This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original

Watercourse

Teplica

Váh basinSalmonid (trout)
fishing districts
2
fishing district length
12.8km
region
Žilina Region
Aerial image of watercourse Teplica with the line highlighted
Blue line: course of the watercourse (approximate). Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Google Maps

By the water now

Today on the Teplica watercourse

Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions

Average of the watercourse's fishing districts

Low activity · average of 2 fishing districts

The number in the header is an estimate for the middle of the watercourse based on weather and measurements. The average of the fishing districts also counts satellite data, shading and geology of each district.
  • Very high0
  • High0
  • Average0
  • Low2

Best window today

06:00–08:00

Teplica č.1 (Turč. Teplice), window score 37.

The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 04:04.

Map and fishing districts of the watercourse

The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter.

Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology

1445fishing districts
Pick a category to narrow the selection. Next to each option you can see how many fishing districts remain.
Map color
Loading map…

Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough.

    Water state on the watercourse

    Measurement of water level, temperature and flow, weather by the watercourse and status from satellites

    Water levels on the watercourse

    StationStatusChangeTemperature
    Kunov4 cm–
    Senica-1 cm–
    Sobotište71 cm–
    Turčianske Teplice15 cm2.9 °C
    Vrbovce57 cm–
    Čremošné25 cm–
    Source: SHMÚUpdated 8 Nov 2026 03:58

    Elevation profile of the watercourse

    How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed.

    Brisk watercourse A foothill river with a gravel bottom and a fast current. Grayling and trout already thrive here.

    4404604805005200 km2 km4 km6 km8 kmno. Teplice)no. Teplice)
    Elevation profile of the watercourse: from 510 to 450 m a.s.l. over 9.3 km.
    Fishing districts in order from the highest (left) to the lowest. There may be a section without a fishing district between districts; it is not displayed.
    Highest point
    511 m a.s.l.
    Lowest point
    447 m a.s.l.
    Fall of the fishing districtsFallThe difference in altitude between the upper and lower end of the fishing district in metres. The greater the fall over a shorter length, the faster the water.
    64 m
    Average slopeWatercourse gradientFall per kilometre in per mille (‰, metres per kilometre). Up to 2 ‰ is a slow lowland river, 5 to 10 ‰ a foothill river (grayling, trout), above 10 ‰ a fast stream.
    6.9 ‰
    SinuositySinuosityThe length of the watercourse divided by the straight-line distance between its ends. 1.0 is a straight watercourse; above 1.3 it meanders strongly. Meanders create pools under the banks and shallows in the reaches between.
    1.12

    Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts.

    Terrain in 3D

    Loading the 3D terrain model…

    Historical images

    Changes in the surroundings and nature from 2018 to 2024: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand.

    Aerial image of watercourse Teplica from 2018
    2018imaged 29 Aug 2018
    Aerial image of watercourse Teplica from 2021
    2021imaged 5 Sep 2021
    Aerial image of watercourse Teplica from 2024
    2024imaged 23 Aug 2024

    Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather.

    Water pollution on the Teplica watercourse

    Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby

    Surface water near the fishing districtsnearest SHMÚ monitoring site, 2025

    2 of 2 of the watercourse's fishing districts with SHMÚ data have an unmet standard at the nearest site in at least one indicator.

    • 3 or more indicators2

    Most polluted fishing districtsall with an unmet standard

    Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025

    2 of 2 fishing districts with measurements have groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator.

    • harmful substances above the standard at at least one station (metals, pesticides, PFAS, solvents)2
    • ammonium or nitrites above the standard at at least one station1

    Watercourse profile from source to mouthnumber of unmet indicators in 2025 at SHMÚ sites

    01234Janíkovce, above, river km 17.0: 3 indicators (2024)Sobotište, river km 14.7: 1 indicator (2022)Senica, above, river km 7.5: 4 indicators (2025)Malý Čepčín, below, road bridge towards Ivančina, river km 3.2: 4 indicators (2024)above the WWTP of SH Senica, river km 1.6: 3 indicators (2025)WWTP Senica, above, river km 1.4: no failed standard (2024)below the WWTP of SH Senica, river km 1.0: 3 indicators (2025)Senica, below, river km 0.8: 3 indicators (2023)river km 17 (upper course)river km 1 (towards the mouth)
    Show sites in the table (8)
    • Janíkovce, aboveriver km 17.03 indicators
    • Sobotišteriver km 14.71 indicator
    • Senica, aboveriver km 7.54 indicators
    • Malý Čepčín, below, road bridge towards Ivančinariver km 3.24 indicators
    • above the WWTP of SH Senicariver km 1.63 indicators
    • WWTP Senica, aboveriver km 1.4no unmet standard
    • below the WWTP of SH Senicariver km 1.03 indicators
    • Senica, belowriver km 0.83 indicators
    • standard not met
    • no unmet standard
    • site not in the yearbook

    Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water.

    Geológia a geochémia toku Teplica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Rock under the water

    River alluvium100% of the water line

    Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000.

    510

    Water according to the atlas

    pH 8.3modelled estimate

    water type Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralisation 365 mg/l, hard water (14.3 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream.

    Elements in river sediment

    0 from 15elements in the top 10 %

    highest: Vanadium 78.8 mg/kg

    Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 71. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Heat underfoot

    45°C at 1,000 m depth

    heat flow 69 mW/m²

    At a depth of 2,000 m about 75 °C (increase of 30 °C per kilometre). Atlas of Geothermal Energy of Slovakia.

    20200

    Natural gamma radiation

    50nGy/h dose rate

    percentile 52 in Slovakia

    Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ.

    Old mine workings

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Gold in river sediment

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Trace elements in the stream water

    1 from 8indicators in the top 5 %

    highest: Lead 6.29 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Teplica).

    Boreholes and groundwater analyses

    419vrtov do 3 km

    514 rozborov vody v okolí

    Z toho 419 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geothermal energy

    54°C na ústí vrtu

    18 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1, 1,2 km od vody.

    Environmental burdens and landfills

    29lokalít do 3 km

    29 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Deposits and ore occurrences

    38záznamov do 5 km

    6 ložísk, 32 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Landslides and slope deformations

    15plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geological structure beneath the water

    Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs.

    The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points.

    • River alluvium100%SR 72 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium.

    Geological age of the rocks

    • kvartér100%

    Most common rock units

    SystemAgeUnitPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: piesčité štrky a štrky nižších stredných terás1×

    Quaternary cover

    • fluviáne sedimenty terás50%SR 3.1 %
    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    • Typical thickness of the Quaternary cover5.9m
    • 5 – 1060%SR 20 %
    • 2 – 540%SR 48 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Tectonic division

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Neotectonic units

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Direction of neotectonic movements

    • malý pokles50%SR 8.8 %
    • stredný pokles50%SR 6.8 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    The map covers 3 of 5 points on the water line.

    Hydrogeology: aquifers and groundwater

    Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water.

    Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)

    • Gravel75%SR 52 %
    • Kyslé vulkanity25%SR 3.2 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Aquifer type

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)75%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)25%SR 3.2 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Type of permeability (basic hydrogeological map 1:50,000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Hydrogeological function

    • kolektor100%SR 95 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Main hydrogeological region

    • paleogén, neogén a kvartér Turčianskej kotliny100%SR 1.4 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Genetic type of groundwater

    • silikátovo-karbonátogénne podzemné vody100%SR 6.9 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Chemical type of groundwater

    • Ca-HCO3, resp. Ca-Mg-HCO3 typ100%SR 4.2 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Groundwater quality class

    • E60%SR 6.5 %
    • A20%SR 36 %
    • B20%SR 18 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Geothermal groundwater bodies

    • Turčianska kotlina100%SR 3.3 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Surface water chemistry according to the atlas

    Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream.

    510

    Water acidity

    pH 8.32typical range

    Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones.

    Water hardness

    14.3°dH, hard

    Sum of calcium and magnesium (2.56 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain.

    Dissolved substances

    365mg/l mineralisation

    Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds.

    Ionic composition of the water

    Water type by dominant ions: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters.

    Major ions

    • FluoridesF0.383 mg/l95. percentil
    • MagnesiumMg23.2 mg/l74. percentil
    • SulphatesSO461.2 mg/l70. percentil
    • CalciumCa64.1 mg/l51. percentil
    • BicarbonatesHCO3182 mg/l40. percentil
    • ChloridesCl5.17 mg/l35. percentil
    • PotassiumK2.14 mg/l34. percentil
    • SodiumNa4.68 mg/l25. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Nutrients and organic pollution

    • AmmoniumNH40.249 mg/l73. percentil
    • NitratesNO39.17 mg/l69. percentil
    • PhosphatesPO40.260 mg/l65. percentil
    • Chemical oxygen demandChSK2.47 mg/l32. percentil

    Metals

    • AluminiumAl53.0 μg/l45. percentil
    • ZincZn5.85 μg/l44. percentil
    • IronFe0.0851 mg/l42. percentil
    • ManganeseMn10.9 μg/l23. percentil

    Elements in river sediments

    The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia.

    Potentially toxic and trace elements

    • VanadiumV78.8 mg/kg71. percentil
    • SeleniumSe0.327 mg/kg67. percentil
    • TinSn2.93 mg/kg60. percentil
    • MercuryHg0.125 mg/kg59. percentil
    • CopperCu24.7 mg/kg55. percentil
    • CadmiumCd0.197 mg/kg52. percentil
    • ZincZn97.9 mg/kg52. percentil
    • LeadPb15.0 mg/kg47. percentil
    • AntimonySb0.576 mg/kg44. percentil
    • CobaltCo7.27 mg/kg31. percentil
    • ArsenicAs5.25 mg/kg30. percentil
    • BismuthBi0.159 mg/kg26. percentil
    • NickelNi15.4 mg/kg13. percentil
    • MolybdenumMo0.183 mg/kg13. percentil
    • ChromiumCr45.8 mg/kg12. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Major elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
    • MagnesiumMg3.01 %95. percentil
    • CalciumCa7.50 %90. percentil
    • PhosphorusP958 mg/kg64. percentil
    • IronFe2.67 %49. percentil
    • ManganeseMn678 mg/kg29. percentil
    • TitaniumTi3,923 mg/kg29. percentil
    • AluminiumAl4.85 %21. percentil
    • SodiumNa0.660 %13. percentil
    • PotassiumK1.06 %5. percentil
    Further elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
    • StrontiumSr158 mg/kg68. percentil
    • YttriumY21.8 mg/kg21. percentil
    • BariumBa358 mg/kg20. percentil
    • ZirconiumZr297 mg/kg20. percentil
    • BerylliumBe0.819 mg/kg19. percentil
    • LithiumLi23.6 mg/kg17. percentil
    • GalliumGa9.18 mg/kg15. percentil
    • CeriumCe48.7 mg/kg15. percentil
    • RubidiumRb68.0 mg/kg9. percentil
    • BoronB37.7 mg/kg9. percentil

    Natural radioactivity and radon

    Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests.

    20200

    Gamma radiation dose rate

    50nGy/h in air

    range 46 to 54 nGy/h

    Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains.

    • Equivalent uranium (eU)eU2.63 ppm58. percentil
    • Equivalent thorium (eTh)eTh7.49 ppm56. percentil
    • Potassium (K)K1.29 %43. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Geothermal potential

    The Atlas of Geothermal Energy of Slovakia records rock temperature and heat flow from the Earth's interior. It is the potential of the area, not the actual warmth of the water in the stream. Specific geothermal boreholes and springs near this water are in the geothermal energy section below.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Rock temperature with depth

    45 / 75 °Cat depths of 1,000 and 2,000 m

    increase of 30 °C per km

    The line shows the rock temperature; the dotted part is only an extension to the surface. Heat flow 69 mW/m².

    Geothermal groundwater bodies beneath the water line

    • Turčianska kotlina100%SR 3.3 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Relief, climate and soils

    A basin is not just water: slope and elevation determine the speed of runoff, climate the temperature and amount of water, and soils what is washed into the stream. The data come from the geomorphological division, climatic-geographical types and soil maps of ŠGÚDŠ.

    • Average January temperature-4.8°C
    • Average July temperature16.5°C
    • Annual precipitation725mm

    Climatic-geographical types

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Map of the corridor

    Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off.

    Turčianske Teplice – občasný (60 m od vody)Malý Čepčín – občasný (70 m od vody)Turčianske Teplice – občasný (110 m od vody)Turčiansky Michal – Diviaky – nijaký (220 m od vody)Turčianske Teplice – občasný (230 m od vody)Dolná Štubňa – nijaký (260 m od vody)Diviaky – nedá sa odhadnúť (350 m od vody)Diviaky – nedá sa odhadnúť (410 m od vody)Turčiansky Michal – občasný (470 m od vody)Bodorová – Malý Čepčín – nijaký (500 m od vody)Horná Štubňa – železničná stanica – Horná Štubňa – občasný (980 m od vody)Horná Štubňa – železničná stanica – Horná Štubňa – nijaký (1,1 km od vody)Moškovec – nijaký (1,5 km od vody)Háj – občasný (1,5 km od vody)Háj – lom, piesková baňa – Háj – nijaký (1,5 km od vody)Abramová – občasný (1,6 km od vody)Abramová – nijaký (1,8 km od vody)Čremošné – občasný (2,0 km od vody)juh obce, pod PD – Turčiansky Ďur – nijaký (2,0 km od vody)Háj – občasný (2,2 km od vody)Rakša – nijaký (2,6 km od vody)severne od kostola – Turčiansky Ďur – občasný (2,6 km od vody)Abramová – nijaký (2,7 km od vody)Abramová – nijaký (2,7 km od vody)Horná Štubňa – nijaký (2,7 km od vody)Horná Štubňa – piesková baňa – Horná Štubňa – nijaký (2,8 km od vody)Abramová – nijaký (2,8 km od vody)Abramová – nijaký (2,9 km od vody)JV, lom – Socovce – občasný (2,9 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (30 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-20A – kúpeľný (40 m od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (60 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-3 – kúpeľný (60 m od vody)Turčianske Teplice – TTM-2 – kúpeľný (60 m od vody)Turčianske Teplice – B-2 – kúpeľný (80 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-4 – kúpeľný (80 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-5 – kúpeľný (90 m od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (100 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-9 – kúpeľný (100 m od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (100 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-20 – kúpeľný (100 m od vody)Turčianske Teplice – TTK-1 – nekúpeľný (120 m od vody)Turčianske Teplice – TTM-1 – kúpeľný (130 m od vody)Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1 – nekúpeľný (1,2 km od vody)Turčianske Teplice – Háj – HM-2 – nekúpeľný (1,4 km od vody)Mošovce – MZ-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)Mošovce – MZ-2 – nekúpeľný (3,4 km od vody)TTŠ-1 – k2 (640 m od vody)c1 (90 m od vody)d2 (90 m od vody)d1 (140 m od vody)c1 (270 m od vody)d1 (370 m od vody)b1 (640 m od vody)a1 (1,3 km od vody)d1 (1,8 km od vody)a1 (2,3 km od vody)b2 (2,5 km od vody)a1 (2,9 km od vody)c1 (3,0 km od vody)c1 (3,2 km od vody)a2 (3,2 km od vody)a2 (3,5 km od vody)b1 (3,9 km od vody)b2 (4,3 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (7,2 km od vody)Turčianske Teplice (630 m od vody)Mošovce (3,3 km od vody)Horná Štubňa – stavebný kameň (2,5 km od vody)Rakša – dolomit (2,9 km od vody)Horná Štubňa – stavebný kameň (2,4 km od vody)Rakša – dolomit (2,9 km od vody)Ivančiná – Za Jarkom – štrkopiesky a piesky (420 m od vody)Blažovce – Medziház – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Ivančiná – štrkopiesky (70 m od vody)Diviaky – íly (460 m od vody)Turčiansky Michal-2 – štrkopiesky (470 m od vody)Diaková – štrkopiesky (480 m od vody)Turčiansky Michal-1 – štrkopiesky (580 m od vody)Moškovec – Šance – štrkopiesky (930 m od vody)Turčianske Teplice – stavebný kameň – dolomitický vápenec (1,1 km od vody)Háj – stavebný kameň – dolomit (1,3 km od vody)Háj – Strážna hora 3 – stavebný kameň – dolomit (1,5 km od vody)Blažovce – Blažovský vrch (juh) – štrkopiesky (1,5 km od vody)Háj – Strážna hora 2 – stavebný kameň – dolomit (1,5 km od vody)Čremošné-1 – stavebný kameň – dolomit (1,6 km od vody)Háj – Strážna hora 1 – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Čremošné-2 – stavebný kameň – vápenec (1,7 km od vody)Háj – stavebný kameň – dolomit (2,0 km od vody)Kevice – tehliarske suroviny (2,0 km od vody)Háj – kóta 551,4 – stavebný kameň – dolomit (2,1 km od vody)Rakša – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Háj – ihrisko – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Rakša – 1 – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Čremošné-3 – stavebný kameň – dolomit (2,4 km od vody)Rakša – 2 – stavebný kameň – vápenec (2,5 km od vody)Polerieka – JV – štrkopiesky (2,7 km od vody)Mošovce – lignit (2,8 km od vody)Mošovce – Mošovská Bukovina – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Slovenské Pravno – kóta 553,0 – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Dubové – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Kláštor pod Znievom – Premonštranský kláštor – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Mošovce – východ – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Slovenské Pravno-4 – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Slovany – štrkopiesky (4,8 km od vody)Laskár – keramické íly (4,8 km od vody)Turčianske Teplice – hydrogeológia (230 m od vody)Dolná Štubňa – vulkanity (850 m od vody)Horná Štubňa – vulkanity (3,7 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (1,2 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (1,3 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (1,6 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)HORNA STUBNA – Svahové prúdy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)CREMOSNE – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HORNA STUBNA – Zosuvy (2,7 km od vody)SOCOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)Jazernica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (60 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (60 m od vody)Dolná Štubňa – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (60 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (80 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (100 m od vody)Moškovec-Jazernica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (100 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (130 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (140 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Malý Čepčín – negatívny vrt (150 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (160 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Turčianske Teplice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Diviaky nad Nitricou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Borcová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Malý Čepčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (20 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (20 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (20 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (30 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (110 m od vody)Dolná Štubňa – pri požiarnej zbrojnici – studňa (60 m od vody)Diviaky – č.d.1106, 1200m JJV od K478 – studňa (70 m od vody)Dolná Štubňa – prameň v obci zachytený rúrkou – prameň (70 m od vody)Jazernica – č.d. 15, 250m SSV od K449 – studňa (80 m od vody)Diviaky – č.d.926, 1400m SV od K507 – studňa (90 m od vody)Jazernica – vrt (100 m od vody)Dolná Štubňa – vrt (130 m od vody)Jazernica – Jazernické jazierko, odber pred súto – prameň (130 m od vody)Turčianske Teplice, Somolického ul., 1200m JV od – prameň (200 m od vody)Dolná Štubňa – studňa (220 m od vody)Dolná Štubňa – vrt (250 m od vody)Diviaky – č.d.1134, 1100m VSV od K500 – studňa (250 m od vody)Jazernica – vrt (260 m od vody)Jazernica – vrt (310 m od vody)Turčianske Teplice – studňa (370 m od vody)Turčiansky Michal – prameň (380 m od vody)Turčianske Teplice – č.d. 808/7, 1100m JV od K50 – studňa (420 m od vody)Moškovec – vrt (460 m od vody)Borcová – pri železnicnej trati – prameň (490 m od vody)Háj – prameň (510 m od vody)Jazernica – vrt (510 m od vody)Turčiansky Michal – vrt (680 m od vody)pri ceste Háj – Diviaky, 500m SZ od K507 – prameň (770 m od vody)pri ceste Háj – Diviaky – prameň (790 m od vody)Borcová – č.d. 37, 1100m SV od K449 – studňa (810 m od vody)Horná Štubňa – prameň (820 m od vody)Moškovec – vrt (820 m od vody)Turčiansky Michal – č.d. 1361, 1100m JV od K478 – studňa (880 m od vody)Dolná Štubňa – areál agrokombinátu, 600m JZ od K – vrt (1,1 km od vody)Bodorová – č.d. 31, 600m SV od K465 – studňa (1,1 km od vody)Háj – vrt (1,1 km od vody)Sklené – prameň (1,2 km od vody)Ivančiná – č.d. 5, 500m SSV od K463 – studňa (1,2 km od vody)Moškovec – č.d. 9, 1150m SV od K486 – studňa (1,3 km od vody)Blážovce č.d.33, 1500m V od K486 – studňa (1,4 km od vody)Dolná Štubňa – vrt (1,4 km od vody)Čremošné – Glozy – prameň (1,4 km od vody)Háj – prameň (1,6 km od vody)Lacková – č.d. 71, 1400m VJV od K540 – studňa (1,6 km od vody)Háj – pri hydinárni – prameň (1,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Trace elements in surface waters

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LeadPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,29 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 280 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BariumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 26,0 μg/lmedián 22,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Smolnický potok, 2009, 660 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 670 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 670 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Major ions, mineralisation and pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14.3 mg/lmedián 11.0 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Teplica, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Gold and ore minerals in river sediments

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)33 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)33 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)33 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)18 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)6 vzoriek, najviac 4 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Rock-forming and accessory minerals

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)33 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)27 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)21 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Groundwater: chemistry, water types and radioactivity

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemical water types nearby

    • Ca-HCO334×
    • Ca-Mg-HCO318×
    • Ca-(Mg)-HCO315×
    • Ca-Na-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-(Mg)-(SO4-)HCO31×
    • Na-Ca-HCO31×
    • Ca-K-Mg-HCO31×

    Water quality class according to the hydrogeochemical map

    • trieda A33×
    • trieda E14×
    • trieda B12×
    • trieda G5×
    • trieda H4×
    • trieda C2×
    • trieda F1×
    • trieda D1×

    Metals in groundwater

    • LithiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 589 μg/lmedián 2,00 μg/l35 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,2 μg/lmedián 1,20 μg/l35 vzoriek34 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 768 μg/lmedián 47,0 μg/l35 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 60 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0.130 mg/lmedián 0.00500 mg/l35 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,200 μg/l35 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 1,90 μg/l35 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • IronFebežná hodnota
      najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercuryHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radon in waters

    Type of siteSamplesHighest radonMedian
    source213.0 Bq/l12,5 Bq/l
    vrt s prelivom13.10 Bq/l3,10 Bq/l
    studňa17.86 Bq/l7,86 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody235.2 Bq/l20,8 Bq/l
    upravený prameň18.45 Bq/l8,45 Bq/l

    Mine workings, deposits and ore occurrences

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Deposits and mining areas

    DepositMineralStatus and organisationFrom the water
    Ivančiná – Za Jarkomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – BEDROCK, s.r.o.420 m
    Blažovce – Medziházštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – BEDROCK, s.r.o.1.5 km
    Horná Štubňastavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2.4 km
    Horná Štubňastavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2.5 km
    RakšadolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STONES SLOVAKIA s.r.o.2.9 km
    RakšadolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STONES SLOVAKIA s.r.o.2.9 km

    Boreholes and Geofond archive reports

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    419 vrtov v pásme 3 km, z toho 124 hydrogeologických a 295 ostatných; s číslom archívnej správy 419.

    Borehole depths

    • up to 10 m122×
    • 10–30 m134×
    • 30–100 m113×
    • 100–300 m20×
    • nad 300 m12×

    Nearest boreholes

    SiteTypeDepthArchive reportFrom the water
    Jazernicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12.0 m18205 110Ba57.pdf20 m
    HV-18hydrogeologický12.0 m1820520 m
    Turčianske Tepliceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6.0 m18205 110Bc55.pdf30 m
    HV-6hydrogeologický6.0 m1820530 m
    KP-18hydrogeologický5.0 m7593440 m
    NP-4hydrogeologický38.0 m7593440 m
    KP-4hydrogeologický4.0 m7593440 m
    TJ-20Ahydrogeologický70.0 m8680740 m
    Dolná Štubňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8.0 m18205 110Bc53.pdf50 m
    Dolná Štubňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10.0 m71088 110Bd18.pdf50 m
    HV-4hydrogeologický8.0 m1820550 m
    KP-10hydrogeologický4.0 m7593450 m

    Geothermal energy and mineral waters

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    BoreholeTemperatureYieldDepthChemical water typeUseFrom the water
    Turčianske Teplice41 °C–0.82 mCa-SO4-HCO3využívaný30 m
    Turčianske Teplice – TJ-20A43 °C11.0 l/s70 mCa-SO4-HCO3využívaný40 m
    Turčianske Teplice41 °C–1.2 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný60 m
    Turčianske Teplice – TJ-347 °C0.2 l/s62 mCa-SO4-HCO3využívaný60 m
    Turčianske Teplice – TTM-242 °C21.7 l/s30 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný60 m
    Turčianske Teplice – B-245 °C0.2 l/s34 mCa-SO4-HCO3využívaný80 m
    Turčianske Teplice – TJ-426 °C–108 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný80 m
    Turčianske Teplice – TJ-546 °C3.0 l/s97 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný90 m
    Turčianske Teplice47 °C–1.2 mCa-SO4-HCO3využívaný100 m
    Turčianske Teplice – TJ-928 °C1.5 l/s21.5 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný100 m

    Sources of geothermal and mineral waters

    SourceTypeWater temperature (°C)Yield (l/s)CountNearest from water
    kategória c1minerálna voda23-38< 5490 m
    kategória d2minerálna voda39-555-15190 m
    kategória d1minerálna voda39-55< 53140 m
    kategória Turčianske Teplicetermálne kúpalisko––1630 m
    TTŠ-1geotermálna voda38 – 555 – 151640 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 52640 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 581.3 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1522.5 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1523.2 km
    kategória Mošovcetermálne kúpalisko––13.3 km

    Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Waste landfills

    LandfillAreaYear establishedMonitoringFrom the water
    Turčianske Teplice–––60 m
    Malý Čepčín–––70 m
    Turčianske Teplice–––110 m
    Turčiansky Michal – Diviaky1 200 m²––220 m
    Turčianske Teplice32 m²––230 m
    Dolná Štubňa60 m²––260 m
    Diviaky1 500 m²––350 m
    Diviaky600 m²––410 m

    Landslides and slope deformations

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Types of deformations

    • Zosuvy14×
    • Svahové prúdy1×

    Degree of activity

    • Potenciálny8×
    • Stabilizovaný5×
    • Aktívny2×

    Current state

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova7×

    How to read these data

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Sample points. The area and raster maps of ŠGÚDŠ cannot be downloaded as points, so along the line of each fishing district the value is looked up at points roughly every 3 km. It is a sample of the line, not a continuous record; a very short section may have a single point.
    • Rastre atlasu. The chemistry of water and sediments is an interpolation of measurements in a sampling network (Geochemical Atlas of Slovakia). The value at a point is a modelled estimate for the surroundings, not a measurement in the water. The percentile compares the average of this stream with all sample points on streams in Slovakia.
    • Polohy a mierky. The maps have different scales (1:50,000 to 1:1,000,000), so the level of detail differs between sections. A map outside its coverage means there is no area at that point, not that there is nothing there.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizations and location

    Who manages the fishing districts and where they are

    Organizations on the watercoursewho manages the fishing districts and what the conditions are there today

    1. Turčianske Teplice2 fishing districts · 13 km29Teplica č.1 (Turč. Teplice)31

    More watercourses nearby

    Váh basin