Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z 2 łowisk 15:00–17:00 Svinica č. 2, wynik okna 33. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 2 z 2 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku. 2 z 2 łowisk z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczenie wody w dorzeczu: NitraZanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 33 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek83 % čiary vody 17 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 381 mg/l, stredne tvrdá voda (12,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 10,5 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 77. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 70 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 61 °C (prírastok 26 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 54nGy/h dávkový príkon 71. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 36objektov do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: 1.halda (halda), 110 m od vody. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 z 8ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 6,87 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Cípec). 285vrtov do 3 km 817 rozborov vody v okolí Z toho 285 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 40°C na ústí vrtu 2 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Bánovce nad Bebravou – BnB-1, 880 m od vody. 25lokalít do 3 km 3 záťaže, 22 skládok Najbližšia záťaž: Bánovce nad Bebravou – ŽS, 460 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 27záznamov do 5 km 14 ložísk, 13 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 9plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 6 z 12 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,84typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 12,1°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,17 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 381mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 54nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 62 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 61 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 26 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 70 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Cípec, 2009, 180 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 330 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 330 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Svinica, 120 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 10 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 190 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 500 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 285 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 228 ostatných; s číslom archívnej správy 285. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Wag
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Svinica
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Svinica
Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025
Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Svinica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 5× kryštalinikum staršie paleozoikum? muskoviticko-chloritické svory a svorové ruly 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,156 mg/l68. percentil19,6 mg/l65. percentil3,54 mg/l58. percentil236 mg/l58. percentil12,3 mg/l58. percentil9,65 mg/l52. percentil54,5 mg/l40. percentil28,0 mg/l31. percentilŽiviny a organické znečistenie
1,04 mg/l93. percentil4,93 mg/l80. percentil0,297 mg/l68. percentil6,91 mg/l55. percentilMetale
0,208 mg/l76. percentil37,1 μg/l54. percentil72,9 μg/l53. percentil2,81 μg/l19. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
10,5 mg/kg77. percentil0,487 mg/kg67. percentil9,38 mg/kg64. percentil0,304 mg/kg63. percentil0,252 mg/kg62. percentil68,7 mg/kg51. percentil23,6 mg/kg50. percentil70,6 mg/kg47. percentil0,157 mg/kg43. percentil14,0 mg/kg40. percentil22,5 mg/kg39. percentil84,9 mg/kg37. percentil0,0797 mg/kg36. percentil2,10 mg/kg26. percentil0,347 mg/kg17. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,75 %81. percentil5 141 mg/kg73. percentil5,81 %56. percentil884 mg/kg55. percentil876 mg/kg53. percentil0,859 %47. percentil2,60 %45. percentil1,37 %27. percentil0,739 %24. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
25,5 mg/kg96. percentil85,4 mg/kg94. percentil558 mg/kg89. percentil109 mg/kg87. percentil34,1 mg/kg79. percentil1,77 mg/kg72. percentil489 mg/kg67. percentil63,0 mg/kg57. percentil23,4 mg/kg16. percentil93,1 mg/kg8. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,44 %79. percentil2,79 ppm72. percentil7,87 ppm65. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 4 9,52 Bq/l 6,83 Bq/l upravený prameň 5 57,0 Bq/l 21,5 Bq/l minerálny prameň 1 16,2 Bq/l 16,2 Bq/l źródło 1 2,04 Bq/l 2,04 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 3,42 Bq/l 3,42 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 20,2 Bq/l 20,2 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nazwa Gatunek Ťažené Ukončenie Od vody 1.halda halda Fe ruda 19.storočie 110 m 13.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 140 m 14.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 180 m 10.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 190 m 9.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 240 m 11.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 240 m 3.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 270 m 8.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 270 m 4.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 280 m 7.pinga pinga, pingový ťah Fe ruda (magnetit) 300 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Trenčianske Mitice – lom Skaličky vápenec ostatný Ťažené ložisko – DOLMIT s.r.o. 2,9 km Trenčianske Mitice dolomit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLMIT s.r.o. 2,9 km Rožňové Mitice – Mníchova Lehota stavebný kameň Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,9 km Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,9 km Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,9 km Trenčianske Mitice – lom Skaličky vápenec ostatný Ťažené ložisko – DOLMIT s.r.o. 2,9 km Trenčianske Mitice dolomit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLMIT s.r.o. 2,9 km Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,9 km Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,9 km Rožňové Mitice – Mníchova Lehota stavebný kameň Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,9 km Rožňové Mitice – Mníchova Lehota vápenec ostatný Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,9 km Rožňové Mitice – Mníchova Lehota dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metale Gatunek Od vody Trenčianske Jastrabie – Železník Železné rudy Fe mineralogický výskyt 410 m Inovec Železné rudy Fe mineralogický výskyt 570 m Trenčianská Turná Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn mineralogický výskyt 1,6 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody Horné Ozorovce negatívny vrt 84,0 m 5584 109Cd2.pdf10 m SRUP-2 inžiniersko-geologický 7,0 m 8742010 m SRUČS-3 inžiniersko-geologický 5,0 m 8742020 m BN-13 inžiniersko-geologický 10,0 m 8440820 m BN-2 inžiniersko-geologický 10,0 m 8440820 m Horné Ozorovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,2 m 5601 109Cd1.pdf30 m BN-1 inžiniersko-geologický 10,0 m 8440830 m BN-17 inžiniersko-geologický 5,0 m 8440830 m VHO-1 inžiniersko-geologický 7,0 m 8690140 m Veľká Hradná úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 46,6 m 9225 109Cb7.pdf50 m BN-6 inžiniersko-geologický 10,0 m 8440850 m VBNB-3 inžiniersko-geologický 4,0 m 8690150 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Bánovce nad Bebravou – BnB-1 40 °C – 2025 m Ca-Mg-HCO3-Cl využívaný 880 m Libichava – J-2 33 °C 0,2 l/s 400 m nevyužívaný 7,8 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 21 100 m BnB-1 geotermálna voda 38 – 55 5 – 15 1 760 m kategória Bánovce nad Bebravou termálne kúpalisko – – 1 1,7 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalizacja Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Bánovce nad Bebravou – ŽS SK2001300P 460 m Dežerice – odkalisko VAB SK2001300P 550 m Dežerice – skládka TKO Veronika SK2001300P 650 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Veľká Hradná – 1982 – 50 m Horné Ozorovce 4 000 m² 1991 – 90 m Svinná 440 m² 1982 – 180 m Veľká Hradná – 1982 – 280 m Dolné Ozorovce – Bánovce nad Bebravou 200 m² 1975 – 390 m Dežerice – odkalisko VAB – Dežerice 22 000 m² 1965 – 550 m Veronika – Dežerice 80 000 m² 1968 monitorovaná 590 m Dežerice 300 m² 1960 – 590 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
13z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,87 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 53,0 μg/lmedián 27,0 μg/l5 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MiedźCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,2 mg/lmedián 11,3 mg/l5 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 305 μg/lmedián 7,00 μg/l61 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
OłówPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,70 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
CynkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 580 μg/lmedián 37,0 μg/l61 vzoriek
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
MiedźCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,50 μg/lmedián 1,10 μg/l61 vzoriek
KadmCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
GlinAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l61 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





