Dnes na toku Petrovička

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Průměrná aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Petrovička, skóre okna 47.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 19:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Bytča25 cm3,6 °C
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 18:58

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    2003004005006007008000 km5 km10 km15 km
    Výškový profil toku: od 693 do 304 m n. m. na 16,8 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    693 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    280 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    412 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    25 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,19

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Petrovička z roku 2018
    2018snímkováno 13. 9. 2018
    Letecký snímek toku Petrovička z roku 2021
    2021snímkováno 10. 9. 2021
    Letecký snímek toku Petrovička z roku 2024
    2024snímkováno 24. 8. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Petrovička

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 3 a více ukazatelů1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    • PetrovičkaPetrovička · nesplněná norma v 2 z 4 let5 ukazatelů

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Petrovička

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 17 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny75 % vodní hladiny

    25% pískovce a slepence

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 241 mg/l, měkká voda (7,9 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 41,5 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 91. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 59 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    42dávkový příkon nGy/h

    percentil 9 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    10 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Stroncium 888 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 97 (Pšurnovický, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    197vrtů do 3 km

    559 rozborů vody v okolí

    Z toho 196 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    4 zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    26místa v okruhu 3 km

    3 ekologické zátěže, 23 skládek

    Nejbližší zátěž: Bytča – bývalý areál SAD, 880 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    19záznamů do 5 km

    11 ložisek, 8 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    235ploch do 3 km

    25 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny75%SR 72 %
    • Pískovce a slepence25%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní75%
    • flyš25%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí3×
    flyšSenonský – PaleocénFormace solanu1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih67%SR 32 %
    • malé povznesení33%SR 7,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • flysch Belt100%SR 9,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Magura Flysch100%SR 5,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků50%SR 21 %
    • oblast pískovcových skal50%SR 4,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů50%SR 71 %
    • flysch Formation50%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 4 z 7 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pískovce100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)100%SR 15 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogénní a mezozoické z Bradlovy zóny Javorník a severovýchodní části Bílých Karpat100%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,29typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    7,9°dH, měkká

    Součet vápníku a hořčíku (1,42 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    241mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SodíkNa5,94 mg/lpercentil34
    • VápníkCa46,0 mg/lpercentil32
    • BikarbonátyHCO3141 mg/lpercentil30
    • SíranySO426,0 mg/lpercentil28
    • ChloridyCl3,51 mg/lpercentil23
    • FluoridyF0,0676 mg/lpercentil22
    • DraslíkK1,54 mg/lpercentil21
    • HořčíkMg6,54 mg/lpercentil18

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • DusičnanyNO36,54 mg/lpercentil52
    • AmmoniumNH40,107 mg/lpercentil49
    • FosfátyPO40,0625 mg/lpercentil32
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,38 mg/lpercentil7

    Kovy

    • HliníkAl126 μg/lpercentil67
    • ŽelezoFe0,129 mg/lpercentil59
    • ManganMn36,2 μg/lpercentil54
    • ZinekZn4,28 μg/lpercentil31

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi41,5 mg/kgpercentil91
    • ChromCr118 mg/kgpercentil89
    • KobaltCo10,7 mg/kgpercentil78
    • SelenSe0,381 mg/kgpercentil75
    • MěďCu28,1 mg/kgpercentil66
    • VizmutBi0,255 mg/kgpercentil63
    • MolybdenMo0,408 mg/kgpercentil56
    • ZinekZn100 mg/kgpercentil54
    • RtuťHg0,100 mg/kgpercentil49
    • VanadV66,7 mg/kgpercentil47
    • CínSn2,54 mg/kgpercentil45
    • VéstPb14,6 mg/kgpercentil44
    • ArsenAs5,87 mg/kgpercentil40
    • KadmiumCd0,0860 mg/kgpercentil21
    • AntimonSb0,317 mg/kgpercentil13

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • ManganMn1 102 mg/kgpercentil72
    • VápníkCa3,08 %percentil66
    • HořčíkMg0,869 %percentil48
    • ŽelezoFe2,49 %percentil38
    • TitanTi3 836 mg/kgpercentil26
    • DraslíkK1,34 %percentil25
    • HliníkAl4,96 %percentil25
    • FosforP654 mg/kgpercentil24
    • SodíkNa0,684 %percentil16
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BerylliumBe2,03 mg/kgpercentil84
    • GalliumGa18,0 mg/kgpercentil81
    • LithiumLi33,3 mg/kgpercentil69
    • BorB65,2 mg/kgpercentil64
    • StronciumSr130 mg/kgpercentil44
    • ZirkoniumZr374 mg/kgpercentil40
    • RubidiumRb84,3 mg/kgpercentil38
    • BaryumBa396 mg/kgpercentil34
    • CeriumCe53,1 mg/kgpercentil28
    • YttriumY22,3 mg/kgpercentil23

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    42nGy/h ve vzduchu

    rozsah 34 až 51 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,56 ppm21. percentil
    • Draslík (K)K1,06 %percentil8
    • Ekvivalentní uran (eU)eU1,97 ppm7. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 951 Bq/m²68. percentil

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +49nT

    rozsah 34 až 69 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -52mGal

    zbytkový −8,9 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 59 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)278–1 072m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek649m a.s.l.
    • Průměrný sklon16,5°
    • Průměrná lednová teplota-5,2°C
    • Průměrná červencová teplota15,8°C
    • Roční srážky875mm

    Geomorfologické jednotky

    • Javorníky100%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • horské klima83%SR 33 %
    • klima povodí17%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy středně náchylné k okyselení80%SR 25 %
    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení20%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Křída a paleogénní vnějších Karpat100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Bytča – bývalý areál SAD – SK1000500P (880 m od vody)Bytča – KK NEFT – Bytča – Hrabové – SK1000500P (1,2 km od vody)Petrovice – Pšurnovice – ihrisko – SK2001800F (1,8 km od vody)Bytča – pri potoku – Veľká Bytča – žádný (100 m od vody)Bytča – Veľká Bytča – žádný (300 m od vody)Kolárovice ihrisko – Kolárovice – žádný (400 m od vody)Bytča – Hrabové – nelze odhadnout (400 m od vody)Hrabové – pri štrkovisku – Hrabové – žádný (490 m od vody)Bytča – Veľká Bytča – žádný (690 m od vody)Bytča – za štadiónom – Malá Bytča – žádný (900 m od vody)Bytča – Veľká Bytča – nelze odhadnout (930 m od vody)Bytča – pri križovatke – Veľká Bytča – žádný (990 m od vody)Bytča – štrkovisko – Veľká Bytča – trvalý (1,1 km od vody)Bytča – Hliník nad Váhom – žádný (1,2 km od vody)Bytča – Malá Bytča – žádný (1,2 km od vody)Bytča – Pšurnovice – žádný (1,4 km od vody)Predmier – žádný (1,6 km od vody)Pšurnovice – transf. – Pšurnovice – žádný (1,7 km od vody)Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice – žádný (1,8 km od vody)Bytča – Malá Bytča – žádný (1,8 km od vody)Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice – žádný (1,8 km od vody)Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice – žádný (1,9 km od vody)Predmier – za cintorínom – Predmier – nelze odhadnout (2,2 km od vody)Hrabové – hnojisko – Hrabové – žádný (2,3 km od vody)Hlboké nad Váhom – žádný (2,7 km od vody)Predmier – parkovisko – Malá Bytča – žádný (2,8 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a5 (7,7 km od vody)a1 (8,3 km od vody)Malá Bytča – štěrkovité písky a písky (1,5 km od vody)Jablonové – stavební kámen (4,8 km od vody)Malá Bytča – štěrkovité písky a písky (1,3 km od vody)Jablonové – stavební kámen (4,8 km od vody)Veľká Bytča – štěrkovité písky a písky (360 m od vody)Veľká Bytča – štěrkovité písky a písky (440 m od vody)Predmier – štěrkovité písky a písky (1,9 km od vody)Predmier – štěrkovité písky a písky (1,9 km od vody)Predmier – Kúty – štěrkovité písky a písky (2,8 km od vody)Kolárovice – Melocík – stavební kámen (3,5 km od vody)Kotešová – štěrkovité písky a písky (3,7 km od vody)Štiavnik I. – stavební kámen – pískovec (2,1 km od vody)Kolárovice – Skoruby – keramické jíly (2,2 km od vody)Štiavnik II – stavební kámen – pískovec (2,4 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štěrkovité písky (3,4 km od vody)Štiavnik IV – stavební kámen – pískovec (4,0 km od vody)Makov – Labajovci – stavební kámen – pískovec (4,0 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kotešová – Maršo – štěrkovité písky (4,4 km od vody)Hričovské Podhradie – hnědé uhlí (4,8 km od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (140 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (170 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (200 m od vody)– Sesuvy půdy (290 m od vody)BYTCA – Svahové toky (310 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (310 m od vody)BYTCA – Svahové toky (320 m od vody)BYTCA – Svahové toky (330 m od vody)PLANE – Sesuvy půdy (340 m od vody)BYTCA – Sesuvy půdy (340 m od vody)– Sesuvy půdy (350 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (350 m od vody)– Sesuvy půdy (360 m od vody)BYTCA – Sesuvy půdy (360 m od vody)– Sesuvy půdy (360 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (370 m od vody)HRABOVE – Sesuvy půdy (380 m od vody) (380 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (400 m od vody)– Sesuvy půdy (420 m od vody)BYTCA – Sesuvy půdy (440 m od vody)– Sesuvy půdy (440 m od vody)– Sesuvy půdy (450 m od vody)BYTCA – Sesuvy půdy (470 m od vody)– Sesuvy půdy (500 m od vody)– Sesuvy půdy (500 m od vody)BYTCA – Sesuvy půdy (520 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (520 m od vody)– Sesuvy půdy (520 m od vody)– Sesuvy půdy (560 m od vody)– Sesuvy půdy (560 m od vody)KOLAROVICE – Sesuvy půdy (570 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (600 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (620 m od vody)– Sesuvy půdy (640 m od vody)KOLAROVICE – Sesuvy půdy (660 m od vody)KOLAROVICE – Sesuvy půdy (680 m od vody)– Sesuvy půdy (690 m od vody)PLANE – Sesuvy půdy (710 m od vody)– Sesuvy půdy (710 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (740 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (750 m od vody)– Sesuvy půdy (780 m od vody)– Sesuvy půdy (780 m od vody)KOLAROVICE – Sesuvy půdy (790 m od vody)KOLAROVICE – Sesuvy půdy (820 m od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (830 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Sesuvy půdy (830 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Sesuvy půdy (850 m od vody)– Sesuvy půdy (850 m od vody)KOLAROVICE – Sesuvy půdy (870 m od vody)KOLAROVICE – Sesuvy půdy (870 m od vody)KOLAROVICE – Sesuvy půdy (900 m od vody)VELKE ROVNE – Sesuvy půdy (900 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Svahové toky (910 m od vody)– Sesuvy půdy (910 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Svahové toky (930 m od vody)– Sesuvy půdy (930 m od vody)– Sesuvy půdy (940 m od vody)PSURNOVICE – Sesuvy půdy (950 m od vody)HLINíK – Sesuvy půdy (960 m od vody)HLBOKE – Sesuvy půdy (980 m od vody)– Sesuvy půdy (980 m od vody)HLINIK NAD VAHOM – Svahové toky (990 m od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)BYTĆA – Sesuvy půdy (1,0 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)HLINIK NADVAHOM – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)HLINIK NAD VAHOM – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)PSURNOVICE – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)PETROVICE – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Petrovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Bytča – SHMú pozorovací vrt (150 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Bytča-Súľov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Bytča – monitorování vrtu (490 m od vody)Bytča – monitorování vrtu (520 m od vody)Bytča-Kinex – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Bytča-Pšurnovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (540 m od vody)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Bytča – monitorování vrtu (590 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Bytča – monitorování vrtu (670 m od vody)Bytča – monitorování vrtu (690 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Kolárovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Hrabová Roztoka – SHMú pozorovací vrt (910 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Bytča – železničná stanica – vrt (1,3 km od vody)Hrabové-Opr.c.d.III/100, 850m JZ od K501 – zdroj (1,6 km od vody)Predmier – el.rozvodňa – vrt (1,8 km od vody)Malá Bytča – dobře (1,9 km od vody)Hrabové – vrt (1,9 km od vody)Predmier – vrt (2,5 km od vody)Predmier – JRD – vrt (2,6 km od vody)Hlboké – prameň na JZ okraji obce – zdroj (2,6 km od vody)Predmier – vrt (3,0 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • StronciumSrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 888 μg/lmedián 254 μg/l15 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Pšurnovický, potok, 800 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh1993, 380 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 18,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzorky87 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Bytča – pravostranný prítok Váhu, 500 m J1999, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 3,10 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh1993, 380 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 70,0 μg/lmedián 65,0 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Váh1993, 380 m od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdmírně zvýšené
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l15 vzorky87 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh, 380 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuběžná hodnota
      nejvyšší 2,20 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Petrovička, potok1999, 50 m od vody. Srovnání: percentil 70 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,62 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzorky87 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pšurnovický, potok, 800 m od vody. Srovnání: percentil 66 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh1993, 380 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l15 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh1993, 380 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 9,49 mg/lmedián 5,21 mg/l15 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Pšurnovický, potok, 800 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Rutil (TiO₂)28 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)27 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)27 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Anatas (TiO₂)25 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)25 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)24 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Baryt (BaSO₄)24 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Pyrit (FeS₂)17 vzorků, maximálně 1115 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)7 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorků, maximálně 1 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)28 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)28 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)25 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 191 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO36×
    • Ca-Mg-HCO33×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A5×
    • třída G2×
    • třída B1×
    • třída F1×

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky70 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 590 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzorky77 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,70 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzorky98 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzorky77 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l43 vzorky98 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 53,0 μg/lmedián 9,00 μg/l43 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 734 μg/lmedián 1,00 μg/l43 vzorky49 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzorky88 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 790 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky95 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky98 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 590 m od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře38,87 Bq/l8,52 Bq/l
    vyvinutá pružina641,5 Bq/l12,5 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování221,5 Bq/l11,2 Bq/l
    zdroj1218,5 Bq/l2,10 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování12,32 Bq/l2,32 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Veľká Bytčaštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – SDP, spol. s r.o.360 m
    Veľká Bytčaštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Ján Korbáš VANDO440 m
    Malá Bytčaštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,3 km
    Malá Bytčaštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,5 km
    Predmierštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie1,9 km
    Predmierštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie1,9 km
    Predmier – Kútyštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – Korbáš Ján VANDO2,8 km
    Kolárovice – Melocíkstavební kámenVytěžené ložisko – LESOSTAV SEVER, s.r.o.3,5 km
    Kotešováštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – VÁHOSTAV, a.s.3,7 km
    Jablonovéstavební kámenVytěžené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o.4,8 km
    Jablonovéstavební kámenVytěžené ložisko – Kamenivo Nord 2 s. r. o.4,8 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    197 vrtů v pásmu 3 km, z toho 98 hydrogeologických a 99 ostatních; s číslem archivní zprávy 196.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m114×
    • 10–30 m59×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m3×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Petrovicevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou7,0 m59200 98Aa10.pdf20 m
    VN84-1životní prostředí–9644420 m
    VN84-7životní prostředí–9644440 m
    VN84-2životní prostředí–9644460 m
    Š-1inženýrsko-geologické4,0 m7518270 m
    Š-5inženýrsko-geologické4,0 m7518270 m
    Bytčavrt s širokým průměrem–58086 98Ac66.pdf80 m
    J-3inženýrsko-geologické10,0 m7518280 m
    Petrovicevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou10,2 m23729 98Aa1.pdf100 m
    Bytčavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou9,5 m53257 98Ac60.pdf100 m
    Bytčavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou7,5 m25459 98Ac107.pdf100 m
    HV-1/1hydrogeologické5,0 m25459100 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 533,6 km
    kategorie a5minerální voda< 15> 5017,7 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Bytča – bývalý areál SADSK1000500P880 m
    Bytča – KK NEFT – Bytča – HrabovéSK1000500P1,2 km
    Petrovice – Pšurnovice – ihriskoSK2001800F1,8 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Bytča – pri potoku – Veľká Bytča–––100 m
    Bytča – Veľká Bytča–––300 m
    Kolárovice ihrisko – Kolárovice–––400 m
    Bytča – Hrabové–1985–400 m
    Hrabové – pri štrkovisku – Hrabové–––490 m
    Bytča – Veľká Bytča–––690 m
    Bytča – za štadiónom – Malá Bytča–1985–900 m
    Bytča – Veľká Bytča–––930 m

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy221×
    • Svahové toky13×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny166×
    • Stabilizovaný43×
    • Aktívny24×
    • S potenciálními a aktivními formami1×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 000111×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova22×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick20×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Bytča1 revír · 17 km36Petrovička36

    Další toky v okolí

    Povodí Váh