Dnes na toku Teplica

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 2 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná0
  • Nízká2

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Teplica č.1 (Turč. Teplice), skóre okna 40.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 21:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Kunov3 cm–
    Senica1 cm–
    Sobotište72 cm–
    Turčianske Teplice15 cm3,2 °C
    Vrbovce57 cm–
    Čremošné25 cm–
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 20:58

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu.

    4404604805005200 km2 km4 km6 km8 kmč. Teplice)č. Teplice)
    Výškový profil toku: od 510 do 450 m n. m. na 9,3 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    511 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    447 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    64 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    6,9 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,12

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Teplica z roku 2018
    2018snímkováno 29. 8. 2018
    Letecký snímek toku Teplica z roku 2021
    2021snímkováno 5. 9. 2021
    Letecký snímek toku Teplica z roku 2024
    2024snímkováno 23. 8. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Teplica

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    2 ze 2 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 3 a více ukazatelů2

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    2 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)2
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ

    01234Janíkovce, nad, rkm 17,0: 3 ukazatelé (2024)Sobotište, rkm 14,7: 1 ukazatel (2022)Senica, nad, rkm 7,5: 4 ukazatelé (2025)Malý Čepčín, pod, silniční most směr Ivančina, rkm 3,2: 4 ukazatelé (2024)nad ČOV SH Senica, rkm 1,6: 3 ukazatelé (2025)ČOV Senica, nad, rkm 1,4: bez nesplněné normy (2024)pod ČOV SH Senica, rkm 1,0: 3 ukazatelé (2025)Senica, pod, rkm 0,8: 3 ukazatelé (2023)rkm 17 (horní tok)rkm 1 (směrem k ústí)
    Zobrazit místa v tabulce (8)
    • Janíkovce, nadř. km 17,03 ukazatele
    • Sobotišteř. km 14,71 ukazatel
    • Senica, nadř. km 7,54 ukazatele
    • Malý Čepčín, pod, silniční most směr Ivančinař. km 3,24 ukazatele
    • nad ČOV SH Senicař. km 1,63 ukazatele
    • ČOV Senica, nadř. km 1,4žádná nesplněná norma
    • pod ČOV SH Senicař. km 1,03 ukazatele
    • Senica, podř. km 0,83 ukazatele
    • norma nesplněna
    • žádná nesplněná norma
    • místo není v ročence

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Teplica

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 13 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 365 mg/l, tvrdá voda (14,3 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Vanad 78,8 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 71. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohama

    45°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 69 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    50dávkový příkon nGy/h

    percentil 52 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    10 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Vést 6,29 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 96 (Teplica).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    419vrtů do 3 km

    514 rozborů vody v okolí

    Z toho 419 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    54°C u ústí vrtu

    18 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1, 1,2 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    29místa v okruhu 3 km

    29 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    38záznamů do 5 km

    6 ložisek, 32 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    15ploch do 3 km

    2 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×
    KvartérníPleistocénříční sedimenty: písčitý štěrk a štěrk nižších středních teras1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty teras50%SR 3,1 %
    • říční sedimenty záplavových oblastí50%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu5,9m
    • 5 – 1060%SR 20 %
    • 2 – 540%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negativní jednotka (mezihorské pánve)100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé poklesy50%SR 8,8 %
    • střední pokles50%SR 6,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve60%SR 44 %
    • neovolkanové horniny40%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • vnitřní pánve60%SR 4,5 %
    • středoslovenské novovolkánské horniny40%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků80%SR 21 %
    • oblast pleistocénních říčních teras20%SR 2,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 5 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk75%SR 52 %
    • Kyselé vulkanické horniny25%SR 3,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)75%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody25%SR 3,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • Paleogenní, neogenní a čtvrtohorní povodí Turčianska100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • silik-karbonátová podzemní voda100%SR 6,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-HCO3, resp. Ca-Mg-HCO3 typ100%SR 4,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • E60%SR 6,5 %
    • A20%SR 36 %
    • B20%SR 18 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Turiec Basin100%SR 3,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,32typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    14,3°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    365mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • FluoridyF0,383 mg/lpercentil95
    • HořčíkMg23,2 mg/lpercentil74
    • SíranySO461,2 mg/lpercentil70
    • VápníkCa64,1 mg/lpercentil51
    • BikarbonátyHCO3182 mg/lpercentil40
    • ChloridyCl5,17 mg/lpercentil35
    • DraslíkK2,14 mg/lpercentil34
    • SodíkNa4,68 mg/lpercentil25

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,249 mg/lpercentil73
    • DusičnanyNO39,17 mg/lpercentil69
    • FosfátyPO40,260 mg/lpercentil65
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,47 mg/lpercentil32

    Kovy

    • HliníkAl53,0 μg/lpercentil45
    • ZinekZn5,85 μg/lpercentil44
    • ŽelezoFe0,0851 mg/lpercentil42
    • ManganMn10,9 μg/lpercentil23

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • VanadV78,8 mg/kgpercentil71
    • SelenSe0,327 mg/kgpercentil67
    • CínSn2,93 mg/kgpercentil60
    • RtuťHg0,125 mg/kgpercentil59
    • MěďCu24,7 mg/kgpercentil55
    • KadmiumCd0,197 mg/kgpercentil52
    • ZinekZn97,9 mg/kgpercentil52
    • VéstPb15,0 mg/kgpercentil47
    • AntimonSb0,576 mg/kgpercentil44
    • KobaltCo7,27 mg/kgpercentil31
    • ArsenAs5,25 mg/kgpercentil30
    • VizmutBi0,159 mg/kgpercentil26
    • NiklNi15,4 mg/kgpercentil13
    • MolybdenMo0,183 mg/kgpercentil13
    • ChromCr45,8 mg/kgpercentil12

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HořčíkMg3,01 %percentil95
    • VápníkCa7,50 %percentil90
    • FosforP958 mg/kgpercentil64
    • ŽelezoFe2,67 %percentil49
    • ManganMn678 mg/kgpercentil29
    • TitanTi3 923 mg/kgpercentil29
    • HliníkAl4,85 %percentil21
    • SodíkNa0,660 %percentil13
    • DraslíkK1,06 %percentil5
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • StronciumSr158 mg/kgpercentil68
    • YttriumY21,8 mg/kgpercentil21
    • BaryumBa358 mg/kgpercentil20
    • ZirkoniumZr297 mg/kgpercentil20
    • BerylliumBe0,819 mg/kgpercentil19
    • LithiumLi23,6 mg/kgpercentil17
    • GalliumGa9,18 mg/kgpercentil15
    • CeriumCe48,7 mg/kgpercentil15
    • RubidiumRb68,0 mg/kgpercentil9
    • BorB37,7 mg/kgpercentil9

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    50nGy/h ve vzduchu

    rozsah 46 až 54 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,63 ppm58. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,49 ppm56. percentil
    • Draslík (K)K1,29 %percentil43

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 427 Bq/m²46. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -22nT

    rozsah -30 až -17 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -47mGal

    zbytkový −11,8 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    45 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 69 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Turiec Basin100%SR 3,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)438–680m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek513m a.s.l.
    • Průměrný sklon2,5°
    • Průměrná lednová teplota-4,8°C
    • Průměrná červencová teplota16,5°C
    • Roční srážky725mm

    Geomorfologické jednotky

    • Turiec Basin100%SR 1,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Turčianske Teplice – příležitostný (60 m od vody)Malý Čepčín – příležitostný (70 m od vody)Turčianske Teplice – příležitostný (110 m od vody)Turčiansky Michal – Diviaky – žádný (220 m od vody)Turčianske Teplice – příležitostný (230 m od vody)Dolná Štubňa – žádný (260 m od vody)Diviaky – nelze odhadnout (350 m od vody)Diviaky – nelze odhadnout (410 m od vody)Turčiansky Michal – příležitostný (470 m od vody)Bodorová – Malý Čepčín – žádný (500 m od vody)Horná Štubňa – železničná stanica – Horná Štubňa – příležitostný (980 m od vody)Horná Štubňa – železničná stanica – Horná Štubňa – žádný (1,1 km od vody)Moškovec – žádný (1,5 km od vody)Háj – příležitostný (1,5 km od vody)Háj – lom, piesková baňa – Háj – žádný (1,5 km od vody)Abramová – příležitostný (1,6 km od vody)Abramová – žádný (1,8 km od vody)Čremošné – příležitostný (2,0 km od vody)juh obce, pod PD – Turčiansky Ďur – žádný (2,0 km od vody)Háj – příležitostný (2,2 km od vody)Rakša – žádný (2,6 km od vody)severne od kostola – Turčiansky Ďur – příležitostný (2,6 km od vody)Abramová – žádný (2,7 km od vody)Abramová – žádný (2,7 km od vody)Horná Štubňa – žádný (2,7 km od vody)Horná Štubňa – piesková baňa – Horná Štubňa – žádný (2,8 km od vody)Abramová – žádný (2,8 km od vody)Abramová – žádný (2,9 km od vody)JV, lom – Socovce – příležitostný (2,9 km od vody)Turčianske Teplice – lázně (30 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-20A – lázně (40 m od vody)Turčianske Teplice – lázně (60 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-3 – lázně (60 m od vody)Turčianske Teplice – TTM-2 – lázně (60 m od vody)Turčianske Teplice – B-2 – lázně (80 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-4 – lázně (80 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-5 – lázně (90 m od vody)Turčianske Teplice – lázně (100 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-9 – lázně (100 m od vody)Turčianske Teplice – lázně (100 m od vody)Turčianske Teplice – TJ-20 – lázně (100 m od vody)Turčianske Teplice – TTK-1 – mimo SPA (120 m od vody)Turčianske Teplice – TTM-1 – lázně (130 m od vody)Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1 – mimo SPA (1,2 km od vody)Turčianske Teplice – Háj – HM-2 – mimo SPA (1,4 km od vody)Mošovce – MZ-1 – mimo SPA (3,3 km od vody)Mošovce – MZ-2 – mimo SPA (3,4 km od vody)TTŠ-1 – k2 (640 m od vody)c1 (90 m od vody)d2 (90 m od vody)d1 (140 m od vody)c1 (270 m od vody)d1 (370 m od vody)b1 (640 m od vody)a1 (1,3 km od vody)d1 (1,8 km od vody)a1 (2,3 km od vody)b2 (2,5 km od vody)a1 (2,9 km od vody)c1 (3,0 km od vody)c1 (3,2 km od vody)a2 (3,2 km od vody)a2 (3,5 km od vody)b1 (3,9 km od vody)b2 (4,3 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (7,2 km od vody)Turčianske Teplice (630 m od vody)Mošovce (3,3 km od vody)Horná Štubňa – stavební kámen (2,5 km od vody)Rakša – dolomit (2,9 km od vody)Horná Štubňa – stavební kámen (2,4 km od vody)Rakša – dolomit (2,9 km od vody)Ivančiná – Za Jarkom – štěrkovité písky a písky (420 m od vody)Blažovce – Medziház – štěrkovité písky a písky (1,5 km od vody)Ivančiná – štěrkovité písky (70 m od vody)Diviaky – jíly (460 m od vody)Turčiansky Michal-2 – štěrkovité písky (470 m od vody)Diaková – štěrkovité písky (480 m od vody)Turčiansky Michal-1 – štěrkovité písky (580 m od vody)Moškovec – Šance – štěrkovité písky (930 m od vody)Turčianske Teplice – stavební kámen – dolomitický vápenec (1,1 km od vody)Háj – stavební kámen – dolomit (1,3 km od vody)Háj – Strážna hora 3 – stavební kámen – dolomit (1,5 km od vody)Blažovce – Blažovský vrch (juh) – štěrkovité písky (1,5 km od vody)Háj – Strážna hora 2 – stavební kámen – dolomit (1,5 km od vody)Čremošné-1 – stavební kámen – dolomit (1,6 km od vody)Háj – Strážna hora 1 – stavební kámen – dolomit (1,7 km od vody)Čremošné-2 – stavební kámen – vápenec (1,7 km od vody)Háj – stavební kámen – dolomit (2,0 km od vody)Kevice – cihlové suroviny (2,0 km od vody)Háj – kóta 551,4 – stavební kámen – dolomit (2,1 km od vody)Rakša – stavební kámen – dolomit (2,3 km od vody)Háj – ihrisko – stavební kámen – dolomit (2,3 km od vody)Rakša – 1 – stavební kámen – vápenec (2,4 km od vody)Čremošné-3 – stavební kámen – dolomit (2,4 km od vody)Rakša – 2 – stavební kámen – vápenec (2,5 km od vody)Polerieka – JV – štěrkovité písky (2,7 km od vody)Mošovce – hnědé uhlí (2,8 km od vody)Mošovce – Mošovská Bukovina – stavební kámen – dolomit (3,5 km od vody)Slovenské Pravno – kóta 553,0 – stavební kámen – dolomit (4,1 km od vody)Dubové – cihlové suroviny (4,3 km od vody)Kláštor pod Znievom – Premonštranský kláštor – stavební kámen – dolomit (4,4 km od vody)Mošovce – východ – stavební kámen – dolomit (4,7 km od vody)Slovenské Pravno-4 – stavební kámen – dolomit (4,7 km od vody)Slovany – štěrkovité písky (4,8 km od vody)Laskár – keramické jíly (4,8 km od vody)Turčianske Teplice – hydrogeologie (230 m od vody)Dolná Štubňa – vulkanické horniny (850 m od vody)Horná Štubňa – vulkanické horniny (3,7 km od vody)HORNA STUBNA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)HORNA STUBNA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)HORNA STUBNA – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)HORNA STUBNA – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)HORNA STUBNA – Svahové toky (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)CREMOSNE – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)HORNA STUBNA – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)SOCOVCE – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)Jazernica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (60 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (60 m od vody)Dolná Štubňa – konstrukční vrt s termální vodou, minerálnou v (60 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (80 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (100 m od vody)Moškovec-Jazernica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (100 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (130 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (140 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Malý Čepčín – negativní vrt (150 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (160 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Turčianske Teplice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Diviaky nad Nitricou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Turčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (170 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Turčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Borcová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Malý Čepčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Diviaky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Dolná Štubňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umělé hydrogeologicky významné objekty (20 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (20 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (20 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umělé hydrogeologicky významné objekty (30 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (70 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (110 m od vody)Dolná Štubňa – pri požiarnej zbrojnici – dobře (60 m od vody)Diviaky – č.d.1106, 1200m JJV od K478 – dobře (70 m od vody)Dolná Štubňa – prameň v obci zachytený rúrkou – zdroj (70 m od vody)Jazernica – č.d. 15, 250m SSV od K449 – dobře (80 m od vody)Diviaky – č.d.926, 1400m SV od K507 – dobře (90 m od vody)Jazernica – vrt (100 m od vody)Dolná Štubňa – vrt (130 m od vody)Jazernica – Jazernické jazierko, odber pred súto – zdroj (130 m od vody)Turčianske Teplice, Somolického ul., 1200m JV od – zdroj (200 m od vody)Dolná Štubňa – dobře (220 m od vody)Dolná Štubňa – vrt (250 m od vody)Diviaky – č.d.1134, 1100m VSV od K500 – dobře (250 m od vody)Jazernica – vrt (260 m od vody)Jazernica – vrt (310 m od vody)Turčianske Teplice – dobře (370 m od vody)Turčiansky Michal – zdroj (380 m od vody)Turčianske Teplice – č.d. 808/7, 1100m JV od K50 – dobře (420 m od vody)Moškovec – vrt (460 m od vody)Borcová – pri železnicnej trati – zdroj (490 m od vody)Háj – zdroj (510 m od vody)Jazernica – vrt (510 m od vody)Turčiansky Michal – vrt (680 m od vody)pri ceste Háj – Diviaky, 500m SZ od K507 – zdroj (770 m od vody)pri ceste Háj – Diviaky – zdroj (790 m od vody)Borcová – č.d. 37, 1100m SV od K449 – dobře (810 m od vody)Horná Štubňa – zdroj (820 m od vody)Moškovec – vrt (820 m od vody)Turčiansky Michal – č.d. 1361, 1100m JV od K478 – dobře (880 m od vody)Dolná Štubňa – areál agrokombinátu, 600m JZ od K – vrt (1,1 km od vody)Bodorová – č.d. 31, 600m SV od K465 – dobře (1,1 km od vody)Háj – vrt (1,1 km od vody)Sklené – zdroj (1,2 km od vody)Ivančiná – č.d. 5, 500m SSV od K463 – dobře (1,2 km od vody)Moškovec – č.d. 9, 1150m SV od K486 – dobře (1,3 km od vody)Blážovce č.d.33, 1500m V od K486 – dobře (1,4 km od vody)Dolná Štubňa – vrt (1,4 km od vody)Čremošné – Glozy – zdroj (1,4 km od vody)Háj – zdroj (1,6 km od vody)Lacková – č.d. 71, 1400m VJV od K540 – dobře (1,6 km od vody)Háj – pri hydinárni – zdroj (1,7 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,29 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplica2009, 670 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l4 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplica2009, 280 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplica2009, 670 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplica2009, 670 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplica2009, 670 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBapod polovinou Slovenska
      nejvyšší 26,0 μg/lmedián 22,0 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Smolnický potok2009, 660 m od vody. Srovnání: percentil 31 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplica, 670 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplica2009, 670 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 14,3 mg/lmedián 11,0 mg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Teplica2009, 70 m od vody. Srovnání: percentil 63 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)33 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)33 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)33 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Pyrit (FeS₂)23 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Baryt (BaSO₄)20 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Rutil (TiO₂)18 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)6 vzorků, maximálně 4 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)33 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)28 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)28 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)27 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Korund (Al₂O₃)21 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO334×
    • Ca-Mg-HCO318×
    • Ca-(Mg)-HCO315×
    • Ca-Na-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-(Mg)-(SO4-)HCO31×
    • Na-Ca-HCO31×
    • Ca-K-Mg-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A33×
    • třída E14×
    • třída B12×
    • třída G5×
    • třída H4×
    • třída C2×
    • třída F1×
    • třída D1×

    Kovy v podzemních vodách

    • LithiumLiextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 589 μg/lmedián 2,00 μg/l35 vzorky43 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 100 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 15,2 μg/lmedián 1,20 μg/l35 vzorky34 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 70 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 2 768 μg/lmedián 47,0 μg/l35 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 60 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,130 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 vzorky57 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,10 μg/lmedián 0,200 μg/l35 vzorky46 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,30 μg/lmedián 1,90 μg/l35 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzorky54 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1991, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj213,0 Bq/l12,5 Bq/l
    volně tekoucí vrt13,10 Bq/l3,10 Bq/l
    dobře17,86 Bq/l7,86 Bq/l
    volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou235,2 Bq/l20,8 Bq/l
    vyvinutá pružina18,45 Bq/l8,45 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Ivančiná – Za Jarkomštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – BEDROCK, s.r.o.420 m
    Blažovce – Medziházštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – BEDROCK, s.r.o.1,5 km
    Horná Štubňastavební kámenVytěžené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,4 km
    Horná Štubňastavební kámenVytěžené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,5 km
    RakšadolomitLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – STONES SLOVAKIA s.r.o.2,9 km
    RakšadolomitLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – STONES SLOVAKIA s.r.o.2,9 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    419 vrtů v pásmu 3 km, z toho 124 hydrogeologických a 295 ostatních; s číslem archivní zprávy 419.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m122×
    • 10–30 m134×
    • 30–100 m113×
    • 100–300 m20×
    • přes 300 m12×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Jazernicavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou12,0 m18205 110Ba57.pdf20 m
    HV-18hydrogeologické12,0 m1820520 m
    Turčianske Teplicevrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou6,0 m18205 110Bc55.pdf30 m
    HV-6hydrogeologické6,0 m1820530 m
    KP-18hydrogeologické5,0 m7593440 m
    NP-4hydrogeologické38,0 m7593440 m
    KP-4hydrogeologické4,0 m7593440 m
    TJ-20Ahydrogeologické70,0 m8680740 m
    Dolná Štubňavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou8,0 m18205 110Bc53.pdf50 m
    Dolná Štubňavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou10,0 m71088 110Bd18.pdf50 m
    HV-4hydrogeologické8,0 m1820550 m
    KP-10hydrogeologické4,0 m7593450 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Turčianske Teplice41 °C–0,82 mCa-SO4-HCO3při použití30 m
    Turčianske Teplice – TJ-20A43 °C11,0 l/s70 mCa-SO4-HCO3při použití40 m
    Turčianske Teplice41 °C–1,2 mCa-SO4-HCO3nepoužitý60 m
    Turčianske Teplice – TJ-347 °C0,2 l/s62 mCa-SO4-HCO3při použití60 m
    Turčianske Teplice – TTM-242 °C21,7 l/s30 mCa-SO4-HCO3nepoužitý60 m
    Turčianske Teplice – B-245 °C0,2 l/s34 mCa-SO4-HCO3při použití80 m
    Turčianske Teplice – TJ-426 °C–108 mCa-SO4-HCO3nepoužitý80 m
    Turčianske Teplice – TJ-546 °C3,0 l/s97 mCa-SO4-HCO3nepoužitý90 m
    Turčianske Teplice47 °C–1,2 mCa-SO4-HCO3při použití100 m
    Turčianske Teplice – TJ-928 °C1,5 l/s21,5 mCa-SO4-HCO3nepoužitý100 m

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie c1minerální voda23-38< 5490 m
    kategorie d2minerální voda39-555-15190 m
    kategorie d1minerální voda39-55< 53140 m
    kategorie Turčianske Teplicetermální koupaliště––1630 m
    TTŠ-1geotermální voda38 – 555 – 151640 m
    kategorie b1minerální voda15-22< 52640 m
    kategorie a1minerální voda< 15< 581,3 km
    kategorie b2minerální voda15-225-1522,5 km
    kategorie a2minerální voda< 155-1523,2 km
    kategorie Mošovcetermální koupaliště––13,3 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Turčianske Teplice–––60 m
    Malý Čepčín–––70 m
    Turčianske Teplice–––110 m
    Turčiansky Michal – Diviaky1 200 m²––220 m
    Turčianske Teplice32 m²––230 m
    Dolná Štubňa60 m²––260 m
    Diviaky1 500 m²––350 m
    Diviaky600 m²––410 m

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy14×
    • Svahové toky1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny8×
    • Stabilizovaný5×
    • Aktívny2×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0007×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova7×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Turčianske Teplice2 revíry · 13 km31Teplica č.1 (Turč. Teplice)32

    Další toky v okolí

    Povodí Váh