Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Vážsky Dunaj vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Vážsky Dunaj, ablakpontszám 21.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:05.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1061071081091101111120 km5 km10 km15 km20 km
    A vízfolyás magassági profilja: 111-től 107 m tengerszint feletti magasságig 23,6 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    110 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    108 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    2,3 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,1 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,12

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Vážsky Dunaj vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. júl. 18.
    Vážsky Dunaj vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    Vážsky Dunaj vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Vážsky Dunaj vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Vážsky Dunaj

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % iné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 816 mg/l, veľmi tvrdá voda (25,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Ortuť 0,776 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C86 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 74 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 86 °C (prírastok 31 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    41. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 3 200 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (VAH).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    638vrtov do 3 km

    666 rozborov vody v okolí

    Z toho 635 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    70°C na ústí vrtu

    15 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kolárovo – HGK-1, výdatnosť 20,9 l/s, 4,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    6 záťaží, 6 skládok

    Najbližšia záťaž: Komárno – areál po Sovietskej armáde, 410 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Iné horniny50%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • víz50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu24m
    • 10 – 1533%SR 7,1 %
    • 20 – 3033%SR 1,3 %
    • 30 – 4033%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov aluviálnych rovín100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 9 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny89%SR 5,3 %
    • kvartér Dunaja v úseku Komárno – Chľaba11%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénny100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO363%SR 26 %
    • Ca-SO4-HCO325%SR 3,8 %
    • Na-HCO313%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • D100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy88%SR 21 %
    • Komárňanská okrajová kryha13%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,75typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    25,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,51 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    816mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa121 mg/l95. percentil
    • NátriumNa40,9 mg/l95. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3447 mg/l95. percentil
    • SzulfátokSO4113 mg/l91. percentil
    • MagnéziumMg36,1 mg/l89. percentil
    • KloridokCl40,1 mg/l86. percentil
    • FluoridokF0,219 mg/l84. percentil
    • DraslíkK4,15 mg/l66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,39 mg/l84. percentil
    • FosforečnanyPO40,363 mg/l73. percentil
    • AmóniumNH40,175 mg/l65. percentil
    • NitrátokNO33,48 mg/l21. percentil

    Fémek

    • MangánMn309 μg/l93. percentil
    • VasFe0,186 mg/l73. percentil
    • CinkZn6,74 μg/l50. percentil
    • AlumíniumAl38,3 μg/l35. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • HiganyHg0,776 mg/kg92. percentil
    • KrómCr108 mg/kg86. percentil
    • NikkelNi30,0 mg/kg71. percentil
    • ArzénAs7,11 mg/kg56. percentil
    • KadmiumCd0,203 mg/kg54. percentil
    • SzelénSe0,262 mg/kg53. percentil
    • RézCu24,3 mg/kg53. percentil
    • CinkZn95,9 mg/kg50. percentil
    • ÓlomPb14,5 mg/kg44. percentil
    • CínSn2,43 mg/kg41. percentil
    • KobaltCo7,79 mg/kg39. percentil
    • AntimonSb0,488 mg/kg34. percentil
    • BizmutBi0,157 mg/kg25. percentil
    • MolibdénMo0,166 mg/kg11. percentil
    • VanádiumV47,7 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnéziumMg1,93 %88. percentil
    • KalciumCa6,39 %86. percentil
    • FoszforP905 mg/kg58. percentil
    • NátriumNa0,798 %35. percentil
    • MangánMn696 mg/kg31. percentil
    • VasFe2,30 %26. percentil
    • AlumíniumAl4,58 %13. percentil
    • DraslíkK1,24 %13. percentil
    • TitánTi3 377 mg/kg12. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr171 mg/kg76. percentil
    • CérCe53,4 mg/kg29. percentil
    • LítiumLi25,8 mg/kg28. percentil
    • BáriumBa369 mg/kg23. percentil
    • BerilliumBe0,907 mg/kg23. percentil
    • BórB47,3 mg/kg19. percentil
    • ZirkónZr278 mg/kg17. percentil
    • YtriumY20,2 mg/kg16. percentil
    • RubídiumRb71,9 mg/kg14. percentil
    • GáliumGa8,69 mg/kg13. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 49 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,61 ppm56. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,08 ppm39. percentil
    • Kálium (K)K1,27 %36. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C86 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 86 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 31 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 74 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy88%SR 21 %
    • Komárňanská okrajová kryha13%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)103–191m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek119m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,4°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská rovina100%SR 8,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Komárno – areál po Sovietskej armáde – SK1000200P (410 m od vody)Komárno – Harčáš – SK1000600P (680 m od vody)Komárno – Madzagoš – SK1000600P (1,2 km od vody)Komárno – SPP Bratislava – SK1000200P (1,2 km od vody)Komárno – rušňové depo, CARGO a.s. – SK1000300P (1,3 km od vody)Kolárovo – Pačérok – SK1000400P (3,0 km od vody)Skládka TKO – Harčáš (bývalá skládka)) – Komárno – nijaký (680 m od vody)Komárno – SV, za Váhom – hrádza/žel. – Komárno – nijaký (750 m od vody)Nová Novozámocká cesta, skládka TKO (bývalá sklá – nijaký (1,2 km od vody)Kava – Komárno – nijaký (1,2 km od vody)1,5 km za Váhom – Komárno – nijaký (1,4 km od vody)Pačérok (bývalá skládka) – Kolárovo – občasný (2,8 km od vody)Komárno – M-3 – nekúpeľný (490 m od vody)Komárno – M-3 – nekúpeľný (490 m od vody)Komárno – M-2 – nekúpeľný (500 m od vody)Komárno – M-1 – nekúpeľný (530 m od vody)Kolárovo – K-1 – nekúpeľný (1,9 km od vody)Kolárovo – K-2 – nekúpeľný (2,3 km od vody)Kolárovo – HGK-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)Komárno – Nová Stráž – FGK-1 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Komárno – Nová Stráž – FGK-1 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Kolárovo (Nesvady) – K-3 – nekúpeľný (5,1 km od vody)Želiezovce – HGŽ-3 – nekúpeľný (6,0 km od vody)Svätý Peter – PGT-11 – nekúpeľný (6,1 km od vody)Nesvady – GN-1 – nekúpeľný (6,5 km od vody)Kolárovo – K-4 – nekúpeľný (6,6 km od vody)Zemné – HGZ-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)M-1,2,3 – k1 (600 m od vody)FGK-1 – k1 (4,0 km od vody)VZO-13 – k2 (8,0 km od vody)d2 (680 m od vody)d3 (730 m od vody)a1 (2,7 km od vody)c1 (2,7 km od vody)e1 (4,4 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (5,8 km od vody)Komárno (1,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kameničná – Komá – štrkopiesky (120 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Komoča – Zlatá O – štrkopiesky (170 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatá Osada – Ka – štrkopiesky (300 m od vody)Kava – štrkopiesky (780 m od vody)Lándor – štrkopiesky (880 m od vody)Komárno – Kava – lignit (2,0 km od vody)Komárno – štrkopiesky (2,7 km od vody)Nová Stráž – štrkopiesky (4,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Vlčany – Komoča – štrkopiesky (4,8 km od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Kolárovo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Komárno – monitorovací vrt (150 m od vody)SA Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Lohoť – Kameničné – zavlažovací vrt (200 m od vody)Lohoť – Kameničná – zavlažovací vrt (210 m od vody)Lohoť – Kameničná – zavlažovací vrt (210 m od vody)Kolárovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Lohoť – Kameničná – zavlažovací vrt (230 m od vody)Kava – Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Komárno – Nová Osada – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Lohoť-Kameničná – negatívny vrt (250 m od vody)Kameničná-Balvany – negatívny vrt (250 m od vody)Kolárovo-Lohoť – negatívny vrt (270 m od vody)Lohoť – Kameničná – zavlažovací vrt (290 m od vody)Kameničná-Lohót – negatívny vrt (300 m od vody)Komárno-bitúnok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Kameničná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Kameničná-Balvany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Komárno-ZEZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Komárno – monitorovací vrt (360 m od vody)Kameničná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (360 m od vody)Kolárovo-Čergov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Komárno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Komárno – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Komárno – pozorovací vrt SHMÚ (400 m od vody)Komárno – monitorovací vrt (400 m od vody)Kameničná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Kolárovo – vrt pre vodné dielo (450 m od vody)Komárno – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Komárno – Landor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Kameničná-Balvany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (40 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (50 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (290 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (370 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)Hamusad, 1400m V od K108 – vrt (280 m od vody)Kolarovo, 500m SZ od K116 – vrt (350 m od vody)Nova osada, 1200m ZJZ od K108 – vrt (360 m od vody)Kava, 750m SZ od K109 – vrt (390 m od vody)Vinohrady, 700m SSV od K109 – vrt (510 m od vody)Szenasirel, 200m Z od K109 – vrt (520 m od vody)Pieskovisko, 2000m JZ od K108 – vrt (560 m od vody)Lohot, 2500m SSZ od K109 – studňa (620 m od vody)Vrbova nad Vahom, 2800m JZ od K108 – studňa (700 m od vody)Kava, 1000m JZ od K109 – vrt (720 m od vody)Velka Guta, 800m SV od K113 – studňa (790 m od vody)Vrbova nad Vahom, 900m SV od K112 – studňa (880 m od vody)Kamenicna, 2300m SV od K108 – vrt (970 m od vody)St,Majetok Cergov, 500m ZJZ od K108 – vrt (1,0 km od vody)Landor, 900m ZJZ od K108 – studňa (1,1 km od vody)Malé Hadovce, 800m V od K108 – studňa (1,2 km od vody)Vrbova nad Vahom,2000m JZ od K107 – studňa (1,4 km od vody)Kameničná-Nová ulica, 1300m VSV od K108 – studňa (1,5 km od vody)Kameničná – vrt (1,6 km od vody)Pecerok, 750m JV od K111 – studňa (1,6 km od vody)Kolárovo – vrt (1,6 km od vody)Kameničná, 1300m VSV od K109 – studňa (1,7 km od vody)Vrbova nad Vahom, 1900m ZSZ od K107 – vrt (1,7 km od vody)Kameničná, 1700m SV od K108 – vrt (1,8 km od vody)Kolárovo v.c.6077, 1700m SZ od K109 – vrt (1,8 km od vody)Komárno – vrt (1,9 km od vody)Komárno – vrt (1,9 km od vody)Balvany-Semen. st. majetok, 400m S od K110 – vrt (1,9 km od vody)Komárno – vrt (2,0 km od vody)Stara cerpacka-Landor, 900m ZJZ od K110 – studňa (2,0 km od vody)Komárno – vrt (2,0 km od vody)Hosp. Cergov-Nový majer, 3300m SZ od K109 – vrt (2,0 km od vody)Komárno – vrt (2,1 km od vody)Kameničná – vrt (2,1 km od vody)Racov salas, 600m SZ od K109 – vrt (2,1 km od vody)Kolárovo, Revickeho 4, 2600m SSV od K108 – studňa (2,1 km od vody)Komárno, 650m JZ od K109 – vrt (2,1 km od vody)Komárno – vrt (2,2 km od vody)Komárno – vrt (2,2 km od vody)Kolárovo – vrt (2,2 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3 200 μg/lmedián 3 200 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: VAH, 2006, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,600 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 910 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 64,0 μg/lmedián 63,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 510 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 18,7 mg/lmedián 14,8 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Ostrový kanál, 2010, 910 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO315×
    • Na-HCO39×
    • Ca-Mg-SO4-HCO36×
    • Mg-Ca-HCO3-SO44×
    • Ca-HCO3-SO44×
    • Ca-Mg-HCO33×
    • Ca-Mg-HCO3-SO43×
    • Na-Ca-HCO33×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D33×
    • trieda H11×
    • trieda C7×
    • trieda B4×
    • trieda F3×
    • trieda A2×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,750 μg/l50 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15 600 μg/lmedián 137 μg/l50 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l50 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,250 μg/l50 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l50 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 700 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 1,00 μg/l50 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,90 μg/lmedián 0,500 μg/l50 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,00500 mg/l50 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 9,00 μg/l50 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l50 vzoriek66 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l50 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody213,6 Bq/l8,60 Bq/l
    studňa106,57 Bq/l2,13 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie10,0500 Bq/l0,0500 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    638 vrtov v pásme 3 km, z toho 168 hydrogeologických a 470 ostatných; s číslom archívnej správy 635.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m152×
    • 10–30 m328×
    • 30–100 m106×
    • 100–300 m21×
    • nad 300 m7×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    X-18inžiniersko-geologický15,0 m1224040 m
    2047inžiniersko-geologický27,0 m1224060 m
    Komáromúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m16497 1Cb19.pdf70 m
    Komáromúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,6 m17624 1Cb5.pdf80 m
    2091 Ainžiniersko-geologický31,0 m1224080 m
    2091inžiniersko-geologický30,0 m1224080 m
    2026inžiniersko-geologický31,0 m1224080 m
    1201inžiniersko-geologický15,0 m1224080 m
    2050inžiniersko-geologický35,0 m1224090 m
    2049inžiniersko-geologický30,0 m1224090 m
    2048inžiniersko-geologický30,0 m12240100 m
    1023inžiniersko-geologický14,0 m12240100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Komárom – M-351 °C5,0 l/s1184 mCa-Na-Mg-SO4-Cl-HCO3490 m
    Komárom – M-336 °C0,9 l/s806 mNa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov490 m
    Komárom – M-242 °C–1060 mNa-HCO3-Clvyužívaný bez nahlasovania údajov500 m
    Komárom – M-142 °C1,6 l/s1221 mNa-Ca-Mg-SO4-HCO3-Clnevyužívaný530 m
    Gúta – K-142 °C0,8 l/s3125 m1,9 km
    Gúta – K-2–1,0 l/s3135 m2,3 km
    Gúta – HGK-170 °C20,9 l/s1506 mNa-HCO3využívaný4,1 km
    Komárom – Nová Stráž – FGK-164 °C3,3 l/s1970 mCa-Na-Mg-SO4-Clnevyužívaný4,2 km
    Komárom – Nová Stráž – FGK-145 °C4,0 l/s1970 mNa-HCO3-Clnevyužívaný4,2 km
    Gúta (Nesvady) – K-365 °C1,5 l/s2834 mnevyužívaný5,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    M-1,2,3geotermálna voda38 – 55< 51600 m
    kategória d2minerálna voda39-555-151680 m
    kategória d3minerálna voda39-5516-301730 m
    kategória Komárnotermálne kúpalisko––11,2 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 532,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 512,7 km
    FGK-1geotermálna voda38 – 55< 514,0 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 514,4 km
    VZO-13geotermálna voda38 – 555 – 1518,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Komárom – areál po Sovietskej armádeSK1000200P410 m
    Komárom – HarčášSK1000600P680 m
    Komárom – MadzagošSK1000600P1,2 km
    Komárom – SPP PozsonySK1000200P1,2 km
    Komárno – rušňové depo, CARGO a.s.SK1000300P1,3 km
    Gúta – PačérokSK1000400P3,0 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Skládka TKO – Harčáš (bývalá skládka)) – Komárno25 000 m²–monitorovaná680 m
    Komárno – SV, za Váhom – hrádza/žel. – Komárno1 155 m²––750 m
    Nová Novozámocká cesta, skládka TKO (bývalá skládka) – Komárno8 424 m²1994monitorovaná1,2 km
    Kava – Komárom200 m²––1,2 km
    1,5 km za Váhom – Komárno2 230 m²––1,4 km
    Pačérok (bývalá skládka) – Kolárovo100 000 m²1981monitorovaná2,8 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Komárom1 horgászvíz · 24 km13Vážsky Dunaj13

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna