Vymezení revíru: Potok Okna od ústia do VN Vyšná Rybnica po ústie potoka Barlahov. Skóre, nejlepší okno dne a co ho táhne nahoru nebo dolů Načítám údaje… Vodní stav, teplota, modelový průtok a spád Remetské Hámre – Okna · hladina ustálená Hladina je měřena na vodočtu SHMÚ, není to hloubka vody na revíru. Načítám údaje… Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Hodina po hodině, tlak a nejbližší dny Načítám údaje… Kde jsou slunce a měsíc právě teď a kdy přijdou nejlepší okna dne Táhněte po ose a uvidíte, kde budou slunce a měsíc. Den trvá 9 h 32 min. Úplněk kolem 24. 11., nov kolem 9. 11.. Solunární teorie není vědecky potvrzena, bereme ji jako doplněk. Zlatá hodinka je čas kolem východu a západu slunce, kdy ryby často berou. Průběh vody, místa u vody, charakter a základní údaje Čára zobrazuje průběh revíru podle dat Rybárske revíry 2026. Přístupová místa a přesné hranice si ověřte na místě. Doba hájení, doba lovu, lovné míry a denní limit. Orientačně: ověřte si je v rybářském řádu revíru 1. 10. – 15. 4. lov všech ryb zakázánmimo toto období Výjimka: na vodách s výskytem hlavatky podunajské je od 1. 11. do 31. 12. lov hlavatky možný jen s povolením k lovu hlavatky (§ 13 odst. 4 a § 19 zákona). Doba hájení jednotlivých druhů (níže) platí nezávisle na této době hájení. Platí jen mimo dobu hájení. Mimo tyto hodiny je lov zakázán (§ 14 písm. b zákona). duben, září6.00 – 20.00 h Kvě, srpen5.00 – 21.00 h Čer, Čvc4.00 – 22.00 h listopad, prosinec7.00 – 19.00 h Měsíce, které v tabulce chybějí, spadají do doby hájení. Doba v listopadu a prosinci na pstruhových a lipanových vodách souvisí s výjimkou pro lov hlavatky (§ 13 odst. 4 zákona); co se v té době smí lovit, ověřte v rybářském řádu. Na hraničních vodách platí doba z povolenky nebo rybářského řádu (§ 11 odst. 2 vyhlášky). Noční lov zákon upravuje dvěma formulacemi, které se na první pohled rozcházejí, proto se na něj vždy zeptejte v rybářském řádu revíru nebo u rybářské stráže. Jde o shrnutí. U nástrah, háčků a návnady si přečtěte i rybářský řád revíru, protože uživatel může podmínky zpřísnit. Modrá a zelená skupina se nekombinují. Limit platí za den i při lovu na více revírech a po jeho dosažení lov pro ten den končí. Skupiny druhů vycházejí z výkladu SRZ z ledna 2026, ne přímo z textu paragrafu. Uživatel revíru může v povolence určit nižší limit, tehdy platí přísnější. V tomto období se druh nesmí lovit, i když jinak lov v dané době dovoluje typ vody. Platí nezávisle na době hájení všech ryb. Některé druhy jsou chráněny celoročně (například drsek, mihule, hrouzci, sekavci, síh maréna, parma karpatská, ostrucha křivočará) a jejich lov je zakázán vždy. Úplný seznam druhů je v průvodci Rybářský zákon po pravidlech. Nejmenší délka, od které si rybu smíte ponechat. Uživatel revíru může míru zvýšit, platnou hodnotu hledejte v povolence a rybářském řádu. Měří se celková délka od předního konce hlavy po konec nejdelšího paprsku ocasní ploutve (§ 12 odst. 4). Bez lovné míry jsou například slunka obecná, karas stříbřitý, okoun říční, plotice obecná, mřenka mramorovaná (slíž severný) a invazní druhy. Stav k 6. 11. 2026: zákon č. 216/2018 Z. z. o rybářství (znění od 1. 1. 2022) a vyhláška č. 381/2018 Z. z. (znění od 1. 1. 2019); novější znění jsme nenašli. Zákon se může změnit, platné znění najdete na Slov-Lex (zákon) a Slov-Lex (vyhláška). Na stejném toku a nejbližší v povodí Načítám 3D model terénu… Kvalita vody, povodí, dno, ryby, vodní hmyz, zvěř a rizika z otevřených databází. Kromě zvěře a rizik jsou zahrnuty i do skóre aktivity. Voda patří mezi dolních 23 % z 461 pstruhových revírů s údaji. Spolehlivost vysoká: použili jsme 7 údajů o vodě. sklon 24 ‰, 309 m n. m. → lipanové pásmo Podle sklonu a nadmořské výšky leží tok v oblasti, která odpovídá lipanovému pásmu. Pro pstruhy je to přirozené pásmo. Evropské toky jsou od pramene k ústí rozděleny do pásem s typickými rybami: pstruh, lipan, parna a nížina; jsou určeny především gradientem a velikostí toků (Huet 1959) a zóny lze také použít k posouzení stavu toků (Aarts a Nienhuis 2003). Zónu odhadneme ze sklonu linie rybářského revíru a jeho převýšení; jde o zjednodušení bez šířky proudu. Shoda mezi zónou a typem rybářské oblasti přidává +1 ke kvalitě, jasný nesoulad −1. Zdroje: Huet 1959; Aarts a Nienhuis 2003 ≈ 2,4 °dH (0,4 mmol/l vápníku a hořčíku), atlas ŠGÚDŠ Měkká voda je chudá na minerály a živiny: většinou je tu méně potravy, voda je citlivější na okyselení a kovy jsou v ní toxičtější. Voda s vápníkem a hořčíkem je produktivnější a lépe tlumí výkyvy kyselosti: produkce pstruhů byla vyšší ve vápenatých tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006) a index založený na rozpuštěných pevných látkách a hloubce předpovídá výnos ryb z jezer (Ryder a kol. 1974). V irských tocích však geologie nezměnila hustotu pstruhů (Lehane a kol. 2004) a Downing a kol. (1990) ukázal, že výroba souvisí spíše s prvovýrobou. Tedy pouze ±1 bod. Tvrdost pochází z atlasu ŠGÚDŠ, nikoli z měření v rybářském revíru; nahrazuje samostatně posuzované podloží pánve. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004; Ryder a kol. 1974 pH 7,7, měření EEA pH je v rozmezí, ve kterém se rybám běžně daří. Ryby pod pH přibližně 6 trpí a pstruzi a lipan jsou citlivější než kaprovití (Alabaster a Lloyd 1982); v kyselé měkké vodě se hliník uvolňuje z půdy a poškozuje žábry (Gensemer a Playle 1999). pH z atlasu je modelový odhad, takže snížení je pouze −1 nebo −2, a to pouze tam, kde nemáme žádné měření pH (které se posuzuje samostatným faktorem). Zdroje: Alabaster a Lloyd 1982; Gensemer a Playle 1999 10,9 mg/l, stanice EEA Voda je velmi dobře okysličená. Kyslík je pro ryby limitující a teplejší voda ho fyzikálně obsahuje méně (Benson a Krause 1984). Přehled nároků vodních živočichů na kyslík je v Davis (1975); konkrétní hranice 5, 7 a 9 mg/l jsou naše zjednodušení. Zdroje: Davis 1975; Benson a Krause 1984 ≈ 115 mg/l, z vodivosti (EEA) Střední mineralizace odpovídá produktivním tokům a nádržím. Rozpuštěné pevné látky (mineralizace) souvisí s úrodností vody, a proto je Ryder použil k odhadu produkce ryb v jezerech (Ryder 1965, Ryder a kol. 1974). Downing a kol. (1990) však ukázal, že primární produkce je lepším prediktorem produkce. Nezadává skóre, pouze index vhodnosti. Zdroje: Ryder 1965; Ryder a kol. 1974; Downing a kol. 1990 dusičnany 1,0 mg N/l, fosfor 0,02 mg P/l, stanice EEA Střední zásoba živin poskytuje dobrý základ potravy bez výrazného rizika výskytu řas. Produkce ryb souvisí s primární produkcí vody (Downing a kol. 1990) a v českých revírech rostla četnost okouna s produktivitou ekosystému (Lyach a Remr 2019). Příliš mnoho živin však v létě vede ke květům řas a výkyvům kyslíka (Paerl a Huisman 2008). Zdroje: Downing a kol. 1990; Lyach a Remr 2019; Paerl a Huisman 2008 1 prvky mezi nejvyššími 10 % na Slovensku (atlas ŠGÚDŠ 1999) Kovy v sedimentech se mohou hromadit u bentických živočichů a ryb; vysoké hodnoty jsou v rudných oblastech často přirozené. V měkké vodě jsou kovy toxičtější, proto hodnotíme přísněji. Toxicita kovů pro ryby klesá s tvrdostí vody, protože vápník soutěží s kovem o místa na žábrách (Pagekopf 1983). Atlas ŠGÚDŠ uvádí pouze pořadí mezi toky, nikoli koncentraci srovnatelnou s limitem (MacDonald a kol. 2000). V tvrdé vodě tedy hodnotíme kovy mírněji, v měkké vodě přísněji. Zdroje: Pagenkopf 1983; Gensemer a Playle 1999; MacDonald a kol. 2000 Stejné údaje o vodě hodnoceny vůči požadavkům pstruhů, lipanů a kaprů. Revír je veden jako pstruhový revír, zvýrazněn je jeho typ. Index 0 až 100 porovnává vlastnosti vody s požadavky daného druhu (60 je neutrální hodnota, 100 ideální). Slovní hodnocení vychází ze srovnání s jinými rybářskými revíry stejného typu, protože většina slovenských vod má pro svůj druh dobré hodnoty. Index nemá vliv na to, zda se v rybářském revíru skutečně vyskytují ryby (o tom rozhoduje zarybnění a hospodář). Tvrdost, pH a mineralizace z atlasů jsou historické a modelové odhady. Jen malá část z toho se odvíjí od skóre podmínek a kvality rybářského revíru (tvrdost ±1, kyselost atlasu −2 až 0, shoda zóny toku ±1 vůči kvalitě). Posoudili jsme 18 faktorů, skóre mění 5 z nich. Úpravy jsou v rozsahu od −14 do +12 bodů, aby nepřevážily počasí a teplotu vody. Započítávají se do skóre, řazení i filtrů. 10,9 mg/l, stanice EEA 0,0 km od vody, 2008 Voda je výborně okysličena, ryby zůstávají aktivní i při vyšší teplotě. Rozbor je z roku 2008, proto se započítává na 50 %. Kyslík je pro ryby limitující a teplejší voda ho fyzikálně obsahuje méně (Benson a Krause 1984). Přehled nároků vodních živočichů na kyslík je v Davis (1975); konkrétní hranice 5, 7 a 9 mg/l jsou naše zjednodušení. Zdroje: Davis 1975; Benson a Krause 1984 dusičnany 1,0 mg N/l, fosfor 0,02 mg P/l, stanice EEA 0,0 km od vody, 2008 Střední zásoba živin dává bohatou potravní základnu bez výrazného rizika řas. Rozbor je z roku 2008, proto se započítává na 50 %. Produkce ryb souvisí s primární produkcí vody (Downing a kol. 1990) a v českých revírech rostla četnost okouna s produktivitou ekosystému (Lyach a Remr 2019). Příliš mnoho živin však v létě vede ke květům řas a výkyvům kyslíka (Paerl a Huisman 2008). Zdroje: Downing a kol. 1990; Lyach a Remr 2019; Paerl a Huisman 2008 ≈ 2,4 °dH, atlas ŠGÚDŠ Velmi měkká voda je chudá na minerály a živiny: obvykle je méně potravy a ryby rostou pomaleji. Voda s vápníkem a hořčíkem je produktivnější a lépe tlumí výkyvy kyselosti: produkce pstruhů byla vyšší ve vápenatých tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006) a index založený na rozpuštěných pevných látkách a hloubce předpovídá výnos ryb z jezer (Ryder a kol. 1974). V irských tocích však geologie nezměnila hustotu pstruhů (Lehane a kol. 2004) a Downing a kol. (1990) ukázal, že výroba souvisí spíše s prvovýrobou. Tedy pouze ±1 bod. Tvrdost pochází z atlasu ŠGÚDŠ, nikoli z měření v rybářském revíru; nahrazuje samostatně posuzované podloží pánve. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004; Ryder a kol. 1974 amonné ionty 0,33 mg N/l, stanice EEA 0,0 km od vody, 2008 Zvýšené amonné ionty: při vyšším pH a teplotě se z nich uvolňuje amoniak škodlivý pro žábry, pstruzi a lipani jsou na něj citlivější. Rozbor je z roku 2008, proto se započítává na 50 %. Část amonných iontů se podle pH a teploty mění na amoniak, který poškozuje žábry (Emerson a kol. 1975). Zrušená směrnice 2006/44/ES uváděla jako vodítko velmi nízké hodnoty (pro lososovité vody 0,04 mg/l, pro kaprovité 0,2 mg/l amonných iontů). Naše hranice jsou mírnější (nad 0,6 mg N/l u kaprovitých a ostatních vod, nad 0,2 mg N/l u pstruhových a lipanových), protože jde o roční průměr z blízké stanice, nikoli o hodnotu na místě lovu. Zdroje: Emerson a kol. 1975; Směrnice 2006/44/ES Jíly a hlíny, ŠGÚDŠ Jemnozrnné dno není pro pstruhové vody typické, voda se snadněji zakalí. Produkce pstruha je vyšší ve vápencových tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006), ale v irských tocích geologie hustotu pstruhů nezměnila a rozhodovala struktura koryta (Lehane a kol. 2004). Důkazy se rozcházejí, váha je malá. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004 Pro tyto faktory chybějí údaje nebo jsou v běžném rozsahu: Pravidla jsou orientační a vycházejí z rybářské praxe a vědeckých studií, u každého faktoru je vidět, jak dobře je podložen. Počasí, tlak vzduchu a teplota vody mají na skóre větší vliv než tyto údaje. Ryby mají dost kyslíku i při vyšší teplotě. Běžné rozpětí, ve kterém ryby žijí bez problémů. Dobrá potravní základna bez velkého rizika řas. Chudá voda, řas je málo. Může jít o vliv odpadních vod nebo zemědělství. Typické pro většinu slovenských toků. Měřené na stanici REMETSKE HAMRE (OKNA), 0,0 km od vody, stanice má stejný název toku. Údaje jsou z oficiálního monitoringu, nikoliv z měření přímo na revíru. Jde o průměr za poslední roky, takže okamžitý stav může být jiný. V ročenkách za 2022 až 2025 nemá toto místo žádný nesplněný ukazatel. Poloha místa je jen přibližná (podle vodního útvaru), proto může být skutečné místo odběru jinde na toku. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádí místa, která nesplnila normu; místo, které v ročence chybí, se nepovažuje za čisté. Vzdálenost a shodu názvu toku určujeme sami, proto jde o orientační přiřazení. Naposledy v roce 2023 bylo překročeno: Naposledy v roce 2023 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: Naposledy v roce 2024 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: V roce 2025 bylo překročeno: V ročenkách 2017 až 2025 není u stanice zaznamenáno překročení normy. Podzemní voda se do toků dostává jako základní odtok, souvislost s tokem u revíru je proto jen nepřímá. Přirozené látky (železo, mangan, sírany, vodivost) se do hodnocení podle ročenky nepočítají. Údaje jsou z ročenek SHMÚ (podzemní vody 2017 až 2025). Tok z databáze HydroRIVERS spárovaný s revírem, odchylka čáry kolem 83 m Údaje jsou z celosvětové databáze s hrubším rozlišením (desítky metrů), proto jsou u malých vod jen orientační. Hloubka a objem jsou modelové průměry. Voda se po dešti rychle zakalí a ryby hledají potravu více čichem. Prameny a vývěry podzemní vody přivádějí do toku chladnější vodu v létě a teplejší v zimě, ryby se u nich v extrémním počasí zdržují. Podle geologické mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén Mapa ukazuje geologii podloží, nikoli přesné dno na místě. Skutečný materiál dna se může lišit, zejména u nánosů. Typická hodnota z 8 stanic podzemní vody do 10 km od revíru (nejbližší 3 km), měření z roku 2025. Bližší stanice mají větší váhu. Jde o podzemní vodu u revíru, ne o měření v samotném toku. Norma je limit, který u ukazatele uvádí SHMÚ (pro pitnou vodu); hodnota rovná normě se stejně jako v SHMÚ počítá za překročení. Štítek „někde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale alespoň jedna stanice ji přesahuje; která, je uvedeno u dlaždice. Ryby jsou na některé látky citlivější než lidé. 0,005mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpětí 0,005 až 0,04 mg/l, 8 stanic. 0,005mg/l hluboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpětí 0,005 až 0,2 mg/l, 8 stanic. 5,7mg/l hluboko pod normou Norma 50 mg/l. Rozpětí 0,5 až 37,3 mg/l, 8 stanic. 3,57mg/l méně kyslíku Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pro lososovité vody. Rozmezí 0 až 7,68 mg/l, 8 stanic. 12,6°C teplejší Rozmezí 9,8 až 14,4 °C, 8 stanic. 6,95 vhodné pro ryby Rozmezí 6,73 až 7,53, 8 stanic. 1,33mmol/l měkká Rozmezí 0,96 až 5,07 mmol/l, 8 stanic. 0,018mg/l někde nad normou Norma 0,2 mg/l. Rozmezí 0,001 až 2,6 mg/l, 8 stanic. Nad normou: 1 z 8 (Jovsa, 7,2 km od revíru). 0,004mg/l někde nad normou Norma 0,05 mg/l. Rozmezí 0,001 až 0,36 mg/l, 8 stanic. Nad normou: 3 z 8 (nejvyšší: Ubrez, 6,4 km od revíru). 15,6mg/l někde nad normou Norma 250 mg/l. Rozmezí 0,5 až 325 mg/l, 8 stanic. Nad normou: 1 z 8 (Chonkovce, 7,5 km od revíru). 18,7mg/l hluboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozpětí 1 až 116 mg/l, 8 stanic. 33,3mS/m někde nad normou Norma 125 mS/m. Rozmezí 20,3 až 131 mS/m, 8 stanic. Nad normou: 1 z 8 (Chonkovce, 7,5 km od revíru). 16% normy pod normou Nejvyšší: Hliník 0,16 mg/l (80 % normy, 6,4 km od revíru). 8 stanic. 30% normy pod normou Nejvyšší: MCPB 0,03 µg/l (30 % normy, 3 km od revíru). 2 stanice. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 4 stanice. 0% normy nezjištěno Pod mezí stanovení: látky z této skupiny se ve vzorcích nezjistily. 4 stanice. Zdroje Druhy, které se v okolí vody pozorovaly nebo zaznamenaly. Zvěř, rostliny a rizika nevstupují do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci. Název druhu vede na jeho stránku. Nejběžnější kachna; hnízdí téměř u každé vody s pobřežní vegetací. Stojí v mělčině a číhá na drobné ryby. Na březích rybníků a pomalých potoků je snadno vidět. Velká bílá volavka, která loví ryby a žáby v mělčinách. Na Slovensku se její počet zvyšuje, v zimě je vidět i u toků. Velký bílý vodní pták, který hnízdí u pomalých vod, nádrží a zarostlých rybníků. Nejběžnější racek u vody. Hnízdí v koloniích u rybníků a velkých nádrží a zdržuje se také u řek. Hmyz s vodními larvami. Dospělí jedinci žijí jen krátce a líhnou se najednou v rojích. Dravý hmyz. Larvy žijí pod vodou několik měsíců až let, dospělé vážky loví ve vzduchu nad vodou. Černá se žlutými skvrnami. Žije v listnatých lesích u čistých horských potoků, larvy se vyvíjejí v potoku. Neškodný had se dvěma žlutými skvrnami na zátylku. Dobře plave a loví žáby, ryby a čolky. Největší původní ropucha. Na jaře putuje k vodě, kde se tře. Býložravec, který hrázemi a stavbami mění potok i břehy. Je chráněný. Vytváří mělčiny a tůně, kde se daří rybám a hmyzu. Za soumraku letí těsně nad hladinou a loví vodní hmyz, zejména pakomáry a podenky. Invazní bylina z východní Asie, která vytváří husté porosty vysoké až tři metry. Invazní rostlina z Himalájí, vysoká až dva metry, s růžovými květy. Zarůstá břehy toků. Vysoká mokřadní rostlina se žlutými květy, která roste na vlhkých březích. Vysoká tráva, která u rybníků a na březích tvoří rozsáhlé rákosiny. Vodní rostlina se žlutými květy a plovoucími i ponořenými listy. Roste ve stojatých a pomalu tekoucích vodách. Líhnou se ve stojaté vodě, proto jsou nejhorší u nádrží, slepých ramen a lužních lesů, zejména při západu slunce. Jak se chránit: Při večerním a nočním lovu mějte dlouhý rukáv, repelent a síťku. Rozvoj komárů zrychluje teplo a vlhko po deštích. Invazní rostlina rostoucí na březích potoků a na vlhkých loukách. Její míza na slunci způsobuje popáleniny kůže. Jak se chránit: Nedotýkejte se ho a neprocházejte porostem. Pokud se míza dostane na kůži, smyjte ji vodou a mýdlem a chraňte místo před sluncem. Při větším popálení vyhledejte lékaře. Přenáší klíšťovou encefalitidu a lymeskou boreliózu. Číhá ve vysoké trávě a v břehové vegetaci. Jak se chránit: Od jara do podzimu se po lovu zkontrolujte, použijte repelent a dlouhé kalhoty zastrčte do ponožek. Klíště co nejdříve odstraňte pinzetou. Proti encefalitidě existuje očkování. Plachá šelma lesů. K vodě přichází v noci a za soumraku. Jak se chránit: Útoky na lidi jsou velmi vzácné. Udržujte pořádek v táboře, nekrmte zvěř a psa mějte na vodítku. Jedovatý had, který se vyhřívá na skalnatých svazích, v mokřadech a na okrajích lesů u vody. Jak se chránit: Je plachá a uštkne jen při ohrožení. U kamenitých břehůacím nesahejte rukou mezi kameny a mějte pevnou obuv. Po uštknutí zůstaňte v klidu, nehýbejte postiženou končetinou a volejte 112. Velké bodavé mouchy. Nejaktivnější jsou za horkých bezvětrných dnů u vody a na loukách. Jak se chránit: Bolestivě bodají, zejména v létě v poledních hodinách. Pomáhá světlé oblečení s dlouhým rukávem a repelent. Zvěř, rostliny a rizika: záznamy pocházejí z pozorování a odrážejí i to, kde se pozorovatelé pohybují, nejsou to měření hustoty ani jistota setkání. Platí pro okolí přibližně 35 × 55 km. Podloží, tok a prameny na mapě, hodnoty v místě vody, geomagnetická aktivita a zemětřesení. Jde o informaci o prostředí; do skóre vstupují jen malé hypotézy označené stupněm jistoty (zlomy a horniny, geomagnetická bouře). Mapa podloží potřebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa území (Slovensko) 1 : 50 000: horniny pod povrchem, od naplavených štěrků a písků přes jíly až po žuly a vápence. Barvy podle legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy se ukáže popis horniny v daném místě. Pro rybáře: Štěrkové lavice a kamenité prahy dávají čisté dno a biotop pro candáta, okouna či parmu. Jílovité a bahnité podloží drží potravu pro kapra a cejna. Vápence a dolomity dávají tvrdší, na potravu bohatší vodu než žuly a křemence. Radonové riziko podloží (nízké, střední, vysoké). Vychází z radioaktivity hornin a z puklin. Mapa ukazuje podloží, ne radon ve vodě. Pro rybáře: Radon je přírodní stopovač podzemní vody. Podloží s vyšším radonovým rizikem (žuly, ruly, tektonické zlomy) bývá místem, kde puklinová voda vytéká na povrch. Většina území (Slovensko) je „střední“, proto je zajímavé hlavně vysoké riziko. Ekvivalentní uran v povrchových horninách z letecké gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm se podloží obvykle označuje za zvýšené radonové riziko. Pro rybáře: Vysoký uran je znakem žul, rul a černých břidlic, tedy hornin, ze kterých se do vody dostává radon a rozpuštěné látky. Pro záběr nemá přímý význam, pomáhá číst geologii území. Dávkový příkon gama záření ve vzduchu (nGy/h) z leteckého měření. Jde o přirozené pozadí podloží, ne o znečištění. Pro rybáře: Vyšší hodnoty mají horniny bohaté na uran, thorium a draslík (žuly, ruly, flyš s břidlicemi). Je to doplněk k mapě uranu; rybáři hlavně ukazuje, kde se mění podloží. Anomálie magnetického pole Země (ΔT, v nT) způsobené horninami s magnetickými minerály, například sopečnými horninami, bazalty či amfibolity. Pro rybáře: Ryby (zejména lososovité a úhoři) vnímají magnetické pole. Zda místní anomálie ovlivňují jejich pohyb a záběr, není prokázáno; bere se to jako hypotéza. Kliknutím nebo ťuknutím do mapy zjistíte hodnotu v daném místě. nízké Podloží s nízkým podílem radonu. 2,3ppm běžný Běžné pozadí hornin. 7,6ppm pod průměrem kůry Přírodní pozadí hornin. 1,16% pod průměrem kůry Přírodní pozadí hornin. 47nGy/h kolem světového průměru Přirozené pozadí podloží. -86nT pod průměrem okolí Odchylka magnetického pole od průměru okolí. Hodnoty platí pro jedno místo (na mapě označené bodem), nikoli jako průměr celého toku nebo povodia. Radon je v podzemních vodách přirozený stopovač; do mapy není zahrnut radon ve vodě, jen riziko podloží. Značka na ciferníku: průměr horní zemské kůry (uran 2,7 ppm, thorium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a světový průměr přirozené dávky venku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička se nevychyluje do „dobra“ ani „zla“, jen ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený uran nebo radon je pouze údaj o hornině. Pro záběr nemá prokázaný význam; pomáhá číst, z jakého podloží voda pochází. do 250 m zlom v okolí Tektonický zlom na geologické mapě. 3 podzemní voda u toku V okruhu 1 km. zakrytý mladšími usazeninami Podél zlomů a u pramenů vytéká z podloží puklinová podzemní voda. Bývá v létě chladnější a v zimě teplejší než voda v toku, proto se na takových místech podle rybářských zkušeností ryby v extrémním počasí zdržují (letní a zimní ostrůvky vhodnější teploty). Čerstvá puklinová voda však může mít málo kyslíka. Jde o zkušenost rybářů, nikoli o měřený jev u tohoto revíru. Zlomy jsou z geologické mapy 1 : 50 000. Prameny pocházejí z hydrogeologické mapy, která pokrývá jen některé regiony, takže nula neznamená, že tam prameny nejsou. Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem. Říční naplaveniny100 % vodní hladiny Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000. pH 7,0modelovaný odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizace 78,5 mg/l, měkká voda (2,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku. 1 z 15prvky v horních 10 % nejvyšší: Vanad 104 mg/kg Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 90. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů. 45°C v hloubce 1000 m tepelný tok 75 mW/m² V hloubce 2 000 m asi 85 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska. 0vzorků se zlatem 5 rudných minerálů v sedimentu Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato. 1 z 9ukazatele v horních 5 % nejvyšší: Kadmium 1,30 μg/l Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 97 (Rybnica, potok). 35vrtů do 3 km 297 rozborů vody v okolí Z toho 35 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další. 29°C u ústí vrtu 1 geotermální vrt do 10 km Nejteplejší: Sobrance – TMS-1, vydatnost 4,0 l/s, 7,3 km od vody. 8místa v okruhu 3 km 8 skládek V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány. 7záznamů do 5 km 7 rudných výskytů Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin. 34ploch do 3 km Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto. Údaje pocházejí z matrik, map a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra a popisují prostředí kolem vody. Blízkost důlního díla nebo zátěže neznamená znečištění vody. Chemismus vody a sedimentů je modelovaný odhad z interpolovaných map Geochemického atlasu Slovenska, nikoli aktuální monitoring nebo měření v toku. Podrobná geologie a geochemie celého toku: hornina pod vodou, složení vody, prvky v sedimentech, záření, geotermální potenciál, kovy, zlato v sedimentu, důlní díla, vrty s rozbory. Nejvyšší předpovídaný Kp v nejbližších 24 hodinách: 4,7 (neklidné pole). Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země od slunečního větru. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ryby, zejména lososovité a úhoři, magnetické pole vnímají. Že by jejich záběr závisel na Kp, však není prokázáno: jde o pozorování rybářů a o hypotézy. Údaj je stejný pro celé území (Slovensko). Do skóre aktivity vstupuje jen při silné geomagnetické bouři (hypotéza, −1 až −2 body). Podle rybářských historek ryby (zejména sumci a úhoři) před otřesy neklidně reagují nebo přestanou brát. Spolehlivě prokázané to není a u slabých otřesů jde o náhodu. Hlubší otřesy z Karpat (například v okolí Komárna a Dobré Vody) lidé většinou vůbec nevnímají. Katalog GEOFON je celosvětový, slabé otřesy v okolí (Slovensko) v něm nemusí být všechny. Nezapočítává se do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikální a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemětřesení). Souvislost geomagnetického pole, otřesů či radonu se záběrem ryb není spolehlivě prokázána, proto se do skóre aktivity nepočítají. Postup je v Metodice. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje se přibližně každých 6 dní Tok je užší než bod družice (10 m). Hodnoty se proto berou z pásu kolem čáry revíru a z bodů, ve kterých se mísí voda s břehem, takže jsou pouze orientační a mohou ukazovat i břeh. Plocha hladiny se u toku nehodnotí a odhady nad vodou se na snímku ukážou pouze tam, kde je tok širší než bod družice. Podíl plochy se zelenou vegetací (rostliny na hladině a těsně pod ní, rákos u břehu). U břehů se může započítat také pruh rákosu, proto se hodnoty na malých plochách mohou zdát vyšší. Sentinel-2, 5. 11. 2026, bez oblačnosti 100 % plochy Podíl plochy, na které satelit vidí led nebo sníh. Za posledních 20 dní byl nejvyšší 0 %. Satelit nezjistí tloušťku ani nosnost ledu. Na led nikdy nevstupujte podle tohoto údaje. Sentinel-2, 5. 11. 2026, bez oblačnosti 100 % plochy Údaje se ukládají od 27. 8. 2026 (12 období po 5 dnech), v grafech je vidět jejich vývoj. Stáhnout historii (CSV) Odhady ze satelitních snímků s rozlišením 10 až 20 m, nikoliv měření ve vodě. Ovlivňují je mraky, stíny, vítr a břehy. Nepoužívejte je k rozhodování o koupání ani o vstupu na led. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je popsaný v metodice. Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.
Právě u vody
Podmínky k lovuIndex aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.
Podmínky k lovu
Index aktivity rybNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravují ho světlo, zákal, kyslík, počasí a další faktory podle toho, jak dobře jsou podloženy studiemi. U každého faktoru je vidět jistota a zdroj. Pomůcka pro plánování, ne předpověď záběrů.Voda
Vodní stav
Hladina vodyVodní stav na nejbližším vodočtu SHMÚ v centimetrech nad nulou vodočtu. Je to stav vody na stanici, nikoliv hloubka vody na revíru.Modelovaný průtok
Modelový průtokOdhad množství vody v řece (m³/s) z modelu GloFAS, nikoli měření. Rozlišení je asi 5 km, na malých tocích může ukazovat větší řeku v okolí.Výškový profil toku
Výškový profilJak se mění nadmořská výška toku po proudu. Počítá se z digitálního modelu reliéfu (desítky metrů), nikoli z měření hladiny, proto je orientační, zejména u úzkých potoků.Počasí a předpověď
Počasí a předpověď
Obloha: slunce, měsíc a solunární oknaSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Obloha: slunce a měsíc
Solunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.Slunce
MěsícFáze MěsícePři úplňku a novu je gravitační působení nejsilnější. Při jasné úplňkové noci se dravci a kapři často krmí v noci, den po ní může být slabší.
Okna dneSolunární obdobíVýpočet z polohy Měsíce: hlavní období (asi 2 h) kolem průchodu Měsíce nad obzorem a pod ním, vedlejší (asi 1 h) kolem východu a západu Měsíce. Vědecky nepotvrzená teorie: ve studii z 361 výjezdů (Quigley a kol. 2023) záběr nepředpověděla. Bereme ji jako hypotézu s váhou nejvýše ±2 body.
Mapa a údaje o revíru
48.85481, 22.1891
OpenStreetMap
Údaje o revíru
Zákon a pravidla lovu
Hájení všech ryb
§ 13 odst. 1 zákonaDenní doba lovu
§ 11 vyhláškyPruty, nástrahy a dny lovu
§ 16 zákonaKolik ryb si smíte ponechat za den
§ 14 vyhláškyDoba hájení jednotlivých druhů§ 10 vyhlášky
Lovné míry§ 12 vyhlášky
Před lovem a po lovu
Novinky z organizace a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Další revíry v okolí
Na toku Okna
4-1560-1-1Kaprová vodaOkna č. 1a
Sobrance, Košický kraj
4-1561-4-1Salmonidní voda (pstruh)Okna č. 1b
Sobrance, Košický krajNejbližší v povodí
4-3970-1-1Kaprová vodaVN Vyšná Rybnica
Sobrance, Košický kraj
4-0910-4-1Salmonidní voda (pstruh)Jovsanský potok
Humenné, Prešovský kraj
4-0040-4-1Salmonidní voda (pstruh)Barnov potok č. 2
Humenné, Prešovský kraj
4-2390-1-1Kaprová vodaSobranecký potok č. 2
Sobrance, Košický kraj
4-0950-4-1Salmonidní voda (pstruh)Kamenica č. 2
Humenné, Prešovský kraj
4-3870-1-1Kaprová vodaVN Veľká Bystrá
Prešovský krajTerén ve 3D
Voda podle veřejných zdrojů
Vhodnost vody pro typ rybářského revíru
Vhodnost vody pro typ revíruIndex 0 až 100: jak dobře vlastnosti vody odpovídají nárokům pstruha, lipana nebo kapra podle typu revíru. Není to předpověď záběrů ani údaj o tom, jaké ryby tam žijí.Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Jak by tato voda vyhovovala každému typu
Co z toho vyplývá
Veřejné zdroje ve skóre podmínekÚdaje o kyslíku, živinách, hloubce nádrže, velikosti toku, dnu, druzích ryb a rojení hmyzu mírně upraví skóre „Podmínky při lovu“. Každá úprava je v rozboru skóre vidět zvlášť.Voda a kyslík+1
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Co o tom víme
Tok, nádrž a dno−1
Co o tom víme
Skóre nemění
Kvalita vody
Rozpuštěný kyslík (EEA)Kolik kyslíku je rozpuštěno ve vodě podle nejbližší monitorovací stanice (průměr posledních let). Pstruzi a lipani potřebují nad 8 mg/l, kaprovité ryby zvládnou i méně.Znečištění vody
Znečištění vody (SHMÚ)Ukazatele kvality vody, které v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nesplňují normy na nejbližším místě monitoringu na tomtéž toku.Povrchová voda: nejbližší místo monitoringu
Podzemní voda v okolí
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemní voda do 10 km (8 stanic)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 28. 4. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 3. 6. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 11. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Ukázat dalších 5
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 9. 6. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 3. 6. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 2. 6. 2025
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 11. 11. 2025 (počet odběrů: 2, u každé látky nejvyšší hodnota roku)
Naměřené hodnoty, rok 2025, odběr 23. 9. 2025
Povodí a nádrž
Hloubka nádrže (HydroLAKES)Průměrná hloubka, objem a doba zdržení vody v nádrži z databáze HydroLAKES (WWF). Hloubka je odhadnuta modelem z okolního terénu, takže je orientační.Dno a podloží
Dno a podloží (ŠGÚDŠ)Podloží pod vodou podle hydrogeologické mapy Slovenska 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Udává, zda je okolí štěrkové, písčité, jílovité, bahnité nebo skalnaté.Podzemní voda: naměřené hodnoty
Podzemní voda v okolí (SHMÚ)Naměřené hodnoty podzemní vody ze stanic do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amonné ionty, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amonné ionty
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdost vody
Železo
Mangan
Chloridy
Sírany
Vodivost
Kovy a polokovy
Pesticidy
Rozpouštědla a benzen
PAU (spalování, ropné látky)
Jak to působí na ryby a vodu
Ryby, zvěř, rostliny a rizika v okolí vodyZvěř a rizika u vody (GBIF)Zvěř, ptáci, rostliny a rizika (medvěd, klíšťata, komáři, bolševník), které lidé v okolí vody zaznamenali. Nepatří do skóre podmínek při lovu, slouží jen pro informaci.
PtákKachna divoká
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákVolavka popelavá
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákVolavka bílá
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákLabuť velká
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
PtákRacek chechtavý
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
FaunaJepice
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaVážky
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
FaunaMlok skvrnitý
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
FaunaUžovka obojková
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaRopucha obecná
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
FaunaBobr evropský
Nejvíce záznamů: Čer.
O druhu
FaunaNetopýr vodní
Nejvíce záznamů: duben.
O druhu
Invazní rostlinaKřídlatka japonská
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
Invazní rostlinaNetýkavka žláznatá
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
Rostlina
RostlinaKosatec žlutý
Nejvíce záznamů: Kvě.
O druhu
RostlinaRákos obecný
Nejvíce záznamů: září.
O druhu
RostlinaStulík žlutý
Nejvíce záznamů: Čvc.
O druhu
RizikoKomáři
Nejvíce záznamů: Čer.
Jak se chránit
RizikoBolševník velkolepý
Nejvíce záznamů: Čvc.
Jak se chránit
RizikoKlíště obecné
Nejvíce záznamů: Kvě.
Jak se chránit
RizikoVlk obecný
Nejvíce záznamů: Kvě.
Jak se chránit
RizikoZmije obecná
Nejvíce záznamů: Čvc.
Jak se chránit
RizikoStřečci
Nejvíce záznamů: Čvc.
Jak se chránit
Zdroje fotografií
Země pod vodou: geologie, zlomy a radon
nízké 36,7 %
střední 63,0 %
vysoké 0,3 %
bez údajů
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
bez údajů
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v místě vody
Hodnoty v místě vodyRadonové riziko podloží, uran, thorium, draslík, gama záření a magnetická anomálie v jednom místě u vody (na mapě označeno bodem).Radonové riziko podloží
Uran (eU)
Thorium (eTh)
Draslík (K)
Gama záření
Magnetická anomálie (ΔT)
Zlomy a prameny
Zlomy a pramenyVzdálenost k nejbližšímu tektonickému zlomovému pásmu na geologické mapě a počet pramenů v okolí. Podél zlomů vytéká puklinová podzemní voda.Nejbližší zlom
Prameny a vývěry
Geologie v okolí: hornina, voda, sedimenty, vrty
Geologie a geochemie kolem vodyHorniny pod vodou, složení vody a sedimentů podle atlasů, radioaktivita, geotermální potenciál, vrty, stará důlní díla, ložiska, zátěže, sesuvy a zlato v sedimentech, z map a registrů ŠGÚDŠ.Skála pod vodou
Voda podle atlasu
Prvky v říčních sedimentech
Teplo pod nohama
Zlato v říčních sedimentech
Stopové prvky v potoční vodě
Rozbory vrtů a podzemních vod
Geotermální energie
Ekologické zátěže a skládky
Ložiska a výskyty rud
Sesuvy půdy a svahové deformace
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetární index Kp (0 až 9) měří rozkolísání magnetického pole Země. Od 5 jde o geomagnetickou bouři. Ukazuje se posledních 48 hodin a předpověď na 24 hodin.Zemětřesení poblíž
Zemětřesení v okolíOtřesy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledních 30 dní (katalog GFZ GEOFON).Z vesmíru: co ukazují družice Copernicus

Zarůstání hladiny
Zarůstání hladinyPodíl plochy revíru, na které družice vidí zelenou vegetaci (index NDVI nad 0,3): plovoucí a vynořené rostliny a rákos u břehu.Led na hladině
Led na hladiněPodíl plochy, na které družice vidí led nebo sníh. Tloušťku ani nosnost ledu nedokáže určit.Historické snímky



Lisosvětleno 1 %
Na tomto revíru zatím nikdo nezapsal úlovekBuďte první: po schválení se objeví zde i v žebříčku.
Průměrně vhodná voda pro pstruhy
Pásmo tokuStupeň důkazů: Částečně podloženo
Tvrdost vodyStupeň důkazů: Hypotéza
Kyselost vody (pH)Stupeň důkazů: Částečně podloženo
Kyslík ve voděStupeň důkazů: Prokázáno
MineralizaceStupeň důkazů: Hypotéza
Živiny a jídloStupeň důkazů: Částečně podloženo
Kovy v sedimentuStupeň důkazů: Částečně podloženo
Veřejné údaje o této vodě skóre aktivity téměř nemění.
Rozpuštěný kyslíkStupeň důkazů: Prokázáno
+2
Živiny ve voděStupeň důkazů: Částečně podloženo
+1
Tvrdost vodyStupeň důkazů: Hypotéza
−1
Amonné ionty ve voděStupeň důkazů: Částečně podloženo
−1
Dno podle geologieStupeň důkazů: Hypotéza
−1
Rozpuštěný kyslík10,9 mg/l
Dobře okysličenánejnižší naměřené 9,8 mg/l, 8 měření, do roku 2008
Kyselost vody (pH)7,7
Vyrovnaná8 měření, do roku 2008
DusičnanyŽiviny ve vodě (EEA)Dusičnany (mg dusíku na litr) a fosforečnany (mg fosforu na litr) ze sousední monitorovací stanice. Hodně živin znamená bohatou potravy, ale také řasy a výkyvy kyslíka.1,0 mg N/l
Střední8 měření, do roku 2008
Fosfor (fosforečnany)Živiny ve vodě (EEA)Dusičnany (mg dusíku na litr) a fosforečnany (mg fosforu na litr) ze sousední monitorovací stanice. Hodně živin znamená bohatou potravy, ale také řasy a výkyvy kyslíka.0,02 mg P/l
Nízký8 měření, do roku 2008
Amonné ionty0,33 mg N/l
Zvýšené8 měření, do roku 2008
Vodivost177 µS/cm
Běžná mineralizace8 měření, do roku 2008
Senné, nadOkna, rkm 0,7 · 8,6 km od revíru
žádná nesplněná norma2022202320242025
Poruba pod Vihorlatomokres Michalovce · vrt nebo studna · 3,0 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Jasenovokres Sobrance · vrt nebo studna · 4,8 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Ubrezokres Sobrance · vrt nebo studna · 6,4 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Ruska Bystra – pod Dielomokres Sobrance · pramen · 6,5 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Jovsaokres Michalovce · vrt nebo studna · 7,2 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Chonkovceokres Sobrance · vrt nebo studna · 7,5 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Horna-sobranceokres Sobrance · vrt nebo studna · 8,8 km od revíru
pouze přírodní látky2017 až 2025
Kusin Vn-34okres Michalovce · vrt nebo studna · 8,8 km od revíru
bez překročení v 20252017 až 2025
Jíly a hlíny
Geologie
Radonové riziko
Uran (eU)
Gama záření
Magnetika
suchá zeměvodaIndex NDWI
holá zeměhustý porostIndex NDVI
čirázakalená0 až 90 FNU
málohodně chlorofyluIndex NDCI
řídkýhustý porostIndex NDVI
0 % plochyČistá hladina
0 % plochyBez ledu