Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku Barnov potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 2 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná0
  • Nízká2

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Barnov potok č. 2, skóre okna 35.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 13:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.

    02004006008000 km2 km4 km6 km8 kmč. 2č. 1
    Výškový profil toku: od 739 do 212 m n. m. na 9,5 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    739 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    197 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    543 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    57 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,15

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Barnov potok z roku 2019
    2019snímkováno 16. 8. 2019
    Letecký snímek toku Barnov potok z roku 2022
    2022snímkováno 27. 8. 2022
    Letecký snímek toku Barnov potok z roku 2025
    2025snímkováno 24. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Barnov potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Barnov potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 114 mg/l, mäkká voda (5,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,666 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    45. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 z 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 16,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Cirocha).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    47vrtov do 3 km

    330 rozborov vody v okolí

    Z toho 47 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    1 záťaž, 8 skládok

    Najbližšia záťaž: Belá nad Cirochou – skládka TKO, 680 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    2 ložiská, 10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    132plôch do 3 km

    6 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné piesčité štrky prikorytovej zóny1×

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov67%SR 2,5 %
    • fluviálne sedimenty nív33%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • malý zdvih50%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • neovulkanity100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • neovulkanity Vihorlatských vrchov100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce67%SR 15 %
    • Kyslé vulkanity33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity Vihorlatských vrchov50%SR 0,0 %
    • paleogén a kvartér povodia Laborca po Brekov a mezozoikum Humenských vrchov50%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátovo-potamogénne50%SR 1,4 %
    • silikátogénne50%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-(+/-Mg)-HCO350%SR 1,1 %
    • Ca-Mg-HCO350%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,61typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    5,0°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    114mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridyF0,124 mg/l55. percentil
    • ChloridyCl7,95 mg/l47. percentil
    • DraslíkK2,63 mg/l44. percentil
    • SodíkNa5,87 mg/l33. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO396,2 mg/l18. percentil
    • SíranySO420,5 mg/l17. percentil
    • VápníkCa26,0 mg/l15. percentil
    • HořčíkMg5,73 mg/l14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • DusičnanyNO36,48 mg/l52. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,90 mg/l43. percentil
    • FosforečnanyPO40,0834 mg/l40. percentil
    • AmóniumNH40,0793 mg/l38. percentil

    Kovy

    • HliníkAl152 μg/l72. percentil
    • ŽelezoFe0,110 mg/l53. percentil
    • ZinekZn4,69 μg/l35. percentil
    • ManganMn17,0 μg/l34. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdenMo0,666 mg/kg85. percentil
    • KadmiumCd0,412 mg/kg81. percentil
    • VanadV87,6 mg/kg81. percentil
    • KobaltCo10,5 mg/kg76. percentil
    • AntimonSb1,16 mg/kg75. percentil
    • ChromCr85,0 mg/kg68. percentil
    • OlovoPb19,1 mg/kg67. percentil
    • SelenSe0,278 mg/kg57. percentil
    • ZinekZn96,9 mg/kg51. percentil
    • CínSn2,66 mg/kg50. percentil
    • MěďCu21,3 mg/kg39. percentil
    • BizmutBi0,178 mg/kg33. percentil
    • ArsenAs5,32 mg/kg31. percentil
    • NiklNi19,1 mg/kg25. percentil
    • RtuťHg0,0622 mg/kg23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5 824 mg/kg84. percentil
    • ŽelezoFe3,43 %80. percentil
    • ManganMn1 165 mg/kg76. percentil
    • HliníkAl6,14 %66. percentil
    • HořčíkMg1,000 %60. percentil
    • SodíkNa0,844 %45. percentil
    • VápníkCa1,58 %36. percentil
    • DraslíkK1,34 %25. percentil
    • FosforP584 mg/kg16. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa17,9 mg/kg81. percentil
    • BerylliumBe1,89 mg/kg77. percentil
    • ZirkónZr432 mg/kg60. percentil
    • StronciumSr136 mg/kg49. percentil
    • YtriumY25,7 mg/kg39. percentil
    • LítiumLi25,9 mg/kg28. percentil
    • BorB49,7 mg/kg23. percentil
    • RubídiumRb76,3 mg/kg21. percentil
    • BáriumBa356 mg/kg19. percentil
    • CérCe47,1 mg/kg13. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 38 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,75 ppm62. percentil
    • Draslík (K)K1,32 %58. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,28 ppm19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137864 Bq/m²12. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • nízké100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -23nT

    rozsah -69 až 31 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -15mGal

    reziduálna +1,9 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)132–866m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek292m a.s.l.
    • Průměrný sklon6,7°
    • Priemerná januárová teplota-4,2°C
    • Priemerná júlová teplota17,3°C
    • Ročné zrážky750mm

    Geomorfologické celky

    • Beskydské predhorie75%SR 1,2 %
    • Vihorlatské vrchy25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy75%SR 7,5 %
    • Vihorlatsko-gutinská oblasť25%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma67%SR 29 %
    • horská klíma33%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu67%SR 25 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu33%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Zemplínske Hámre – Železné rudy (1,4 km od vody)Remetské Hámre – Polymetalické rudy (3,9 km od vody)Remetské Hámre – Železné rudy (4,2 km od vody)Porubský potok – Železné rudy (4,8 km od vody)Belá nad Cirochou – skládka TKO – SK2005700F (680 m od vody)Belá nad Cirochou – trvalý (60 m od vody)Zemplínske Hámre – nijaký (460 m od vody)Belá nad Cirochov – Belá nad Cirochou – občasný (970 m od vody)Snina – občasný (1,0 km od vody)Snina – nijaký (1,7 km od vody)Snina – nijaký (1,9 km od vody)Snina – občasný (2,0 km od vody)Snina – občasný (2,1 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Zemplínske Hámre – stavebný kameň (890 m od vody)Zemplínske Hámre – stavebný kameň (860 m od vody)Vihorlat – Veľká Postavka, Ďurova mláka, Hypkani – rašelina (940 m od vody)Zemplínske Hámre – Fe rudy – limonit (1,5 km od vody)Vihorlat – Veľká Postavka, Ďurova mláka, Hypkani – rašelina (1,7 km od vody)Vihorlat – Veľká Postavka, Ďurova mláka, Hypkani – rašelina (1,9 km od vody)Remetské Hámre – Fe rudy (4,2 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – Fe rudy – limonit (4,7 km od vody)Sninský Kameň – vulkanity (2,8 km od vody)Morské oko – hydrogeológia (3,9 km od vody)Poruba pod Vihorlatom – mineralógia (4,1 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (100 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (130 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (160 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (220 m od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (250 m od vody)– Blokové rozpadliny (260 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)– Blokové rozpadliny (320 m od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Blokové polia (380 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (420 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (450 m od vody)– Blokové rozpadliny (500 m od vody)– Blokové polia (500 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (670 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (680 m od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (690 m od vody)DLHE NAD CIROCHOU – Zosuvy (750 m od vody)SNINA – Zosuvy (770 m od vody)– Blokové rozpadliny (790 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (790 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (880 m od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (920 m od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Blokové polia (1,0 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,0 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,2 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,2 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,2 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,3 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,3 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,3 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,3 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,3 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,4 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,4 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,4 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,4 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,4 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Blokové polia (1,4 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,4 km od vody)DLHE NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,5 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)CIERNA HORA – Blokové rozpadliny (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,5 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,6 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (1,6 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,7 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,7 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,7 km od vody)REMETSKE HAMRE – Blokové rozpadliny (1,7 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Zosuvy (1,8 km od vody)ZEMPLINSKE HAMRE – Blokové polia (1,8 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,8 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,8 km od vody)BELA NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,9 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,9 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,9 km od vody)BELA NAD CIROCH. – Zosuvy (1,9 km od vody)MORSKE OKO – Skalné zrútenia (1,9 km od vody)DLHE NAD CIROCHOU – Zosuvy (1,9 km od vody)SNINA – Zosuvy (2,0 km od vody)DLHE NAD CIROCHOU – Zosuvy (2,0 km od vody)SNINA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Zemplínske Hámre – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (90 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Belá nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Snina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Snina – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Dlhé nad Cirochou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Snina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Sniina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (190 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (300 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (330 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (360 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (490 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (800 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (830 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (830 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (860 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (880 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (920 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (930 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (930 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (950 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (970 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)S okraj – vrt (30 m od vody)Zemplínske Hámre – prameň (30 m od vody)800m SZ od K740 – prameň (90 m od vody)700m VJV od K866 Cob – prameň (100 m od vody)č.d. 244, 500m Z od K450 – studňa (100 m od vody)Zemplínske Hámre – prameň (190 m od vody)1150m SZ od K1018 – prameň (900 m od vody)900m JV od K834 Dzika – prameň (1,3 km od vody)1400m SZ od K1005 – prameň (1,3 km od vody)Zemplínske Hámre – prameň (1,3 km od vody)prameňná oblasť Kamenného potoka – prameň (1,3 km od vody)Zemplínske Hámre – prameň (1,7 km od vody)Valaškovce – prameň (1,9 km od vody)Zemplínske Hámre – prameň (2,1 km od vody)Valaškovce – prameň (2,3 km od vody)750m JJZ od K1018 – prameň (2,4 km od vody)2000m S od K1076 Vihorlat – prameň (2,4 km od vody)1500m S od K1005 Sninský kamen – prameň (2,5 km od vody)600m SV od K691 – prameň (2,6 km od vody)Dubíky – prameň (2,8 km od vody)550m SSZ od K996 M.Trestia – prameň (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • OlovoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cirocha, 1999, 430 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cirocha, 1999, 430 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Barnov, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Barnov, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Barnov, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Barnov, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Barnov, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 7,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Barnov, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 7. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 21,6 mg/lmedián 7,32 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Barnov, 2009, 80 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO3-NO32×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-Na-HCO31×
    • Ca-Na-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B20×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ZinekZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 635 μg/lmedián 13,0 μg/l24 vzoriek21 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 1,50 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 930 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň617,1 Bq/l9,71 Bq/l
    studňa137,5 Bq/l37,5 Bq/l
    prameň110,8 Bq/l10,8 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Zemplínske Hámrestavebný kameňŤažené ložisko – Obec Zemplínske Hámre860 m
    Zemplínske Hámrestavebný kameňŤažené ložisko – Obec Zemplínske Hámre890 m

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyKovyDruhOd vody
    Zemplínske HámreŽelezné rudyFeložiskový výskyt1,4 km
    Remetské HámrePolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt3,9 km
    Remetské HámreŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,2 km
    Porubský potokŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    47 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 19 ostatných; s číslom archívnej správy 47.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m30×
    • 10–30 m9×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Belá nad Cirochouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou23,0 m52524 117Aa68.pdf60 m
    Zemplínske Hámreštruktúrny vrt s obyčajnou vodou163,0 m41342 117Ab39.pdf90 m
    DV-1inžiniersko-geologický6,0 m87483130 m
    DV-2inžiniersko-geologický6,0 m87483150 m
    Belá nad Cirochouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,3 m24033 117Aa27.pdf180 m
    Belá nad Cirochouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,5 m24033 117Aa28.pdf230 m
    Belá nad Cirochouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou3,8 m24033 117Aa29.pdf270 m
    Belá nad Cirochouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,9 m12097 117Aa4.pdf390 m
    Belá nad Cirochouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m12097 117Aa5.pdf430 m
    Belá nad Cirochouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m24033 117Aa26.pdf480 m
    VN115-4životné prostredie–96444490 m
    Belá nad Cirochouúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,7 m24033 117Aa25.pdf630 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 528,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalitaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Belá nad Cirochou – skládka TKOSK2005700F680 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Belá nad Cirochou350 m²1981–60 m
    Zemplínske Hámre250 m²1983–460 m
    Belá nad Cirochov – Belá nad Cirochou10 223 m²1991monitorovaná970 m
    Snina100 m²1993–1,0 km
    Snina400 m²1989–1,7 km
    Snina500 m²1986–1,9 km
    Snina200 m²1975–2,0 km
    Snina350 m²1973–2,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy103×
    • Blokové rozpadliny17×
    • Blokové polia11×
    • Skalné zrútenia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny93×
    • Stabilizovaný33×
    • Aktívny5×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick62×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova49×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S13×
    • Nedostatočne doložené3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. VO Valaškovce1 revír · 2,9 km26Barnov potok č. 226
    2. Snina1 revír · 6,5 km19Barnov potok č. 119

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád