Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Tok

Lozorňanský potok

Povodí DunajSalmonidní voda (pstruh)
revír
1
délka revírů
9,9km
kraj
Bratislavský kraj
Letecký snímek toku Lozorňanský potok se zvýrazněnou čarou
Modrá čára: průběh toku (orientačně). Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Mapy Google

Právě u vody

Dnes na toku Lozorňanský potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Průměrná aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Lozorňanský potok, skóre okna 51.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 09:05.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu.

    1401601802002202400 km2 km4 km6 km8 km
    Výškový profil toku: od 225 do 156 m n. m. na 9,9 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    225 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    152 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    73 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    7,4 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,19

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Lozorňanský potok z roku 2017
    2017snímkováno 3. 8. 2017
    Letecký snímek toku Lozorňanský potok z roku 2020
    2020snímkováno 21. 8. 2020
    Letecký snímek toku Lozorňanský potok z roku 2023
    2023snímkováno 28. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Lozorňanský potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Problematické čistírny odpadních vod poblíž revírů1 čistírna do 2 km od revíru

    • COV Lozornozatížení 113 %0,1 km

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Lozorňanský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 406 mg/l, tvrdá voda (14,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 2,43 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C88 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 88 °C (prírastok 43 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    38nGy/h dávkový príkon

    5. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    23objektov do 3 km

    ťažené: Mn

    Najbližšie: Halda pri Hornej Ľudovít štôlni (halda), 2,9 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 6,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Malina, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    413vrtov do 3 km

    405 rozborov vody v okolí

    Z toho 329 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    5 záťaží, 1 skládka

    Najbližšia záťaž: MA (011) / Lozorno – stará pieskovňa za štrekou – skládka odpadov, 540 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    21záznamov do 5 km

    12 ložísk, 9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty67%SR 1,1 %
    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov33%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu10m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 10 – 1550%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)50%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý zdvih50%SR 6,4 %
    • stredný pokles50%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón eolických pieskov100%SR 0,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Písek100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Eolické)67%SR 0,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Morské)33%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénna mineralizácia33%SR 2,6 %
    • karbonátogénna, príp. karbonátovo-silikátogénna mineralizácia33%SR 2,5 %
    • silikátogénna, resp. silikátovo-sulfidogénna mineralizácia33%SR 2,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3 typ33%SR 5,5 %
    • Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-Mg-HCO3-SO4 typ33%SR 1,7 %
    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3 typ33%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C100%SR 4,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,97typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    14,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,57 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    406mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • VápníkCa83,4 mg/l73. percentil
    • SíranySO461,1 mg/l70. percentil
    • FluoridyF0,160 mg/l69. percentil
    • SodíkNa14,3 mg/l69. percentil
    • ChloridyCl19,7 mg/l68. percentil
    • DraslíkK3,37 mg/l56. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3197 mg/l44. percentil
    • HořčíkMg12,0 mg/l39. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,824 mg/l91. percentil
    • AmóniumNH40,324 mg/l79. percentil
    • DusičnanyNO312,0 mg/l79. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,92 mg/l66. percentil

    Kovy

    • ZinekZn12,4 μg/l72. percentil
    • ManganMn50,6 μg/l62. percentil
    • ŽelezoFe0,0526 mg/l24. percentil
    • HliníkAl14,1 μg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimonSb2,43 mg/kg85. percentil
    • KadmiumCd0,395 mg/kg80. percentil
    • MěďCu30,2 mg/kg71. percentil
    • RtuťHg0,176 mg/kg71. percentil
    • ZinekZn116 mg/kg66. percentil
    • NiklNi28,2 mg/kg65. percentil
    • BizmutBi0,260 mg/kg64. percentil
    • SelenSe0,298 mg/kg62. percentil
    • MolybdenMo0,398 mg/kg54. percentil
    • CínSn2,75 mg/kg54. percentil
    • OlovoPb14,5 mg/kg44. percentil
    • ArsenAs5,07 mg/kg27. percentil
    • ChromCr57,5 mg/kg27. percentil
    • KobaltCo6,12 mg/kg16. percentil
    • VanadV38,8 mg/kg4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn1 384 mg/kg86. percentil
    • SodíkNa0,960 %67. percentil
    • VápníkCa2,08 %51. percentil
    • FosforP812 mg/kg46. percentil
    • DraslíkK1,39 %31. percentil
    • TitánTi3 362 mg/kg12. percentil
    • HliníkAl4,43 %10. percentil
    • ŽelezoFe1,78 %5. percentil
    • HořčíkMg0,454 %4. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr473 mg/kg73. percentil
    • GáliumGa16,6 mg/kg72. percentil
    • BáriumBa437 mg/kg50. percentil
    • StronciumSr130 mg/kg44. percentil
    • RubídiumRb78,2 mg/kg25. percentil
    • BerylliumBe0,934 mg/kg24. percentil
    • BorB49,2 mg/kg22. percentil
    • CérCe50,3 mg/kg19. percentil
    • YtriumY19,1 mg/kg13. percentil
    • LítiumLi19,9 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    38nGy/h vo vzduchu

    rozsah 31 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Draslík (K)K1,24 %28. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,21 ppm5. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,54 ppm3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C88 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 88 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 43 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)174–400m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek255m a.s.l.
    • Průměrný sklon6,9°
    • Priemerná januárová teplota-2,6°C
    • Priemerná júlová teplota19,7°C
    • Ročné zrážky618mm

    Geomorfologické celky

    • Malé Karpaty100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri Hornej Ľudovít štôlni – 5 – halda (2,9 km od vody)1. pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Horná Ľudovít štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)1.komín z Hornej Ľudovít štôlne – 1 – šachta (2,9 km od vody)1.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Halda 1.bezmennej št. – 5 – halda (3,0 km od vody)Halda pri štôlni Š – 5 – halda (3,0 km od vody)Haldy pri 2.povrch.dobývkach – 5 – halda (3,0 km od vody)3. Povrchová dobývka – 6 – iný druh objektu (3,0 km od vody)Halda pri štôlni B – 5 – halda (3,0 km od vody)2.povrchové dobývky – 6 – iný druh objektu (3,0 km od vody)2.komín z Hornej Ľudovít štôlne – 1 – šachta (3,0 km od vody)Štôlňa B – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)3.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Štôlňa Š – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)3.pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)1.pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)4.pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)2.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Halda 3. bezmennej št. – 5 – halda (3,0 km od vody)Horná Ľudovít štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)2. Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)2. Povrchové dobývky – 6 – iný druh objektu (3,0 km od vody)Červený domček – Mangánové rudy (2,6 km od vody)MA (011) / Lozorno – stará pieskovňa za štrekou – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (540 m od vody)MA (031) / Zohor – bývalý Agrochemický podnik – skladovanie a distribúcia agrochemikálií (630 m od vody)MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s. – železničné depo a stanica – doprava (1,4 km od vody)MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s. – železničné depo a stanica – doprava (1,4 km od vody)MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,8 km od vody)PD Lozorno – Lozorno – nedá sa odhadnúť (120 m od vody)PZZP Láb – 1. + 2. + 5. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (4,0 km od vody)Láb – gazolín (4,0 km od vody)Láb – horľavý zemný plyn (4,0 km od vody)Láb – ropa poloparafinická (4,0 km od vody)PZZP Láb – 4. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (4,0 km od vody)Bažantnica II – sklárske piesky (4,1 km od vody)Bažantnica I – zlievarenské piesky (1,6 km od vody)Láb – ropa poloparafinická (4,0 km od vody)Láb – horľavý zemný plyn (4,0 km od vody)Láb – gazolín (4,0 km od vody)Vysoká – horľavý zemný plyn (4,4 km od vody)Bažantnica I – zlievarenské piesky (1,6 km od vody)Lozorno – štrkopiesky (120 m od vody)Lozorno – Pusté – Pod cisárskym borníkom – stavebný piesok – piesky (890 m od vody)Láb – stavebný piesok – piesky (2,8 km od vody)Borinka, Stupava, Lozorno – Mn rudy (3,0 km od vody)Plavecký Štvrtok – U Cigánov – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Láb – štrkopiesky (3,3 km od vody)Láb 132 – zemný plyn (3,5 km od vody)Plavecký Štvrtok (pri naftovej veži) – štrkopiesky (4,3 km od vody)Bezedné – Tančibok – hydrogeológia (3,7 km od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Zohor-Láb I – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Lozornp-motorest – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)JRD Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)JRD Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Zohor-Láb I – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Láb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Lozorno – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (450 m od vody)Zohor – monitorovací vrt (510 m od vody)Zohor – monitorovací vrt (520 m od vody)Lozorno – monitorovací vrt (520 m od vody)Lozorno – pozorovací vrt SHMÚ (550 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Láb – pozorovací vrt SHMÚ (610 m od vody)Zohor – monitorovací vrt (620 m od vody)Lozorno – monitorovací vrt (650 m od vody)Lozorno – monitorovací vrt (650 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Zohor – monitorovací vrt (670 m od vody)Zohor – monitorovací vrt (670 m od vody)Lozorno – monitorovací vrt (720 m od vody)Láb – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Lozorno – monitorovací vrt (850 m od vody)Lozorno – monitorovací vrt (860 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Zohor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (880 m od vody)Lozorno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Lozorno, horáreň Rusníky, 300m VJV od K 226 – vrt (50 m od vody)Lozorno,studňa pri č.d. 876, 1050 VJV od K 169 – studňa (140 m od vody)Lozorno,studňa pri č.d. 377, 900m ZJZ od K 202 – studňa (190 m od vody)Lozorno, 600m ZJZ od K202 – studňa (360 m od vody)Lozorno, studňa pred č.d. 219, 950m SSV od K 190 – studňa (530 m od vody)Lozorno, č.d. 702, 1000m JZ od K182 – vrt (570 m od vody)Zohor – RD, 900m JZ od K151 – studňa (630 m od vody)Lábske, 1000m VSV od K142 – drenáž (1,3 km od vody)Láb-Orlov mlyn, 500m SZ od K154 – studňa (1,4 km od vody)Lozorno-Močiarna 900m ZJZ od K 400 – prameň (1,5 km od vody)Lozorno, 800m SZ od K 166 – drenáž (1,8 km od vody)Kamenný Mlyn, motorest, 1900m SV od K156 – vrt (1,8 km od vody)Zohor, č.d. 20, 1200m JJV od K144 – studňa (1,9 km od vody)Láb, 1200m VSV od K145 – vrt (1,9 km od vody)Lozorno, 1200m VSV od K 377 Ohek – prameň (1,9 km od vody)Lozorno-Bukovina, 650m V od K 320 – prameň (2,0 km od vody)Zohor, 1800m S od K145 – studňa (2,0 km od vody)N.Kopca, horáreň, 1800m VVS od K161 – studňa (2,1 km od vody)Láb, 700m JJV od K148 – vrt (2,4 km od vody)Lozorno, 1500m Z od K 241 Dúbrava – vrt (2,5 km od vody)Láb, 400m JZ od K145 – vrt (2,5 km od vody)Lozorno, 450m VJV od K 391 Kopanička – prameň (2,5 km od vody)Zohor-Matejkov mlyn, 900m S od K 153 – studňa (2,6 km od vody)Plavecký Štvrtok, 2000m S od K182 – vrt (2,6 km od vody)Plavecký Štvrtok, horáreň, 2500m SV od K161 – studňa (2,6 km od vody)Láb, 550m JZ od K148 – studňa (2,7 km od vody)Plavecký Štvrtok, č.d. 49, 1000m SV od K161 – studňa (2,7 km od vody)Zohor, 700m SZ od K145 – studňa (2,9 km od vody)Nandin, 1800m SZ od K142 – studňa (2,9 km od vody)Stupava, Červený domček, 850m ZSZ od K 424 – prameň (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malina, potok, 2003, 440 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Suchý, potok, 80 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Suchý, potok, 2003, 80 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,59 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Močiarka, potok, 2003, 620 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malina, potok, 2003, 440 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 8,00 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Suchý, potok, 2003, 80 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 54,0 μg/lmedián 29,5 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Malina, potok, 2003, 440 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCubežná hodnota
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 1,30 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Močiarka, potok, 2003, 620 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Suchý, potok, 2003, 110 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 24,3 mg/lmedián 14,0 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Močiarka, potok, 2003, 620 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)9 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 7 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)4 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 6 zŕn
    • Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Andaluzit (Al₂SiO₅)9 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))9 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)7 vzoriek, najviac 9 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 315 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-SO4-HCO34×
    • Ca-Mg-HCO33×
    • Ca-SO43×
    • Ca-NO3-SO42×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-Na-Mg-SO4-HCO31×
    • Na-Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D10×
    • trieda H10×
    • trieda A4×
    • trieda B2×
    • trieda E2×
    • trieda F1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,250 mg/lmedián 0,0100 mg/l30 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 87,0 μg/lmedián 11,5 μg/l30 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 190 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 2,10 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 910 μg/lmedián 196 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 630 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň1104 Bq/l104 Bq/l
    vrt s prelivom213,2 Bq/l7,20 Bq/l
    zdroj14,83 Bq/l4,83 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie423,5 Bq/l5,94 Bq/l
    studňa215,8 Bq/l12,4 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,43 Bq/l2,43 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Mn23×

    Druhy banských objektov

    • halda6×
    • pinga, pingový ťah6×
    • štôlňa6×
    • iný druh objektu3×
    • šachta2×

    Najbližšie staré banské diela

    NázevDruhŤaženéUkončenieOd vody
    Halda pri Hornej Ľudovít štôlnihaldaMn rudy19552,9 km
    1. pingapinga, pingový ťahMn rudy2,9 km
    Horná Ľudovít štôlňaštôlňaMn rudy19552,9 km
    1.komín z Hornej Ľudovít štôlnešachtaMn rudy2,9 km
    Horná Ľudovít štôlňaštôlňaMn rudy19552,9 km
    2. Pingový ťahpinga, pingový ťahMn rudy3,0 km
    1.bezmenná štôlňaštôlňaMn rudy3,0 km
    Halda 1.bezmennej št.haldaMn rudy3,0 km
    Halda pri štôlni ŠhaldaMn rudy3,0 km
    Haldy pri 2.povrch.dobývkachhaldaMn rudy3,0 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Bažantnica Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,6 km
    Bažantnica Izlievarenské pieskyLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava1,6 km
    PZZP Láb – 1. + 2. + 5. stavbapodzemné zásobníky zemného plynuŤažené ložisko – NAFTA a.s.4,0 km
    LábgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.4,0 km
    Lábhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.4,0 km
    Lábropa poloparafinickáLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.4,0 km
    PZZP Láb – 4. stavbapodzemné zásobníky zemného plynuLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – POZAGAS, a.s.4,0 km
    Lábropa poloparafinickáLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA Production s.r.o.4,0 km
    Lábhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.4,0 km
    LábgazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.4,0 km
    Bažantnica IIsklárske pieskyŤažené ložisko – SAZAN s.r.o.4,1 km
    Vysokáhorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA a.s.4,4 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyKovyDruhOd vody
    Červený domčekMangánové rudyMnmineralogický výskyt2,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    413 vrtov v pásme 3 km, z toho 86 hydrogeologických a 327 ostatných; s číslom archívnej správy 329.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m231×
    • 10–30 m64×
    • 30–100 m33×
    • 100–300 m48×
    • nad 300 m12×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    5inžiniersko-geologický5,0 m1064140 m
    Lozornoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou42,0 m49477 131Cc34.pdf50 m
    vrt č.109bez určenia účelu4,4 m1265550 m
    Cf La-237ložiskový184,0 m–50 m
    11inžiniersko-geologický5,0 m1064160 m
    P166inžiniersko-geologický5,0 m10037570 m
    V-28inžiniersko-geologický10,0 m1726070 m
    Lozornoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou72,0 m27959 131Cc19.pdf80 m
    1inžiniersko-geologický8,0 m1064190 m
    6inžiniersko-geologický3,5 m1064190 m
    Lozornoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou47,0 m40148 131Cc27.pdf100 m
    8inžiniersko-geologický4,8 m10641100 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalitaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    MA (011) / Lozorno – stará pieskovňa za štrekou – skládka odpadovskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy32 b. (32)540 m
    MA (031) / Zohor – bývalý Agrochemický podnikskladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výrobaaldrin33 b. (33)630 m
    MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s.železničné depo a stanica – dopravanepolárne extrahovateľné látky (NEL)24 b. (24)1,4 km
    MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s.železničné depo a stanica – dopravanepolárne extrahovateľné látky (NEL)24 b. (24)1,4 km
    MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy51 b. (32-19)2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    PD Lozorno – Lozorno–1982monitorovaná120 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Záhorie1 revír · 9,9 km44Lozorňanský potok44

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj