Водотік

Преселянски поток

Басейн: ГронКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
3,6km
край
Нітранський край
Аерофотознімок водотоку Преселянски поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Преселянски поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Преселянски поток, оцінка вікна 19.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 21:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.

    1201301401501600 км1 км2 км3 км
    Висотний профіль водотоку: від 151 до 126 м н. р. м. на 3,6 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    151 м н. р. м.
    Найнижча точка
    123 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    29 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    7,9 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,40

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Преселянски поток за 2018 рік
    2018знято 19 вер. 2018
    Аерофотознімок водотоку Преселянски поток за 2021 рік
    2021знято 5 вер. 2021
    Аерофотознімок водотоку Преселянски поток за 2024 рік
    2024знято 26 лип. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Преселянски поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Геологія та геохімія водотоку Преселянски поток

    Метали та золото в річкових відкладеннях і воді, старі шахти та родовища, свердловини з архівними звітами, геотермальна енергія, екологічні навантаження та зсуви навколо потоку

    Огляд базується на державних реєстрах та атласах Державного геологічного інституту Діоніз Štúr. Пошук охоплює зону навколо води всіх рибальських ділянок потоку (всього 4 км лінії): проби потоку в межах 1 км, свердловини, шахти та вантажі в межах 3 км, руди в межах 5 км, геотермальні джерела в межах 10 км.

    Скеля під водою

    Річковий алювій100% водопроводу

    Гравійно-піщане дно і заплави; Вода поповнюється з підземних вод в алювію. Геологічна карта Словаччини 1:50 000.

    510

    Вода за атласом

    pH 7,9Змодельована оцінка

    Тип води Ca–Mg–HCO₃

    Мінералізація 368 мг/л, помірно жорстка води (11,7 °dH). Інтерполяція вимірювань з геохімічного атласу Словаччини, а не вимірювання в потоці.

    Елементи в річкових осадах

    0 з 15Елементи у верхніх 10%

    Найвищий: Антимон 1,89 мг/кг

    Положення елемента найвищого рангу серед точок вибірки на потоках у Словаччині: процентиль 82. Інтерполяція геохімічного атласу річкових відкладень.

    1 км2 км75 °C95 °C

    Тепло під ногами

    75°C на глибині 1000 м

    тепловий потік 95 мВт/м²

    На глибині 2 000 м близько 95 °C (збільшення 20 °C на кілометр). Атлас геотермальної енергії Словаччини.

    20200

    Природне гамма-випромінювання

    55Потужність дози Ngy/H

    Процентиль 73 у Словаччині

    Природний фон з гірських порід і ґрунту (калій, уран, торій), а не значення, виміряне у воді. Повітряна гамма-спектрометрія ŠGÚDŠ.

    Старі шахтні виробки

    0об'єктів у радіусі 3 км

    У межах 3 км від води не зафіксовано жодної роботи зі старої шахти.

    Золото в річкових осадах

    0зразків із золотом

    10 рудних мінералів в осаді

    У пробах річкових відкладів у радіусі 1 км від водойми золота не виявлено. Зразки не охоплюють кожен потік, тому це не означає, що тут немає золота.

    Мікроелементи у воді струмка

    1 з 9Показники в 5%

    Найвищий: Селен 1,14 мкг/л

    Положення найвищого виміряного значення в розподілі всіх проб поверхневих вод у Словаччині: процентиль 95 (Kamenec, potok).

    Аналіз свердловин та підземних вод

    60свердловин у радіусі 3 км

    108 аналізів води поблизу

    З них 60 мають архівний звіт від Geofond. Свердловини є гідрогеологічними, геологічними, інженерно-геологічними та іншими.

    Геотермальна енергія

    –

    16 джерел геотермальних і мінеральних вод у радіусі 10 км.

    Екологічні тягарі та полігони

    5Ділянки в межах 3 км

    5 сміттєзвалищ

    У межах 3 км не реєструється екологічне навантаження; Звалища лише реєструються.

    Поклади та руди

    3записи у радіусі 5 км

    3 рудопрояви

    Регістри Geofond, металогенетична карта та карта мінеральних ресурсів.

    Зсуви та деформації схилів

    1площ у радіусі 3 км

    Задокументовані зсуви в реєстрі Geofond. Зсув у потік може затьмарити воду і змінити ліжко.

    Геологічна будова під водою

    Яка порода лежить під ватерлінією (геологічна карта Словаччини 1:50 000), скільки їй років, наскільки товстий четвертинний покрив і в якій тектонічній одиниці тече вода. Основа визначає жорсткість води, дно, каламутність після дощу і велику кількість джерел.

    Точки слідують за ватерлінією (для струмка і басейну, рибальської ділянки після рибальської ділянки). Смуга являє собою поперечний переріз за відстанню, а не карту; Ширина секції відповідає кількості точок.

    • Річковий алювій100%SR 72 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Річковий алювій: Гравійно-піщане дно і заплави; Вода поповнюється з підземних вод в алювію.

    Геологічний вік гірських порід

    • четверний100%

    Найпоширеніші породи

    СистемаСтарістьОдиницяПункти
    четвернийголоценрівні відкладення: літофаціальні нерозділені алювіальні глини або піщані до гравійних глин долин і заплав1×

    Четвертинний покрив

    • рівні відкладення заплав100%SR 68 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    • Типова товщина четвертинного покриву10m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 10 – 1550%SR 7,1 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Тектонічний поділ

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Неотектонічні одиниці

    • negative unit (міжгірські басейни)100%SR 14 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Напрямок неотектонічних рухів

    • невелике просідання100%SR 8,8 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Регіональний геологічний відділ

    • інтрамонтані басейни100%SR 44 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Регіональний геологічний відділ (субодиниці)

    • Дунай100%SR 23 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Інженерно-геологічні райони

    • регіон низовинних родовищ100%SR 20 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Інженерно-геологічні утворення

    • формування четвертинних відкладень100%SR 71 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Сприйнятливість території до деформацій схилу

    • Область стабільних площ100%SR 95 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Карта охоплює 1 з 2 точок на ватерлінії.

    Гідрогеологія: водоносні горизонти та підземні води

    Потоки та річки живляться підземними водами. Гідрогеологічні карти показують, в яких породах зберігається вода, наскільки вони проникні і яка в них вода. Дані отримані з карт ŠGÚDŠ, а не з вимірювань на певній воді.

    Породи водоносних горизонтів (Гідрологічна карта 1:200,000)

    • Гравій100%SR 52 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Тип водоносного горизонту

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Гравій; Флувіалне)100%SR 27 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Тип проникності (основна гідрогеологічна карта 1:50 000)

    • міжзерновий100%SR 86 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Гідрогеологічна функція

    • водоносний горизонт100%SR 95 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Головна гідрогеологічна область

    • Четвертинний100%SR 1,3 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Генетичний тип підземних вод

    • підземні води річкових відкладень100%SR 8,0 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Хімічний тип підземних вод

    • Ца-Мґ-HCO3, Ca-Мґ-HCO3-SO4100%SR 6,6 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Клас якості підземних вод

    • H100%SR 8,8 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Хімія поверхневих вод згідно атласу

    Змодельований склад води в районі, через який проходить рибальська розтяжка. Растри геохімічного атласу Словаччини (поверхневих вод) є інтерполяцією вимірювань у відібраних потоках, тому вони показують типовий фон місцевості, а не вимірювання в конкретному потоці.

    510

    Кислотність води

    pH 7,89Типовий діапазон

    Більшість річок і струмків у Словаччині мають рН від 6,5 до 8,5. Більш кисла вода зустрічається в потоках на кислих породах (граніти, кварцити), більше лужної води біля вапняків.

    Жорсткість води

    11,7°dH, помірно жорстка

    Сума кальцію і магнію (2,09 ммоль/л). Жорстка вода буферна, а її рН змінюється повільніше; М'яка вода більш чутлива до кислотних дощів.

    Розчинені речовини

    368Мінералізація мг/л

    Загальна кількість розчинених мінералів. Чиста гірська вода має десятки мг/л, низовини та вапнякові води сотні.

    Іонний склад води

    Тип води за домінуючими іонами: Ca–Mg–HCO₃

    Частки в еквівалентах, звичайний спосіб порівняння складу вод.

    Основні іони

    • КалійK6,44 мг/лпроцентиль 83
    • НатрійНа15,1 мг/лпроцентиль 71
    • ФторидиF0,160 мг/лпроцентиль 69
    • ХлоридиЦл18,1 мг/лпроцентиль 66
    • МагнійМґ15,4 мг/лпроцентиль 51
    • СульфатиSO440,0 мг/лпроцентиль 49
    • БікарбонатиHCO3199 мг/лпроцентиль 45
    • КальційЦа58,5 мг/лпроцентиль 44

    DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)

    Поживні речовини та органічне забруднення

    • ФосфатиPO40,579 мг/лпроцентиль 85
    • АмонійNH40,294 мг/лпроцентиль 77
    • Хімічне споживання киснюChSK3,60 мг/лпроцентиль 59
    • НітратиNO36,04 мг/лпроцентиль 48

    Метали

    • ЦинкЗн37,9 мкг/лпроцентиль 95
    • МарганецьМн287 мкг/лпроцентиль 93
    • ПраскаФе0,309 мг/лпроцентиль 85
    • АлюмінійАл159 мкг/лпроцентиль 73

    Елементи в річкових відкладеннях

    Геохімічний атлас Словаччини (річкові відкладення) описує те, що річка несе в тонкому матеріалі на своєму руслі. Осад збирає метали з гірських порід, рудних залягань, минулої видобутку та промисловості. Це не юридична межа чи оцінка ризику для здоров’я: вона показує, як елемент у цьому потоці займає місце серед потоків у Словаччині.

    Потенційно токсичні та мікроелементи

    • АнтимонСб1,89 мг/кгпроцентиль 82
    • ВестиПб25,1 мг/кгпроцентиль 82
    • ВанадійV86,8 мг/кгпроцентиль 80
    • ЖерстьСн3,84 мг/кгпроцентиль 80
    • Миш'якАс9,58 мг/кгпроцентиль 74
    • КадмійЦд0,257 мг/кгпроцентиль 65
    • РтутьГґ0,128 мг/кгпроцентиль 60
    • ЦинкЗн103 мг/кгпроцентиль 57
    • ХромЦр72,3 мг/кгпроцентиль 50
    • КобальтЦо7,98 мг/кгпроцентиль 42
    • МідьЦу21,2 мг/кгпроцентиль 39
    • НікеельНі18,2 мг/кгпроцентиль 22
    • ВісмутБі0,123 мг/кгпроцентиль 13
    • МолібденМо0,162 мг/кгпроцентиль 10
    • СеленСе0,0992 мг/кгпроцентиль 10

    DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)

    Основні елементи (залізо, алюміній, кальцій, магній, калій, натрій, титан, марганець, фосфор)
    • ТитанТі6 334 мг/кгпроцентиль 89
    • ПраскаФе3,54 %Процентиль 83
    • АлюмінійАл6,69 %Процентиль 80
    • ФосфорP1 113 мг/кгпроцентиль 78
    • НатрійНа1,01 %Процентиль 73
    • МарганецьМн943 мг/кгпроцентиль 60
    • КальційЦа1,41 %Процентиль 29
    • МагнійМґ0,717 %Процентиль 28
    • КалійK1,36 %Процентиль 26
    Подальші елементи (барій, стронцій, літій, рубідій, цирконій, ітрій, церій, бор, берилій, галій)
    • БерилійБе1,92 мг/кгпроцентиль 79
    • БорB69,9 мг/кгпроцентиль 75
    • ІтрійY32,8 мг/кгпроцентиль 75
    • ЦирконійЗр476 мг/кгпроцентиль 73
    • ЦерійЦе66,3 мг/кгпроцентиль 71
    • БарійБа485 мг/кгпроцентиль 65
    • СтронційСр152 мг/кгпроцентиль 64
    • ГалійҐа12,1 мг/кгпроцентиль 34
    • РубідійРб80,7 мг/кгпроцентиль 30
    • ЛітійЛі25,8 мг/кгпроцентиль 28

    Природна радіоактивність і радон

    Повітряна гамма-спектрометрія ŠGÚDŠ вимірює випромінювання калію, урану та торію в породах і ґрунті. Граніти та деякі кислі вулканічні породи мають найвищі значення, найнижчі – вапняки та заплави. Цезій-137 є залишком наслідків Чорнобильської аварії та випробувань ядерної зброї.

    20200

    Потужність дози гама-випромінювання

    55Ngy/год в повітрі

    Діапазон від 53 до 56 нГр/год

    Природний фон з гірських порід і ґрунтів; вище над гранітами та деякими кислими вулканічними породами, нижче вапняків і заплав.

    Радоновий ризик підґрунтя

    низьке

    Радон - це природний газ з гірських порід. Ризик стосується будівель і підвалів, а не води в потоці; Це показує, що таке основа.

    • Еквівалентний торій (ETH)eTh9,04 ppm85-й процентиль
    • Еквівалентний уран (ЄС)eU2,87 ppm76-й процентиль
    • Калій (K)K1,21 %Процентиль 21

    DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)

    • Ареальна активність 137CsCS1371 693 Бк/м²59-й процентиль

    Радоновий ризик ізоплетів

    • низьке100%SR 36 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Геофізичні поля: магніти і гравітація

    Карти магнітного поля та гравітації (ŠGÚDŠ) показують, що лежить під відкладеннями та поверхнею: вулканічні тіла, розломи та товщина земної кори. Для рибалки вони цікаві опосередковано: вони показують, де змінюється скеля, а разом з нею і вода.

    SVJZ

    Магнітна аномалія

    +3нТл

    Діапазон від -15 до 21 нТл

    Відхилення магнітного поля Землі від її оточення. Позитивні та негативні аномалії виявляють породи з магнетитом (базальтами, основними вулканічними породами) та кордонами в кореневій породі.

    Бугер гравітаційна аномалія

    +15mGal

    Залишковий +14,4 мг

    Негативні значення лежать над товстими відкладеннями і під горами (світла кора), позитивними над густими скелями і тоншою корою. На ньому зображено будову земної кори, а не води.

    Геотермальний потенціал

    Атлас геотермальної енергії Словаччини фіксує температуру гірських порід і тепловий потік з надр Землі. Це потенціал місцевості, а не фактичне тепло води в потоці. Специфічні геотермальні свердловини та джерела поблизу цієї води знаходяться в розділі геотермальної енергії нижче.

    1 км2 км75 °C95 °C

    Температура гірських порід з глибиною

    75 / 95 °Cна глибині 1000 і 2000 м

    Збільшення на 20 °C на км

    Лінія показує температуру породи; Пунктирна частина є лише розширенням поверхні. тепловий потік 95 мВт/м².

    Рельєф, клімат і ґрунти

    Басейн - це не просто вода: схил і висота визначають швидкість стоку, клімат, температуру і кількість води, а також ґрунти, які вмиваються в потік. Дані отримані з геоморфологічного поділу, кліматично-географічних типів та ґрунтових карт ŠGÚDŠ.

    • Висота геоморфологічних одиниць (від–до)105–176m н. р. м.
    • Середня висота одиниць122m н. р. м.
    • Середній ухил0,8°
    • Середня температура січня-2,5°C
    • Середня температура липня20,0°C
    • Річні опади590mm

    Геоморфологічні одиниці

    • Дунайські пагорби100%SR 10 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Геоморфологічні регіони

    • Дунайська низовина100%SR 18 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Клімато-географічні типи

    • нижній клімат100%SR 38 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Сприйнятливість ґрунтів до підкислення

    • грунти, схильні до підкислення50%SR 31 %
    • грунти, дуже схильні до підкислення50%SR 2,4 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Забруднення ґрунту (карта 1:500 000)

    • відносно чистий грунт100%SR 53 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Літогеохімічні види

    • Неоген100%SR 48 %

    Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині

    Карта коридору

    Де найближчі шахтні виробки, родовища, вантажі, геотермальні свердловини та знахідки золота. Групи можна вимкнути.

    Preseľany nad Ipľom – жоден (120 м від води)Preseľany nad Iplom – Preseľany nad Ipľom – час від часу (350 м від води)Preseľany nad Iplom – Preseľany nad Ipľom – жоден (1,6 км від води)Šahy – Družstvo – Šahy – час від часу (1,9 км від води)Preseľany nad Ipľom – час від часу (2,0 км від води)a1 (4,3 км від води)b1 (4,4 км від води)b1 (5,0 км від води)b1 (5,8 км від води)a1 (5,8 км від води)b1 (6,8 км від води)b1 (7,9 км від води)a1 (7,9 км від води)c5 (8,5 км від води)b2 (8,7 км від води)b1 (8,8 км від води)c2 (8,9 км від води)a1 (8,9 км від води)c1 (9,0 км від води)a1 (9,9 км від води)c1 (10,0 км від води)Preseľany nad Ipľom – stavebný piesok – пісок (1,9 км від води)Hrkovce – stavebný piesok – туфітні піски (2,0 км від води)Šahy – Homok – stavebný piesok – пісок (3,3 км від води)– Зсуви (2,5 км від води)Šahy-Preseľany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 м від води)Preseľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (360 м від води)Preseľany nad Ipľom – моніторинг свердловини (690 м від води)Preseľany nad Ipľom – моніторинг свердловини (720 м від води)Preseľany nad Ipľom – моніторинг свердловини (770 м від води)Preseľany nad Ipľom – моніторинг свердловини (850 м від води)Šahy – свердловина з термальною водою, minerálnou vodou (do 20 (890 м від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 км від води)Šahy – моніторинг свердловини (1,6 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 км від води)Šahy, Dolný mlyn – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 км від води)Šošár – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 км від води)Šahy – моніторинг свердловини (2,0 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 км від води)Šahy – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 км від води)Chorvatice /Tupá/-Hrkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 км від води)Šahy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 км від води)Tupá – моніторинг свердловини (2,8 км від води)Tupá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 км від води)Tupá – моніторинг свердловини (2,9 км від води)Tupá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 км від води)Tupá – моніторинг свердловини (3,0 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (70 м від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (380 м від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (660 м від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (700 м від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (760 м від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (840 м від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (840 м від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (1,0 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (1,3 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (1,5 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (1,5 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (1,6 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (2,5 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (2,8 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (2,9 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (2,9 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (3,0 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (3,0 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (3,0 км від води)existujúci hydrogeologický vrt – Гідрогеологічні свердловини (3,0 км від води)Preseľany nad Ipľom, č.d. 41, 2700m S od K153 – но (80 м від води)Šahy – свердловина (1,6 км від води)Hrkovce, č.d. 148, 900m ZJZ od K205 – джерело (1,6 км від води)Hrkovce, č.d. 112, 800m JV od K123 – но (2,0 км від води)Preseľany nad Ipľom, 600m SSV od K128 – джерело (2,0 км від води)Vyškovce nad Ipľom, 1600m JJV od K128 – дренаж (2,2 км від води)Hrkovce, 1600m JZ od K216 – джерело (2,3 км від води)Chorvatice – свердловина (2,5 км від води)Tupá – свердловина (2,8 км від води)Šahy – свердловина (2,9 км від води)Tupá – свердловина (3,0 км від води)2 км

    Лінія - це вода рибальської ділянки, світлова смуга - це 3-кілометрова зона, в якій шукали свердловини, шахти та вантажі. На карті зображені найближчі об’єкти (не більше кількох десятків з кожного реєстру), не всі. Точки відповідають позиції в реєстрі; Об'єкти площі позначені їх центром.

    Мікроелементи в поверхневих водах

    Миш'як, сурма, кадмій, свинець, мідь, цинк та інші елементи в зразках річок і струмків (геохімічний атлас Словаччини, поверхневі води, 2015). Смужка показує, де найвище значення серед усіх вибірок у Словаччині; Світловий маркер є медіаною зразків у цій воді.

    • СеленСеВисокий (5%)
      Найвища 1,14 мкг/лМедіана 0,820 мкг/л2 зразки50% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: Kamenec, potok2005, 20 м від води. Порівняння: процентиль 95 з усіх вибірок у Словаччині.

    • МідьЦуПідвищений (10 %)
      Найвища 5,00 мкг/лМедіана 3,05 мкг/л2 зразки

      Найбільше значення: kamenec, potok2004, 30 м від води. Порівняння: процентиль 91 з усіх вибірок у Словаччині.

    • СтронційСрзвичайне значення
      Найвища 312 мкг/лМедіана 267 мкг/л2 зразки

      Найбільше значення: Kamenec, potok2005, 20 м від води. Порівняння: процентиль 74 з усіх вибірок у Словаччині.

    • Миш'якАсзвичайне значення
      Найвища 1,75 мкг/лМедіана 1,46 мкг/л2 зразки

      Найбільше значення: Kamenec, potok2005, 20 м від води. Порівняння: процентиль 69 з усіх вибірок у Словаччині.

    • ВестиПбнижче половини Словаччини
      Найвища 2,50 мкг/лМедіана 2,50 мкг/л2 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: Kamenec, potok2005, 20 м від води. Порівняння: процентиль 43 з усіх вибірок у Словаччині.

    • АнтимонСбнижче половини Словаччини
      Найвища 0,500 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л2 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: Kamenec, potok2005, 20 м від води. Порівняння: процентиль 37 з усіх вибірок у Словаччині.

    • ЛітійЛінижче половини Словаччини
      Найвища 5,00 мкг/лМедіана 5,00 мкг/л2 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: Kamenec, potok2005, 20 м від води. Порівняння: процентиль 34 з усіх вибірок у Словаччині.

    • ХромЦрнижче половини Словаччини
      Найвища 1,00 мкг/лМедіана 1,00 мкг/л2 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: Kamenec, potok2005, 20 м від води. Порівняння: процентиль 32 з усіх вибірок у Словаччині.

    • КадмійЦднижче половини Словаччини
      Найвища 0,150 мкг/лМедіана 0,150 мкг/л2 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: Kamenec, potok, 20 м від води. Порівняння: процентиль 26 усіх вибірок у Словаччині.

    Основні іони, мінералізація і рН

    Основний хімічний склад води: з яких породи мінерали в ньому походять.

    • Діоксид кремніюSiO2Високий (5%)
      Найвища 40,7 мг/лМедіана 39,5 мг/л2 зразки

      Найбільше значення: Kamenec, potok2005, 20 м від води. Порівняння: процентиль 95 з усіх вибірок у Словаччині.

    Золоті та рудні мінерали в річкових відкладеннях

    Регіональна розвідка: важка фракція була вимита з річкового гравію та підраховано мінеральні зерна в ньому. Карта знахідок позитивна: зразок без золота в атласі не вказано, тому відсутність знахідки не є доказом того, що немає золота.

    • Анатас (TiO₂)2 зразків, не більше 5 зерен
    • Барит (BaSO₄)2 зразків, не більше 5 зерен
    • Ілменіт (FeTiO₃)2 зразків, не більше 1815 зерен
    • Лимонник (FeO(OH)·nH₂O)2 зразків, не більше 55 зерен
    • Магнетит (Fe₃O₄)2 зразків, не більше 1815 зерен
    • Моназіт ((Ce,La,Nd)PO₄)2 зразків, не більше 5 зерен
    • Рутіл (TiO₂)2 зразків, не більше 315 зерен
    • Пірит (FeS₂)1 зразків, не більше 5 зерен
    • Схееліт (CaWO₄)1 зразків, не більше 5 зерен
    • Гематит (Fe₂O₃)1 зразків, не більше 55 зерен

    Породоутворюючі та допоміжні мінерали

    • Амфіболи (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 зразків, не більше 815 зерен
    • Апатіт (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 зразків, не більше 5 зерен
    • Епідот (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 зразків, не більше 55 зерен
    • Ґранати ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 зразків, не більше 1815 зерен
    • Корунд (Al₂O₃)2 зразків, не більше 55 зерен
    • Пироксени ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 зразків, не більше 1815 зерен
    • Цирконій (ZrSiO₄)2 зразків, не більше 315 зерен
    • Кианіт (Al₂SiO₅)1 зразків, не більше 5 зерен
    • Сілліманіт (Al₂SiO₅)1 зразків, не більше 5 зерен
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 зразків, не більше 5 зерен
    • Тітаніт (CaTiSiO₅)1 зразків, не більше 43 зерен
    • Турмаліни (складний боросилікат)1 зразків, не більше 5 зерен

    Підземні води: хімія, типи води та радіоактивність

    Гідрогеохімічні об'єкти (аналіз джерел і свердловин), геохімічний атлас підземних вод (1996) та радіогідрохімічний відбір проб. Підземні води живлять потоки, тому її склад також впливає на воду в потоці.

    Види хімічної води поблизу

    • Ца-Мґ-HCO34×
    • Ца-HCO32×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO31×
    • Ца-Мґ-K-Цл-HCO31×
    • Ца-Мґ-HCO3-SO41×
    • Ца-Мґ-SO41×

    Клас якості води за гідрогеохімічною картою

    • клас H4×
    • клас G2×
    • клас D1×
    • клас E1×
    • клас B1×
    • клас A1×
    • клас C1×

    Метали в підземних водах

    • ХромЦрекстремальний (1%)
      Найвища 124 мкг/лМедіана 0,250 мкг/л8 зразки63% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: studňa1993, 2,0 км від води. Порівняння: процентиль 99 з усіх вибірок у Словаччині.

    • МідьЦуекстремальний (1%)
      Найвища 16,5 мкг/лМедіана 1,75 мкг/л8 зразки

      Найбільше значення: studňa1993, 2,9 км від води. Порівняння: процентиль 99 з усіх вибірок у Словаччині.

    • ЦинкЗнВисокий (5%)
      Найвища 2 065 мкг/лМедіана 203 мкг/л8 зразки

      Найбільше значення: studňa1993, 2,0 км від води. Порівняння: процентиль 96 з усіх вибірок у Словаччині.

    • Миш'якАсПідвищений (10 %)
      Найвища 3,30 мкг/лМедіана 2,00 мкг/л8 зразки13% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: studňa1993, 80 м від води. Порівняння: процентиль 93 з усіх вибірок у Словаччині.

    • АлюмінійАлПідвищений (10 %)
      Найвища 0,0500 мг/лМедіана 0,00500 мг/л8 зразки63% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: prameň1993, 2,3 км від води. Порівняння: процентиль 91 з усіх вибірок у Словаччині.

    • ВестиПбПідвищений (10 %)
      Найвища 2,00 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л8 зразки63% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: prameň1993, 2,3 км від води. Порівняння: процентиль 90 з усіх вибірок у Словаччині.

    • ЛітійЛізвичайне значення
      Найвища 13,0 мкг/лМедіана 6,50 мкг/л8 зразки13% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: studňa1993, 1,9 км від води. Порівняння: процентиль 67 з усіх вибірок у Словаччині.

    • ПраскаФезвичайне значення
      Найвища 0,00500 мг/лМедіана 0,00500 мг/л1 зразок100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: studňa1993, 2,9 км від води. Порівняння: процентиль 50 з усіх вибірок у Словаччині.

    • КадмійЦднижче половини Словаччини
      Найвища 0,250 мкг/лМедіана 0,250 мкг/л8 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: drenáž1993, 2,2 км від води. Порівняння: процентиль 47 з усіх вибірок у Словаччині.

    • РтутьГґнижче половини Словаччини
      Найвища 0,100 мкг/лМедіана 0,100 мкг/л8 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: drenáž1993, 2,2 км від води. Порівняння: процентиль 46 з усіх вибірок у Словаччині.

    • АнтимонСбнижче половини Словаччини
      Найвища 0,100 мкг/лМедіана 0,100 мкг/л8 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: drenáž1993, 2,2 км від води. Порівняння: процентиль 40 з усіх вибірок у Словаччині.

    • СеленСенижче половини Словаччини
      Найвища 0,500 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л8 зразки100% нижче межі кількісної оцінки

      Найбільше значення: drenáž1993, 2,2 км від води. Порівняння: процентиль 39 з усіх вибірок у Словаччині.

    Радон у водах

    Тип сайтуЗразкиНайвищий радонМедіана
    но48,61 Bq/l6,52 Bq/l
    потік, річка12,42 Bq/l2,42 Bq/l

    Свердловини та архівні звіти GeoFond

    Реєстр гідрогеологічних свердловин, інших свердловин та геотермальних свердловин. Кожна свердловина має звіт в архіві GEOFOND (геологічні профілі, насосні випробування, хімічний аналіз води); Номер звіту в таблиці.

    60 свердловин у смузі 3 км, з них 41 гідрогеологічних і 19 інших; з номером архівного звіту 60.

    Глибина свердловини

    • до 10 м24×
    • 10–30 м12×
    • 30–100 м21×
    • 100–300 м3×
    • понад 300 м0×

    Найближчі свердловини

    ЛокаціяВидГлибинаАрхівний звітЗ води
    Шахи-Преселянисвердловина вузького діаметра зі звичайною питною та технологічною водою100,0 м67833 134Dd37.pdf80 м
    Преселяниширокий діаметр свердловини32,0 м34710 134Dd23.pdf360 м
    Преселяни над Іпльоммоніторинг свердловини20,0 м66193 134Dd33.pdf690 м
    Преселяни над Іпльоммоніторинг свердловини25,0 м66193 134Dd32.pdf720 м
    Преселяни над Іпльоммоніторинг свердловини25,0 м66193 134Dd34.pdf770 м
    Преселяни над Іпльоммоніторинг свердловини20,0 м66193 134Dd35.pdf850 м
    Шахисвердловина з термальною водою, мінеральна вода76,5 м27842 134Dd17.pdf890 м
    Шахисвердловина вузького діаметра зі звичайною питною та технологічною водою71,0 м19001 134Dd18.pdf1,1 км
    3-280 Грковцегідрогеологічний7,0 м1017481,2 км
    Шахисвердловина вузького діаметра зі звичайною питною та технологічною водою7,5 м8658 134Dd2.pdf1,3 км
    ŠU-4інженерно-геологічний5,0 м292561,3 км
    ŠH-5інженерно-геологічний3,0 м292561,4 км

    Геотермальна енергія та мінеральні води

    Геотермальні свердловини (температура води на гирлі свердловини, вихід, хімічний тип) та джерела геотермальних і мінеральних вод у межах 10 км. Дані про використання та існування свердловини надходять із реєстру Geofond.

    Джерела геотермальних і мінеральних вод

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Врожайність (л/с)РахуватиНайближчий від води
    категорія a1мінеральна вода< 15< 554,3 км
    категорія b1мінеральна вода15-22< 564,4 км
    категорія c5мінеральна вода23-38> 5018,5 км
    категорія b2мінеральна вода15-225-1518,7 км
    категорія c2мінеральна вода23-385-1518,9 км
    категорія c1мінеральна вода23-38< 529,0 км

    Екологічні тягарі, полігони та антропогенні відкладення

    Зафіксовані екологічні навантаження (промислові ділянки, полігони, видобуток), реєстр відходів відходів та моніторинг антропогенних відкладень (промисловий осад). Це список місць, а не вимірювання забруднення води.

    Відходи сміттєзвалища

    ПолігонПлощаРік встановленийМоніторингЗ води
    Преселяни над Іпльом–1970–120 м
    Преселяни над Іпель – Преселяни над Іпльом–1970–350 м
    Преселяни над Іпель – Преселяни над Іпльом–1980–1,6 км
    Шахи – Дружство – Шахи–1970–1,9 км
    Преселяни над Іпльом–1976–2,0 км

    Зсуви та деформації схилів

    Реєстр документованих деформацій схилів (Geofond). Зсуви біля струмка можуть принести дрібний матеріал у воду, змінити русло і перегородити канал.

    Види деформацій

    • Зсуви1×

    Ступінь активності

    • Стабілізовани1×

    Поточний стан

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Як читати ці дані

    • Зона і відстань. Відстань вимірюється від лінії води до точки в регістрі (до центру для площ), з точністю до десятків метрів. Підрахунки стосуються лише зони, а не всього водозбору.
    • Процентиль. Для хімії найвище значення порівнюється з усіма зразками атласу у Словаччині. Це не юридична межа чи оцінка ризику для здоров’я; Атласи історичні (опубліковано: поверхневі води 2015, підземні води 1996, річкові відкладення 1999).
    • Межа кількісного визначення. Багато зразків мають значення на найнижчому рівні, який може визначити лабораторія; Такі результати означають «нижче ліміту». Для них позиція в розподілі є оцінкою.
    • Шліхи. Записуються лише зразки з знахідкою. Кількість зерен у концентраті не є вмістом золота в грамах на тонну.
    • Відношення до води. Обробка шахти, сміттєзвалище або тягар поблизу нічого не доводять про якість води в потоці. Це служить підказкою для уваги та відправною точкою для подальшого дослідження.
    • Зразок балів. Площа та растрові карти ŠGÚDŠ не можна завантажувати як точки, тому вздовж лінії кожної рибальської ділянки значення шукається в точках приблизно кожні 3 км. Це зразок рядка, а не безперервний запис; Дуже короткий розділ може мати одну точку.
    • Атлас растров. Хімія води та відкладень є інтерполяцією вимірювань у мережі відбору проб (геохімічний атлас Словаччини). Значення в точці є змодельованою оцінкою для навколишнього середовища, а не вимірюванням у воді. Процентиль порівнює середнє значення цього потоку з усіма точками вибірки на потоках у Словаччині.
    • Позиції та ваги. Карти мають різні масштаби (від 1:50 000 до 1:1 000 000), тому рівень деталізації відрізняється між розділами. Карта за межами її покриття означає, що на цьому етапі немає області, не те, що там нічого немає.

    Дані: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), завантажено 8 лист. 2026. Подробиці — у Методиці.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Шахи1 рибальська ділянка · 3,6 км9Преселянски поток9

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Грон