Dnes na toku Lutilský potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Lutilský potok, skóre okna 30.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 18:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Žiar nad Hronom9 cm–
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 17:58

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    2004006008000 km5 km10 km15 km
    Výškový profil toku: od 677 do 251 m n. m. na 19,6 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    677 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    224 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    452 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    23 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,12

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Lutilský potok z roku 2018
    2018snímkováno 9. 8. 2018
    Letecký snímek toku Lutilský potok z roku 2021
    2021snímkováno 6. 9. 2021
    Letecký snímek toku Lutilský potok z roku 2024
    2024snímkováno 19. 10. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Lutilský potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Lutilský potok

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 19 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny40 % vodní hladiny

    40% mladé sedimenty, 20% vulkanické horniny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,8modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 194 mg/l, měkká voda (5,5 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Kobalt 16,5 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km56 °C85 °C

    Teplo pod nohama

    56°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 84 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 85 °C (nárůst o 29 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    56dávkový příkon nGy/h

    percentil 75 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    5objektů do 3 km

    Nejbližší: Halda (zkazit hromadu), 240 m od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    13 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    3 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 3,90 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 99 (Z od Žiaru nad Hronom).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    274vrtů do 3 km

    596 rozborů vody v okolí

    Z toho 274 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    54°C u ústí vrtu

    15 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Sklené Teplice – ST-4, vydatnost 13,3 l/s, 5,4 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    19místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 18 skládek

    Nejbližší zátěž: Žiar nad Hronom – ZSNP – areál skup. spoločností, 1,9 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    83záznamů do 5 km

    68 ložisek, 15 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    201ploch do 3 km

    26 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny40%SR 72 %
    • Mladé sedimenty40%SR 8,6 %
    • Sopečné horniny20%SR 3,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní80%
    • neovolkanové horniny20%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×
    neovolkanové horninyStřední miocénformace: Studenská, Krahulská, Kremnického Štít, Stránský komplex, Plešinská, Rohy, Syroňská, Červenostudnianske ÚVR…1×
    KvartérníPleistocén – holocéndeluviální sedimenty jako celek: litofaciální nediferencované svahy a trosky1×
    KvartérníPleistocén – holocénsesuvy půdy1×

    Kvartérní pokryv

    • deluviální sedimenty100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,7m
    • 2 – 571%SR 48 %
    • 5 – 1014%SR 20 %
    • 0 – 214%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)50%SR 60 %
    • negativní jednotka (mezihorské pánve)50%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velké povznesení50%SR 26 %
    • střední pokles50%SR 6,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve63%SR 44 %
    • neovolkanové horniny38%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • vnitřní pánve63%SR 4,5 %
    • středoslovenské novovolkánské horniny38%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků50%SR 21 %
    • oblast rozmrazujících hornin25%SR 3,1 %
    • oblast koluviálních sedimentů25%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů75%SR 71 %
    • neovolkanická formace25%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí83%SR 95 %
    • Oblast nestabilních oblastí17%SR 0,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 5 z 8 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Základní vulkanické horniny50%SR 6,6 %
    • Štěrk33%SR 52 %
    • Kyselé vulkanické horniny17%SR 3,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody50%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)17%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)17%SR 0,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody17%SR 3,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • neovolní horniny Vtáčniku a Pohronského pohoří60%SR 0,0 %
    • kvartérní niva hrona a slatina od Slovenské ľupča do tlmače20%SR 0,0 %
    • neovolanické horniny kremnické vrchy20%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • petrogenní-potamogenní mineralizace100%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-(Na)-HCO3 typ100%SR 0,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • E75%SR 6,5 %
    • B25%SR 18 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Žiarská pánev75%SR 6,4 %
    • Horní povodí Nitra25%SR 3,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,84typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    5,5°dH, měkká

    Součet vápníku a hořčíku (0,98 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    194mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • DraslíkK4,02 mg/lpercentil64
    • SodíkNa12,6 mg/lpercentil64
    • FluoridyF0,131 mg/lpercentil58
    • SíranySO441,8 mg/lpercentil52
    • ChloridyCl7,40 mg/lpercentil45
    • HořčíkMg7,24 mg/lpercentil21
    • VápníkCa27,2 mg/lpercentil17
    • BikarbonátyHCO383,1 mg/lpercentil14

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,346 mg/lpercentil71
    • DusičnanyNO38,90 mg/lpercentil68
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,52 mg/lpercentil58
    • AmmoniumNH40,0669 mg/lpercentil33

    Kovy

    • HliníkAl494 μg/lpercentil95
    • ZinekZn9,94 μg/lpercentil65
    • ManganMn37,9 μg/lpercentil55
    • ŽelezoFe0,0856 mg/lpercentil42

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • KobaltCo16,5 mg/kgpercentil95
    • VanadV103 mg/kgpercentil90
    • ArsenAs14,4 mg/kgpercentil85
    • ZinekZn166 mg/kgpercentil84
    • VéstPb27,0 mg/kgpercentil84
    • AntimonSb1,49 mg/kgpercentil80
    • MěďCu33,0 mg/kgpercentil77
    • RtuťHg0,168 mg/kgpercentil69
    • MolybdenMo0,485 mg/kgpercentil67
    • KadmiumCd0,255 mg/kgpercentil65
    • CínSn2,84 mg/kgpercentil57
    • SelenSe0,269 mg/kgpercentil55
    • VizmutBi0,203 mg/kgpercentil45
    • NiklNi21,8 mg/kgpercentil36
    • ChromCr49,8 mg/kgpercentil16

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HliníkAl7,18 %percentil89
    • ŽelezoFe3,85 %percentil88
    • ManganMn1 441 mg/kgpercentil88
    • TitanTi5 428 mg/kgpercentil78
    • FosforP1 033 mg/kgpercentil71
    • SodíkNa0,969 %percentil68
    • HořčíkMg1,12 %percentil67
    • VápníkCa2,10 %percentil51
    • DraslíkK1,44 %percentil38
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • StronciumSr186 mg/kgpercentil82
    • BaryumBa506 mg/kgpercentil71
    • BerylliumBe1,71 mg/kgpercentil68
    • YttriumY30,5 mg/kgpercentil65
    • RubidiumRb92,7 mg/kgpercentil61
    • GalliumGa15,2 mg/kgpercentil60
    • LithiumLi28,8 mg/kgpercentil46
    • CeriumCe57,4 mg/kgpercentil44
    • ZirkoniumZr336 mg/kgpercentil28
    • BorB45,8 mg/kgpercentil17

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    56nGy/h ve vzduchu

    rozsah 51 až 65 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU3,23 ppm90. percentil
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh8,17 ppm71. percentil
    • Draslík (K)K1,26 %percentil33

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 901 Bq/m²67. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední75%SR 64 %
    • nízké25%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +17nT

    rozsah -92 až 151 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -35mGal

    zbytkový −10,1 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km56 °C85 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    56 / 85 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 29 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 84 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Žiarská pánev75%SR 6,4 %
    • Horní povodí Nitra25%SR 3,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)220–867m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek346m a.s.l.
    • Průměrný sklon5,1°
    • Průměrná lednová teplota-3,0°C
    • Průměrná červencová teplota19,3°C
    • Roční srážky650mm

    Geomorfologické jednotky

    • Žiarská pánev80%SR 0,0 %
    • Horní povodí Nitra20%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské centrální hory80%SR 9,1 %
    • Oblast Fatra-Tatra20%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy středně náchylné k okyselení63%SR 25 %
    • půdy náchylné k okyselení38%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenové sopky63%SR 11 %
    • Neogenní38%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Halda – 5 – zkazit hromadu (240 m od vody)Dedičná štôlňa III. – 2 – adit (1,3 km od vody)Vetrací komín na Hlavnú dedič.št. – 1 – šachta (2,0 km od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (2,3 km od vody)Halda-hlavný odval – 5 – zkazit hromadu (2,8 km od vody)Žiar nad Hronom – ZSNP – areál skup. spoločností – SK1000700P (1,9 km od vody)Lutila – žádný (360 m od vody)Ladomer – Ladomerská Vieska – žádný (710 m od vody)Lovčica – Trubín – žádný (800 m od vody)Skládka TKO Nová Lehota – Nová Lehota – žádný (870 m od vody)Ladomer – Ladomerská Vieska – žádný (920 m od vody)Lovčica – Trubín – žádný (960 m od vody)Janova Lehota – žádný (1,1 km od vody)Žiar nad Hronom – žádný (1,2 km od vody)Ladomer – lom – Ladomerská Vieska – žádný (1,3 km od vody)Ladomer – lom – Ladomerská Vieska – žádný (1,4 km od vody)Handlová – žádný (1,8 km od vody)Stará Kremnička – Ladomer – žádný (2,0 km od vody)Lovča – nelze odhadnout (2,3 km od vody)Stará Kremnička – žádný (2,4 km od vody)Slaská – Jelšiny – Lutila – žádný (2,6 km od vody)Skládka HATER, s.r.o., Handlová – Na Scheiblingu – žádný (2,6 km od vody)Handlová – skládka popolovín – Handlová – žádný (2,8 km od vody)Kosorín – žádný (2,8 km od vody)Žiar nad Hronom – RGŽ-2 – mimo SPA (1,2 km od vody)Handlová – RH-1 – mimo SPA (4,8 km od vody)Handlová – FGHn-1 – mimo SPA (5,4 km od vody)Sklené Teplice – ST-4 – mimo SPA (5,4 km od vody)Sklené Teplice – STH-2 – mimo SPA (6,3 km od vody)Sklené Teplice – lázně (6,6 km od vody)Sklené Teplice – lázně (6,7 km od vody)Sklené Teplice – ST-2 – lázně (6,7 km od vody)Sklené Teplice – lázně (6,7 km od vody)Sklené Teplice – ST-5 – mimo SPA (6,8 km od vody)Sklené Teplice – lázně (6,8 km od vody)Sklené Teplice – ST-1 – lázně (6,8 km od vody)Sklené Teplice – lázně (6,9 km od vody)Sklené Teplice – lázně (6,9 km od vody)Prievidza – Púšť – Š1-NB IV – mimo SPA (7,0 km od vody)c1 (210 m od vody)c2 (230 m od vody)b1 (1,1 km od vody)a1 (2,1 km od vody)d1 (6,4 km od vody)d1 (7,1 km od vody)c1 (7,5 km od vody)d1 (8,1 km od vody)d1 (8,1 km od vody)c1 (8,4 km od vody)d2 (9,7 km od vody)Sklené Teplice (6,7 km od vody)Handlová – hnědé uhlí (80 m od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (3,1 km od vody)Handlová – hnědé uhlí (3,6 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever – bentonit (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II – bentonit (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – bentonit (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový potok II – křemenec (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – křemenec (4,1 km od vody)St. Kremnička I., č. Bart. Lehôtka – Okolo Salaš – bentonit (4,1 km od vody)Podhradie – stavební kámen (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila I. – bentonit (4,3 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (4,5 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (4,7 km od vody)Malá Lehota – Vtačník – stavební kámen (4,7 km od vody)Kopernica ll, časť Kopernica III – bentonit (4,9 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (5,0 km od vody)Handlová – hnědé uhlí (1,2 km od vody)Handlová – hnědé uhlí (1,2 km od vody)Kosorín – hnědé uhlí (1,8 km od vody)Lutila II – keramické jíly (2,3 km od vody)Stará Kremnička I., časť Kotlište – křemenec (2,4 km od vody)Stará Kremnička I., časť Kotlište – bentonit (2,4 km od vody)Kopernica – křemenec (3,2 km od vody)Kypec – křemenec (3,2 km od vody)Lutila – křemenec (3,2 km od vody)Pod Kypec – křemenec (3,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Stará Kremnička – křemenec (3,2 km od vody)Žiar nad Hronom – křemenec (3,2 km od vody)Žiar nad Hronom – kaolín (3,2 km od vody)St. Kremnička I., č. Bart. Lehôtka – Okolo Salaš – bentonit (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – křemenec (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever – bentonit (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – bentonit (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový potok II – křemenec (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II – bentonit (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (4,3 km od vody)Podhradie – stavební kámen (4,3 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila I. – bentonit (4,4 km od vody)Lehôtka pod Brehmi – Bralo – perlit (4,7 km od vody)Malá Lehota – Vtačník – stavební kámen (4,8 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (4,8 km od vody)Kopernica ll, časť Kopernica III – bentonit (4,8 km od vody)Žiar nad Hronom – kaolín (1,1 km od vody)Žiar nad Hronom – křemenec (1,1 km od vody)Lutila II – keramické jíly (2,4 km od vody)St. Kremnička I., č. Bart. Lehôtka – Okolo Salaš – bentonit (4,1 km od vody)Stará Kremnička I., časť Stará Kremnička – křemenec (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev – keramické jíly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná V – keramické jíly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký H – bentonit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký H – keramické jíly (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila I. – bentonit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever – bentonit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II – bentonit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – bentonit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Kotlište – bentonit (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Kotlište – křemenec (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový potok II – křemenec (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I – křemenec (4,2 km od vody)Stará Kremnička I., časť Lutila – bentonit (4,2 km od vody)St. Kremnička I., časť Bart. Leh. – Okolo Salaša – bentonit (4,2 km od vody)Janova Lehota – Dérerov Mlyn – stavební kámen (280 m od vody)Janova Lehota – Dérerov mlyn I. – stavební kámen (390 m od vody)Cigeľ + lom Košariská – stavební kámen (3,0 km od vody)Podhradie – stavební kámen (3,8 km od vody)Lehota pod Vtáčnikom – stavební kámen (4,9 km od vody)Podhradie – stavební kámen (4,9 km od vody)Malá Lehota I. – Vtáčnik – stavební kámen (4,9 km od vody)Nová Lehota – stavební kámen – andezit (120 m od vody)Kľakovská dolina – stavební kámen – andezit (760 m od vody)Nová Lehota – stavební kámen – andezit (1,3 km od vody)Janova Lehota – stavebný piesok – písek (1,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 149,080 – 157,6 – štěrkovité písky (2,1 km od vody)Janova Lehota – stavební kámen – andezit, andezitové tuf (2,6 km od vody)Cigeľ Košariská – stavební kámen – andezit (2,9 km od vody)Cigeľ – Repiská – stavební kámen – andezit (3,0 km od vody)Prestavlky Za Dúbravou – stavební kámen – andezit (3,2 km od vody)Cigeľ – stavební kámen – andezit (3,5 km od vody)Stará Kremnička – drahé a ozdobné kamene – limnoquartzit (3,9 km od vody)Handlová – Kňazov kopec – stavební kámen – čedičový andezit (4,0 km od vody)Slaská – stavebný piesok – písek (4,0 km od vody)Skalka – stavební kámen – andezit (4,4 km od vody)Prochot – stavební kámen – andezit (4,9 km od vody)Žiar nad Hronom, Šibeničný vrch – vulkanické horniny (50 m od vody)Veľký Grič – vulkanické horniny (1,2 km od vody)Stará Kremnička – vulkanické horniny (1,9 km od vody)Nová Lehota, Biely kameň – vulkanické horniny (2,1 km od vody)Stará Kremnička – vulkanické horniny (2,3 km od vody)Stará Kremnička – vulkanické horniny (2,5 km od vody)Cigeľ – obecná geologie (3,4 km od vody)Stará Kremnička, Jelšový potok – vulkanické horniny (4,0 km od vody)Dolná Klapa – vulkanické horniny (4,2 km od vody)NOVA LEHOTA – Bloková pole (70 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (80 m od vody)LUTILA – Sesuvy půdy (90 m od vody)LOVCICA – Sesuvy půdy (90 m od vody)LOVCICA – Sesuvy půdy (120 m od vody)NOVA LEHOTA – Blokové trhliny (120 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (140 m od vody)– Sesuvy půdy (140 m od vody)– Bloková pole (150 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (150 m od vody)– Sesuvy půdy (180 m od vody)– Sesuvy půdy (190 m od vody)LOVCICA – Sesuvy půdy (200 m od vody)– Sesuvy půdy (210 m od vody)– Bloková pole (210 m od vody)– Sesuvy půdy (240 m od vody)LUTILA – Sesuvy půdy (250 m od vody)– Sesuvy půdy (250 m od vody)– Sesuvy půdy (260 m od vody)– Sesuvy půdy (260 m od vody)– Sesuvy půdy (270 m od vody)– Sesuvy půdy (270 m od vody)LUTILA – Sesuvy půdy (300 m od vody)– Sesuvy půdy (300 m od vody)– Bloková pole (300 m od vody)– Sesuvy půdy (300 m od vody)LUTILA – Sesuvy půdy (310 m od vody)– Sesuvy půdy (340 m od vody)– Blokové trhliny (360 m od vody)– Sesuvy půdy (380 m od vody)– Sesuvy půdy (390 m od vody)– Sesuvy půdy (400 m od vody)– Bloková pole (420 m od vody)– Sesuvy půdy (450 m od vody)LOVCICA – Sesuvy půdy (460 m od vody)– Sesuvy půdy (470 m od vody)– Blokové trhliny (470 m od vody)NOVA LEHOTA – Bloková pole (490 m od vody)LOVCICA – Sesuvy půdy (560 m od vody)– Sesuvy půdy (560 m od vody)– Sesuvy půdy (570 m od vody)LOVCICA – Sesuvy půdy (570 m od vody)– Sesuvy půdy (620 m od vody)– Sesuvy půdy (640 m od vody)– Bloková pole (650 m od vody)– Sesuvy půdy (670 m od vody)– Sesuvy půdy (680 m od vody)– Blokové trhliny (690 m od vody)– Sesuvy půdy (690 m od vody)– Sesuvy půdy (690 m od vody)– Sesuvy půdy (700 m od vody)– Bloková pole (720 m od vody)TRUBIN – Sesuvy půdy (730 m od vody)– Bloková pole (730 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (750 m od vody)– Sesuvy půdy (770 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (790 m od vody)– Sesuvy půdy (870 m od vody)– Sesuvy půdy (910 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (910 m od vody)ZIAR NADHRONOM – Sesuvy půdy (930 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (950 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (970 m od vody)– Podkopané sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Rockfalls (1,1 km od vody)– Podkopané sesuvy půdy (1,1 km od vody)LADOMER – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Rockfalls (1,1 km od vody)– Podminované bloky (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Podminované bloky (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Svahové toky (1,3 km od vody)ZIAR NAD HRONOM – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)Nová Lehota – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Žiar nad Hronom – negativní vrt (50 m od vody)Janova Lehota – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (50 m od vody)Žiar nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Žiar nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Janova Lehota – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (100 m od vody)Žiar nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Lutila – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Handlová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Žiar nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Žiar nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (280 m od vody)Žiar nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (290 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (340 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (350 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (350 m od vody)Žiar nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (360 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (430 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (480 m od vody)Zvolenská Slatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (550 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (560 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (650 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (660 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (680 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (760 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (760 m od vody)Žiar nad Hronom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (770 m od vody)Nová Lehota – monitorování vrtu (790 m od vody)Žiar nad Hronom – SHMú pozorovací vrt (840 m od vody)Nová Lehota – monitorování vrtu (900 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)zrážkomerná stanica – Umělé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)meteorologická stanica – Umělé hydrogeologicky významné objekty (100 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Prameny podzemní vody (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (210 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umělé hydrogeologicky významné objekty (240 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (270 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (290 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (290 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Prameny podzemní vody (300 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (300 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)prameň – Prameny podzemní vody (350 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)Lovčica-Trubín, Ábelov mlyn, 900m J od K374 – dobře (30 m od vody)Nová Lehota, Klacká dolina, 350m JZ od K470 – zdroj (170 m od vody)Janova Lehota, pri hlavnej ceste, 1000m V od K47 – zdroj (200 m od vody)Janova Lehota, záhradkárska oblasť, 750m JZ od K – zdroj (300 m od vody)Janova Lehota – zdroj (300 m od vody)Lutila, č.d. 18, 1000m SV od K318 – dobře (430 m od vody)Janova Lehota – zdroj (510 m od vody)Janova Lehota, 600m SZ od K418 – zdroj (640 m od vody)Žiar nad Hronom, záchyt pre RD, 800m Z od K384 – zdroj (690 m od vody)Janova Lehota, 800m J od K528 – zdroj (1,0 km od vody)Lovčica, 800m Z od K363 – dobře (1,0 km od vody)Lovčica – Borovina, včelín, 450m JZ od K403 – zdroj (1,1 km od vody)Janova Lehota – kanalizace (1,1 km od vody)Janova Lehota, č.d. 271 – dobře (1,2 km od vody)Žiar nad Hronom, 400m Z od štôlne, 900m V od K38 – zdroj (1,2 km od vody)Lutila, 1700m ZSZ od K503 Dubník – zdroj (1,2 km od vody)Lutila, v lese nad obcou, 1000m JZ od K503 – zdroj (1,3 km od vody)Žiar nad Hronom, 2200m S od K241 – zdroj (1,3 km od vody)Žiar nad Hronom – zdroj (1,3 km od vody)Lovčica-Trubín – zdroj (1,6 km od vody)Lutila – Kupča, prameň potoka, 800m JV od K382 – zdroj (1,8 km od vody)Ladomer, betónová skruž – zdroj (2,0 km od vody)Janova Lehota – zdroj (2,1 km od vody)Trubín, 1000m JV od K430 Kameň – zdroj (2,1 km od vody)Janova Lehota, 650m SSV od K391 – dobře (2,1 km od vody)Kosorín, č.d. 21, 850m V od K426 Šibeničný vrch – zdroj (2,2 km od vody)Šášovské Podhradie, 1000m V od K403 – zdroj (2,2 km od vody)Šášovské Podhradie – Pila, 800m JV od K271 – vrt (2,2 km od vody)Slaská – Veľké Pole, 650m JV od K377 – zdroj (2,4 km od vody)Slaská, v poli pod cestou, 1200mSV od K349 – zdroj (2,7 km od vody)Janova Lehota, 1500m JJV od K736 – zdroj (2,7 km od vody)Kosorín, č.d. 64, 150m JZ od K 384 – dobře (2,8 km od vody)Janova Lehota, 300m nad kapl.,1250m SV od K790 – zdroj (2,8 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Z od Žiaru nad Hronom, 30 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 15,7 μg/lmedián 1,50 μg/l16 vzorky31 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Z od Žiaru nad Hronom1993, 30 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 12,1 μg/lmedián 3,90 μg/l16 vzorky13 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: HRON2001, 190 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,86 μg/lmedián 1,75 μg/l16 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: HRON2001, 190 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l15 vzorky87 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 1000m SSV od K6561993, 530 m od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,800 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Žiar nad Hronom, pri železničnej trati1992, 690 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBaběžná hodnota
      nejvyšší 50,0 μg/lmedián 20,0 μg/l15 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Žiar nad Hronom, pri železničnej trati1992, 690 m od vody. Srovnání: percentil 60 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrběžná hodnota
      nejvyšší 190 μg/lmedián 110 μg/l15 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Lehotský potok1993, 560 m od vody. Srovnání: percentil 53 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Žiar nad Hronom, pri železničnej trati1992, 690 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Žiar nad Hronom, pri železničnej trati1992, 690 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2vysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 49,4 mg/lmedián 27,5 mg/l17 vzorky

      Nejvyšší hodnota: 500m J od K4031993, 710 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Sfalerit (ZnS)47 vzorků, maximálně 43 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)16 vzorků, maximálně 2815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)16 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)14 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyrit (FeS₂)13 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Rutil (TiO₂)13 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Cinabarit (HgS)10 vzorků, maximálně 175 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Realgár (AsS)5 vzorků, maximálně 2 zrn
    • Baryt (BaSO₄)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorků, maximálně 1 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)16 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)16 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)16 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)16 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Korund (Al₂O₃)10 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO315×
    • Ca-HCO38×
    • Ca-SO4-HCO33×
    • Ca-Mg-SO4-HCO33×
    • Na-Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-Na-HCO31×
    • Ca-HCO3-Cl1×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída B12×
    • třída F7×
    • třída A5×
    • třída E3×
    • třída H3×
    • třída D2×
    • třída G1×

    Kovy v podzemních vodách

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 70,0 μg/lmedián 0,900 μg/l43 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 75,0 μg/lmedián 2,00 μg/l43 vzorky16 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,190 mg/lmedián 0,0100 mg/l43 vzorky23 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky79 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 430 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzorky72 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 30 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 702 μg/lmedián 4,00 μg/l43 vzorky12 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 41,0 μg/lmedián 5,00 μg/l43 vzorky28 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1991, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1994, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 430 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l43 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 39 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    vyvinutá pružina543,6 Bq/l23,9 Bq/l
    zdroj1156,6 Bq/l4,49 Bq/l
    volně tekoucí vrt421,5 Bq/l14,3 Bq/l
    odtok z dolu fungujícího11,64 Bq/l1,64 Bq/l
    dobře19,18 Bq/l9,18 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování415,3 Bq/l8,84 Bq/l
    minerální pružina123,7 Bq/l23,7 Bq/l
    potok, řeka10,0900 Bq/l0,0900 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • zkazit hromadu3×
    • adit1×
    • šachta1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Zkazit hromaduzkazit hromaduhnědé uhlí240 m
    Dedičná štôlňa III.adit1,3 km
    Vetrací komín na Hlavnú dedič.št.šachta2,0 km
    Zkazit hromaduzkazit hromadu2,3 km
    Halda-hlavný odvalzkazit hromaduhnědé uhlí2,8 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Handlováhnědé uhlíLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – HBP, a.s.80 m
    Janova Lehota – Dérerov Mlynstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – GLOCK Forst Slowakei s.r.o.280 m
    Janova Lehota – Dérerov mlyn I.stavební kámenZáloha s očekávaným využitím rezerv – GLOCK Forst Slowakei s.r.o.390 m
    Žiar nad HronomkaolínZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava1,1 km
    Žiar nad HronomkřemenecZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava1,1 km
    Handlováhnědé uhlíLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – HBP, a.s.1,2 km
    Handlováhnědé uhlíLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – HBP, a.s.1,2 km
    Kosorínhnědé uhlíZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava1,8 km
    Lutila IIkeramické jílyZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava2,3 km
    Lutila IIkeramické jílyZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava2,4 km
    Stará Kremnička I., časť KotlištekřemenecLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Rudné bane, štátny podnik2,4 km
    Stará Kremnička I., časť KotlištebentonitZáloha s očekávaným využitím rezerv – Rudné bane, štátny podnik2,4 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    274 vrtů v pásmu 3 km, z toho 107 hydrogeologických a 167 ostatních; s číslem archivní zprávy 274.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m86×
    • 10–30 m81×
    • 30–100 m52×
    • 100–300 m26×
    • přes 300 m19×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Nová Lehotavrt s širokým průměrem100,0 m32524 122Ab2.pdf40 m
    Žiar nad Hronomnegativní vrt10,0 m4678 122Ba9.pdf50 m
    Janova Lehotakonstrukční vrt s běžnou vodou150,0 m63665 122Ab10.pdf50 m
    Žiar nad Hronomúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem371,0 m88801 122Ba29.pdf70 m
    JV-9inženýrsko-geologické6,0 m8577780 m
    Žiar nad Hronomúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem295,7 m20946 122Ba1.pdf90 m
    Janova Lehotakonstrukční vrt s běžnou vodou200,0 m63665 122Ab12.pdf100 m
    Žiar nad Hronomvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou8,9 m51349 122Ba24.pdf110 m
    Lutilavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou10,3 m19940 122Ba11.pdf120 m
    VTR-11/88vklad59,0 m77516130 m
    Žiar nad Hronomvrt s širokým průměrem7,3 m8606 122Ba6.pdf170 m
    ZD-5žádný specifikovaný účel8,0 m85773170 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Žiar nad Hronom – RGŽ-2––2500 m–nepoužitý1,2 km
    Handlová – RH-138 °C–1201 mCa-Mg-SO4-HCO3nepoužitý4,8 km
    Handlová – FGHn-119 °C–475 mCa-Mg-HCO3nepoužitý5,4 km
    Sklené Teplice – ST-454 °C13,3 l/s1820 mCa-SO4-HCO3při použití5,4 km
    Sklené Teplice – STH-245 °C3,0 l/s81 mCa-SO4-HCO3používá se bez hlášení dat6,3 km
    Sklené Teplice46 °C4,5 l/s29,7 mCa-SO4nepoužitý6,6 km
    Sklené Teplice43 °C0,0 l/s–Ca-SO4nepoužitý6,7 km
    Sklené Teplice – ST-251 °C4,5 l/s107 mCa-SO4při použití6,7 km
    Sklené Teplice48 °C0,2 l/s–Ca-SO4nepoužitý6,7 km
    Sklené Teplice – ST-546 °C–1001 mCa-Mg-SO4-HCO3nepoužitý6,8 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie c1minerální voda23-38< 53210 m
    kategorie c2minerální voda23-385-151230 m
    kategorie b1minerální voda15-22< 511,1 km
    kategorie a1minerální voda< 15< 512,1 km
    kategorie d1minerální voda39-55< 546,4 km
    kategorie Sklené Teplicetermální koupaliště––16,7 km
    kategorie d2minerální voda39-555-1519,7 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Žiar nad Hronom – ZSNP – areál skup. spoločnostíSK1000700P1,9 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Lutila25 m²1980–360 m
    Ladomer – Ladomerská Vieska30 m²1960–710 m
    Lovčica – Trubín–1970–800 m
    Skládka TKO Nová Lehota – Nová Lehota10 000 m²1981monitorováno870 m
    Ladomer – Ladomerská Vieska100 m²1960–920 m
    Lovčica – Trubín–1975–960 m
    Janova Lehota–1985–1,1 km
    Žiar nad Hronom10 m²1950–1,2 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy133×
    • Podkopané sesuvy půdy29×
    • Bloková pole18×
    • Blokové trhliny8×
    • Rockfalls5×
    • Podminované bloky5×
    • Svahové toky3×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný97×
    • Potenciálny76×
    • Aktívny21×
    • S potenciálními a aktivními formami5×
    • Odstránený1×
    • Se stabilizovanými a potenciálními formami1×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00036×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova16×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick6×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Žiar nad Hronom1 revír · 20 km19Lutilský potok19

    Další toky v okolí

    Povodí Hron