Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Ciek

Teplička (Trenčín)

Dorzecze: WagŁososiowo-pstrągowe
łowisko
1
długość łowisk
25,4km
region
Kraj trenczyński
Zdjęcie lotnicze cieku Teplička (Trenczyn) z wyróżnioną linią
Niebieska linia: przebieg cieku (orientacyjnie). Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, CC BY 4,0Mapy Google

Teraz nad wodą

Dziś na cieku Teplička (Trenčín)

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

Teplička (Trenčín), wynik okna 26.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Stan wody na cieku

    Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów

    Stany wody na cieku

    StacjaStatusZmianaTemperatura
    Trenčianske Teplice12 cm–
    Źródło: SHMÚZaktualizowano 8 lis 2026 03:58

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe.

    1002003004005000 km10 km20 km
    Profil wysokościowy cieku: od 469 do 215 m n.p.m. na 25,4 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    469 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    195 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    274 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    11 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,29

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Teplička (Trenczyn), rok 2017
    2017zdjęcia z 18 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: Teplička (Trenczyn), rok 2020
    2020zdjęcia z 13 lip 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: Teplička (Trenczyn), rok 2023
    2023zdjęcia z 14 sie 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Teplička (Trenčín)

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025

    0 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.

    • Bez niespełnionej normy1

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    0 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Teplička (Trenčín)

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 25 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek78 % čiary vody

    22 % vápence a dolomity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 500 mg/l, tvrdá voda (16,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 36,3 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    29°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 69 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    30. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 2,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Teplička).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    814vrtov do 3 km

    737 rozborov vody v okolí

    Z toho 814 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    11 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, výdatnosť 12,9 l/s, 80 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    1 záťaž, 11 skládok

    Najbližšia záťaž: Trenčín – SAD, 2,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    14záznamov do 5 km

    5 ložísk, 9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    53plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek78%SR 72 %
    • Wapienie i dolomity22%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér78%
    • krieda22%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív7×
    kriedamladšia jura – staršia kriedamráznické súvrstvie1×
    kriedastaršia – mladšia kriedaporubské súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,1m
    • 2 – 557%SR 48 %
    • 0 – 229%SR 16 %
    • 10 – 1514%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM83%SR 14 %
    • HRONIKUM17%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT86%SR 16 %
    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT14%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih88%SR 26 %
    • stredný zdvih13%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 9 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce50%SR 15 %
    • Żwiry38%SR 52 %
    • Dolomity13%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)50%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)25%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)13%SR 27 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)13%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum severozápadnej časti Strážovských vrchov75%SR 0,0 %
    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny13%SR 0,0 %
    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny13%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénna mineralizácia100%SR 2,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3100%SR 6,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Ilavská kotlina100%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,15typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    16,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    500mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorkiF0,224 mg/l85. percentil
    • WapńCa91,5 mg/l81. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3311 mg/l80. percentil
    • SiarczanySO448,3 mg/l59. percentil
    • MagnezMg17,1 mg/l57. percentil
    • ChlorkiCl9,23 mg/l51. percentil
    • DraslíkK2,96 mg/l49. percentil
    • SódNa7,80 mg/l44. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,191 mg/l58. percentil
    • AzotanyNO36,73 mg/l54. percentil
    • AmóniumNH40,0961 mg/l45. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,22 mg/l25. percentil

    Metale

    • GlinAl87,2 μg/l57. percentil
    • ŻelazoFe0,104 mg/l50. percentil
    • ManganMn23,1 μg/l43. percentil
    • CynkZn5,10 μg/l38. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NikielNi36,3 mg/kg84. percentil
    • SelenSe0,349 mg/kg71. percentil
    • CynkZn124 mg/kg71. percentil
    • MiedźCu29,9 mg/kg71. percentil
    • OłówPb20,1 mg/kg70. percentil
    • RtęćHg0,172 mg/kg70. percentil
    • ArsenAs7,49 mg/kg60. percentil
    • BizmutBi0,240 mg/kg59. percentil
    • KobaltCo8,98 mg/kg58. percentil
    • ChromCr76,3 mg/kg56. percentil
    • KadmCd0,167 mg/kg45. percentil
    • AntymonSb0,541 mg/kg40. percentil
    • CínSn2,37 mg/kg38. percentil
    • MolibdenMo0,274 mg/kg29. percentil
    • WanadV58,8 mg/kg26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • WapńCa7,70 %91. percentil
    • MagnezMg1,20 %71. percentil
    • FosforP759 mg/kg38. percentil
    • DraslíkK1,40 %32. percentil
    • ŻelazoFe2,13 %16. percentil
    • ManganMn579 mg/kg15. percentil
    • TitánTi3 478 mg/kg14. percentil
    • SódNa0,645 %12. percentil
    • GlinAl4,47 %11. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BorB72,8 mg/kg80. percentil
    • StronciumSr156 mg/kg66. percentil
    • LítiumLi26,4 mg/kg31. percentil
    • ZirkónZr303 mg/kg21. percentil
    • BerylBe0,823 mg/kg19. percentil
    • RubídiumRb75,2 mg/kg19. percentil
    • YtriumY20,7 mg/kg17. percentil
    • GáliumGa9,41 mg/kg17. percentil
    • CérCe45,6 mg/kg10. percentil
    • BáriumBa324 mg/kg10. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 44 až 53 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potas (K)K1,29 %47. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,85 ppm29. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,39 ppm27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m29°C
    • Hustota povrchového tepelného toku69mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Ilavská kotlina100%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Trenčín – SAD – SK1000500P (2,8 km od vody)Omšenie – nijaký (250 m od vody)Omšenie – – (370 m od vody)Trenčianske Teplice – Kaňová – Trenčianske Tepli – nijaký (410 m od vody)Dolná Poruba – občasný (820 m od vody)Dolná Poruba – nijaký (930 m od vody)Újazd – trvalý (1,0 km od vody)Trenčianska Teplá – trvalý (1,1 km od vody)Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá – nijaký (1,1 km od vody)Opatová – nijaký (1,4 km od vody)Nová Dubnica – Nad Kolačínom – Nová Dubnica – trvalý (2,6 km od vody)Košecké Podhradie – Nad časťou Kopec – Veľké Koš – občasný (2,9 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (70 m od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (80 m od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (80 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (80 m od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (90 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (90 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (150 m od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (160 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (200 m od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (200 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (220 m od vody)d1 (270 m od vody)d2 (350 m od vody)b1 (700 m od vody)d1 (780 m od vody)d1 (800 m od vody)d2 (1,2 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,1 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,3 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Trenčianske Teplice (750 m od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (4,3 km od vody)Opatová – štrkopiesky a piesky (480 m od vody)Kľúčové – štrkopiesky a piesky (1,2 km od vody)Malý Kolačín – stavebný kameň (3,1 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – dolomit (130 m od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – vápnitý dolomit (240 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Borčice – Dobrá – štrkopiesky (320 m od vody)Omšenie – dekoračný kameň – travertín (790 m od vody)Valaská Belá – stavebný kameň – dolomit (1,1 km od vody)Horná Poruba – stavebný kameň – pieskovec (2,2 km od vody)Kľúčové – stavebný kameň – vápenec (2,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Dobrá – Trenčín – štrkopiesky (4,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Tunežice – Borči – štrkopiesky (5,0 km od vody)Horné Srnie – Samášky – všeobecná geológia (4,9 km od vody)TRENCIANSKE TEPLICE – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)– Blokové rozpadliny (350 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)Dlhé Diely – Zosuvy (990 m od vody)– Blokové polia (1,0 km od vody)ZAMAROVCE – Zosuvy (1,1 km od vody)Nad Dunajom – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)HOMOLKA – Blokové polia (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)HORNA PORUBA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Blokové polia (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)VALASKA BELA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)HORNE ORECHOVE – Zosuvy (2,0 km od vody)TRENCIN – Zosuvy (2,1 km od vody)DOLNA PORUBA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)ISTEBNIK – Zosuvy (2,5 km od vody)UJAZD – Zosuvy (2,5 km od vody)HORNE ORECHOVE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)TRENCIN – Zosuvy (2,7 km od vody)DOLNA PORUBA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)KUBRICA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)TRENCIN – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)HRABOVKA – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Baračka – vrt pre vodné dielo (40 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (40 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (50 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (50 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Trenčianske Teplice – monitorovací vrt (50 m od vody)Trenčianske Teplice – monitorovací vrt (60 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorovací vrt (60 m od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (70 m od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (80 m od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (90 m od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Trenčín – HD Dobrá – monitorovací vrt (100 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorovací vrt (100 m od vody)Trenčianske Teplice-Baračka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (110 m od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Trenčianske Teplice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Trenčianske Teplice – monitorovací vrt (130 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorovací vrt (130 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (130 m od vody)Trenčín – HD Dobrá – monitorovací vrt (150 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (150 m od vody)Trenčianska Teplá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (160 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (160 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (170 m od vody)Trenčín -JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (170 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorovací vrt (180 m od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (200 m od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (200 m od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (210 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (220 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (220 m od vody)Trenčianske Teplice – monitorovací vrt (250 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (250 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (390 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (440 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (450 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (460 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (460 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (490 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (500 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (540 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (560 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (560 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (570 m od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (700 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (710 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (710 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (720 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (720 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (750 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (750 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (910 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (920 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (920 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (920 m od vody)jaskyňa – Bodové krasové javy (930 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (940 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (940 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (950 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (950 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (980 m od vody)závrt – Bodové krasové javy (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)závrt – Bodové krasové javy (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)Horná Poruba, 1600m J od K956 – prameň (380 m od vody)Horná Poruba, 600m SV od K645 – prameň (620 m od vody)Horná Poruba, nad VZ,1200m J od K956 – prameň (720 m od vody)Horná Poruba – prameň (1,0 km od vody)Valaská Belá – prameň (1,0 km od vody)Valaská Belá, 900m JZ od K948 – prameň (1,4 km od vody)Homolka, 600m J od K393 – prameň (1,8 km od vody)Valaská Belá, 900m SSV od K769 – prameň (2,2 km od vody)Kopec, 750m SV od K639 – prameň (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KadmCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,150 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplička, 340 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Súčanka, 2002, 640 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,38 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Súčanka, 2002, 640 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplička, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 119 μg/lmedián 85,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 530 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,870 μg/l13 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Teplička, 2009, 120 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 345 μg/lmedián 323 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Súčanka, 2002, 820 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,515 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Súčanka, 2002, 640 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 850 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 850 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 10,0 mg/lmedián 6,32 mg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Súčanka, 2002, 820 m od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)24 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)24 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Auripigment (As₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)23 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)20 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A8×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • KadmCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l57 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,470 mg/lmedián 0,00500 mg/l57 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l57 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 610 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 7,00 μg/l57 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,50 μg/lmedián 1,20 μg/l57 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l57 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 248 μg/lmedián 9,00 μg/l57 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 200 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l57 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l57 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    źródło77,90 Bq/l4,19 Bq/l
    minerálny prameň29,96 Bq/l8,06 Bq/l
    upravený prameň529,9 Bq/l18,2 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie29,70 Bq/l8,90 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody115,4 Bq/l15,4 Bq/l
    studňa430,9 Bq/l11,8 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie223,0 Bq/l20,3 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Opatováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.480 m
    Kľúčovéštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol.1,2 km
    Malý Kolačínstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,1 km
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.4,3 km
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.4,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    814 vrtov v pásme 3 km, z toho 223 hydrogeologických a 591 ostatných; s číslom archívnej správy 814.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m421×
    • 10–30 m298×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m15×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    V-203inžiniersko-geologický7,0 m8677410 m
    VO-33/14inžiniersko-geologický5,0 m8536020 m
    VC-33/1inžiniersko-geologický10,0 m8536030 m
    V-202inžiniersko-geologický7,8 m8677430 m
    Baračkavrt pre vodné dielo55,0 m23932 109Ad2.pdf40 m
    Dobráširokoprofilový vrt9,3 m25158 109Aa13.pdf40 m
    Dobrámonitorovací vrt11,0 m93514 109Aa102.pdf40 m
    VC-33/2inžiniersko-geologický15,0 m8536040 m
    SB-2hydrogeologický–9967440 m
    Dobrámonitorovací vrt9,0 m93514 109Aa105.pdf50 m
    Dobrámonitorovací vrt10,5 m93514 109Aa101.pdf50 m
    Dobráširokoprofilový vrt9,5 m31096 109Aa41.pdf50 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4využívaný70 m
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4využívaný80 m
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4využívaný80 m
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nevyužívaný80 m
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4využívaný90 m
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nevyužívaný90 m
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nevyužívaný150 m
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4využívaný160 m
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4využívaný200 m
    Trenčianske Teplice – TT-139 °C1,9 l/s55 mCa-Mg-SO4nevyužívaný200 m

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória d1minerálna voda39-55< 53270 m
    kategória d2minerálna voda39-555-152350 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 51700 m
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––1750 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 5221,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalizacjaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Trenczyn – SADSK1000500P2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Omšenie2 000 m²1972–250 m
    Omšenie750 m²1972–370 m
    Trenčianske Teplice – Kaňová – Trenčianske Teplice70 000 m²1962monitorovaná410 m
    Dolná Poruba150 m²1972–820 m
    Dolná Poruba450 m²1972–930 m
    Újazd–1972–1,0 km
    Trenčianska Teplá–1970–1,1 km
    Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá–1975–1,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy49×
    • Blokové polia3×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný31×
    • Potenciálny20×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova20×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S13×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Trenczyn1 łowisko · 25 km19Teplička (Trenčín)19

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Wag