Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Stav vody na toku
Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic
Vodní stavy na toku
Stanice
Stav
Změna
Teplota
Remetské Hámre
104 cm
–
Výškový profil toku
Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.
Svižný tokPodhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu.
Výškový profil toku: od 378 do 101 m n. m. na 50,1 km.Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
Nejvyšší bod
381 m a.s.l.
Nejnižší bod
101 m a.s.l.
Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
281 m
Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
5,6 ‰
SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
3,32
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geológia a geochémia toku Okna
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 50 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
23objektov do 3 km
Najbližšie: šachta Sejkov – II. (šachta), 920 m od vody.
Stopové prvky vo vode toku
2 z 9ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Chróm 12,5 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Bežovský, kanál).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
358vrtov do 3 km
40 rozborov vody v okolí
Z toho 328 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
85°C na ústí vrtu
2 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 6,4 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
31lokalít do 3 km
0 záťaž, 31 skládok, 0 monitorovaných sedimentov
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
34záznamov do 3 až 5 km
11 ložísk a dobývacích území, 23 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
35plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,5 μg/lmedián 1,80 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bežovský, kanál, 2000, 400 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,150 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rybnica, potok, 190 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 1998, 120 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,29 μg/lmedián 0,560 μg/l27 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bežovský, kanál, 2000, 400 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MěďCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,60 μg/l27 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Rybnica, potok, 1998, 190 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 473 μg/lmedián 160 μg/l27 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,42 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Okna, kanál, 1998, 100 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Veľké Revištia-Bežovce, kanál, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 53,1 mg/lmedián 23,4 mg/l27 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Remetský, potok, 1998, 760 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO311×
Ca-HCO310×
Ca-HCO3-SO45×
Ca-Mg-HCO3-SO45×
Ca-Na-HCO33×
Ca-Mg-Na-HCO31×
Ca-SO4-HCO31×
Ca-NO3-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B30×
trieda D8×
trieda A1×
trieda C1×
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
šachta21×
halda2×
Najbližšie staré banské diela
Název
Druh
Ťažené
Ukončenie
Od vody
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
920 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
920 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
920 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
930 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
930 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
940 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
960 m
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
1,0 km
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
1,0 km
šachta Sejkov – II.
šachta
lignit
1957
1,1 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Senné
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,4 km
Senné
gazolín
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,4 km
Senné
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,4 km
Senné
gazolín
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,4 km
Orechová – Kolibabovce
stavebný kameň
Ťažené ložisko – ZPS s.r.o.
2,8 km
Palín
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
4,4 km
Palín
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
4,5 km
Stretava
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
5,0 km
Stretava
gazolín
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
5,0 km
Stretava
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
5,0 km
Stretava
gazolín
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
5,0 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Od vody
Remetské Hámre
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,0 km
Remetské Hámre
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
3,4 km
Vyšné Nemecké
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
3,6 km
Porubský potok
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
4,4 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
358 vrtov v pásme 3 km, z toho 156 hydrogeologických a 202 ostatných; s číslom archívnej správy 328.
Hĺbky vrtov
do 10 m29×
10–30 m75×
30–100 m92×
100–300 m82×
nad 300 m70×
Najbližšie vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archívna správa
Od vody
Inac. XIV
ložiskový
614,0 m
–
30 m
Remetské Hámre
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
200,0 m
41342 117Ad2.pdf
40 m
Remetské Hámre
120,0 m
62426 117Ad5.pdf
40 m
Vyšná Rybnica
širokoprofilový vrt
120,0 m
62428 117Cb29.pdf
60 m
Vyšná Rybnica
širokoprofilový vrt
18,0 m
17174 117Cb17.pdf
60 m
Nižná Rybnica
širokoprofilový vrt
23,5 m
19379 117Cd30.pdf
70 m
Remetské Hámre
80,0 m
62426 117Ad4.pdf
80 m
Bežovce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
40,8 m
9207 129Ab18.pdf
90 m
Remetské Hámre
širokoprofilový vrt
121,0 m
62426 117Ad3.pdf
90 m
4-242 Senné
hydrogeologický
8,0 m
101748
90 m
Nižná Rybnica
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
14,0 m
54250 117Cb27.pdf
100 m
Bl. Polianka-2
ložiskový
1 430,0 m
78299
100 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Teplota
Výdatnosť
Hloubka
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Sobrance – TMS-1
29 °C
4,0 l/s
823 m
Ca-Na-Cl-SO4
nevyužívaný
2,7 km
Čierne Pole – Stretava-21
85 °C
–
3758 m
Ca-Cl
nevyužívaný
6,4 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj
Druh
Teplota vody (°C)
Výdatnosť (l/s)
Od vody
a1
minerálna voda
< 15
< 5
2,7 km
c1
minerálna voda
23-38
< 5
3,0 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
3,3 km
b1
minerálna voda
15-22
< 5
3,6 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
3,7 km
b1
minerálna voda
15-22
< 5
4,8 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Jasenov
500 m²
1975
–
20 m
Vyšná Rybnica
20 m²
1981
–
50 m
Kusín
400 m²
1980
–
60 m
Rusovce – Ruskovce
100 m²
1970
–
90 m
Bunkovce
–
1979
–
90 m
Blatná Polianka
100 m²
1980
–
100 m
Bunkovce
–
1990
–
230 m
Jenkovce
2 000 m²
1980
–
240 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy27×
Blokové rozpadliny7×
Blokové polia1×
Stupeň aktivity
Potenciálny25×
Stabilizovaný10×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova27×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.