Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Výškový profil toku
Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.
Mírný sklonProud je citelný, střídají se plytčiny a tůně. Přechod mezi nížinným a podhorským tokem.
Výškový profil toku: od 238 do 141 m n. m. na 40,3 km.Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
Nejvyšší bod
238 m a.s.l.
Nejnižší bod
138 m a.s.l.
Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
100 m
Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
2,5 ‰
SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
1,17
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geológia a geochémia toku Kanál Malina
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 45 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
2objekty do 3 km
Najbližšie: Halda pri V-938 štôlni (halda), 3,0 km od vody.
Zlato v riečnom sedimente
2vzorky so zlatom
12 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (820 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
4 z 9ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Olovo 9,20 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (ježovka, potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
2 769vrtov do 3 km
1084 rozborov vody v okolí
Z toho 2232 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.
Environmentálne záťaže a skládky
19lokalít do 3 km
12 záťaží, 7 skládok
Najbližšia záťaž: MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OP, 300 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
84záznamov do 5 km
52 ložísk, 32 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
2plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,20 μg/lmedián 2,50 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ježovka, potok, 2004, 370 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 170 μg/lmedián 66,0 μg/l37 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 820 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: kanál pretekajúci V okolo Záhorskej Vsi, cca 1 km od obce, 2003, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,150 μg/l37 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Suchý, potok, 350 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MěďCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 7,30 μg/lmedián 1,40 μg/l37 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kuchynská Malina, potok, 2003, 730 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 3,48 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 820 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Malina, potok, 2003, 130 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Stupavský, potok, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Morava, 2003, 660 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 36,2 mg/lmedián 11,2 mg/l37 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostranný prítok potoka Malina pred rybníkom od Jakubova, 2004, 360 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)41 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)38 vzoriek, najviac 315 zŕn
Anatas (TiO₂)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)33 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kasiterit (SnO₂)26 vzoriek, najviac 15 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
Barit (BaSO₄)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Pyrit (FeS₂)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 50 zŕn
Zlato (Au)2 vzorky, najviac 1 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
67
1 zrno
370 m
77
1 zrno
820 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)41 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))41 vzoriek, najviac 555 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)41 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)41 vzoriek, najviac 815 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))41 vzoriek, najviac 315 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)40 vzoriek, najviac 315 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)40 vzoriek, najviac 155 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)40 vzoriek, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)39 vzoriek, najviac 155 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)35 vzoriek, najviac 55 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)4 vzorky, najviac 141 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO318×
Ca-Mg-HCO3-SO49×
Ca-SO4-HCO39×
Ca-Mg-HCO39×
Ca-SO48×
Ca-HCO3-SO45×
Ca-Mg-NO3-SO42×
Ca-Na-HCO32×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda D23×
trieda H22×
trieda E10×
trieda C9×
trieda A7×
trieda F5×
trieda B3×
trieda G2×
Kovy v podzemnej vode
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l81 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinekZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10 556 μg/lmedián 94,0 μg/l81 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HliníkAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,670 mg/lmedián 0,0100 mg/l81 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l81 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l81 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l81 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,1 μg/lmedián 1,30 μg/l81 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 74,0 μg/lmedián 8,00 μg/l81 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RtuťHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l81 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 580 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
zdroj
6
15,8 Bq/l
11,8 Bq/l
studňa
24
37,5 Bq/l
5,99 Bq/l
vodná nádrž
1
4,56 Bq/l
4,56 Bq/l
potok, rieka
2
1,44 Bq/l
1,27 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
6
13,1 Bq/l
9,93 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
štôlňa1×
halda1×
Najbližšie staré banské diela
Název
Druh
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda pri V-938 štôlni
halda
pyritové rudy
3,0 km
V-938 štôlňa
štôlňa
pyritové rudy
3,0 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Feld
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
30 m
Feld
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
30 m
Feld
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
30 m
Jakubov
ropa poloparafinická
Ťažené ložisko – NAFTA a.s.
740 m
Jakubov
ropa poloparafinická
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,1 km
Jakubov
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,1 km
Jakubov
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,1 km
Jakubov
ropa poloparafinická
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,1 km
Jakubov – Dúbrava
ropa poloparafinická
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,3 km
Jakubov – Dúbrava
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,3 km
Suchohrad – Gajary
horľavý zemný plyn
Ložisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA Production s.r.o.
1,3 km
Jakubov
horľavý zemný plyn
Ťažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.
1,3 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Od vody
Kuchyňa- Švansbach
Antimónové rudy
Sb
malé ložisko
2,7 km
Pernek-Krížnica
Antimónové rudy
Sb
malé ložisko
3,9 km
Pernek
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Ag
mineralogický výskyt
4,5 km
Kuchyňa-Skalnatá
Antimónové rudy
Sb
ložiskový výskyt
4,7 km
Karol
Pyrit
pyrit, arzenopyrit
stredné ložisko
4,8 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
2 769 vrtov v pásme 3 km, z toho 176 hydrogeologických a 2593 ostatných; s číslom archívnej správy 2232.
Hĺbky vrtov
do 10 m1767×
10–30 m302×
30–100 m70×
100–300 m234×
nad 300 m151×
Najbližšie vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archívna správa
Od vody
3405
inžiniersko-geologický
15,0 m
8090
10 m
V-84
inžiniersko-geologický
8,0 m
24191
10 m
ZM-96
inžiniersko-geologický
4,5 m
9703
10 m
2
inžiniersko-geologický
3,8 m
4856
10 m
Cf La-86
ložiskový
208,0 m
–
10 m
S-2
inžiniersko-geologický
11,0 m
16349
10 m
ZM-19
inžiniersko-geologický
3,6 m
9703
20 m
ZM-14
inžiniersko-geologický
3,5 m
9703
20 m
S-17
inžiniersko-geologický
10,0 m
9703
20 m
S-19
inžiniersko-geologický
8,0 m
9703
20 m
ZM-98
inžiniersko-geologický
4,0 m
9703
20 m
4
inžiniersko-geologický
6,5 m
4856
30 m
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lokalita
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
46 b. (30-16)
300 m
MA (006) / Malacky – ČS PHM Pezinská ul.
čerpacia stanica PHM – skladovanie a distribúcia tovarov
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
25b. (25)
490 m
MA (012) / Malacky – bývalý závod ZŤS
strojárska výroba – priemyselná výroba
tetrachlorethen
36 b. (36);
570 m
MA (008) / Kuchyňa – letisko
vojenské letiská – vojenské základne
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
40b. (40)
570 m
Kuchyňa – letisko
SK1000100P
570 m
MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
51 b. (32-19)
1,3 km
MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
51 b. (35-16)
1,3 km
MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s.
železničné depo a stanica – doprava
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
24 b. (24)
1,8 km
MA (1857) / Zohor – Rušňové depo, Cargo a.s.
železničné depo a stanica – doprava
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
24 b. (24)
1,8 km
MA (031) / Zohor – bývalý Agrochemický podnik
skladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výroba
aldrin
33 b. (33)
2,1 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Zohor – NNO – Zohor
52 610 m²
1996
monitorovaná
310 m
Zohor – NO – Zohor
11 500 m²
2004
monitorovaná
330 m
Kuchyňa
–
1979
–
630 m
Pernek
–
1980
–
1,5 km
Devínske jazero I. – Devínska Nová Ves
–
1990
–
1,5 km
Devínske jazero II. – Devínska Nová Ves
–
1990
–
1,7 km
Devínske jazero III. – Devínska Nová Ves
–
1990
–
2,6 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy2×
Stupeň aktivity
Aktívny2×
Súčasný stav
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.