Dnes na toku Zohorský kanál

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 2 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná0
  • Nízká2

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Zohorský kanál č. 1, skóre okna 26.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 19:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Pomalý tok Nížinná řeka s klidným proudem, při březích plytčiny a v záhybech hlubší jámy.

    1351401451501550 km5 km10 km15 kmč. 2č. 1
    Výškový profil toku: od 152 do 140 m n. m. na 16,2 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    152 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    139 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    13 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    0,8 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,10

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Zohorský kanál z roku 2017
    2017snímkováno 3. 8. 2017
    Letecký snímek toku Zohorský kanál z roku 2020
    2020snímkováno 21. 8. 2020
    Letecký snímek toku Zohorský kanál z roku 2023
    2023snímkováno 28. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Zohorský kanál

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    2 ze 2 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele2

    Problematické čistírny odpadních vod poblíž revírů1 čistírna do 2 km od revíru

    • COV Zohorzatížení 113 %1,5 km

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Zohorský kanál

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 16 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,9modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 544 mg/l, tvrdá voda (17,8 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    4 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Molybden 1,62 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km47 °C83 °C

    Teplo pod nohama

    47°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 60 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 83 °C (nárůst o 37 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    43dávkový příkon nGy/h

    percentil 10 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    1vzorek se zlatem

    11 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 1 zrno v jednom vzorku (30 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Antimon 5,00 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 95 (kanál pretekajúci V okolo Záhorskej Vsi, cca 1 km od obce).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    1 145vrtů do 3 km

    568 rozborů vody v okolí

    Z toho 882 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    V okruhu 10 km není zaznamenán žádný geotermální vrt ani pramen.

    Ekologické zátěže a skládky

    7místa v okruhu 3 km

    5 ekologických zátěží, 2 skládky

    Nejbližší zátěž: MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka s OP, 1,9 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    56záznamů do 5 km

    44 ložisek, 12 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    2ploch do 3 km

    2 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí3×
    KvartérníPleistocénfluviální sedimenty: Převážně písky do štěrkových písků akumulace dna v nivách a nízkých terasách1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty teras50%SR 3,1 %
    • říční sedimenty záplavových oblastí25%SR 68 %
    • proluviální sedimenty25%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (lowland Hills)67%SR 14 %
    • negativní jednotka (nízké roviny a pánve, neotektonické prohlubně)33%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih67%SR 32 %
    • střední pokles33%SR 6,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Vídeňská pánev100%SR 4,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek67%SR 20 %
    • oblast eolických písků33%SR 0,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 4 z 6 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk75%SR 52 %
    • Písek25%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)75%SR 27 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Písek; Eolické)25%SR 0,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartérní a neogén jižní a jihovýchodní části Borské nížiny67%SR 0,0 %
    • kvartér Moravy z Brodslé po Vysoká pri Morave33%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • potamogenní mineralizace40%SR 4,1 %
    • silikát-uhličitan, silikátově-sulfidogenní mineralizace40%SR 1,1 %
    • silikát, resp. silikátově-sulfidogenní mineralizace20%SR 2,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3, resp. Ca-SO440%SR 3,4 %
    • Ca-HCO3, resp. Ca-HCO3-SO4-NO3, Ca-SO4-HCO3-NO340%SR 0,9 %
    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3 typ20%SR 1,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • C75%SR 4,3 %
    • H25%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Vídeňská pánev100%SR 3,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,86typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    17,8°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,18 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    544mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO4117 mg/lpercentil92
    • ChloridyCl41,4 mg/lpercentil87
    • DraslíkK7,51 mg/lpercentil87
    • SodíkNa26,1 mg/lpercentil86
    • VápníkCa90,2 mg/lpercentil80
    • HořčíkMg22,5 mg/lpercentil72
    • FluoridyF0,134 mg/lpercentil59
    • BikarbonátyHCO3225 mg/lpercentil54

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO41,04 mg/lpercentil95
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK6,23 mg/lpercentil89
    • AmmoniumNH40,372 mg/lpercentil82
    • DusičnanyNO312,2 mg/lpercentil80

    Kovy

    • ManganMn104 μg/lpercentil80
    • ZinekZn12,9 μg/lpercentil74
    • HliníkAl68,6 μg/lpercentil51
    • ŽelezoFe0,103 mg/lpercentil50

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • MolybdenMo1,62 mg/kgpercentil95
    • SelenSe0,865 mg/kgpercentil95
    • ZinekZn242 mg/kgpercentil92
    • MěďCu54,1 mg/kgpercentil90
    • VizmutBi0,487 mg/kgpercentil89
    • KadmiumCd0,603 mg/kgpercentil89
    • NiklNi39,1 mg/kgpercentil88
    • AntimonSb3,04 mg/kgpercentil87
    • RtuťHg0,346 mg/kgpercentil85
    • CínSn3,49 mg/kgpercentil74
    • ArsenAs8,55 mg/kgpercentil69
    • KobaltCo9,56 mg/kgpercentil66
    • VéstPb16,3 mg/kgpercentil54
    • ChromCr69,2 mg/kgpercentil45
    • VanadV55,3 mg/kgpercentil18

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • ManganMn2 719 mg/kgpercentil95
    • FosforP1 298 mg/kgpercentil88
    • VápníkCa2,71 %percentil62
    • ŽelezoFe2,56 %percentil43
    • SodíkNa0,757 %percentil27
    • HořčíkMg0,650 %percentil19
    • DraslíkK1,24 %percentil13
    • HliníkAl4,56 %percentil13
    • TitanTi3 373 mg/kgpercentil12
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • GalliumGa20,0 mg/kgpercentil90
    • BaryumBa624 mg/kgpercentil88
    • ZirkoniumZr447 mg/kgpercentil65
    • StronciumSr143 mg/kgpercentil56
    • CeriumCe53,9 mg/kgpercentil31
    • RubidiumRb80,0 mg/kgpercentil28
    • YttriumY23,5 mg/kgpercentil28
    • BerylliumBe0,935 mg/kgpercentil24
    • BorB49,7 mg/kgpercentil23
    • LithiumLi23,2 mg/kgpercentil15

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    43nGy/h ve vzduchu

    rozsah 31 až 57 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,67 ppm23. percentil
    • Draslík (K)K1,20 %percentil21
    • Ekvivalentní uran (eU)eU1,76 ppm4. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 297 Bq/m²38. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké80%SR 36 %
    • střední20%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +32nT

    rozsah 21 až 37 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -44mGal

    zbytkový −12,8 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km47 °C83 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    47 / 83 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 37 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 60 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Vídeňská pánev100%SR 3,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)132–216m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek151m a.s.l.
    • Průměrný sklon0,6°
    • Průměrná lednová teplota-2,5°C
    • Průměrná červencová teplota20,0°C
    • Roční srážky590mm

    Geomorfologické jednotky

    • Borská nížina100%SR 2,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Záhorie Lowland100%SR 2,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy velmi náchylné k okyselení100%SR 2,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda83%SR 53 %
    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a17%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,9 km od vody)MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,0 km od vody)MA (025) / Suchohrad – rameno Moravy SV od obce – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,2 km od vody)MA (028) / Vysoká pri Morave – Rudava – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,4 km od vody)MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,4 km od vody)Zohor – NNO – Zohor – žádný (530 m od vody)Zohor – NO – Zohor – žádný (550 m od vody)Feld – hořlavý zemní plyn (800 m od vody)Suchohrad – Gajary – hořlavý zemní plyn (980 m od vody)Jakubov – hořlavý zemní plyn (980 m od vody)PZZP Láb – 3. stavba – podzemní sklady zemního plynu (980 m od vody)Jakubov – poloparafinová ropa (980 m od vody)Jakubov – Dúbrava – hořlavý zemní plyn (2,1 km od vody)Jakubov – Dúbrava – poloparafinová ropa (2,1 km od vody)Záhorská Ves – hořlavý zemní plyn (2,1 km od vody)Vysoká – hořlavý zemní plyn (2,2 km od vody)Vysoká pri Morave III, časť A – štěrkovité písky a písky (3,0 km od vody)Vysoká pri Morave III, časť B – štěrkovité písky a písky (3,0 km od vody)Jakubov – juh – hořlavý zemní plyn (3,6 km od vody)PZZP Láb – 4. stavba – podzemní sklady zemního plynu (3,6 km od vody)Záhorská Ves I – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Gajary – báden – benzín (4,4 km od vody)PZZP Láb (Gajary – báden) – podzemní sklady zemního plynu (4,4 km od vody)PZZP Láb – 3. stavba – podzemní sklady zemního plynu (4,4 km od vody)Gajary – báden – hořlavý zemní plyn (4,4 km od vody)Gajary – báden – poloparafinová ropa (4,4 km od vody)Suchohrad – Gajary – hořlavý zemní plyn (4,4 km od vody)Jakubov – poloparafinová ropa (4,9 km od vody)Jakubov – hořlavý zemní plyn (4,9 km od vody)Feld – hořlavý zemní plyn (800 m od vody)Jakubov – hořlavý zemní plyn (980 m od vody)Suchohrad – Gajary – hořlavý zemní plyn (980 m od vody)Jakubov – poloparafinová ropa (980 m od vody)Vysoká – hořlavý zemní plyn (1,2 km od vody)Jakubov – Dúbrava – poloparafinová ropa (1,8 km od vody)Jakubov – Dúbrava – hořlavý zemní plyn (1,8 km od vody)Záhorská Ves – hořlavý zemní plyn (2,1 km od vody)Vysoká pri Morave III – štěrkovité písky a písky (2,9 km od vody)Jakubov – juh – hořlavý zemní plyn (3,6 km od vody)Záhorská Ves I – hořlavý zemní plyn (4,0 km od vody)Gajary – báden – benzín (4,4 km od vody)Gajary – báden – poloparafinová ropa (4,4 km od vody)Gajary – báden – hořlavý zemní plyn (4,4 km od vody)Suchohrad – Gajary – hořlavý zemní plyn (4,4 km od vody)Jakubov – hořlavý zemní plyn (4,9 km od vody)Jakubov – poloparafinová ropa (4,9 km od vody)Feld – hořlavý zemní plyn (800 m od vody)Záhorská Ves – hořlavý zemní plyn (3,0 km od vody)Jakubov – poloparafinová ropa (4,0 km od vody)Záhorská Ves – štěrkovité písky a písky (1,6 km od vody)Gajary – štěrkovité písky a písky (2,5 km od vody)Láb 132 – zemní plyn (1,2 km od vody)Jakubov – ropa, zemní plyn (1,8 km od vody)Láb – písek (1,9 km od vody)Suchohrad – Gajary – zemní plyn, pzzp (2,1 km od vody)Záhorská Ves (Lopaty) – štěrkovité písky (2,2 km od vody)Devínske Jazero – štěrkovité písky (2,5 km od vody)Devínske Jazero – štěrkovité písky (2,7 km od vody)Devínske Jazero – štěrkovité písky (2,8 km od vody)Záhorská Ves 2 – ropa, zemní plyn (2,9 km od vody)Láb – štěrkovité písky (3,4 km od vody)Láb – stavebný piesok – písek (4,5 km od vody)Lozorno – Pusté – Pod cisárskym borníkom – stavebný piesok – písek (4,9 km od vody)Devínska Nová Ves-Zohor – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)Devínska Nová Ves-Zohor – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Zohor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Vysoká pri Morave (400 m od vody)Vysoká pri Morave – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (410 m od vody)Vysoká pri Morave (470 m od vody)Jakubov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (540 m od vody)Jakubov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (550 m od vody)Vysoká pri Morave (580 m od vody)Zohor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Suchohrad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Jakubov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (620 m od vody)Zohor – Láb I. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Vysoká pri Morave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Vysoká pri Morave – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (830 m od vody)Vysoká pri Morave (840 m od vody)Zohor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (840 m od vody)Vysoká pri Morave – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (930 m od vody)ŠM _Suchohrad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Stupava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Vysoká pri Morave (1,0 km od vody)Stupava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Vysoká pri Morave – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Vysoká pri Morave – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Zohor – SHMú pozorovací vrt (1,3 km od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Jakubov – SHMú pozorovací vrt (1,5 km od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Láb – monitorování vrtu (1,6 km od vody)Zohor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Vačková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Zohor – kúpalisko – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Vysoká pri Morave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Jakubov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Zohor – Láb I. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Zohor – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Láb, 700m ZJZ od K144 – kanalizace (40 m od vody)Suchohrad, 500m S od K148 – vrt (190 m od vody)Lábske, 1000m VSV od K142 – kanalizace (240 m od vody)Jakubov, 1300m JJV od K149 – vrt (580 m od vody)Nandin, 1800m SZ od K142 – dobře (590 m od vody)Jakubov, 1600m JZ od K145 – dobře (740 m od vody)Jakubov, 750m J od K146 – dobře (940 m od vody)Piesky, 900m Z od K150 – dobře (960 m od vody)Karolov Dvor, 1750m JJV od K147 – vrt (1,2 km od vody)Zahorská Ves-Gonzi, 150m JV od K145 – vrt (1,2 km od vody)Dúbrava, 300m SSV od K145 – vrt (1,3 km od vody)Vysoká nad Moravou, 800m V od K143 – kanalizace (1,4 km od vody)Karlov Majer, 1300m JJV od K147 – kanalizace (1,4 km od vody)Zohor, kasarne, 500m SZ od K141 – vrt (1,5 km od vody)Zohor, 800m ZJZ od K145 – dobře (1,5 km od vody)Zohor, 700m SZ od K145 – dobře (1,6 km od vody)Jakubov, 1200m SSV od K146 – vrt (1,6 km od vody)Láb, 400m JZ od K145 – vrt (1,7 km od vody)Háje, 1400m JJZ od K154 – dobře (1,8 km od vody)Zohor, č.d. 20, 1200m JJV od K144 – dobře (1,8 km od vody)Vysoká nad Moravou, 900m V od K138 – kanalizace (1,8 km od vody)Jakubov, 1700m S od K146 – dobře (1,8 km od vody)Vysoká nad Moravou – RD, 400m JV od K148 – vrt (1,9 km od vody)Vysoká nad Moravou, 400m JV od K143 – kanalizace (2,0 km od vody)Vysoká nad Moravou, Továrenská 9, 2000m Z odK142 – dobře (2,0 km od vody)Zahorská Ves, 500m V od K145 – kanalizace (2,0 km od vody)Temres, záhrady, 800m SZ od K170 – vrt (2,0 km od vody)Suchohrad, 1400m SSZ od K145 – vrt (2,1 km od vody)Zohor, 1400m J od K145 – kanalizace (2,2 km od vody)Vysoká nad Moravou, futbalové ihrisko, 2000m S o – vrt (2,2 km od vody)Jakubov, 500m Z od K149 – vrt (2,2 km od vody)Láb-nový majer, 700m JJV od K153 – vrt (2,3 km od vody)Zohor – RD, 900m JZ od K151 – dobře (2,4 km od vody)Jakubov, 750m JZ od K151 Hromový – dobře (2,4 km od vody)Jakubov, 1100m SSZ od K149 – dobře (2,5 km od vody)Zohor, 1800m S od K145 – dobře (2,5 km od vody)Suchohrad, 1100m SZ od K145 – vrt (2,6 km od vody)Gajary, 1400m S od K149 – vrt (2,6 km od vody)Suchohrad, 1700m SZ od K145 – dobře (2,7 km od vody)Láb, 1200m VSV od K145 – vrt (2,7 km od vody)zlato 1 ks – zlato (30 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky76 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: kanál pretekajúci V okolo Záhorskej Vsi, cca 1 km od obce2003, 740 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 113 μg/lmedián 61,0 μg/l17 vzorky

      Nejvyšší hodnota: ľavostranný prítok Zohorského kanála 1 km V od kóty 1452003, 150 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbmírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l17 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Malina, potok2003, 600 m od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky53 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Močiarka, potok2003, 980 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,50 μg/lmedián 1,00 μg/l17 vzorky53 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: kanál pretekajúci V okolo Záhorskej Vsi, cca 1 km od obce2003, 740 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 16,0 μg/lmedián 5,00 μg/l17 vzorky65 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Stupavský, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l17 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 100 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Stupavský, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Stupavský, potok, 510 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 24,3 mg/lmedián 9,51 mg/l17 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Močiarka, potok2003, 980 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)21 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Rutil (TiO₂)21 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)20 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)20 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)18 vzorků, maximálně 9 zrn
    • Anatas (TiO₂)18 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)14 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)9 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Baryt (BaSO₄)7 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Zlato (Au)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    771 zrno30 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)21 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)21 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)21 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)21 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))21 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)21 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)20 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)20 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)20 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)18 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)4 vzorků, maximálně 40 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-HCO3-SO46×
    • Ca-SO4-HCO36×
    • Ca-SO43×
    • Ca-Mg-SO4-HCO33×
    • Ca-Mg-NO3-SO42×
    • Ca-Mg-HCO32×
    • Ca-Na-HCO32×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída H17×
    • třída D14×
    • třída C4×
    • třída E3×
    • třída B2×
    • třída F1×
    • třída G1×
    • třída A1×

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 34,0 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 17,2 μg/lmedián 1,00 μg/l43 vzorky14 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,670 mg/lmedián 0,0200 mg/l43 vzorky23 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky51 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 10,1 μg/lmedián 1,30 μg/l43 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,80 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 74,0 μg/lmedián 13,0 μg/l43 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 910 μg/lmedián 87,0 μg/l43 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzorky88 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 960 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře1337,5 Bq/l6,12 Bq/l
    potok, řeka11,44 Bq/l1,44 Bq/l
    rezervoár21,38 Bq/l1,18 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování411,7 Bq/l9,24 Bq/l
    volně tekoucí vrt116,3 Bq/l16,3 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Feldhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.800 m
    Feldhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.800 m
    Feldhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.800 m
    Suchohrad – Gajaryhořlavý zemní plynVklad, kde probíhá geologický průzkum – NAFTA Production s.r.o.980 m
    Jakubovhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.980 m
    PZZP Láb – 3. stavbapodzemní sklady zemního plynuLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.980 m
    Jakubovpoloparafinová ropaVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.980 m
    Jakubovhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.980 m
    Suchohrad – Gajaryhořlavý zemní plynVklad, kde probíhá geologický průzkum – NAFTA Production s.r.o.980 m
    Jakubovpoloparafinová ropaVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.980 m
    Vysokáhořlavý zemní plynVklad, kde probíhá geologický průzkum – NAFTA a.s.1,2 km
    Záhorská Vesštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – SAZAN, spoločnosť s ručením obmedzeným1,6 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    1 145 vrtů v pásmu 3 km, z toho 74 hydrogeologických a 1071 ostatních; s číslem archivní zprávy 882.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m685×
    • 10–30 m117×
    • 30–100 m40×
    • 100–300 m99×
    • přes 300 m82×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Cf La-594vklad186,0 m–30 m
    Cf M-286vklad––40 m
    Dúbrava-22vklad1 700,0 m7266940 m
    vrt č.6žádný specifikovaný účel3,5 m1265550 m
    Cf La-446vklad––60 m
    Cf La-367vklad232,0 m–60 m
    Cf La-447vklad––80 m
    Cf La-113vklad––80 m
    2427inženýrsko-geologické31,0 m1224090 m
    S-7inženýrsko-geologické5,0 m79673100 m
    Dub-47vklad1 800,0 m84655100 m
    vrt č.26žádný specifikovaný účel2,3 m12655110 m

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi1,2-dichlorethan54 b. (35-19)1,9 km
    MA (005) / Jakubov – Na vŕškoch – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmivýluh / NH4+, kolejnice46 b. (30-16)2,0 km
    MA (025) / Suchohrad – rameno Moravy SV od obce – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmivýluh / NH4+, kolejnice30 b. (30)2,2 km
    MA (028) / Vysoká pri Morava – Rudava – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmivýluh / NH4+, kolejnice52 b. (32-16)2,4 km
    MA (010) / Láb – Búrkové – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmivýluh / NH4+, kolejnice51 b. (32-19)2,4 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Zohor – NNO – Zohor52 610 m²1996monitorováno530 m
    Zohor – NO – Zohor11 500 m²2004monitorováno550 m

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy2×

    Stupeň aktivity

    • Aktívny2×

    Současný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Záhorie2 revíry · 16 km15Zohorský kanál č. 118

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj