Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z 2 łowisk 06:00–08:00 Studený potok č. 1a (Trstená), wynik okna 27. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 0 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku. 2 z 2 łowisk z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczenie wody w dorzeczu: WagZanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek67 % čiary vody 33 % flyš Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 213 mg/l, mäkká voda (6,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 137 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 47nGy/h dávkový príkon 21. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 1vzorka so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (890 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 0,800 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Studený potok). 60vrtov do 3 km 367 rozborov vody v okolí Z toho 60 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 10 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 20lokalít do 3 km 1 záťaž, 19 skládok Najbližšia záťaž: Nižná – OTF – kalové pole Malá Orava, 1,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 9záznamov do 5 km 5 ložísk, 4 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 212plôch do 3 km 24 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,07typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 6,9°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,24 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 213mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 47nGy/h vo vzduchu rozsah 46 až 47 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Studený potok, 120 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený potok, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 27. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Studený, potok, 1996, 60 m od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 130 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 60 vrtov v pásme 3 km, z toho 31 hydrogeologických a 29 ostatných; s číslom archívnej správy 60. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Wag
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Studený potok
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Stan wody na cieku
Stany wody na cieku
Stacja Status Zmiana Temperatura Oravský Biely Potok 38 cm 1,1 °C Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Studený potok
Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025
Danych SHMÚ nie ma 1 łowisk: na ich cieku nie ma w okolicy stanowiska monitoringu o tej samej nazwie.Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Profil cieku od źródła do ujścialiczba niespełnionych wskaźników w roku 2025 na stanowiskach SHMÚ
Pokaż stanowiska w tabeli (3)
Geológia a geochémia toku Studený potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× paleogén oligocén – miocén bielopotocké súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,257 mg/l90. percentil136 mg/l28. percentil38,0 mg/l26. percentil7,04 mg/l20. percentil18,6 mg/l13. percentil2,80 mg/l11. percentil0,939 mg/l9. percentil1,85 mg/l8. percentilŽiviny a organické znečistenie
2,99 mg/l45. percentil0,0740 mg/l36. percentil0,0511 mg/l28. percentil4,04 mg/l27. percentilMetale
0,0916 mg/l45. percentil35,0 μg/l33. percentil9,51 μg/l20. percentil1,40 μg/l7. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
137 mg/kg92. percentil2,41 mg/kg85. percentil0,378 mg/kg78. percentil0,486 mg/kg67. percentil6,58 mg/kg50. percentil2,55 mg/kg46. percentil0,230 mg/kg46. percentil63,6 mg/kg39. percentil22,4 mg/kg39. percentil0,0806 mg/kg37. percentil80,7 mg/kg32. percentil0,163 mg/kg27. percentil16,7 mg/kg17. percentil5,28 mg/kg9. percentil8,43 mg/kg5. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1 590 mg/kg91. percentil0,993 %71. percentil2,03 %49. percentil0,815 %42. percentil734 mg/kg34. percentil2,39 %32. percentil3 766 mg/kg23. percentil1,30 %20. percentil4,80 %19. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
72,6 mg/kg80. percentil462 mg/kg70. percentil31,6 mg/kg61. percentil449 mg/kg54. percentil58,8 mg/kg49. percentil1,20 mg/kg38. percentil25,3 mg/kg36. percentil120 mg/kg35. percentil73,1 mg/kg15. percentil8,41 mg/kg12. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,26 %33. percentil2,34 ppm24. percentil6,66 ppm23. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 100 1 zrno 890 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián źródło 2 8,23 Bq/l 6,84 Bq/l minerálny prameň 1 7,73 Bq/l 7,73 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 13,7 Bq/l 13,7 Bq/l upravený prameň 3 26,5 Bq/l 10,6 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Oravský Biely Potok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s. 190 m Oravský Biely Potok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s. 190 m Oravský Biely Potok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s. 190 m Krásna Hôrka stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Balún Marián BAPA 3,3 km Zuberec – Podspády stavebný kameň Ťažené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o. 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody Oravský Biely Potok vrt s termálnou, minerálnou vodou 150,0 m 75963 100Aa23.pdf10 m Biely Potok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 41359 100Aa15.pdf80 m Oravský Biely Potok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 200,0 m 75963 100Aa24.pdf130 m Podbiel úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,2 m 41359 100Aa12.pdf140 m JRD Nižná úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,5 m 49371 100Aa6.pdf180 m Biely Potok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 41359 100Aa16.pdf190 m Podbiel úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,0 m 41359 100Aa13.pdf240 m Podbiel II úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,8 m 41359 100Aa14.pdf320 m Podbiel I. úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,6 m 41359 99Bb18.pdf350 m Podbiel I. úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 41359 99Bb19.pdf360 m Podbiel I. úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,4 m 41359 99Bb17.pdf370 m Oravský Biely Potok úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,0 m 57645 100Aa20.pdf380 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 2,9 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalizacja Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Nižná – OTF – kalové pole Malá Orava SK2001800F 1,7 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Habovka – – – 40 m Oravský Biely Potok 360 m² – – 70 m Podbiel – – – 100 m Habovka /p.č. 4310/1/ – Habovka 120 m² – – 110 m Oravský Biely Potok 475 m² – – 170 m Habovka 300 m² – – 180 m Habovka 156 m² – – 1,0 km Podbiel 1 200 m² – – 1,1 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
21z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KadmCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,375 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia
MiedźCubežná hodnota
najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 56,0 μg/lmedián 48,0 μg/l3 vzorky
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 94,0 μg/lmedián 94,0 μg/l1 vzorka
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 8,92 mg/lmedián 6,09 mg/l4 vzorky
RtęćHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 55,0 μg/lmedián 7,00 μg/l30 vzoriek
MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,650 μg/l30 vzoriek
AntymonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
GlinAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
CynkZnbežná hodnota
najvyššie 39,0 μg/lmedián 4,00 μg/l30 vzoriek
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





