Vízfolyás

Petrovička

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
16,8km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Petrovička vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Petrovička vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Petrovička, ablakpontszám 45.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 20:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Byttse25 cm3,4 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 19:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    2003004005006007008000 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 693-től 304 m tengerszint feletti magasságig 16,8 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    693 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    280 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    412 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    25 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,19

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Petrovička vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 13.
    Petrovička vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 10.
    Petrovička vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. aug. 24.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Petrovička vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • PetrovičkaPetrovička · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben5 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Petrovička vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (17 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 75%-a

    25% Homokkövek és konglomerátumok

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,3modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 241 mg/l, lágy víz (7,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Nikkel 41,5 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 91. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 59 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    42NGY/H dózisteljesítmény

    9. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    10 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Stroncium 888 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 97. percentilis (Pšurnovický, potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    197fúrás 3 km-en belül

    559 vízelemzés a közelben

    Közülük 196-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    4 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    26Telephelyek 3 km-en belül

    3 környezeti terhelés, 23 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Bytča – bývalý areál SAD, 880 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    19bejegyzés 5 km-en belül

    11 telep, 8 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    235terület 3 km-en belül

    25 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék75%SR 72 %
    • Homokkövek és konglomerátumok25%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú75%
    • légzőcső25%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai3×
    légzőcsősenóniai – paleocénkullant1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Tekonikus egységek

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés67%SR 32 %
    • kis felemelkedés33%SR 7,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • légyöltés100%SR 9,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Magura Flysch100%SR 5,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója50%SR 21 %
    • homokkő sziklák régiója50%SR 4,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása50%SR 71 %
    • légyölő formáció50%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 7 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Homokkő100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homokkő)100%SR 15 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A javorníki Bradl zóna paleogén és mezozoikuma és a fehér Kárpátok északkeleti része100%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,29tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    7,9°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,42 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    241mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • NátriumNa5,94 mg/l34. percentilis
    • KalciumCa46,0 mg/l32. percentilis
    • BikarbonátokHCO3141 mg/l30. percentilis
    • SzulfátokSO426,0 mg/l28. percentilis
    • KloridCl3,51 mg/l23. percentilis
    • FluoridF0,0676 mg/l22. percentilis
    • KáliumK1,54 mg/l21. percentilis
    • MagnéziumMg6,54 mg/l18. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO36,54 mg/l52. percentilis
    • AmmóniaNH40,107 mg/l49. percentilis
    • FoszfátokPO40,0625 mg/l32. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK1,38 mg/l7. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl126 μg/l67. percentilis
    • VasalóFe0,129 mg/l59. percentilis
    • MangánMn36,2 μg/l54. percentilis
    • Cink-Zn4,28 μg/l31. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • NikkelNi41,5 mg/kg91. percentilis
    • KrómCr118 mg/kg89. percentilis
    • KobaltCo10,7 mg/kg78. percentilis
    • SzelénSe0,381 mg/kg75. percentilis
    • RézCu28,1 mg/kg66. percentilis
    • BizmutBi0,255 mg/kg63. percentilis
    • MolibdénMo0,408 mg/kg56. percentilis
    • Cink-Zn100 mg/kg54. percentilis
    • HiganyHg0,100 mg/kg49. percentilis
    • VanádiumV66,7 mg/kg47. percentilis
    • Ón-Sn2,54 mg/kg45. percentilis
    • ÓlomPb14,6 mg/kg44. percentilis
    • ArzénAs5,87 mg/kg40. percentilis
    • KadmiumCd0,0860 mg/kg21. percentilis
    • AntimonSb0,317 mg/kg13. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn1 102 mg/kg72. percentilis
    • KalciumCa3,08 %66. percentilis
    • MagnéziumMg0,869 %48. percentilis
    • VasalóFe2,49 %38. percentilis
    • TitánTi3 836 mg/kg26. percentilis
    • KáliumK1,34 %25. percentilis
    • AlumíniumAl4,96 %25. percentilis
    • FoszforP654 mg/kg24. percentilis
    • NátriumNa0,684 %16. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BerilliumBe2,03 mg/kg84. percentilis
    • GalliumGa18,0 mg/kg81. percentilis
    • LítiumLi33,3 mg/kg69. percentilis
    • BórB65,2 mg/kg64. percentilis
    • StronciumSr130 mg/kg44. percentilis
    • CirkóniumZr374 mg/kg40. percentilis
    • RubídiumRb84,3 mg/kg38. percentilis
    • BáriumBa396 mg/kg34. percentilis
    • CériumCe53,1 mg/kg28. percentilis
    • IttriumY22,3 mg/kg23. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    42ngy/h a levegőben

    34-51 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,56 ppm21. percentilis
    • Kálium (K)K1,06 %8. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU1,97 ppm7. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 951 Bq/m²68. percentilis

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +49nT

    34-69 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -52mGal

    maradék −8,9 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 59 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)278–1 072m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága649m a.s.l.
    • Átlagos lejtés16,5°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,2°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet15,8°C
    • Évi csapadék875mm

    Geomorfológiai egységek

    • Javorníky100%SR 1,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák-morva Kárpátok100%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma83%SR 33 %
    • merítőiad17%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok80%SR 25 %
    • A savasodásra nem érzékeny talajok20%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A Külső Kárpátok kréta és paleogénje100%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Bytča – bývalý areál SAD – SK1000500P (880 m-re a víztől)Bytča – KK NEFT – Bytča – Hrabové – SK1000500P (1,2 km-re a víztől)Petrovice – Pšurnovice – ihrisko – SK2001800F (1,8 km-re a víztől)Bytča – pri potoku – Veľká Bytča – egyik sem (100 m-re a víztől)Bytča – Veľká Bytča – egyik sem (300 m-re a víztől)Kolárovice ihrisko – Kolárovice – egyik sem (400 m-re a víztől)Bytča – Hrabové – nem becsülhető meg (400 m-re a víztől)Hrabové – pri štrkovisku – Hrabové – egyik sem (490 m-re a víztől)Bytča – Veľká Bytča – egyik sem (690 m-re a víztől)Bytča – za štadiónom – Malá Bytča – egyik sem (900 m-re a víztől)Bytča – Veľká Bytča – nem becsülhető meg (930 m-re a víztől)Bytča – pri križovatke – Veľká Bytča – egyik sem (990 m-re a víztől)Bytča – štrkovisko – Veľká Bytča – állandó (1,1 km-re a víztől)Bytča – Hliník nad Váhom – egyik sem (1,2 km-re a víztől)Bytča – Malá Bytča – egyik sem (1,2 km-re a víztől)Bytča – Pšurnovice – egyik sem (1,4 km-re a víztől)Predmier – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Pšurnovice – transf. – Pšurnovice – egyik sem (1,7 km-re a víztől)Pšurnovice – ihrisko – Pšurnovice – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Bytča – Malá Bytča – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Pšurnovice – dolný koniec – Pšurnovice – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Pšurnovice – pri cintoríne – Pšurnovice – egyik sem (1,9 km-re a víztől)Predmier – za cintorínom – Predmier – nem becsülhető meg (2,2 km-re a víztől)Hrabové – hnojisko – Hrabové – egyik sem (2,3 km-re a víztől)Hlboké nad Váhom – egyik sem (2,7 km-re a víztől)Predmier – parkovisko – Malá Bytča – egyik sem (2,8 km-re a víztől)a1 (3,6 km-re a víztől)a1 (7,1 km-re a víztől)a5 (7,7 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)Malá Bytča – kavicsos homok és homok (1,5 km-re a víztől)Jablonové – építőkő (4,8 km-re a víztől)Malá Bytča – kavicsos homok és homok (1,3 km-re a víztől)Jablonové – építőkő (4,8 km-re a víztől)Veľká Bytča – kavicsos homok és homok (360 m-re a víztől)Veľká Bytča – kavicsos homok és homok (440 m-re a víztől)Predmier – kavicsos homok és homok (1,9 km-re a víztől)Predmier – kavicsos homok és homok (1,9 km-re a víztől)Predmier – Kúty – kavicsos homok és homok (2,8 km-re a víztől)Kolárovice – Melocík – építőkő (3,5 km-re a víztől)Kotešová – kavicsos homok és homok (3,7 km-re a víztől)Štiavnik I. – építőkő – homokkő (2,1 km-re a víztől)Kolárovice – Skoruby – kerámia agyag (2,2 km-re a víztől)Štiavnik II – építőkő – homokkő (2,4 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – kavicsos homok (3,4 km-re a víztől)Štiavnik IV – építőkő – homokkő (4,0 km-re a víztől)Makov – Labajovci – építőkő – homokkő (4,0 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kotešová – Maršo – kavicsos homok (4,4 km-re a víztől)Hričovské Podhradie – barnaszén (4,8 km-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (140 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (290 m-re a víztől)BYTCA – Lejtőáramlások (310 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (310 m-re a víztől)BYTCA – Lejtőáramlások (320 m-re a víztől)BYTCA – Lejtőáramlások (330 m-re a víztől)PLANE – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)BYTCA – Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (350 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (350 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (360 m-re a víztől)BYTCA – Földcsuszamlások (360 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (360 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (370 m-re a víztől)HRABOVE – Földcsuszamlások (380 m-re a víztől) (380 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (400 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (420 m-re a víztől)BYTCA – Földcsuszamlások (440 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (440 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (450 m-re a víztől)BYTCA – Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (500 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (500 m-re a víztől)BYTCA – Földcsuszamlások (520 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (520 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (520 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (560 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (560 m-re a víztől)KOLAROVICE – Földcsuszamlások (570 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (600 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (620 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (640 m-re a víztől)KOLAROVICE – Földcsuszamlások (660 m-re a víztől)KOLAROVICE – Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (690 m-re a víztől)PLANE – Földcsuszamlások (710 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (710 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (740 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (750 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (780 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (780 m-re a víztől)KOLAROVICE – Földcsuszamlások (790 m-re a víztől)KOLAROVICE – Földcsuszamlások (820 m-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (830 m-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Földcsuszamlások (830 m-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Földcsuszamlások (850 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (850 m-re a víztől)KOLAROVICE – Földcsuszamlások (870 m-re a víztől)KOLAROVICE – Földcsuszamlások (870 m-re a víztől)KOLAROVICE – Földcsuszamlások (900 m-re a víztől)VELKE ROVNE – Földcsuszamlások (900 m-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Lejtőáramlások (910 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (910 m-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Lejtőáramlások (930 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (930 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (940 m-re a víztől)PSURNOVICE – Földcsuszamlások (950 m-re a víztől)HLINíK – Földcsuszamlások (960 m-re a víztől)HLBOKE – Földcsuszamlások (980 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (980 m-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Lejtőáramlások (990 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)BYTĆA – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)HLINIK NADVAHOM – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)HLINIK NAD VAHOM – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)PSURNOVICE – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)PETROVICE – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m-re a víztől)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m-re a víztől)Petrovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m-re a víztől)Petrovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m-re a víztől)Bytča – shmú megfigyelő fúrás (150 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m-re a víztől)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m-re a víztől)Bytča-Súľov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m-re a víztől)Bytča – fúrás megfigyelése (490 m-re a víztől)Bytča – fúrás megfigyelése (520 m-re a víztől)Bytča-Kinex – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m-re a víztől)Bytča-Pšurnovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m-re a víztől)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (540 m-re a víztől)Bytča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m-re a víztől)Bytča – fúrás megfigyelése (590 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m-re a víztől)Bytča – fúrás megfigyelése (670 m-re a víztől)Bytča – fúrás megfigyelése (690 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m-re a víztől)Kolárovice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m-re a víztől)Hrabová Roztoka – shmú megfigyelő fúrás (910 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m-re a víztől)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Kolárovice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Bytča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,6 km-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,3 km-re a víztől)vodárensky využívaný vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)Bytča – železničná stanica – fúrás (1,3 km-re a víztől)Hrabové-Opr.c.d.III/100, 850m JZ od K501 – forrás (1,6 km-re a víztől)Predmier – el.rozvodňa – fúrás (1,8 km-re a víztől)Malá Bytča – jól (1,9 km-re a víztől)Hrabové – fúrás (1,9 km-re a víztől)Predmier – fúrás (2,5 km-re a víztől)Predmier – JRD – fúrás (2,6 km-re a víztől)Hlboké – prameň na JZ okraji obce – forrás (2,6 km-re a víztől)Predmier – fúrás (3,0 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • StronciumSrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 888 μg/lmedián 254 μg/l15 minták

