Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Stav vody na toku
Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic
Vodní stavy na toku
Stanice
Stav
Změna
Teplota
Kamenica nad Cirochou
47 cm
–
Výškový profil toku
Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.
BystrinaHorský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.
Výškový profil toku: od 797 do 168 m n. m. na 18,6 km.Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
Nejvyšší bod
800 m a.s.l.
Nejnižší bod
160 m a.s.l.
Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
640 m
Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
34 ‰
SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
1,16
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geologie a geochemie toku Kamenica
Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka
Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 18 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.
Skála pod vodou
Říční naplaveniny100 % vodní hladiny
Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.
Voda podle atlasu
pH 7,5modelovaný odhad
typ vody Ca–HCO₃
Mineralizace 91,2 mg/l, měkká voda (3,3 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.
Prvky v říčních sedimentech
0 z 15prvky v horních 10 %
nejvyšší: Vanad 99,6 mg/kg
Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 88. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohama
45°C v hloubce 1000 m
tepelný tok 75 mW/m²
V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.
Přirozené gama záření
40dávkový příkon nGy/h
percentil 5 na Slovensku
Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.
Stará důlní díla
27objektů do 3 km
Nejbližší: 1.bezmenná št.v potoku Čremošná (adit), 1,9 km od vody.
Zlato v říčních sedimentech
0vzorků se zlatem
9 rudných minerálů v sedimentu
Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.
Stopové prvky v potoční vodě
2 z 8ukazatele v horních 5 %
nejvyšší: Kadmium 1,00 μg/l
Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 96 (Cirocha).
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Rozbory vrtů a podzemních vod
87vrtů do 3 km
644 rozborů vody v okolí
Z toho 87 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.
Geotermální energie
–
1 zdroj geotermálních a minerálních vod do 10 km.
Ekologické zátěže a skládky
19místa v okruhu 3 km
1 ekologická zátěž, 18 skládek
Nejbližší zátěž: Valaškovce (vojenský obvod) – umývacia rampa, 1,2 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.
Ložiska a výskyty rud
23záznamů do 5 km
4 ložiska, 19 rudných výskytů
Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.
Sesuvy půdy a svahové deformace
91ploch do 3 km
2 aktivních
Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.
Geologická stavba pod vodou
Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.
Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.
Říční naplaveniny100%SR 72 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.
Geologické stáří hornin
Kvartérní100%
Nejběžnější horninové jednotky
Systém
Stáří
Jednotka
Body
Kvartérní
holocén
říční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí
1×
Kvartérní
holocén
říční sedimenty: resedimentované aluviální písčité štěrky v blízkém kanálu zóny
1×
Kvartérní pokryv
říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typická tloušťka kvartérního pokryvu5,5m
5 – 1050%SR 20 %
2 – 550%SR 48 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Směr neotektonických pohybů
malé povznesení100%SR 7,7 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Regionálně geologické členění
neovolkanové horniny100%SR 10 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Regionálně geologické členění (podcelky)
neovolanické horniny vihorlatského vrchy100%SR 0,0 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Inženýrsko-geologické revíry
oblast nížinných ložisek100%SR 20 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Inženýrsko-geologické útvary
tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Náchylnost území ke svahovým deformacím
Oblast potenciálně nestabilních oblastí67%SR 4,4 %
Oblast stabilních oblastí33%SR 95 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mapa pokrývá 2 z 6 bodů na vodní linii.
Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody
Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.
Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Kyselé vulkanické horniny67%SR 3,2 %
Štěrk17%SR 52 %
Pískovce17%SR 15 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typ vodonosné vrstvy
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody67%SR 3,2 %
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)17%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Pískovce)17%SR 15 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)
mezikruplné100%SR 86 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Hydrogeologická funkce
vodonosná vrstva100%SR 95 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Hlavní hydrogeologická oblast
neovolanické horniny vihorlatského vrchy67%SR 0,0 %
paleogénní a čtvrtohorní Laborca Povodia až po Brekov a druhohorní pohoří Humen33%SR 3,0 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Genetický typ podzemní vody
silikát-karbonát-potamogenní100%SR 1,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Chemický typ podzemní vody
Ca-(+/-Mg)-HCO3100%SR 1,1 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Třída kvality podzemní vody
B100%SR 18 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geotermální útvary podzemních vod
Humenné Ridge100%SR 4,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Chemie povrchových vod dle atlasu
Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.
Kyselost vody
pH 7,49typický rozsah
Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.
Tvrdost vody
3,3°dH, měkká
Součet vápníku a hořčíku (0,59 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.
měkká
střední
tvrdá
velmi těžké
Rozpuštěné látky
91,2mg/l mineralizace
Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iontové složení vody
Kationty (kladné ionty)
Ca 63Mg 23Na+K 14
Anionty (záporné ionty)
HCO₃ 81SO₄ 15
Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃
Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.
Hlavní ionty
FluoridyF0,0849 mg/lpercentil33
DraslíkK1,81 mg/lpercentil27
SodíkNa3,31 mg/lpercentil14
BikarbonátyHCO370,7 mg/lpercentil11
ChloridyCl2,05 mg/lpercentil9
VápníkCa17,2 mg/lpercentil8
HořčíkMg3,83 mg/lpercentil6
SíranySO410,4 mg/lpercentil3
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
Živiny a organické znečištění
DusičnanyNO36,95 mg/lpercentil56
Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,98 mg/lpercentil45
AmmoniumNH40,0930 mg/lpercentil44
FosfátyPO40,0724 mg/lpercentil36
Kovy
HliníkAl119 μg/lpercentil66
ŽelezoFe0,134 mg/lpercentil61
ManganMn9,44 μg/lpercentil20
ZinekZn2,90 μg/lpercentil19
Prvky v říčních sedimentech
Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.
Potenciálně toxické a stopové prvky
VanadV99,6 mg/kgpercentil88
KadmiumCd0,552 mg/kgpercentil87
KobaltCo11,6 mg/kgpercentil84
ChromCr101 mg/kgpercentil82
SelenSe0,436 mg/kgpercentil81
VéstPb21,2 mg/kgpercentil73
CínSn2,89 mg/kgpercentil59
AntimonSb0,595 mg/kgpercentil46
ZinekZn85,1 mg/kgpercentil37
MolybdenMo0,313 mg/kgpercentil36
VizmutBi0,173 mg/kgpercentil31
ArsenAs4,90 mg/kgpercentil24
RtuťHg0,0608 mg/kgpercentil22
MěďCu16,3 mg/kgpercentil16
NiklNi16,3 mg/kgpercentil15
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
TitanTi7 132 mg/kgpercentil93
ŽelezoFe3,94 %percentil90
HořčíkMg1,44 %percentil79
HliníkAl6,47 %percentil75
ManganMn1 048 mg/kgpercentil69
VápníkCa1,72 %percentil40
SodíkNa0,763 %percentil28
DraslíkK1,25 %percentil14
FosforP520 mg/kgpercentil10
Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
GalliumGa19,4 mg/kgpercentil88
BerylliumBe1,52 mg/kgpercentil56
ZirkoniumZr387 mg/kgpercentil44
StronciumSr125 mg/kgpercentil40
YttriumY25,5 mg/kgpercentil38
BaryumBa383 mg/kgpercentil29
LithiumLi26,0 mg/kgpercentil29
RubidiumRb74,1 mg/kgpercentil17
BorB43,9 mg/kgpercentil14
CeriumCe43,9 mg/kgpercentil9
Přírodní radioaktivita a radon
Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.
Dávkový příkon gama záření
40nGy/h ve vzduchu
rozsah 34 až 50 nGy/h
Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Radonové riziko podloží
nízké
Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.
Ekvivalentní uran (eU)eU2,11 ppm11. percentil
Draslík (K)K1,07 %percentil9
Ekvivalentní thorium (eTh)eTh5,54 ppm6. percentil
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geofyzikální pole: magnetika a gravitace
Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.
Magnetická anomálie
-37nT
rozsah -120 až 83 nT
Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.
negativnípozitivní
Bouguerova gravitační anomálie
-5mGal
zbytkový +9,7 mGal
Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.
Geotermální potenciál
Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.
Teplota horniny s hloubkou
45 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m
nárůst o 30 °C na km
Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².
Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou
Humenné Ridge100%SR 4,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Reliéf, klima a půdy
Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.
Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)132–1 072m a.s.l.
Průměrná nadmořská výška jednotek428m a.s.l.
Průměrný sklon10,1°
Průměrná lednová teplota-4,6°C
Průměrná červencová teplota17,2°C
Roční srážky763mm
Geomorfologické jednotky
Vihorlatské hory67%SR 0,0 %
Beskydy Foothills33%SR 1,2 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geomorfologické oblasti
Oblast Vihorlat–Gutin67%SR 0,5 %
Nízke Beskydy33%SR 7,5 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Klimaticko-geografické typy
horské klima75%SR 33 %
klima povodí25%SR 29 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Náchylnost půd k acidifikaci
půdy středně náchylné k okyselení80%SR 25 %
půdy náchylné k okyselení20%SR 31 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)
poměrně čistá půda60%SR 53 %
nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a40%SR 45 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Litogeochemické typy
Neogenové sopky67%SR 11 %
Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum17%SR 2,9 %
Vnitřní karpatské paleogénní17%SR 11 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mapa chodby
Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.
Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.
KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Cirocha, 20 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.
VéstPbvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Cirocha1999, 20 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.
MěďCumírně zvýšené
nejvyšší 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Cirocha1999, 20 m od vody. Srovnání: percentil 76 všech vzorků na Slovensku.
ChromCrmírně zvýšené
nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Cirocha1999, 930 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.
BaryumBaběžná hodnota
nejvyšší 49,0 μg/lmedián 11,0 μg/l5 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Porúbka2009, 810 m od vody. Srovnání: percentil 59 všech vzorků na Slovensku.
ArsenAsběžná hodnota
nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Cirocha1999, 930 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.
SelenSepod polovinou Slovenska
nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Kamenica2009, 70 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.
LithiumLipod polovinou Slovenska
nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Kamenica2009, 70 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.
Hlavní ionty, mineralizace a pH
Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.
Oxid křemičitýSiO2extrémní (horní 1 %)
nejvyšší 137 mg/lmedián 19,6 mg/l5 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Porúbka2009, 810 m od vody. Srovnání: percentil 100 všech vzorků na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech
Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.
Ilmenit (FeTiO₃)11 vzorků, maximálně 4115 zrn
Magnetit (Fe₃O₄)11 vzorků, maximálně 815 zrn
Rutil (TiO₂)11 vzorků, maximálně 815 zrn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzorků, maximálně 55 zrn
Anatas (TiO₂)4 vzorků, maximálně 5 zrn
Baryt (BaSO₄)4 vzorků, maximálně 5 zrn
Pyrit (FeS₂)3 vzorků, maximálně 55 zrn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
Hematit (Fe₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn
Hornotvorné a akcesorické minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzorků, maximálně 815 zrn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzorků, maximálně 4115 zrn
Zirkonium (ZrSiO₄)10 vzorků, maximálně 55 zrn
Korund (Al₂O₃)6 vzorků, maximálně 5 zrn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzorků, maximálně 55 zrn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorků, maximálně 5 zrn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorků, maximálně 5 zrn
Turmalíny (komplexní borosilikát)2 vzorků, maximálně 55 zrn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn
Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita
Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.
Chemické druhy vody v okolí
Ca-Mg-HCO318×
Ca-HCO311×
Ca-HCO3-SO45×
Ca-Mg-HCO3-SO44×
Ca-Na-HCO34×
Ca-Mg-HCO3-NO33×
Ca-SO4-HCO32×
Ca-Mg-Cl1×
Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy
třída B47×
třída D4×
třída A1×
Kovy v podzemních vodách
AntimonSbextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 4,20 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzorky93 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
ZinekZnvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 2 720 μg/lmedián 6,00 μg/l46 vzorky17 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.
RtuťHgvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzorky98 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 230 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.
ArsenAsvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 6,80 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzorky93 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.
KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzorky93 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.
SelenSevysoké (horní 5 %)
nejvyšší 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzorky91 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.
MěďCuvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 6,00 μg/lmedián 0,900 μg/l46 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.
ChromCrvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 3,80 μg/lmedián 0,600 μg/l46 vzorky37 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.
VéstPbvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzorky20 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.
HliníkAlmírně zvýšené
nejvyšší 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzorky52 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.
LithiumLimírně zvýšené
nejvyšší 19,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzorky59 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.
ŽelezoFeběžná hodnota
nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.
Radon ve vodách
Typ webu
Ukázky
Nejvyšší radon
Medián
zdroj
4
61,9 Bq/l
19,9 Bq/l
potok, řeka
4
7,82 Bq/l
3,26 Bq/l
dobře
3
20,7 Bq/l
17,6 Bq/l
vyvinutá pružina
2
17,5 Bq/l
17,4 Bq/l
Důlní díla, ložiska a výskyty rud
Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.
Druhy těžebních objektů
pinge (těžební jáma), řada pingových jam23×
adit2×
zkazit hromadu2×
Nejbližší stará důlní díla
Název
Druh
Vytěženo
Skončilo
Z vody
1.bezmenná št.v potoku Čremošná
adit
hematitové křemence
1,9 km
Halda 1.bezmennej št.
zkazit hromadu
hematitové křemence
1,9 km
2.bezmenná št.v Skalnom potoku
adit
hematitové křemence
2,1 km
Halda 2. bezmennej št.v Skal.p.
zkazit hromadu
hematitové křemence
2,2 km
Pinga č.1
pinge (těžební jáma), řada pingových jam
hematitové křemence
2,4 km
Pinga č.2
pinge (těžební jáma), řada pingových jam
hematitové křemence
2,5 km
Pinga č.23
pinge (těžební jáma), řada pingových jam
hematitové křemence
2,5 km
Pinga č.3
pinge (těžební jáma), řada pingových jam
hematitové křemence
2,5 km
Pinga č.4
pinge (těžební jáma), řada pingových jam
hematitové křemence
2,5 km
Pinga č.5
pinge (těžební jáma), řada pingových jam
hematitové křemence
2,5 km
Ložiska a dobývací prostory
Vklad
Minerální
Stav a organizace
Z vody
Malina
stavební kámen
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – VLaM SR, štátny podnik – Odštepný závod Kamenica nad Cirochou
60 m
Žilková
stavební kámen
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – VLaM SR, štátny podnik – Odštepný závod Kamenica nad Cirochou
1,7 km
Zemplínske Hámre
stavební kámen
Vytěžené ložisko – Obec Zemplínske Hámre
3,6 km
Zemplínske Hámre
stavební kámen
Vytěžené ložisko – Obec Zemplínske Hámre
3,6 km
Výskyty rud v metalogenní mapě
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Z vody
Remetské Hámre
Polymetalové rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
1,9 km
Remetské Hámre
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
2,1 km
Porubský potok
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,0 km
Zemplínske Hámre
Železné rudy
Fe
výskyt vkladu
4,3 km
Udavské
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
4,6 km
Vrty a archivní zprávy Geofondu
Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.
87 vrtů v pásmu 3 km, z toho 33 hydrogeologických a 54 ostatních; s číslem archivní zprávy 87.
Hloubky vrtů
do 10 m30×
10–30 m19×
30–100 m3×
100–300 m4×
přes 300 m15×
Nejbližší vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archivní zpráva
Z vody
Kamienka
negativní vrt
57,0 m
75135 117Ac2.pdf
110 m
Hažín nad Cirochou
vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou
10,0 m
12097 116Bb8.pdf
130 m
V-4
vklad
7,5 m
4111
130 m
Hažín nad Cirochou
vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou
8,0 m
12097 116Bb7.pdf
170 m
Kamienka
vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou
36,0 m
75135 117Ac3.pdf
190 m
V-39
inženýrsko-geologické
6,7 m
20789
190 m
PV-5
vklad
27,0 m
37048
200 m
Hažín nad Cirochou
vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou
9,1 m
12097 116Bb9.pdf
390 m
VR-28
inženýrsko-geologické
12,0 m
2295
500 m
Hažín nad Cirochou
vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou
15,5 m
12097 116Bb10.pdf
560 m
V-38
inženýrsko-geologické
5,1 m
20789
650 m
A 19
inženýrsko-geologické
–
85421
760 m
Geotermální energie a minerální vody
Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.
Zdroje geotermálních a minerálních vod
Zdroj
Druh
Teplota vody (°C)
Výtěžnost (l/s)
Počítat
Nejblíže od vody
kategorie b1
minerální voda
15-22
< 5
1
9,6 km
Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty
Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.
Ekologické zátěže
Lokalita
Aktivita
Látka
Klasifikace
Z vody
Valaškovce (vojenský obvod) – umývacia rampa
SK200590FP
1,2 km
Skládky odpadu
Skládka
Plocha
Rok založení
Sledování
Z vody
Lackovce
–
1988
–
160 m
Kamenica nad Cirochou – Hažín nad Cirochou
500 m²
1971
–
420 m
Kamenica nad Cirochou – Hažín nad Cirochou
–
1973
–
920 m
Hažín nad Cirochou
250 m²
1983
–
930 m
Lackovce
250 m²
1988
–
1,1 km
Hažín nad Cirochou
600 m²
1990
–
1,1 km
Lackovce
300 m²
1985
–
1,3 km
Kamenica nad Cirochou
750 m²
1973
–
1,6 km
Sesuvy půdy a svahové deformace
Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.
Typy deformací
Sesuvy půdy59×
Blokové trhliny16×
Bloková pole11×
Rockfalls5×
Stupeň aktivity
Potenciálny55×
Stabilizovaný34×
S potenciálními a aktivními formami1×
Aktívny1×
Současný stav
SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova49×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S17×
Nedostatečně zdokumentováno10×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick10×
Jak číst tyto údaje
Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.