Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
14de 100
Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Très élevée0
Élevée0
Moyenne0
Faible2
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Svinica č. 2, score de la fenêtre 31.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
Cours d'eau rapidePodhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 696 à 220 m au-dessus du niveau de la mer sur 25,1 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
696 m a.s.l.
Point le plus bas
201 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
495 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
20 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,28
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2017imagé 17 août 20172020imagé 5 juil. 20202023imagé 13 août 2023
Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.
1 à 2 indicateurs2
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Svinica č. 1Svinica · norme non respectée sur 1 des 4 années2 indicateurs
Svinica č. 2Svinica · norme non respectée sur 1 des 4 années2 indicateurs
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.
substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)2
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Svinica
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 33 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
36objektov do 3 km
ťažené: Fe
Najbližšie: 1.halda (halda), 110 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
11 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
1 de 8ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Olovo 6,87 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Cípec).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
285vrtov do 3 km
817 rozborov vody v okolí
Z toho 285 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
40°C na ústí vrtu
2 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Bánovce nad Bebravou – BnB-1, 880 m od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
25lokalít do 3 km
3 záťaže, 22 skládok
Najbližšia záťaž: Bánovce nad Bebravou – ŽS, 460 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
27záznamov do 5 km
14 ložísk, 13 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
9plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,87 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Cípec, 2009, 180 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 330 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 53,0 μg/lmedián 27,0 μg/l5 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 330 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Svinica, 120 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,2 mg/lmedián 11,3 mg/l5 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 10 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Rutil (TiO₂)52 vzoriek, najviac 1115 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)48 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)47 vzoriek, najviac 815 zŕn
Anatas (TiO₂)36 vzoriek, najviac 315 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)32 vzoriek, najviac 315 zŕn
Barit (BaSO₄)29 vzoriek, najviac 55 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyrit (FeS₂)25 vzoriek, najviac 815 zŕn
Scheelit (CaWO₄)16 vzoriek, najviac 13 zŕn
Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 1 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)53 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)52 vzoriek, najviac 1115 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)49 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)40 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))39 vzoriek, najviac 815 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)38 vzoriek, najviac 2815 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))34 vzoriek, najviac 155 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))23 vzoriek, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 319 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO328×
Ca-HCO312×
Ca-Mg-SO4-HCO34×
Ca-SO4-HCO32×
Ca-NO3-Cl1×
Ca-Mg-Cl-HCO31×
Ca-Mg-SO4-Cl-HCO31×
Ca-Cl-NO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A13×
trieda D13×
trieda B12×
trieda F10×
trieda E6×
trieda H4×
Kovy v podzemnej vode
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 305 μg/lmedián 7,00 μg/l61 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,70 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 580 μg/lmedián 37,0 μg/l61 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 190 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,50 μg/lmedián 1,10 μg/l61 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 500 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l61 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
studňa
4
9,52 Bq/l
6,83 Bq/l
upravený prameň
5
57,0 Bq/l
21,5 Bq/l
minerálny prameň
1
16,2 Bq/l
16,2 Bq/l
source
1
2,04 Bq/l
2,04 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
1
3,42 Bq/l
3,42 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
20,2 Bq/l
20,2 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe21×
Druhy banských objektov
pinga, pingový ťah26×
štôlňa5×
iný druh objektu3×
halda2×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
1.halda
halda
Fe ruda
19.storočie
110 m
13.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
140 m
14.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
180 m
10.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
190 m
9.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
240 m
11.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
240 m
3.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
270 m
8.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
270 m
4.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
280 m
7.pinga
pinga, pingový ťah
Fe ruda (magnetit)
300 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Trenčianske Mitice – lom Skaličky
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – DOLMIT s.r.o.
2,9 km
Trenčianske Mitice
dolomit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLMIT s.r.o.
2,9 km
Rožňové Mitice – Mníchova Lehota
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,9 km
Rožňové Mitice – Mníchova Lehota
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,9 km
Rožňové Mitice – Mníchova Lehota
dolomit
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,9 km
Trenčianske Mitice – lom Skaličky
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – DOLMIT s.r.o.
2,9 km
Trenčianske Mitice
dolomit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLMIT s.r.o.
2,9 km
Rožňové Mitice – Mníchova Lehota
dolomit
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,9 km
Rožňové Mitice – Mníchova Lehota
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,9 km
Rožňové Mitice – Mníchova Lehota
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,9 km
Rožňové Mitice – Mníchova Lehota
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,9 km
Rožňové Mitice – Mníchova Lehota
dolomit
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
2,9 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Trenčianske Jastrabie – Železník
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
410 m
Inovec
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
570 m
Trenčianská Turná
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
mineralogický výskyt
1,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
285 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 228 ostatných; s číslom archívnej správy 285.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m169×
10–30 m64×
30–100 m28×
100–300 m5×
nad 300 m5×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Horné Ozorovce
negatívny vrt
84,0 m
5584 109Cd2.pdf
10 m
SRUP-2
inžiniersko-geologický
7,0 m
87420
10 m
SRUČS-3
inžiniersko-geologický
5,0 m
87420
20 m
BN-13
inžiniersko-geologický
10,0 m
84408
20 m
BN-2
inžiniersko-geologický
10,0 m
84408
20 m
Horné Ozorovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
16,2 m
5601 109Cd1.pdf
30 m
BN-1
inžiniersko-geologický
10,0 m
84408
30 m
BN-17
inžiniersko-geologický
5,0 m
84408
30 m
VHO-1
inžiniersko-geologický
7,0 m
86901
40 m
Veľká Hradná
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
46,6 m
9225 109Cb7.pdf
50 m
BN-6
inžiniersko-geologický
10,0 m
84408
50 m
VBNB-3
inžiniersko-geologický
4,0 m
86901
50 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Température
Výdatnosť
Profondeur
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Bánovce nad Bebravou – BnB-1
40 °C
–
2025 m
Ca-Mg-HCO3-Cl
využívaný
880 m
Libichava – J-2
33 °C
0,2 l/s
400 m
nevyužívaný
7,8 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
21
100 m
BnB-1
geotermálna voda
38 – 55
5 – 15
1
760 m
kategória Bánovce nad Bebravou
termálne kúpalisko
–
–
1
1,7 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lieu
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Bánovce nad Bebravou – ŽS
SK2001300P
460 m
Dežerice – odkalisko VAB
SK2001300P
550 m
Dežerice – skládka TKO Veronika
SK2001300P
650 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Veľká Hradná
–
1982
–
50 m
Horné Ozorovce
4 000 m²
1991
–
90 m
Svinná
440 m²
1982
–
180 m
Veľká Hradná
–
1982
–
280 m
Dolné Ozorovce – Bánovce nad Bebravou
200 m²
1975
–
390 m
Dežerice – odkalisko VAB – Dežerice
22 000 m²
1965
–
550 m
Veronika – Dežerice
80 000 m²
1968
monitorovaná
590 m
Dežerice
300 m²
1960
–
590 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy9×
Stupeň aktivity
Potenciálny6×
Stabilizovaný3×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.