      Legmagasabb érték: Pšurnovický, potok, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l15 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh1993, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 minták87 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bytča – pravostranný prítok Váhu, 500 m J1999, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,10 μg/lmedián 1,00 μg/l15 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh1993, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaenyhén emelkedett
      Legmagasabb 70,0 μg/lmedián 65,0 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Váh1993, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l15 minták87 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 1,00 μg/l15 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Petrovička, potok1999, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 70. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,62 μg/lmedián 0,500 μg/l15 minták87 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Pšurnovický, potok, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh1993, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l15 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh1993, 380 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 9,49 mg/lmedián 5,21 mg/l15 minták

      Legmagasabb érték: Pšurnovický, potok, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Rutil (TiO₂)28 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)27 minta, legfeljebb 815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)27 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)25 minta, legfeljebb 55 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)25 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)24 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)24 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pirit (FeS₂)17 minta, legfeljebb 1115 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)7 minta, legfeljebb 55 szem
    • Kasiterit (SnO₂)3 minta, legfeljebb 1 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)28 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)28 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)25 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 minta, legfeljebb 315 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 191 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO36×
    • Ca-Mg-HCO33×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A5×
    • osztály G2×
    • osztály B1×
    • osztály F1×

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l43 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 590 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l43 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,70 μg/lmedián 0,500 μg/l43 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l43 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l43 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l43 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 53,0 μg/lmedián 9,00 μg/l43 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 734 μg/lmedián 1,00 μg/l43 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l43 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 790 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l43 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 85. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l43 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 590 m-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    jól38,87 Bq/l8,52 Bq/l
    fejlett rugó641,5 Bq/l12,5 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz221,5 Bq/l11,2 Bq/l
    forrás1218,5 Bq/l2,10 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás12,32 Bq/l2,32 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Veľká Byttsekavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – SDP, spol. s r.o.360 m
    Veľká Byttsekavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Ján Korbáš VANDO440 m
    Malá Byttsekavicsos homok és homokAláaknázott betét – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,3 km
    Malá Byttsekavicsos homok és homokAláaknázott betét – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,5 km
    Predmierkavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie1,9 km
    Predmierkavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie1,9 km
    Predmier – Kútykavicsos homok és homokAláaknázott betét – Korbáš Ján VANDO2,8 km
    Kolárovice – MelocíképítőkőAláaknázott betét – LESOSTAV SEVER, s.r.o.3,5 km
    Kotešovákavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – VÁHOSTAV, a.s.3,7 km
    JablonovéépítőkőAláaknázott betét – Kamenivo Nord 2 s. r. o.4,8 km
    JablonovéépítőkőAláaknázott betét – Kamenivo Nord 2 s. r. o.4,8 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    197 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 98 hidrogeológiai és 99 egyéb; archív jelentés számával: 196.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m114×
    • 10–30 m59×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m3×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Petrovicekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel7,0 m59200 98Aa10.pdf20 m
    VN84-1környezet–9644420 m
    VN84-7környezet–9644440 m
    VN84-2környezet–9644460 m
    Š-1mérnök-geológiai4,0 m7518270 m
    Š-5mérnök-geológiai4,0 m7518270 m
    Byttseszéles átmérőjű fúrólyuk–58086 98Ac66.pdf80 m
    J-3mérnök-geológiai10,0 m7518280 m
    Petrovicekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel10,2 m23729 98Aa1.pdf100 m
    Byttsekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel9,5 m53257 98Ac60.pdf100 m
    Byttsekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel7,5 m25459 98Ac107.pdf100 m
    HV-1/1hidrogeológiai5,0 m25459100 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 533,6 km
    kategória a5ásványvíz< 15> 5017,7 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Byttse – bývalý areál SADSK1000500P880 m
    Byttse – KK NEFT – Byttse – HrabovéSK1000500P1,2 km
    Petrovice – Pšurnovice – ihriskoSK2001800F1,8 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Byttse – pri potoku – Veľká Byttse–––100 m
    Byttse – Veľká Byttse–––300 m
    Kolárovice ihrisko – Kolárovice–––400 m
    Byttse – Hrabové–1985–400 m
    Hrabové – pri štrkovisku – Hrabové–––490 m
    Byttse – Veľká Byttse–––690 m
    Byttse – za štadiónom – Malá Byttse–1985–900 m
    Byttse – Veľká Byttse–––930 m

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások221×
    • Lejtőáramlások13×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny166×
    • Stabilizovaný43×
    • Aktívny24×
    • Potenciális és aktív formákkal1×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel111×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova22×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick20×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Byttse1 horgászvíz · 17 km36Petrovička36

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág