Tok

Teplička (Trenčín)

Povodí VáhSalmonidní voda (pstruh)
revír
1
délka revírů
25,4km
kraj
Trenčínský kraj
Letecký snímek toku Teplička (Trenčín) se zvýrazněnou čarou
Modrá čára: průběh toku (orientačně). Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Mapy Google

Právě u vody

Dnes na toku Teplička (Trenčín)

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Teplička (Trenčín), skóre okna 27.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Trenčianske Teplice11 cm–
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 19:58

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    1002003004005000 km10 km20 km
    Výškový profil toku: od 469 do 215 m n. m. na 25,4 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    469 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    195 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    274 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    11 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,29

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Teplička (Trenčín) z roku 2017
    2017snímkováno 18. 8. 2017
    Letecký snímek toku Teplička (Trenčín) z roku 2020
    2020snímkováno 13. 7. 2020
    Letecký snímek toku Teplička (Trenčín) z roku 2023
    2023snímkováno 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Teplička (Trenčín)

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    0 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • Žádná nesplněná norma1

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Teplička (Trenčín)

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 25 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny78 % vodní hladiny

    22% vápence a dolomity

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,1modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 500 mg/l, tvrdá voda (16,7 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 36,3 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 84. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    0 °C80

    Teplo pod nohama

    29°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 69 mW/m²

    Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    48dávkový příkon nGy/h

    percentil 30 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    13 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    4 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 2,00 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 99 (Teplička).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    814vrtů do 3 km

    737 rozborů vody v okolí

    Z toho 814 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    40°C u ústí vrtu

    11 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, vydatnost 12,9 l/s, 80 m od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    12místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 11 skládek

    Nejbližší zátěž: Trenčín – SAD, 2,8 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    14záznamů do 5 km

    5 ložisek, 9 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    53ploch do 3 km

    2 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny78%SR 72 %
    • Vápence a dolomity22%SR 2,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní78%
    • Křídový22%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí7×
    KřídovýPozdní jurština – raná křídaFormace Máznica1×
    Křídovýstarší – pozdní křídaFormace Poruba1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu4,1m
    • 2 – 557%SR 48 %
    • 0 – 229%SR 16 %
    • 10 – 1514%SR 7,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM83%SR 14 %
    • HRONIKUM17%SR 8,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • Paleo-alpské tektonické jednotky Vnitřních Západních Karpat86%SR 16 %
    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT14%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velké povznesení88%SR 26 %
    • střední zdvih13%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • základní hory90%SR 11 %
    • intramontánní pánve10%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Pohoří Strážov90%SR 1,9 %
    • vnitřní pánve10%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek60%SR 20 %
    • oblast jílovitých vápencových hornin20%SR 1,0 %
    • oblast muchových hornin20%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů60%SR 71 %
    • pestrý pískovcový-marlstone-vápenný útvar40%SR 2,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí89%SR 95 %
    • Oblast potenciálně nestabilních oblastí11%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 9 z 10 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pískovce50%SR 15 %
    • Štěrk38%SR 52 %
    • Dolomity13%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)50%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)25%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)13%SR 27 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Dolomity; Nerozlíšené)13%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • mezozoika severozápadní části Strážovské vrchy75%SR 0,0 %
    • čtvrtohor Trenčské pánve a přilehlé druhohor Trenčské vysočiny13%SR 0,0 %
    • kvartérní a neogenní pánev Ilava13%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • karbonatogenní mineralizace100%SR 2,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-HCO3100%SR 6,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • A100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Ilava100%SR 0,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,15typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    16,7°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    500mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • FluoridyF0,224 mg/lpercentil85
    • VápníkCa91,5 mg/lpercentil81
    • BikarbonátyHCO3311 mg/lpercentil80
    • SíranySO448,3 mg/lpercentil59
    • HořčíkMg17,1 mg/lpercentil57
    • ChloridyCl9,23 mg/lpercentil51
    • DraslíkK2,96 mg/lpercentil49
    • SodíkNa7,80 mg/lpercentil44

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,191 mg/lpercentil58
    • DusičnanyNO36,73 mg/lpercentil54
    • AmmoniumNH40,0961 mg/lpercentil45
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,22 mg/lpercentil25

    Kovy

    • HliníkAl87,2 μg/lpercentil57
    • ŽelezoFe0,104 mg/lpercentil50
    • ManganMn23,1 μg/lpercentil43
    • ZinekZn5,10 μg/lpercentil38

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi36,3 mg/kgpercentil84
    • SelenSe0,349 mg/kgpercentil71
    • ZinekZn124 mg/kgpercentil71
    • MěďCu29,9 mg/kgpercentil71
    • VéstPb20,1 mg/kgpercentil70
    • RtuťHg0,172 mg/kgpercentil70
    • ArsenAs7,49 mg/kgpercentil60
    • VizmutBi0,240 mg/kgpercentil59
    • KobaltCo8,98 mg/kgpercentil58
    • ChromCr76,3 mg/kgpercentil56
    • KadmiumCd0,167 mg/kgpercentil45
    • AntimonSb0,541 mg/kgpercentil40
    • CínSn2,37 mg/kgpercentil38
    • MolybdenMo0,274 mg/kgpercentil29
    • VanadV58,8 mg/kgpercentil26

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa7,70 %percentil91
    • HořčíkMg1,20 %percentil71
    • FosforP759 mg/kgpercentil38
    • DraslíkK1,40 %percentil32
    • ŽelezoFe2,13 %percentil16
    • ManganMn579 mg/kgpercentil15
    • TitanTi3 478 mg/kgpercentil14
    • SodíkNa0,645 %percentil12
    • HliníkAl4,47 %percentil11
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB72,8 mg/kgpercentil80
    • StronciumSr156 mg/kgpercentil66
    • LithiumLi26,4 mg/kgpercentil31
    • ZirkoniumZr303 mg/kgpercentil21
    • BerylliumBe0,823 mg/kgpercentil19
    • RubidiumRb75,2 mg/kgpercentil19
    • YttriumY20,7 mg/kgpercentil17
    • GalliumGa9,41 mg/kgpercentil17
    • CeriumCe45,6 mg/kgpercentil10
    • BaryumBa324 mg/kgpercentil10

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    48nGy/h ve vzduchu

    rozsah 44 až 53 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,29 %percentil47
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,85 ppm29. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,39 ppm27. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 204 Bq/m²31. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední71%SR 64 %
    • nízké29%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -18nT

    rozsah -30 až 0 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -22mGal

    zbytkový +10,3 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    • Teplota horniny v hloubce 1000 m29°C
    • Hustota povrchového tepelného toku69mW/m²

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Ilava100%SR 0,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)203–746m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek390m a.s.l.
    • Průměrný sklon11,3°
    • Průměrná lednová teplota-3,0°C
    • Průměrná červencová teplota19,3°C
    • Roční srážky650mm

    Geomorfologické jednotky

    • Pohoří Strážov83%SR 1,4 %
    • Údolí Považie17%SR 1,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra83%SR 21 %
    • Slovensko-moravské Karpaty17%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení89%SR 27 %
    • půdy náchylné k okyselení11%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a70%SR 45 %
    • poměrně čistá půda30%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum57%SR 2,9 %
    • Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty43%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Trenčín – SAD – SK1000500P (2,8 km od vody)Omšenie – žádný (250 m od vody)Omšenie – – (370 m od vody)Trenčianske Teplice – Kaňová – Trenčianske Tepli – žádný (410 m od vody)Dolná Poruba – příležitostný (820 m od vody)Dolná Poruba – žádný (930 m od vody)Újazd – trvalý (1,0 km od vody)Trenčianska Teplá – trvalý (1,1 km od vody)Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá – žádný (1,1 km od vody)Opatová – žádný (1,4 km od vody)Nová Dubnica – Nad Kolačínom – Nová Dubnica – trvalý (2,6 km od vody)Košecké Podhradie – Nad časťou Kopec – Veľké Koš – příležitostný (2,9 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – lázně (70 m od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – lázně (80 m od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – lázně (80 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – lázně (80 m od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – lázně (90 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – lázně (90 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – lázně (150 m od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – lázně (160 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – lázně (200 m od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – lázně (200 m od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – lázně (220 m od vody)d1 (270 m od vody)d2 (350 m od vody)b1 (700 m od vody)d1 (780 m od vody)d1 (800 m od vody)d2 (1,2 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,1 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,3 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Trenčianske Teplice (750 m od vody)Dubnica nad Váhom – štěrkovité písky a písky (4,3 km od vody)Dubnica nad Váhom – štěrkovité písky a písky (4,3 km od vody)Opatová – štěrkovité písky a písky (480 m od vody)Kľúčové – štěrkovité písky a písky (1,2 km od vody)Malý Kolačín – stavební kámen (3,1 km od vody)Omšenie – Baračka – stavební kámen – dolomit (130 m od vody)Omšenie – Baračka – stavební kámen – vápnitý dolomit (240 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Borčice – Dobrá – štěrkovité písky (320 m od vody)Omšenie – dekorativní kámen – travertin (790 m od vody)Valaská Belá – stavební kámen – dolomit (1,1 km od vody)Horná Poruba – stavební kámen – pískovec (2,2 km od vody)Kľúčové – stavební kámen – vápenec (2,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Dobrá – Trenčín – štěrkovité písky (4,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Tunežice – Borči – štěrkovité písky (5,0 km od vody)Horné Srnie – Samášky – obecná geologie (4,9 km od vody)TRENCIANSKE TEPLICE – Sesuvy půdy (130 m od vody)– Sesuvy půdy (190 m od vody)– Blokové trhliny (350 m od vody)– Sesuvy půdy (720 m od vody)– Sesuvy půdy (730 m od vody)Dlhé Diely – Sesuvy půdy (990 m od vody)– Bloková pole (1,0 km od vody)ZAMAROVCE – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)Nad Dunajom – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)HOMOLKA – Bloková pole (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)HORNA PORUBA – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Bloková pole (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)VALASKA BELA – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)HORNE ORECHOVE – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)TRENCIN – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)DOLNA PORUBA – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,3 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)ISTEBNIK – Sesuvy půdy (2,5 km od vody)UJAZD – Sesuvy půdy (2,5 km od vody)HORNE ORECHOVE – Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)TRENCIN – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)DOLNA PORUBA – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)KUBRICA – Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)TRENCIN – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (3,0 km od vody)HRABOVKA – Sesuvy půdy (3,0 km od vody)– Sesuvy půdy (3,0 km od vody)Baračka – vrt pro vodárny (40 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (40 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (50 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (50 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Trenčianske Teplice – monitorování vrtu (50 m od vody)Trenčianske Teplice – monitorování vrtu (60 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorování vrtu (60 m od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (70 m od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (80 m od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (90 m od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Trenčín – HD Dobrá – monitorování vrtu (100 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorování vrtu (100 m od vody)Trenčianske Teplice-Baračka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (110 m od vody)Trenčianske Teplice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Trenčianske Teplice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Trenčianske Teplice – monitorování vrtu (130 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorování vrtu (130 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (130 m od vody)Trenčín – HD Dobrá – monitorování vrtu (150 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (150 m od vody)Trenčianska Teplá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (160 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (160 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (170 m od vody)Trenčín -JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (170 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorování vrtu (180 m od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (200 m od vody)Trenčianske Teplice – vrt s termální vodou, minerálnou vodou (do 20 (200 m od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (210 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (220 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (220 m od vody)Trenčianske Teplice – monitorování vrtu (250 m od vody)Trenčín – monitorování vrtu (250 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (70 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (80 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (220 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (390 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (440 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (450 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (460 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (460 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (490 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (500 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (540 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (560 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (560 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (570 m od vody)jaskyňa – Bodové krasové prvky (700 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (710 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (710 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (720 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (720 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (750 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (750 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (840 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (840 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (910 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (920 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (920 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (920 m od vody)jaskyňa – Bodové krasové prvky (930 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (940 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (940 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (950 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (950 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (980 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (980 m od vody)závrt – Bodové krasové prvky (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,0 km od vody)závrt – Bodové krasové prvky (1,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Prameny podzemní vody (1,0 km od vody)Horná Poruba, 1600m J od K956 – zdroj (380 m od vody)Horná Poruba, 600m SV od K645 – zdroj (620 m od vody)Horná Poruba, nad VZ,1200m J od K956 – zdroj (720 m od vody)Horná Poruba – zdroj (1,0 km od vody)Valaská Belá – zdroj (1,0 km od vody)Valaská Belá, 900m JZ od K948 – zdroj (1,4 km od vody)Homolka, 600m J od K393 – zdroj (1,8 km od vody)Valaská Belá, 900m SSV od K769 – zdroj (2,2 km od vody)Kopec, 750m SV od K639 – zdroj (2,6 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,150 μg/l12 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička, 340 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,90 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzorky85 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Súčanka2002, 640 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,38 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzorky69 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Súčanka2002, 640 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička1993, 340 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 119 μg/lmedián 85,0 μg/l11 vzorky

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 530 m od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 0,870 μg/l13 vzorky46 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Teplička2009, 120 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrmírně zvýšené
      nejvyšší 345 μg/lmedián 323 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Súčanka2002, 820 m od vody. Srovnání: percentil 77 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,530 μg/lmedián 0,515 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Súčanka2002, 640 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 850 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 850 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 10,0 mg/lmedián 6,32 mg/l14 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Súčanka2002, 820 m od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)24 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)24 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)24 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Pyrit (FeS₂)23 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Rutil (TiO₂)23 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)21 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Anatas (TiO₂)20 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)15 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Arsenopyrit (FeAsS)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorků, maximálně 1 zrn
    • Auripigment (As₂S₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)23 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)23 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)20 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)19 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)18 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))18 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)17 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))15 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Korund (Al₂O₃)12 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)10 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)9 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)5 vzorků, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO32×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A8×
    • třída E1×

    Kovy v podzemních vodách

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l57 vzorky95 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,470 mg/lmedián 0,00500 mg/l57 vzorky72 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 860 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l57 vzorky44 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 610 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 80,0 μg/lmedián 7,00 μg/l57 vzorky9 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,50 μg/lmedián 1,20 μg/l57 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 100 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l57 vzorky84 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 248 μg/lmedián 9,00 μg/l57 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 200 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l57 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l57 vzorky70 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 100 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzorky84 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzorky95 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 90 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj77,90 Bq/l4,19 Bq/l
    minerální pružina29,96 Bq/l8,06 Bq/l
    vyvinutá pružina529,9 Bq/l18,2 Bq/l
    dobře, zdroj vody pro individuální zásobování29,70 Bq/l8,90 Bq/l
    volně tekoucí vrt s tepelnou a minerální vodou115,4 Bq/l15,4 Bq/l
    dobře430,9 Bq/l11,8 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování223,0 Bq/l20,3 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Opatováštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – LIM PLUS, s. r. o.480 m
    Kľúčovéštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol.1,2 km
    Malý Kolačínstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie3,1 km
    Dubnica nad Váhomštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.4,3 km
    Dubnica nad Váhomštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.4,3 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    814 vrtů v pásmu 3 km, z toho 223 hydrogeologických a 591 ostatních; s číslem archivní zprávy 814.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m421×
    • 10–30 m298×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m15×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    V-203inženýrsko-geologické7,0 m8677410 m
    VO-33/14inženýrsko-geologické5,0 m8536020 m
    VC-33/1inženýrsko-geologické10,0 m8536030 m
    V-202inženýrsko-geologické7,8 m8677430 m
    Baračkavrt pro vodárny55,0 m23932 109Ad2.pdf40 m
    Dobrávrt s širokým průměrem9,3 m25158 109Aa13.pdf40 m
    Dobrámonitorování vrtu11,0 m93514 109Aa102.pdf40 m
    VC-33/2inženýrsko-geologické15,0 m8536040 m
    SB-2hydrogeologické–9967440 m
    Dobrámonitorování vrtu9,0 m93514 109Aa105.pdf50 m
    Dobrámonitorování vrtu10,5 m93514 109Aa101.pdf50 m
    Dobrávrt s širokým průměrem9,5 m31096 109Aa41.pdf50 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4při použití70 m
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4při použití80 m
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4při použití80 m
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nepoužitý80 m
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4při použití90 m
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nepoužitý90 m
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nepoužitý150 m
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4při použití160 m
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4při použití200 m
    Trenčianske Teplice – TT-139 °C1,9 l/s55 mCa-Mg-SO4nepoužitý200 m

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie d1minerální voda39-55< 53270 m
    kategorie d2minerální voda39-555-152350 m
    kategorie b1minerální voda15-22< 51700 m
    kategorie Trenčianske Teplicetermální koupaliště––1750 m
    kategorie a1minerální voda< 15< 5221,4 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Trenčín – SADSK1000500P2,8 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Omšenie2 000 m²1972–250 m
    Omšenie750 m²1972–370 m
    Trenčianske Teplice – Kaňová – Trenčianske Teplice70 000 m²1962monitorováno410 m
    Dolná Poruba150 m²1972–820 m
    Dolná Poruba450 m²1972–930 m
    Újazd–1972–1,0 km
    Trenčianska Teplá–1970–1,1 km
    Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá–1975–1,1 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy49×
    • Bloková pole3×
    • Blokové trhliny1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný31×
    • Potenciálny20×
    • Aktívny2×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova20×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S13×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0007×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Nedostatečně zdokumentováno1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Trenčín1 revír · 25 km19Teplička (Trenčín)19

    Další toky v okolí

    Povodí Váh