85271740 m J-2 inžiniersko-geologický 8,0 m 85271740 m J-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 85271750 m Ťapešovo úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 75797 87Dd9.pdf1,5 km Ťapešovo úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 75797 87Dd10.pdf1,5 km Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 8 980 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Lokca 250 m² – – 20 m Lokca 600 m² – – 30 m Babín 75 m² – – 50 m Vasilov – Vasiľov 200 m² – – 60 m Hruštín 1 200 m² – – 70 m Babín 225 m² – – 120 m Hruštín 140 m² – – 120 m Babín 45 m² – – 250 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
30z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KadmCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 80,0 μg/lmedián 69,0 μg/l7 vzoriek
MiedźCubežná hodnota
najvyššie 2,12 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 8,08 mg/lmedián 5,34 mg/l7 vzoriek
KadmCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
MiedźCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,800 μg/l43 vzoriek
RtęćHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
AntymonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
GlinAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l43 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
CynkZnmierne zvýšená
najvyššie 313 μg/lmedián 2,00 μg/l43 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 22,0 μg/lmedián 6,00 μg/l43 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




