Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Petrovička

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

Petrovička, wynik okna 41.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Stan wody na cieku

    Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów

    Stany wody na cieku

    StacjaStatusZmianaTemperatura
    Bytča25 cm2,9 °C
    Źródło: SHMÚZaktualizowano 8 lis 2026 02:58

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe.

    2003004005006007008000 km5 km10 km15 km
    Profil wysokościowy cieku: od 693 do 304 m n.p.m. na 16,8 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    693 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    280 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    412 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    25 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,19

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Petrovička, rok 2018
    2018zdjęcia z 13 wrz 2018
    Zdjęcie lotnicze cieku: Petrovička, rok 2021
    2021zdjęcia z 10 wrz 2021
    Zdjęcie lotnicze cieku: Petrovička, rok 2024
    2024zdjęcia z 24 sie 2024

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Petrovička

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.

    • 3 i więcej wskaźników1

    Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą

    • PetrovičkaPetrovička · norma niespełniona w 2 z 4 lat5 wskaźników

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    0 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Petrovička

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % pieskovce a zlepence

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 241 mg/l, mäkká voda (7,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 41,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 59 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    42nGy/h dávkový príkon

    9. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 888 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Pšurnovický, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    197vrtov do 3 km

    559 rozborov vody v okolí

    Z toho 196 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    26lokalít do 3 km

    3 záťaže, 23 skládok

    Najbližšia záťaž: Bytča – bývalý areál SAD, 880 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    19záznamov do 5 km

    11 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    235plôch do 3 km

    25 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Pieskovce a zlepence25%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • flyš25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    flyšsenón – paleocénsolánske súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • malý zdvih33%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,29typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    7,9°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,42 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    241mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SódNa5,94 mg/l34. percentil
    • WapńCa46,0 mg/l32. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3141 mg/l30. percentil
    • SiarczanySO426,0 mg/l28. percentil
    • ChlorkiCl3,51 mg/l23. percentil
    • FluorkiF0,0676 mg/l22. percentil
    • DraslíkK1,54 mg/l21. percentil
    • MagnezMg6,54 mg/l18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AzotanyNO36,54 mg/l52. percentil
    • AmóniumNH40,107 mg/l49. percentil
    • FosforečnanyPO40,0625 mg/l32. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,38 mg/l7. percentil

    Metale

    • GlinAl126 μg/l67. percentil
    • ŻelazoFe0,129 mg/l59. percentil
    • ManganMn36,2 μg/l54. percentil
    • CynkZn4,28 μg/l31. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NikielNi41,5 mg/kg91. percentil
    • ChromCr118 mg/kg89. percentil
    • KobaltCo10,7 mg/kg78. percentil
    • SelenSe0,381 mg/kg75. percentil
    • MiedźCu28,1 mg/kg66. percentil
    • BizmutBi0,255 mg/kg63. percentil
    • MolibdenMo0,408 mg/kg56. percentil
    • CynkZn100 mg/kg54. percentil
    • RtęćHg0,100 mg/kg49. percentil
    • WanadV66,7 mg/kg47. percentil
    • CínSn2,54 mg/kg45. percentil
    • OłówPb14,6 mg/kg44. percentil
    • ArsenAs5,87 mg/kg40. percentil
    • KadmCd0,0860 mg/kg21. percentil
    • AntymonSb0,317 mg/kg13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn1 102 mg/kg72. percentil
    • WapńCa3,08 %66. percentil
    • MagnezMg0,869 %48. percentil
    • ŻelazoFe2,49 %38. percentil
    • TitánTi3 836 mg/kg26. percentil
    • DraslíkK1,34 %25. percentil
    • GlinAl4,96 %25. percentil
    • FosforP654 mg/kg24. percentil
    • SódNa0,684 %16. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerylBe2,03 mg/kg84. percentil
    • GáliumGa18,0 mg/kg81. percentil
    • LítiumLi33,3 mg/kg69. percentil
    • BorB65,2 mg/kg64. percentil
    • StronciumSr130 mg/kg44. percentil
    • ZirkónZr374 mg/kg40. percentil
    • RubídiumRb84,3 mg/kg38. percentil
    • BáriumBa396 mg/kg34. percentil
    • CérCe53,1 mg/kg28. percentil
    • YtriumY22,3 mg/kg23. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    42nGy/h vo vzduchu

    rozsah 34 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,56 ppm21. percentil
    • Potas (K)K1,06 %8. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,97 ppm7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 59 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,2°C
    • Priemerná júlová teplota15,8°C
    • Ročné zrážky875mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma83%SR 33 %
    • kotlinová klíma17%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Bytča – bývalý areál SAD – SK1000500P (880 m od vody)Bytča – KK NEFT – Bytča – Hrabové – SK1000500P (1,2 km od vody)Petrovice – Pšurnovice – ihrisko – SK2001800F (1,8 km od vody)Bytča – pri potoku – Veľká Bytča – nijaký (100 m od vody)Bytča – Veľká Bytča – nijaký (300 m od vody)Kolárovice ihrisko – Kolárovice – nijaký (400 m od vody)Bytča – Hrabové – nedá sa odhadnúť (400 m od vody)Hrabové – pri štrkovisku – Hrabové – nijaký (490 m od vody)Bytča – Veľká Bytča – nijaký (690 m od vody)Bytča – za štadiónom – Malá Bytča – nijaký (900 m od vody)Bytča – Veľká Bytča – nedá sa odhadnúť (930 m od vody)Bytča – pri križovatke – Veľká Bytča – nijaký (990 m od vody)Bytča – štrkovisko – Veľká Bytča – trvalý (1,1 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – nijaký (1,2 km od vody)Bytča – Malá Bytča – nijaký (1,2 km od vody)Bytča – Pšurnovice – nijaký (1,4 km od vody)Predmier – nijaký (1,6 km od vody)Pšurnovice – transf. – Pšurnovice – nijaký (1,7 km od vody)Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice – nijaký (1,8 km od vody)Bytča – Malá Bytča – nijaký (1,8 km od vody)Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice – nijaký (1,8 km od vody)Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice – nijaký (1,9 km od vody)Predmier – za cintorínom – Predmier – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Hrabové – hnojisko – Hrabové – nijaký (2,3 km od vody)Hlboké nad Váhom – nijaký (2,7 km od vody)Predmier – parkovisko – Malá Bytča – nijaký (2,8 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a5 (7,7 km od vody)a1 (8,3 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Jablonové – stavebný kameň (4,8 km od vody)Malá Bytča – štrkopiesky a piesky (1,3 km od vody)Jablonové – stavebný kameň (4,8 km od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (360 m od vody)Veľká Bytča – štrkopiesky a piesky (440 m od vody)Predmier – štrkopiesky a piesky (1,9 km od vody)Predmier – štrkopiesky a piesky (1,9 km od vody)Predmier – Kúty – štrkopiesky a piesky (2,8 km od vody)Kolárovice – Melocík – stavebný kameň (3,5 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Štiavnik I. – stavebný kameň – pieskovec (2,1 km od vody)Kolárovice – Skoruby – keramické íly (2,2 km od vody)Štiavnik II – stavebný kameň – pieskovec (2,4 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (3,4 km od vody)Štiavnik IV – stavebný kameň – pieskovec (4,0 km od vody)Makov – Labajovci – stavebný kameň – pieskovec (4,0 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kotešová – Maršo – štrkopiesky (4,4 km od vody)Hričovské Podhradie – hnedé uhlie (4,8 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (140 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (170 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)BYTCA – Svahové prúdy (310 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (310 m od vody)BYTCA – Svahové prúdy (320 m od vody)BYTCA – Svahové prúdy (330 m od vody)PLANE – Zosuvy (340 m od vody)BYTCA – Zosuvy (340 m od vody)– Zosuvy (350 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (350 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)BYTCA – Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (370 m od vody)HRABOVE – Zosuvy (380 m od vody) (380 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)BYTCA – Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (440 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)BYTCA – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)BYTCA – Zosuvy (520 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (520 m od vody)– Zosuvy (520 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (570 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (600 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (660 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)PLANE – Zosuvy (710 m od vody)– Zosuvy (710 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (740 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (790 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (820 m od vody)PETROVICE – Zosuvy (830 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (830 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (870 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (870 m od vody)KOLAROVICE – Zosuvy (900 m od vody)VELKE ROVNE – Zosuvy (900 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Svahové prúdy (910 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Svahové prúdy (930 m od vody)– Zosuvy (930 m od vody)– Zosuvy (940 m od vody)PSURNOVICE – Zosuvy (950 m od vody)HLINíK – Zosuvy (960 m od vody)HLBOKE – Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Svahové prúdy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)BYTĆA – Zosuvy (1,0 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,1 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)HLINIK NADVAHOM – Zosuvy (1,1 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,1 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,2 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)PSURNOVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)PETROVICE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Petrovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Bytča – pozorovací vrt SHMÚ (150 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Bytča-Súľov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Bytča – monitorovací vrt (490 m od vody)Bytča – monitorovací vrt (520 m od vody)Bytča-Kinex – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Bytča-Pšurnovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (540 m od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Bytča – monitorovací vrt (590 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Bytča – monitorovací vrt (670 m od vody)Bytča – monitorovací vrt (690 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Kolárovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Hrabová Roztoka – pozorovací vrt SHMÚ (910 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Bytča – železničná stanica – vrt (1,3 km od vody)Hrabové-Opr.c.d.III/100, 850m JZ od K501 – prameň (1,6 km od vody)Predmier – el.rozvodňa – vrt (1,8 km od vody)Malá Bytča – studňa (1,9 km od vody)Hrabové – vrt (1,9 km od vody)Predmier – vrt (2,5 km od vody)Predmier – JRD – vrt (2,6 km od vody)Hlboké – prameň na JZ okraji obce – prameň (2,6 km od vody)Predmier – vrt (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 888 μg/lmedián 254 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pšurnovický, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1993, 380 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bytča – pravostranný prítok Váhu, 500 m J, 1999, 1,0 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1993, 380 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 65,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Váh, 1993, 380 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 380 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCubežná hodnota
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Petrovička, potok, 1999, 50 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,62 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pšurnovický, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1993, 380 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1993, 380 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,49 mg/lmedián 5,21 mg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pšurnovický, potok, 800 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)27 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)27 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)25 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)25 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)17 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)25 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 191 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO36×
    • Ca-Mg-HCO33×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A5×
    • trieda G2×
    • trieda B1×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • OłówPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l43 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 53,0 μg/lmedián 9,00 μg/l43 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 734 μg/lmedián 1,00 μg/l43 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 790 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSemierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa38,87 Bq/l8,52 Bq/l
    upravený prameň641,5 Bq/l12,5 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie221,5 Bq/l11,2 Bq/l
    źródło1218,5 Bq/l2,10 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,32 Bq/l2,32 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SDP, spol. s r.o.360 m
    Veľká Bytčaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Korbáš VANDO440 m
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,3 km
    Malá Bytčaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,5 km
    Predmierštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,9 km
    Predmierštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,9 km
    Predmier – Kútyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Korbáš Ján VANDO2,8 km
    Kolárovice – Melocíkstavebný kameňŤažené ložisko – LESOSTAV SEVER, s.r.o.3,5 km
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.3,7 km
    Jablonovéstavebný kameňŤažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o.4,8 km
    Jablonovéstavebný kameňŤažené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o.4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    197 vrtov v pásme 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 99 ostatných; s číslom archívnej správy 196.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m114×
    • 10–30 m59×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Petroviceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m59200 98Aa10.pdf20 m
    VN84-1životné prostredie–9644420 m
    VN84-7životné prostredie–9644440 m
    VN84-2životné prostredie–9644460 m
    Š-1inžiniersko-geologický4,0 m7518270 m
    Š-5inžiniersko-geologický4,0 m7518270 m
    Bytčaširokoprofilový vrt–58086 98Ac66.pdf80 m
    J-3inžiniersko-geologický10,0 m7518280 m
    Petroviceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,2 m23729 98Aa1.pdf100 m
    Bytčaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m53257 98Ac60.pdf100 m
    Bytčaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,5 m25459 98Ac107.pdf100 m
    HV-1/1hydrogeologický5,0 m25459100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 533,6 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5017,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalizacjaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Bytča – bývalý areál SADSK1000500P880 m
    Bytča – KK NEFT – Bytča – HrabovéSK1000500P1,2 km
    Petrovice – Pšurnovice – ihriskoSK2001800F1,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Bytča – pri potoku – Veľká Bytča–––100 m
    Bytča – Veľká Bytča–––300 m
    Kolárovice ihrisko – Kolárovice–––400 m
    Bytča – Hrabové–1985–400 m
    Hrabové – pri štrkovisku – Hrabové–––490 m
    Bytča – Veľká Bytča–––690 m
    Bytča – za štadiónom – Malá Bytča–1985–900 m
    Bytča – Veľká Bytča–––930 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy221×
    • Svahové prúdy13×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny166×
    • Stabilizovaný43×
    • Aktívny24×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 000111×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova22×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick20×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Bytča1 łowisko · 17 km32Petrovička32

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Wag