Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
13з 100
Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Найкраще вікно сьогодні
06:00–08:00
Важски Дунай, оцінка вікна 19.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
Дуже повільний водотікРівнинна, майже стояча ділянка: спокійна, часто більш каламутна вода; дно зазвичай мулисте та піщане. Типово для коропових ділянок.
Висотний профіль водотоку: від 111 до 107 м н. р. м. на 23,6 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
110 м н. р. м.
Найнижча точка
108 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
2,3 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
0,1 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,12
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Vážsky Dunaj
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
3 з 9ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Stroncium 3 200 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (VAH).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
638vrtov do 3 km
666 rozborov vody v okolí
Z toho 635 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
70°C na ústí vrtu
15 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Kolárovo – HGK-1, výdatnosť 20,9 l/s, 4,1 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
12lokalít do 3 km
6 záťaží, 6 skládok
Najbližšia záťaž: Komárno – areál po Sovietskej armáde, 410 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
9záznamov do 5 km
9 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
0plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
СтронціумСрextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3 200 μg/lmedián 3 200 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: VAH, 2006, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,600 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 910 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
БаріумБаmierne zvýšená
najvyššie 64,0 μg/lmedián 63,0 μg/l3 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 510 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуbežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 18,7 мг/лmedián 14,8 мг/л3 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ostrový kanál, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ца-HCO315×
На-HCO39×
Ца-Мґ-SO4-HCO36×
Мґ-Ца-HCO3-SO44×
Ца-HCO3-SO44×
Ца-Мґ-HCO33×
Ца-Мґ-HCO3-SO43×
На-Ца-HCO33×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda D33×
trieda H11×
trieda C7×
trieda B4×
trieda F3×
trieda A2×
trieda G1×
Kovy v podzemnej vode
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,750 μg/l50 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15 600 μg/lmedián 137 μg/l50 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l50 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,250 μg/l50 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l50 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 700 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,60 μg/lmedián 1,00 μg/l50 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,90 μg/lmedián 0,500 μg/l50 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0900 мг/лmedián 0,00500 мг/л50 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 48,0 μg/lmedián 9,00 μg/l50 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l50 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l50 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Взоріек
Najvyšší radón
Медіан
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
2
13,6 Bq/l
8,60 Bq/l
studňa
10
6,57 Bq/l
2,13 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
0,0500 Bq/l
0,0500 Bq/l
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
638 vrtov v pásme 3 km, z toho 168 hydrogeologických a 470 ostatných; s číslom archívnej správy 635.
Hĺbky vrtov
до 10 м152×
10–30 м328×
30–100 м106×
100–300 м21×
nad 300 m7×
Najbližšie vrty
Локація
Вид
Глибина
Archívna správa
Od vody
X-18
inžiniersko-geologický
15,0 м
12240
40 м
2047
inžiniersko-geologický
27,0 м
12240
60 м
Комарно
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
60,0 м
16497 1Cb19.pdf
70 м
Комарно
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
30,6 м
17624 1Cb5.pdf
80 м
2091 A
inžiniersko-geologický
31,0 м
12240
80 м
2091
inžiniersko-geologický
30,0 м
12240
80 м
2026
inžiniersko-geologický
31,0 м
12240
80 м
1201
inžiniersko-geologický
15,0 м
12240
80 м
2050
inžiniersko-geologický
35,0 м
12240
90 м
2049
inžiniersko-geologický
30,0 м
12240
90 м
2048
inžiniersko-geologický
30,0 м
12240
100 м
1023
inžiniersko-geologický
14,0 м
12240
100 м
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Врт
Температура
Видатность
Глибина
Chemický typ vody
Виужіваніе
Od vody
Комарно – M-3
51 °C
5,0 л/с
1184 м
Ca-Na-Mg-SO4-Cl-HCO3
490 м
Комарно – M-3
36 °C
0,9 л/с
806 м
На-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
490 м
Комарно – M-2
42 °C
–
1060 м
На-HCO3-Цл
využívaný bez nahlasovania údajov
500 м
Комарно – M-1
42 °C
1,6 л/с
1221 м
Na-Ca-Mg-SO4-HCO3-Cl
nevyužívaný
530 м
Коларово – K-1
42 °C
0,8 л/с
3125 м
1,9 км
Коларово – K-2
–
1,0 л/с
3135 м
2,3 км
Коларово – HGK-1
70 °C
20,9 л/с
1506 м
На-HCO3
využívaný
4,1 км
Комарно – Нова Страж – FGK-1
64 °C
3,3 л/с
1970 м
Ца-На-Мґ-SO4-Цл
nevyužívaný
4,2 км
Комарно – Нова Страж – FGK-1
45 °C
4,0 л/с
1970 м
На-HCO3-Цл
nevyužívaný
4,2 км
Коларово (Несвади) – K-3
65 °C
1,5 л/с
2834 м
nevyužívaný
5,1 км
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело
Вид
Температура води (°C)
Видатность (л/с)
Почет
Najbližší od vody
M-1,2,3
geotermálna voda
38 – 55
< 5
1
600 м
kategória d2
minerálna voda
39-55
5-15
1
680 м
kategória d3
minerálna voda
39-55
16-30
1
730 м
kategória Komárno
termálne kúpalisko
–
–
1
1,2 км
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
3
2,7 км
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
1
2,7 км
FGK-1
geotermálna voda
38 – 55
< 5
1
4,0 км
kategória e1
minerálna voda
56-80
< 5
1
4,4 км
VZO-13
geotermálna voda
38 – 55
5 – 15
1
8,0 км
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Локація
Чінность
Латка
Класіфікаціа
Od vody
Комарно – ареал по Совіетскей армаде
SK1000200P
410 м
Комарно – Гарчаш
SK1000600P
680 м
Комарно – Мадзаґош
SK1000600P
1,2 км
Комарно – СПП Братислава
SK1000200P
1,2 км
Komárno – rušňové depo, CARGO a.s.
SK1000300P
1,3 км
Коларово – Пачерок
SK1000400P
3,0 км
Skládky odpadov
Складка
Плоха
Rok vzniku
Моніторованіе
Od vody
Skládka TKO – Harčáš (bývalá skládka)) – Komárno
25 000 м²
–
monitorovaná
680 м
Komárno – SV, za Váhom – hrádza/žel. – Komárno
1 155 м²
–
–
750 м
Nová Novozámocká cesta, skládka TKO (bývalá skládka) – Komárno
8 424 м²
1994
monitorovaná
1,2 км
Кава – Комарно
200 м²
–
–
1,2 км
1,5 km za Váhom – Komárno
2 230 м²
–
–
1,4 км
Pačérok (bývalá skládka) – Kolárovo
100 000 м²
1981
monitorovaná
2,8 км
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.