Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Svinica

Vízgyűjtő: VágPontyosLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
2
horgászvizek hossza
33,8km
kerület
Trencséni kerület
  • Pontyos20,8 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – pisztrángos13,0 km1 horgászvíz
Légi felvétel a(z) Svinica vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Svinica vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Svinica č. 2, ablakpontszám 33.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 08:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    02004006008000 km10 km20 kmsz. 2sz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 696-től 220 m tengerszint feletti magasságig 25,1 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    696 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    201 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    495 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    20 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,28

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Svinica vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 17.
    Svinica vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. júl. 5.
    Svinica vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Svinica vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató2

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Svinica č. 1Svinica · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató
    • Svinica č. 2Svinica · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)2

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Svinica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 33 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek83 % čiary vody

    17 % metamorfity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 381 mg/l, stredne tvrdá voda (12,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Arzén 10,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 77. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C61 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 70 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 61 °C (prírastok 26 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    54nGy/h dávkový príkon

    71. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    36objektov do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: 1.halda (halda), 110 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 6,87 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Cípec).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    285vrtov do 3 km

    817 rozborov vody v okolí

    Z toho 285 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Bánovce nad Bebravou – BnB-1, 880 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    25lokalít do 3 km

    3 záťaže, 22 skládok

    Najbližšia záťaž: Bánovce nad Bebravou – ŽS, 460 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    27záznamov do 5 km

    14 ložísk, 13 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    9plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek83%SR 72 %
    • Metamorfity17%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér83%
    • kryštalinikum17%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív5×
    kryštalinikumstaršie paleozoikum?muskoviticko-chloritické svory a svorové ruly1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,5m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 5 – 1025%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • TATRIKUM100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT60%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT40%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)50%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi veľký zdvih50%SR 2,3 %
    • stredný zdvih50%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 12 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics36%SR 52 %
    • Metamorfity27%SR 2,4 %
    • Bázické vulkanity18%SR 6,6 %
    • Vápence9,1%SR 3,1 %
    • Íly9,1%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)36%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)27%SR 2,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)18%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)9,1%SR 1,9 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)9,1%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Nitrianskej pahorkatiny80%SR 3,3 %
    • kryštalinikum a mezozoikum východnej časti považského Inovca20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • E50%SR 6,5 %
    • A38%SR 36 %
    • D13%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,84typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    12,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,17 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    381mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,156 mg/l68. percentil
    • MagnéziumMg19,6 mg/l65. percentil
    • DraslíkK3,54 mg/l58. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3236 mg/l58. percentil
    • KloridokCl12,3 mg/l58. percentil
    • NátriumNa9,65 mg/l52. percentil
    • KalciumCa54,5 mg/l40. percentil
    • SzulfátokSO428,0 mg/l31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH41,04 mg/l93. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,93 mg/l80. percentil
    • FosforečnanyPO40,297 mg/l68. percentil
    • NitrátokNO36,91 mg/l55. percentil

    Fémek

    • VasFe0,208 mg/l76. percentil
    • MangánMn37,1 μg/l54. percentil
    • AlumíniumAl72,9 μg/l53. percentil
    • CinkZn2,81 μg/l19. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ArzénAs10,5 mg/kg77. percentil
    • MolibdénMo0,487 mg/kg67. percentil
    • KobaltCo9,38 mg/kg64. percentil
    • SzelénSe0,304 mg/kg63. percentil
    • BizmutBi0,252 mg/kg62. percentil
    • VanádiumV68,7 mg/kg51. percentil
    • RézCu23,6 mg/kg50. percentil
    • KrómCr70,6 mg/kg47. percentil
    • KadmiumCd0,157 mg/kg43. percentil
    • ÓlomPb14,0 mg/kg40. percentil
    • NikkelNi22,5 mg/kg39. percentil
    • CinkZn84,9 mg/kg37. percentil
    • HiganyHg0,0797 mg/kg36. percentil
    • CínSn2,10 mg/kg26. percentil
    • AntimonSb0,347 mg/kg17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,75 %81. percentil
    • TitánTi5 141 mg/kg73. percentil
    • AlumíniumAl5,81 %56. percentil
    • FoszforP884 mg/kg55. percentil
    • MangánMn876 mg/kg53. percentil
    • MagnéziumMg0,859 %47. percentil
    • VasFe2,60 %45. percentil
    • KalciumCa1,37 %27. percentil
    • NátriumNa0,739 %24. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa25,5 mg/kg96. percentil
    • CérCe85,4 mg/kg94. percentil
    • ZirkónZr558 mg/kg89. percentil
    • RubídiumRb109 mg/kg87. percentil
    • YtriumY34,1 mg/kg79. percentil
    • BerilliumBe1,77 mg/kg72. percentil
    • BáriumBa489 mg/kg67. percentil
    • BórB63,0 mg/kg57. percentil
    • LítiumLi23,4 mg/kg16. percentil
    • StronciumSr93,1 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    54nGy/h vo vzduchu

