Dnes na toku Prukse

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Prukse, skóre okna 18.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    1481491501511521531540,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Výškový profil toku: od 153 do 149 m n. m. na 0,4 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    153 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    149 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    4,2 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    10 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,09

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Prukse z roku 2017
    2017snímkováno 3. 8. 2017
    Letecký snímek toku Prukse z roku 2020
    2020snímkováno 28. 8. 2020
    Letecký snímek toku Prukse z roku 2023
    2023snímkováno 28. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Prukse

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Prukse

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,8modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 659 mg/l, velmi těžké voda (21,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Zinek 210 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 90. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohama

    45°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    47dávkový příkon nGy/h

    percentil 26 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    9 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Antimon 1,00 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 82 (Zohorský, kanál).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    198vrtů do 3 km

    94 rozborů vody v okolí

    Z toho 168 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    V okruhu 10 km není zaznamenán žádný geotermální vrt ani pramen.

    Ekologické zátěže a skládky

    1místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž

    Nejbližší zátěž: MA (025) / Suchohrad – rameno Moravy SV od obce – skládka s OP, 2,7 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    27záznamů do 5 km

    25 ložisek, 2 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí1×

    Kvartérní pokryv

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Vídeňská pánev100%SR 4,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartér Moravy z Brodslé po Vysoká pri Morave100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,77typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    21,4°dH, velmi těžké

    Součet vápníku a hořčíku (3,82 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    659mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO4175 mg/lpercentil95
    • ChloridyCl55,0 mg/lpercentil92
    • VápníkCa102 mg/lpercentil88
    • SodíkNa26,4 mg/lpercentil87
    • DraslíkK7,34 mg/lpercentil86
    • HořčíkMg31,2 mg/lpercentil86
    • FluoridyF0,177 mg/lpercentil75
    • BikarbonátyHCO3253 mg/lpercentil64

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK6,35 mg/lpercentil90
    • AmmoniumNH40,202 mg/lpercentil68
    • DusičnanyNO38,73 mg/lpercentil67
    • FosfátyPO40,204 mg/lpercentil60

    Kovy

    • ZinekZn10,1 μg/lpercentil65
    • ManganMn50,2 μg/lpercentil62
    • ŽelezoFe0,0692 mg/lpercentil34
    • HliníkAl18,5 μg/lpercentil17

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ZinekZn210 mg/kgpercentil90
    • SelenSe0,524 mg/kgpercentil88
    • KobaltCo12,2 mg/kgpercentil87
    • MolybdenMo0,664 mg/kgpercentil85
    • NiklNi34,4 mg/kgpercentil80
    • ArsenAs9,83 mg/kgpercentil75
    • KadmiumCd0,323 mg/kgpercentil74
    • RtuťHg0,141 mg/kgpercentil63
    • VizmutBi0,245 mg/kgpercentil60
    • MěďCu25,1 mg/kgpercentil56
    • ChromCr75,5 mg/kgpercentil55
    • AntimonSb0,573 mg/kgpercentil44
    • CínSn2,39 mg/kgpercentil39
    • VanadV60,2 mg/kgpercentil30
    • VéstPb12,0 mg/kgpercentil27

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • FosforP1 265 mg/kgpercentil86
    • ManganMn1 135 mg/kgpercentil75
    • VápníkCa3,07 %percentil66
    • ŽelezoFe2,58 %percentil44
    • SodíkNa0,830 %percentil42
    • DraslíkK1,45 %percentil40
    • TitanTi3 892 mg/kgpercentil28
    • HořčíkMg0,696 %percentil25
    • HliníkAl4,74 %percentil18
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • ZirkoniumZr582 mg/kgpercentil91
    • GalliumGa18,4 mg/kgpercentil84
    • BaryumBa552 mg/kgpercentil80
    • CeriumCe70,2 mg/kgpercentil80
    • YttriumY27,7 mg/kgpercentil51
    • RubidiumRb86,5 mg/kgpercentil44
    • StronciumSr129 mg/kgpercentil44
    • BorB56,1 mg/kgpercentil37
    • BerylliumBe1,04 mg/kgpercentil30
    • LithiumLi25,5 mg/kgpercentil25

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    47nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,64 ppm59. percentil
    • Draslík (K)K1,23 %percentil25
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,13 ppm11. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 295 Bq/m²37. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +37nT

    rozsah 37 až 37 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -53mGal

    zbytkový −18,2 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    45 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)132–158m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek145m a.s.l.
    • Průměrný sklon0,5°
    • Průměrná lednová teplota-2,5°C
    • Průměrná červencová teplota20,0°C
    • Roční srážky590mm

    Geomorfologické jednotky

    • Borská nížina100%SR 2,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Záhorie Lowland100%SR 2,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy velmi náchylné k okyselení100%SR 2,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    MA (025) / Suchohrad – rameno Moravy SV od obce – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,7 km od vody)Suchohrad – Gajary – hořlavý zemní plyn (940 m od vody)Jakubov – hořlavý zemní plyn (940 m od vody)PZZP Láb – 3. stavba – podzemní sklady zemního plynu (940 m od vody)Jakubov – poloparafinová ropa (940 m od vody)Jakubov – Dúbrava – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Jakubov – Dúbrava – poloparafinová ropa (4,1 km od vody)Záhorská Ves – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Gajary – báden – benzín (4,1 km od vody)PZZP Láb (Gajary – báden) – podzemní sklady zemního plynu (4,1 km od vody)PZZP Láb – 3. stavba – podzemní sklady zemního plynu (4,1 km od vody)Gajary – báden – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Gajary – báden – poloparafinová ropa (4,1 km od vody)Suchohrad – Gajary – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Jakubov – hořlavý zemní plyn (940 m od vody)Suchohrad – Gajary – hořlavý zemní plyn (940 m od vody)Jakubov – poloparafinová ropa (940 m od vody)Jakubov – Dúbrava – poloparafinová ropa (3,9 km od vody)Jakubov – Dúbrava – hořlavý zemní plyn (3,9 km od vody)Záhorská Ves – hořlavý zemní plyn (4,0 km od vody)Gajary – báden – benzín (4,1 km od vody)Gajary – báden – poloparafinová ropa (4,1 km od vody)Gajary – báden – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Suchohrad – Gajary – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Jakubov – poloparafinová ropa (4,6 km od vody)Gajary – štěrkovité písky a písky (2,3 km od vody)Suchohrad – Gajary – zemní plyn, pzzp (2,6 km od vody)Jakubov – ropa, zemní plyn (2,8 km od vody)Jakubov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (420 m od vody)Jakubov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (450 m od vody)Jakubov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (510 m od vody)ŠM _Suchohrad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Jakubov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Jakubov – SHMú pozorovací vrt (2,3 km od vody)Suchohrad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Jakubov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Suchohrad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Suchohrad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Jakubov, 1300m JJV od K149 – vrt (540 m od vody)Karlov Majer, 1300m JJV od K147 – kanalizace (1,4 km od vody)Karolov Dvor, 1750m JJV od K147 – vrt (1,5 km od vody)Jakubov, 1700m S od K146 – dobře (2,1 km od vody)Gajary, 1400m S od K149 – vrt (2,3 km od vody)Jakubov, 1200m SSV od K146 – vrt (2,5 km od vody)Suchohrad, 1400m SSZ od K145 – vrt (2,7 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBaběžná hodnota
      nejvyšší 51,0 μg/lmedián 51,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 61 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál, 340 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 6,08 mg/lmedián 6,08 mg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Zohorský, kanál2003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 20 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Anatas (TiO₂)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorků, maximálně 3 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Baryt (BaSO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 40 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO3-SO42×
    • Ca-SO4-NO31×
    • Ca-K-SO4-HCO3-NO31×
    • K-Ca-SO4-NO31×
    • Ca-HCO31×
    • Na-Ca-Mg-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída D4×
    • třída H3×

    Kovy v podzemních vodách

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,290 mg/lmedián 0,0200 mg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,50 μg/lmedián 2,00 μg/l7 vzorky43 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 276 μg/lmedián 41,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky29 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,30 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 24,0 μg/lmedián 13,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,600 μg/l7 vzorky14 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře36,12 Bq/l3,91 Bq/l
    volně tekoucí vrt116,3 Bq/l16,3 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování211,7 Bq/l9,67 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Suchohrad – Gajaryhořlavý zemní plynVklad, kde probíhá geologický průzkum – NAFTA Production s.r.o.940 m
    Jakubovhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.940 m
    PZZP Láb – 3. stavbapodzemní sklady zemního plynuLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.940 m
    Jakubovpoloparafinová ropaVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.940 m
    Jakubovhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.940 m
    Suchohrad – Gajaryhořlavý zemní plynVklad, kde probíhá geologický průzkum – NAFTA Production s.r.o.940 m
    Jakubovpoloparafinová ropaVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.940 m
    Gajaryštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – SAZAN, spoločnosť s ručením obmedzeným2,3 km
    Jakubov – Dúbravapoloparafinová ropaVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,9 km
    Jakubov – Dúbravahořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,9 km
    Záhorská Veshořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA, a.s.4,0 km
    Jakubov – Dúbravahořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.4,1 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    198 vrtů v pásmu 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 187 ostatních; s číslem archivní zprávy 168.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m136×
    • 10–30 m16×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m5×
    • přes 300 m11×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    S-13vklad––120 m
    Cf M-284vklad––170 m
    Cf M-8vklad––320 m
    Cf M-288vklad––370 m
    VL-13inženýrsko-geologické10,0 m44071410 m
    Jakubovvrt s širokým průměrem35,0 m49193 130Db16.pdf420 m
    Jakubovvrt s širokým průměrem20,0 m86049 130Db40.pdf450 m
    VL-14inženýrsko-geologické10,0 m44071450 m
    VL-11inženýrsko-geologické10,0 m44071490 m
    Jakubovvrt s širokým průměrem20,0 m86049 130Db39.pdf510 m
    VL-12inženýrsko-geologické10,0 m44071530 m
    Cf M-285vklad––580 m

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    MA (025) / Suchohrad – rameno Moravy SV od obce – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmivýluh / NH4+, kolejnice30 b. (30)2,7 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Záhorie1 revír · 0,4 km9Prukse9

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj