Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Teplica

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z 2 łowisk

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.
  • Bardzo wysoka0
  • Wysoka0
  • Przeciętna0
  • Niska2

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

Teplica č.1 (Turč. Teplice), wynik okna 37.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Stan wody na cieku

    Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów

    Stany wody na cieku

    StacjaStatusZmianaTemperatura
    Kunov4 cm–
    Senica-1 cm–
    Sobotište71 cm–
    Turčianske Teplice15 cm2,9 °C
    Vrbovce57 cm–
    Čremošné25 cm–
    Źródło: SHMÚZaktualizowano 8 lis 2026 03:58

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Wartki ciek Rzeka podgórska ze żwirowym dnem i szybkim nurtem. Tu dobrze czują się już lipień i pstrąg.

    4404604805005200 km2 km4 km6 km8 kmnr Teplice)nr Teplice)
    Profil wysokościowy cieku: od 510 do 450 m n.p.m. na 9,3 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    511 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    447 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    64 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    6,9 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,12

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Teplica, rok 2018
    2018zdjęcia z 29 sie 2018
    Zdjęcie lotnicze cieku: Teplica, rok 2021
    2021zdjęcia z 5 wrz 2021
    Zdjęcie lotnicze cieku: Teplica, rok 2024
    2024zdjęcia z 23 sie 2024

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Teplica

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025

    2 z 2 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.

    • 3 i więcej wskaźników2

    Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    2 z 2 łowisk z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)2
    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji1

    Profil cieku od źródła do ujścialiczba niespełnionych wskaźników w roku 2025 na stanowiskach SHMÚ

    01234Janíkovce, powyżej, km rzeki 17,0: 3 wskaźniki (2024)Sobotište, km rzeki 14,7: 1 wskaźnik (2022)Senica, powyżej, km rzeki 7,5: 4 wskaźniki (2025)Malý Čepčín, poniżej, most drogowy kierunek Ivančina, km rzeki 3,2: 4 wskaźniki (2024)powyżej oczyszczalni ścieków SH Senica, km rzeki 1,6: 3 wskaźniki (2025)oczyszczalnia ścieków Senica, powyżej, km rzeki 1,4: bez niespełnionej normy (2024)poniżej oczyszczalni ścieków SH Senica, km rzeki 1,0: 3 wskaźniki (2025)Senica, poniżej, km rzeki 0,8: 3 wskaźniki (2023)km rzeki 17 (górny bieg)km rzeki 1 (w stronę ujścia)
    Pokaż stanowiska w tabeli (8)
    • Janíkovce, powyżejkm rzeki 17,03 wskaźniki
    • Sobotištekm rzeki 14,71 wskaźnik
    • Senica, powyżejkm rzeki 7,54 wskaźniki
    • Malý Čepčín, poniżej, most drogowy kierunek Ivančinakm rzeki 3,24 wskaźniki
    • powyżej oczyszczalni ścieków SH Senicakm rzeki 1,63 wskaźniki
    • oczyszczalnia ścieków Senica, powyżejkm rzeki 1,4bez niespełnionej normy
    • poniżej oczyszczalni ścieków SH Senicakm rzeki 1,03 wskaźniki
    • Senica, poniżejkm rzeki 0,83 wskaźniki
    • norma niespełniona
    • bez niespełnionej normy
    • stanowiska nie ma w roczniku

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Teplica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 365 mg/l, tvrdá voda (14,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 78,8 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 71. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 69 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    52. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 6,29 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Teplica).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    419vrtov do 3 km

    514 rozborov vody v okolí

    Z toho 419 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    54°C na ústí vrtu

    18 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1, 1,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    29lokalít do 3 km

    29 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    38záznamov do 5 km

    6 ložísk, 32 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    15plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: piesčité štrky a štrky nižších stredných terás1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás50%SR 3,1 %
    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu5,9m
    • 5 – 1060%SR 20 %
    • 2 – 540%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles50%SR 8,8 %
    • stredný pokles50%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry75%SR 52 %
    • Kyslé vulkanity25%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)75%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)25%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén, neogén a kvartér Turčianskej kotliny100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátogénne podzemné vody100%SR 6,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3, resp. Ca-Mg-HCO3 typ100%SR 4,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • E60%SR 6,5 %
    • A20%SR 36 %
    • B20%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Turčianska kotlina100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,32typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    14,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    365mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorkiF0,383 mg/l95. percentil
    • MagnezMg23,2 mg/l74. percentil
    • SiarczanySO461,2 mg/l70. percentil
    • WapńCa64,1 mg/l51. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3182 mg/l40. percentil
    • ChlorkiCl5,17 mg/l35. percentil
    • DraslíkK2,14 mg/l34. percentil
    • SódNa4,68 mg/l25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,249 mg/l73. percentil
    • AzotanyNO39,17 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,260 mg/l65. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,47 mg/l32. percentil

    Metale

    • GlinAl53,0 μg/l45. percentil
    • CynkZn5,85 μg/l44. percentil
    • ŻelazoFe0,0851 mg/l42. percentil
    • ManganMn10,9 μg/l23. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • WanadV78,8 mg/kg71. percentil
    • SelenSe0,327 mg/kg67. percentil
    • CínSn2,93 mg/kg60. percentil
    • RtęćHg0,125 mg/kg59. percentil
    • MiedźCu24,7 mg/kg55. percentil
    • KadmCd0,197 mg/kg52. percentil
    • CynkZn97,9 mg/kg52. percentil
    • OłówPb15,0 mg/kg47. percentil
    • AntymonSb0,576 mg/kg44. percentil
    • KobaltCo7,27 mg/kg31. percentil
    • ArsenAs5,25 mg/kg30. percentil
    • BizmutBi0,159 mg/kg26. percentil
    • NikielNi15,4 mg/kg13. percentil
    • MolibdenMo0,183 mg/kg13. percentil
    • ChromCr45,8 mg/kg12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnezMg3,01 %95. percentil
    • WapńCa7,50 %90. percentil
    • FosforP958 mg/kg64. percentil
    • ŻelazoFe2,67 %49. percentil
    • ManganMn678 mg/kg29. percentil
    • TitánTi3 923 mg/kg29. percentil
    • GlinAl4,85 %21. percentil
    • SódNa0,660 %13. percentil
    • DraslíkK1,06 %5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr158 mg/kg68. percentil
    • YtriumY21,8 mg/kg21. percentil
    • BáriumBa358 mg/kg20. percentil
    • ZirkónZr297 mg/kg20. percentil
    • BerylBe0,819 mg/kg19. percentil
    • LítiumLi23,6 mg/kg17. percentil
    • GáliumGa9,18 mg/kg15. percentil
    • CérCe48,7 mg/kg15. percentil
    • RubídiumRb68,0 mg/kg9. percentil
    • BorB37,7 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 46 až 54 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,63 ppm58. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,49 ppm56. percentil
    • Potas (K)K1,29 %43. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 69 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Turčianska kotlina100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky725mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Turčianske Teplice – občasný (60 m od vody)Malý Čepčín – občasný (70 m od vody)Turčianske Teplice – občasný (110 m od vody)Turčiansky Michal – Diviaky – nijaký (220 m od vody)Turčianske Teplice – občasný (230 m od vody)Dolná Štubňa – nijaký (260 m od vody)Diviaky – nedá sa odhadnúť (350 m od vody)Diviaky – nedá sa odhadnúť (410 m od vody)Turčiansky Michal – občasný (470 m od vody)Bodorová – Malý Čepčín – nijaký (500 m od vody)Horná Štubňa – železničná stanica – Horná Štubňa – občasný (980 m od vody)Horná Štubňa – železničná stanica – Horná Štubňa – nijaký (1,1 km od vody)Moškovec – nijaký (1,5 km od vody)Háj – občasný (1,5 km od vody)Háj – lom, piesková baňa – Háj – nijaký (1,5 km od vody)Abramová – občasný (1,6 km od vody)Abramová – nijaký (1,8 km od vody)Čremošné – občasný (2,0 km od vody)juh obce, pod PD – Turčiansky Ďur – nijaký (2,0 km od vody)Háj – občasný (2,2 km od vody)Rakša – nijaký (2,6 km od vody)severne od kostola – Turčiansky Ďur – občasný (2,6 km od vody)Abramová – nijaký (2,7 km od vody)Abramová – nijaký (2,7 km od vody)Horná Štubňa – nijaký (2,7 km od vody)Horná Štubňa – piesková baňa – Horná Štubňa – nijaký (2,8 km od vody)Abramová – nijaký (2,8 km od vody)Abramová – nijaký (2,9 km od vody)JV, lom – Socovce – občasný (2,9 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (30 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-20A – kúpeľný (40 m od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (60 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-3 – kúpeľný (60 m od vody)Turčianske Teplice – TTM-2 – kúpeľný (60 m od vody)Turčianske Teplice – B-2 – kúpeľný (80 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-4 – kúpeľný (80 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-5 – kúpeľný (90 m od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (100 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-9 – kúpeľný (100 m od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (100 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-20 – kúpeľný (100 m od vody)Turčianske Teplice – TTK-1 – nekúpeľný (120 m od vody)Turčianske Teplice – TTM-1 – kúpeľný (130 m od vody)Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1 – nekúpeľný (1,2 km od vody)Turčianske Teplice – Háj – HM-2 – nekúpeľný (1,4 km od vody)Mošovce – MZ-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)Mošovce – MZ-2 – nekúpeľný (3,4 km od vody)TTŠ-1 – k2 (640 m od vody)c1 (90 m od vody)d2 (90 m od vody)d1 (140 m od vody)c1 (270 m od vody)d1 (370 m od vody)b1 (640 m od vody)a1 (1,3 km od vody)d1 (1,8 km od vody)a1 (2,3 km od vody)b2 (2,5 km od vody)a1 (2,9 km od vody)c1 (3,0 km od vody)c1 (3,2 km od vody)a2 (3,2 km od vody)a2 (3,5 km od vody)b1 (3,9 km od vody)b2 (4,3 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (7,2 km od vody)Turčianske Teplice (630 m od vody)Mošovce (3,3 km od vody)Horná Štubňa – stavebný kameň (2,5 km od vody)Rakša – dolomit (2,9 km od vody)Horná Štubňa – stavebný kameň (2,4 km od vody)Rakša – dolomit (2,9 km od vody)Ivančiná – Za Jarkom – štrkopiesky a piesky (420 m od vody)Blažovce – Medziház – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Ivančiná – štrkopiesky (70 m od vody)Diviaky – íly (460 m od vody)Turčiansky Michal-2 – štrkopiesky (470 m od vody)Diaková – štrkopiesky (480 m od vody)Turčiansky Michal-1 – štrkopiesky (580 m od vody)Moškovec – Šance – štrkopiesky (930 m od vody)Turčianske Teplice – stavebný kameň – dolomitický vápenec (1,1 km od vody)Háj – stavebný kameň – dolomit (1,3 km od vody)Háj – Strážna hora 3 – stavebný kameň – dolomit (1,5 km od vody)Blažovce – Blažovský vrch (juh) – štrkopiesky (1,5 km od vody)Háj – Strážna hora 2 – stavebný kameň – dolomit (1,5 km od vody)Čremošné-1 – stavebný kameň – dolomit (1,6 km od vody)Háj – Strážna hora 1 – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Čremošné-2 – stavebný kameň – vápenec (1,7 km od vody)Háj – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Kevice – tehliarske suroviny (2,0 km od vody)Háj – kóta 551,4 – stavebný kameň – dolomit (2,1 km od vody)Rakša – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Háj – ihrisko – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Rakša – 1 – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Čremošné-3 – stavebný kameň – dolomit (2,4 km od vody)Rakša – 2 – stavebný kameň – vápenec (2,5 km od vody)Polerieka – JV – štrkopiesky (2,7 km od vody)Mošovce – lignit (2,8 km od vody)Mošovce – Mošovská Bukovina – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Slovenské Pravno – kóta 553,0 – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Dubové – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Kláštor pod Znievom – Premonštranský kláštor – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Mošovce – východ – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Slovenské Pravno-4 – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Slovany – štrkopiesky (4,8 km od vody)Laskár – keramické íly (4,8 km od vody)Turčianske Teplice – hydrogeológia (230 m od vody)Dolná Štubňa – vulkanity (850 m od vody)Horná Štubňa – vulkanity (3,7 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (1,2 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (1,3 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (1,6 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)HORNA STUBNA – Svahové prúdy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)CREMOSNE – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (2,7 km od vody)SOCOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)Jazernica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (60 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (60 m od vody)Dolná Štubňa – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (60 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (80 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (100 m od vody)Moškovec-Jazernica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (100 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (130 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (140 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Malý Čepčín – negatívny vrt (150 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (160 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Turčianske Teplice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Diviaky nad Nitricou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Borcová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Malý Čepčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (20 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (20 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (20 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (30 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (110 m od vody)Dolná Štubňa – pri požiarnej zbrojnici – studňa (60 m od vody)Diviaky – č.d.1106, 1200m JJV od K478 – studňa (70 m od vody)Dolná Štubňa – prameň v obci zachytený rúrkou – prameň (70 m od vody)Jazernica – č.d. 15, 250m SSV od K449 – studňa (80 m od vody)Diviaky – č.d.926, 1400m SV od K507 – studňa (90 m od vody)Jazernica – vrt (100 m od vody)Dolná Štubňa – vrt (130 m od vody)Jazernica – Jazernické jazierko, odber pred súto – prameň (130 m od vody)Turčianske Teplice, Somolického ul., 1200m JV od – prameň (200 m od vody)Dolná Štubňa – studňa (220 m od vody)Dolná Štubňa – vrt (250 m od vody)Diviaky – č.d.1134, 1100m VSV od K500 – studňa (250 m od vody)Jazernica – vrt (260 m od vody)Jazernica – vrt (310 m od vody)Turčianske Teplice – studňa (370 m od vody)Turčiansky Michal – prameň (380 m od vody)Turčianske Teplice – č.d. 808/7, 1100m JV od K50 – studňa (420 m od vody)Moškovec – vrt (460 m od vody)Borcová – pri železnicnej trati – prameň (490 m od vody)Háj – prameň (510 m od vody)Jazernica – vrt (510 m od vody)Turčiansky Michal – vrt (680 m od vody)pri ceste Háj – Diviaky, 500m SZ od K507 – prameň (770 m od vody)pri ceste Háj – Diviaky – prameň (790 m od vody)Borcová – č.d. 37, 1100m SV od K449 – studňa (810 m od vody)Horná Štubňa – prameň (820 m od vody)Moškovec – vrt (820 m od vody)Turčiansky Michal – č.d. 1361, 1100m JV od K478 – studňa (880 m od vody)Dolná Štubňa – areál agrokombinátu, 600m JZ od K – vrt (1,1 km od vody)Bodorová – č.d. 31, 600m SV od K465 – studňa (1,1 km od vody)Háj – vrt (1,1 km od vody)Sklené – prameň (1,2 km od vody)Ivančiná – č.d. 5, 500m SSV od K463 – studňa (1,2 km od vody)Moškovec – č.d. 9, 1150m SV od K486 – studňa (1,3 km od vody)Blážovce č.d.33, 1500m V od K486 – studňa (1,4 km od vody)Dolná Štubňa – vrt (1,4 km od vody)Čremošné – Glozy – prameň (1,4 km od vody)Háj – prameň (1,6 km od vody)Lacková – č.d. 71, 1400m VJV od K540 – studňa (1,6 km od vody)Háj – pri hydinárni – prameň (1,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,29 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 280 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 26,0 μg/lmedián 22,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Smolnický potok, 2009, 660 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 670 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,3 mg/lmedián 11,0 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)33 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)33 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)33 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)18 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)6 vzoriek, najviac 4 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)33 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)27 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)21 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO334×
    • Ca-Mg-HCO318×
    • Ca-(Mg)-HCO315×
    • Ca-Na-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-(Mg)-(SO4-)HCO31×
    • Na-Ca-HCO31×
    • Ca-K-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A33×
    • trieda E14×
    • trieda B12×
    • trieda G5×
    • trieda H4×
    • trieda C2×
    • trieda F1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 589 μg/lmedián 2,00 μg/l35 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,2 μg/lmedián 1,20 μg/l35 vzoriek34 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 768 μg/lmedián 47,0 μg/l35 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 60 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,130 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,200 μg/l35 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 1,90 μg/l35 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    źródło213,0 Bq/l12,5 Bq/l
    vrt s prelivom13,10 Bq/l3,10 Bq/l
    studňa17,86 Bq/l7,86 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody235,2 Bq/l20,8 Bq/l
    upravený prameň18,45 Bq/l8,45 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Ivančiná – Za Jarkomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – BEDROCK, s.r.o.420 m
    Blažovce – Medziházštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – BEDROCK, s.r.o.1,5 km
    Horná Štubňastavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,4 km
    Horná Štubňastavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,5 km
    RakšadolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STONES SLOVAKIA s.r.o.2,9 km
    RakšadolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STONES SLOVAKIA s.r.o.2,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    419 vrtov v pásme 3 km, z toho 124 hydrogeologických a 295 ostatných; s číslom archívnej správy 419.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m122×
    • 10–30 m134×
    • 30–100 m113×
    • 100–300 m20×
    • nad 300 m12×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Jazernicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m18205 110Ba57.pdf20 m
    HV-18hydrogeologický12,0 m1820520 m
    Turčianske Tepliceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m18205 110Bc55.pdf30 m
    HV-6hydrogeologický6,0 m1820530 m
    KP-18hydrogeologický5,0 m7593440 m
    NP-4hydrogeologický38,0 m7593440 m
    KP-4hydrogeologický4,0 m7593440 m
    TJ-20Ahydrogeologický70,0 m8680740 m
    Dolná Štubňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m18205 110Bc53.pdf50 m
    Dolná Štubňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m71088 110Bd18.pdf50 m
    HV-4hydrogeologický8,0 m1820550 m
    KP-10hydrogeologický4,0 m7593450 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Turčianske Teplice41 °C–0,82 mCa-SO4-HCO3využívaný30 m
    Turčianske Teplice – TJ-20A43 °C11,0 l/s70 mCa-SO4-HCO3využívaný40 m
    Turčianske Teplice41 °C–1,2 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný60 m
    Turčianske Teplice – TJ-347 °C0,2 l/s62 mCa-SO4-HCO3využívaný60 m
    Turčianske Teplice – TTM-242 °C21,7 l/s30 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný60 m
    Turčianske Teplice – B-245 °C0,2 l/s34 mCa-SO4-HCO3využívaný80 m
    Turčianske Teplice – TJ-426 °C–108 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný80 m
    Turčianske Teplice – TJ-546 °C3,0 l/s97 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný90 m
    Turčianske Teplice47 °C–1,2 mCa-SO4-HCO3využívaný100 m
    Turčianske Teplice – TJ-928 °C1,5 l/s21,5 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný100 m

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória c1minerálna voda23-38< 5490 m
    kategória d2minerálna voda39-555-15190 m
    kategória d1minerálna voda39-55< 53140 m
    kategória Turčianske Teplicetermálne kúpalisko––1630 m
    TTŠ-1geotermálna voda38 – 555 – 151640 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 52640 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 581,3 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1522,5 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1523,2 km
    kategória Mošovcetermálne kúpalisko––13,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Turčianske Teplice–––60 m
    Malý Čepčín–––70 m
    Turčianske Teplice–––110 m
    Turčiansky Michal – Diviaky1 200 m²––220 m
    Turčianske Teplice32 m²––230 m
    Dolná Štubňa60 m²––260 m
    Diviaky1 500 m²––350 m
    Diviaky600 m²––410 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy14×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny8×
    • Stabilizovaný5×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Turčianske Teplice2 łowiska · 13 km29Teplica č.1 (Turč. Teplice)31

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Wag