    rozsah 50 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,44 %79. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,79 ppm72. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,87 ppm65. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C61 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 61 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 26 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 70 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bánovská kotlina100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota18,8°C
    • Ročné zrážky693mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma90%SR 38 %
    • horská klíma10%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    1.halda – 5 – halda (110 m od vody)13.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (140 m od vody)14.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (180 m od vody)10.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (190 m od vody)9.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (240 m od vody)11.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (240 m od vody)3.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (270 m od vody)8.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (270 m od vody)4.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (280 m od vody)7.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (300 m od vody)6.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (310 m od vody)12.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (320 m od vody)2.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (330 m od vody)1.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (360 m od vody)5.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (390 m od vody)1.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (490 m od vody)Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,1 km od vody)Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)1.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)8.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,4 km od vody)9.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,4 km od vody)– 4 – pinga, pingový ťah (1,8 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,9 km od vody)1.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)1.halda pri štôlni č.1 – 5 – halda (2,0 km od vody)2.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)3.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)1.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)4.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,2 km od vody)5.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,2 km od vody)2.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)6.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)7.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (2,5 km od vody)18.stará dobývka Stoliny – 6 – iný druh objektu (2,6 km od vody)18.star dobývka Stoliny – 6 – iný druh objektu (2,7 km od vody)Trenčianske Jastrabie – Železník – Železné rudy (410 m od vody)Inovec – Železné rudy (570 m od vody)Trenčianská Turná – Polymetalické rudy (1,6 km od vody)Bánovce nad Bebravou – ŽS – SK2001300P (460 m od vody)Dežerice – odkalisko VAB – SK2001300P (550 m od vody)Dežerice – skládka TKO Veronika – SK2001300P (650 m od vody)Veľká Hradná – nijaký (50 m od vody)Horné Ozorovce – nijaký (90 m od vody)Svinná – nijaký (180 m od vody)Veľká Hradná – nijaký (280 m od vody)Dolné Ozorovce – Bánovce nad Bebravou – nijaký (390 m od vody)Dežerice – odkalisko VAB – Dežerice – nijaký (550 m od vody)Veronika – Dežerice – nijaký (590 m od vody)Dežerice – nijaký (590 m od vody)Svinná – Nad tehelňou – Svinná – nijaký (600 m od vody)Horné Držkovce – Dolné Držkovce – nijaký (660 m od vody)Dubodiel – nijaký (1,0 km od vody)Trenčiančianske Jastrabie – Trenčianske Jastrabi – nijaký (1,4 km od vody)Horné Motešice – nijaký (1,4 km od vody)Trenčianske Jastrabie – nijaký (1,5 km od vody)Biskupice – občasný (1,6 km od vody)Dolné Držkovce – nijaký (1,7 km od vody)Dvorec – nijaký (2,1 km od vody)Dolné Ozorovce – Bánovce nad Bebravou – nijaký (2,2 km od vody)Trenčiančianske Mitice – Trenčianske Mitice – nijaký (2,7 km od vody)Neporadza – Pod cintorínom – Rožňová Neporadza – nijaký (2,8 km od vody)Horňany – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Veľké Chlievany – občasný (3,0 km od vody)Bánovce nad Bebravou – BnB-1 – nekúpeľný (880 m od vody)Libichava – J-2 – nekúpeľný (7,8 km od vody)BnB-1 – k2 (760 m od vody)a1 (100 m od vody)a1 (230 m od vody)a1 (400 m od vody)a1 (480 m od vody)a1 (790 m od vody)a1 (810 m od vody)a1 (1,1 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,8 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Bánovce nad Bebravou (1,7 km od vody)Trenčianske Mitice – lom Skaličky – vápenec ostatný (2,9 km od vody)Trenčianske Mitice – dolomit (2,9 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – stavebný kameň (2,9 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – vápenec ostatný (2,9 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (2,9 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (3,8 km od vody)Trenčianske Mitice – lom Skaličky – vápenec ostatný (2,9 km od vody)Trenčianske Mitice – dolomit (2,9 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (2,9 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – vápenec ostatný (2,9 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – stavebný kameň (2,9 km od vody)Trenčianske Mitice – Kostolné Mitice – stavebný kameň (3,8 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – vápenec ostatný (2,9 km od vody)Rožňové Mitice – Mníchova Lehota – dolomit (2,9 km od vody)Ruskovce – lignit (60 m od vody)Veľká Hradná – stavebný kameň – pieskovec (140 m od vody)Kochnáč – stavebný kameň – zlepenec (320 m od vody)Trenčianske Jastrabie – Fe rudy – magnetit (480 m od vody)Inovec – Fe rudy (570 m od vody)Horňany – tehliarske suroviny (730 m od vody)Bobot – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)Zlatníky Mankovec – keramické suroviny – svory (4,0 km od vody)Selec – Klenkov vrch – stavebný kameň – vápenec (4,3 km od vody)Haláčovce – stavebný piesok – piesky (4,4 km od vody)Veľký Inovec – všeobecná geológia (950 m od vody)VELKA HRADNA – Zosuvy (110 m od vody)KOCHNAC – Zosuvy (200 m od vody)SVINNA – Zosuvy (270 m od vody)KOCHNAC – Zosuvy (330 m od vody)BANOVCE NADBEBR. – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Horné Ozorovce – negatívny vrt (10 m od vody)Horné Ozorovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Veľká Hradná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Horné Ozorovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Svinná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Bánovce nad Bebravou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Veľká Hradná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Malá Hradná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Ruskovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (190 m od vody)Dolné Ozorovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Bánovce nad Bebravou (280 m od vody)Malá Hradná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (320 m od vody)Svinná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Trenčianske Jastrabie – Pátrovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Veľká Hradná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Ozorovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Ruskovce – monitorovací vrt (510 m od vody)Ruskovce – monitorovací vrt (510 m od vody)Ruskovce – monitorovací vrt (550 m od vody)Trenčianske Jastrabie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Dubodiel – negatívny vrt (930 m od vody)Bánovce nad Bebravou – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (960 m od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Dubodiel – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Horné Držkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Dubodiel – negatívny vrt (1,4 km od vody)Biskupice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,5 km od vody)Biskupice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,5 km od vody)Malé Chlievany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Trenčianske Jastrabie – negatívny vrt (1,6 km od vody)Dubodiel – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Horňany – negatívny vrt (1,8 km od vody)Dežerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Malé Chlievany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Bobot – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Mníchova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (10 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (210 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (210 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (380 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (600 m od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (660 m od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (680 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (690 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (740 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)vrt s chloridovou termálnou vodou – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)Bánovská kotlina, Veľká Hradná – prameň (60 m od vody)Dol.Ozorovce, 1500m J od K202 – studňa (110 m od vody)Svinná, 1600m JZ od K276 – vrt (150 m od vody)Ruskovce, 1000m SZ od K272 – studňa (160 m od vody)Veľká Hradná-Farárová, 650m SZ od K479 – prameň (190 m od vody)Svinná, 1100m JJV od K300 – studňa (190 m od vody)Kochnac, 800m SV od K262 – studňa (200 m od vody)Veľká Hradná, 1600m JZ od K304 – studňa (210 m od vody)M.Hradná, 1100m ZJZ od K282 – studňa (270 m od vody)Trenčianske Jastrabie, 1050m JJZ od K348 – studňa (270 m od vody)Mala Hradná, 1450m J od K304 – vrt (270 m od vody)Svinná, 1550m J od K276 – studňa (290 m od vody)Mala Hradná, 1750m S od K290 – studňa (350 m od vody)Svinná, 1150m JV od K300 – studňa (400 m od vody)Horné Ozorovce, 550m ZJZ od K202 – studňa (420 m od vody)Svinná, 950m JZ od K300 – prameň (480 m od vody)Ruskovce, 850m JJZ od K260 – studňa (500 m od vody)Bánovská kotlina, Trenčianske Jastrabie – prameň (680 m od vody)Bánovská kotlina, Svinná – prameň (690 m od vody)Malé Chlievany, 1800m VSV od K272 – studňa (720 m od vody)Dubodiel-Vaškova chata, 950m JV od K767 – prameň (760 m od vody)Trenčianske Jastrabie, 500m JJZ od K590 – prameň (890 m od vody)Dubodiel, 2500m JZ od K357 – studňa (930 m od vody)Dubodiel-Hrahoviská, 1400m JJV od K479 – studňa (1,0 km od vody)Mala Hradná, 1500m SV od K333 – prameň (1,0 km od vody)Bánovce nad Bebravou, 450m S od K208 – vrt (1,1 km od vody)Trenčianske Jastrabie, 700m SZ od K342 – prameň (1,2 km od vody)H.Držkovce-VZ, 850m JV od K290 – prameň (1,2 km od vody)Biskupice, 850m Z od K208 – studňa (1,2 km od vody)Horňany, 1100m SV od K221 – studňa (1,3 km od vody)Trenčianske Jastrabie, 1000m SSV od K348 – studňa (1,4 km od vody)Dubodiel, 1650m SV od K410 – studňa (1,4 km od vody)Horňany, 1000m SV od K221 – studňa (1,5 km od vody)D.Držkovce, 1600m JZ od K272 – studňa (1,5 km od vody)Dvorec-Sliezska osada, 1100m J od K272 – studňa (1,5 km od vody)Dvorec-Sliezska osada, 950m JJV od K272 – prameň (1,5 km od vody)Biskupice, 1300m ZJZ od K208 – studňa (1,8 km od vody)Bánovce nad Bebravou, 1500m J od K263 – vrt (1,8 km od vody)Dubodiel-Dráhy, 1500m SSZ od K410 – prameň (1,8 km od vody)Bánovská kotlina ,Prusy – prameň (1,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,87 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cípec, 2009, 180 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 330 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 53,0 μg/lmedián 27,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 330 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svinica, 120 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 12,2 mg/lmedián 11,3 mg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Svinica, 2009, 10 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)52 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)48 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)47 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)36 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)32 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)29 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)25 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)16 vzoriek, najviac 13 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)53 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)52 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)49 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)40 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))39 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)38 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))34 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 319 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO328×
    • Ca-HCO312×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-NO3-Cl1×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-Cl-HCO31×
    • Ca-Cl-NO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A13×
    • trieda D13×
    • trieda B12×
    • trieda F10×
    • trieda E6×
    • trieda H4×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 305 μg/lmedián 7,00 μg/l61 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,70 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 580 μg/lmedián 37,0 μg/l61 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 190 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,500 μg/l61 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 1,10 μg/l61 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 500 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l61 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l61 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l61 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa49,52 Bq/l6,83 Bq/l
    upravený prameň557,0 Bq/l21,5 Bq/l
    minerálny prameň116,2 Bq/l16,2 Bq/l
    forrás12,04 Bq/l2,04 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody13,42 Bq/l3,42 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie120,2 Bq/l20,2 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe21×

    Druhy banských objektov

    • pinga, pingový ťah26×
    • štôlňa5×
    • iný druh objektu3×
    • halda2×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    1.haldahaldaFe ruda19.storočie110 m
    13.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)140 m
    14.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)180 m
    10.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)190 m
    9.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)240 m
    11.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)240 m
    3.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)270 m
    8.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)270 m
    4.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)280 m
    7.pingapinga, pingový ťahFe ruda (magnetit)300 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Trenčianske Mitice – lom Skaličkyvápenec ostatnýŤažené ložisko – DOLMIT s.r.o.2,9 km
    Trenčianske MiticedolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLMIT s.r.o.2,9 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotastavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,9 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotavápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,9 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,9 km
    Trenčianske Mitice – lom Skaličkyvápenec ostatnýŤažené ložisko – DOLMIT s.r.o.2,9 km
    Trenčianske MiticedolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLMIT s.r.o.2,9 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,9 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotavápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,9 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotastavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,9 km
    Rožňové Mitice – Mníchova Lehotavápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,9 km
    Rožňové Mitice – Mníchova LehotadolomitŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,9 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    Trenčianske Jastrabie – ŽelezníkŽelezné rudyFemineralogický výskyt410 m
    InovecŽelezné rudyFemineralogický výskyt570 m
    Trenčianská TurnáPolymetalické rudyCu, Pb, Znmineralogický výskyt1,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    285 vrtov v pásme 3 km, z toho 57 hydrogeologických a 228 ostatných; s číslom archívnej správy 285.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m169×
    • 10–30 m64×
    • 30–100 m28×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Horné Ozorovcenegatívny vrt84,0 m5584 109Cd2.pdf10 m
    SRUP-2inžiniersko-geologický7,0 m8742010 m
    SRUČS-3inžiniersko-geologický5,0 m8742020 m
    BN-13inžiniersko-geologický10,0 m8440820 m
    BN-2inžiniersko-geologický10,0 m8440820 m
    Horné Ozorovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,2 m5601 109Cd1.pdf30 m
    BN-1inžiniersko-geologický10,0 m8440830 m
    BN-17inžiniersko-geologický5,0 m8440830 m
    VHO-1inžiniersko-geologický7,0 m8690140 m
    Veľká Hradnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou46,6 m9225 109Cb7.pdf50 m
    BN-6inžiniersko-geologický10,0 m8440850 m
    VBNB-3inžiniersko-geologický4,0 m8690150 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Bán – BnB-140 °C–2025 mCa-Mg-HCO3-Clvyužívaný880 m
    Libichava – J-233 °C0,2 l/s400 mnevyužívaný7,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 521100 m
    BnB-1geotermálna voda38 – 555 – 151760 m
    kategória Bánovce nad Bebravoutermálne kúpalisko––11,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Bán – ŽSSK2001300P460 m
    Dežerice – odkalisko VABSK2001300P550 m
    Dežerice – skládka TKO VeronikaSK2001300P650 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Veľká Hradná–1982–50 m
    Horné Ozorovce4 000 m²1991–90 m
    Svinná440 m²1982–180 m
    Veľká Hradná–1982–280 m
    Dolné Ozorovce – Bán200 m²1975–390 m
    Dežerice – odkalisko VAB – Dežerice22 000 m²1965–550 m
    Veronika – Dežerice80 000 m²1968monitorovaná590 m
    Dežerice300 m²1960–590 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy9×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny6×
    • Stabilizovaný3×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Trencsén1 horgászvíz · 13 km25Svinica č. 225
    2. Bán1 horgászvíz · 21 km4Svinica č. 14

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág