Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z 2 revírů 15:00–17:00 Starohorský potok č. 2, skóre okna 35. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 13:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 2 ze 2 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 2 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – HronZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 367 mg/l, stredne tvrdá voda (12,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 6 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Meď 385 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 67 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 60nGy/h dávkový príkon 86. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 334objektov do 3 km ťažené: Cu, Sb, Ag Najbližšie: Struskové pole (iný druh objektu), 60 m od vody. 8vzoriek so zlatom 18 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (410 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 6 z 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Bárium 273 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Zelená, potok). 265vrtov do 3 km 504 rozborov vody v okolí Z toho 265 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 13 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 8lokalít do 3 km 2 záťaže, 6 skládok Najbližšia záťaž: Banská Bystrica – Uľanka – areál Chemika a.s., 180 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 28záznamov do 5 km 7 ložísk, 21 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 5plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 0 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,32typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 12,5°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,22 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 367mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 60nGy/h vo vzduchu rozsah 42 až 73 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. nízké Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. +25nT rozsah -34 až 61 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -37mGal reziduálna -2,9 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 67 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Zelená, potok, 1997, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zelená, potok, 1997, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Bysrtrica, 1993, 360 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: sútok Starohorského potok s Richtárovským potok č.d321, 1997, 30 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Starohorský potok, 2004, 80 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Bysrtrica, 360 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Starohorský potok, 2004, 80 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Bysrtrica, 1993, 360 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: sútok potok Bystrica s potok Košiarsky, 1997, 390 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: sútok Starohorského potok s Richtárovským potok č.d321, 1997, 30 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 120 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 550 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 120 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 265 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 251 ostatných; s číslom archívnej správy 265. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Hron
Právě u vody
Dnes na toku Starohorský potok
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Staré Hory 29 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Starohorský potok
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Starohorský potok
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
20,2 mg/l66. percentil221 mg/l53. percentil41,4 mg/l51. percentil55,8 mg/l41. percentil0,0925 mg/l37. percentil2,44 mg/l13. percentil0,848 mg/l8. percentil2,22 mg/l7. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,0593 mg/l31. percentil0,0567 mg/l29. percentil3,59 mg/l23. percentil1,43 mg/l8. percentilKovy
7,06 μg/l52. percentil46,9 μg/l41. percentil6,55 μg/l12. percentil0,0209 mg/l4. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
385 mg/kg95. percentil2,12 mg/kg95. percentil23,7 mg/kg95. percentil42,0 mg/kg93. percentil0,773 mg/kg92. percentil24,8 mg/kg92. percentil179 mg/kg87. percentil0,356 mg/kg72. percentil0,422 mg/kg58. percentil2,82 mg/kg57. percentil8,77 mg/kg55. percentil25,2 mg/kg53. percentil0,139 mg/kg38. percentil40,6 mg/kg4. percentil24,9 mg/kg3. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
11,0 %96. percentil3,65 %96. percentil964 mg/kg65. percentil1,57 %59. percentil897 mg/kg55. percentil1,96 %9. percentil3,97 %5. percentil2 227 mg/kg4. percentil0,301 %2. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
678 mg/kg91. percentil212 mg/kg90. percentil69,5 mg/kg74. percentil31,1 mg/kg59. percentil20,7 mg/kg18. percentil73,2 mg/kg16. percentil0,536 mg/kg8. percentil199 mg/kg7. percentil41,9 mg/kg6. percentil5,82 mg/kg4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Radonové riziko podloží
1,96 %95. percentil2,74 ppm68. percentil7,50 ppm56. percentil989 Bq/m²17. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody H-22 1 zrno 100 m H-50 1 zrno 110 m H-41 1 zrno 120 m H-39 1 zrno 140 m H-42 1 zrno 150 m H-27 1 zrno 260 m H-18 2 zrná 410 m H-17 1 zrno 760 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián prameň 13 60,6 Bq/l 5,54 Bq/l potok, rieka 1 0,190 Bq/l 0,190 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 13,6 Bq/l 13,6 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 19,3 Bq/l 15,7 Bq/l upravený prameň 2 15,6 Bq/l 9,44 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Struskové pole iný druh objektu Cu rudy 19.storočie 60 m Haliar dedičná štôlňa štôlňa Cu rudy 19.storočie 90 m Halda Haliar dedičnej štôlne halda Cu rudy 19.storočie 90 m Halda štôlne Michal halda Cu rudy 19.storočie 100 m Halda štôlne Ferdinand halda Cu rudy 1955 120 m Štôlňa Michal štôlňa Cu rudy 19.storočie 120 m Ferdinand dedičná štôlňa štôlňa Cu rudy 1955 140 m Halda štôlne Ján halda Cu rudy 19.storočie 160 m Štôlňa Ján štôlňa Cu rudy 19.storočie 190 m Halda štôlňa Hamor halda Cu rudy 19.storočie 320 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Uľanka – Harmančok stavebný kameň Ťažené ložisko – Greško Miroslav – BIELOSTAV 2,1 km Uľanka – Harmančok stavebný kameň Ťažené ložisko – Greško Miroslav – BIELOSTAV 2,1 km Špania Dolina – Piesky – haldy Cu medené rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik 2,2 km Špania Dolina – Piesky – haldy Cu medené rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik 2,2 km Uľanka – Harmančok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Greško Miroslav – BIELOSTAV 2,3 km Špania Dolina – Glezúr – Piesky – Mária šachta medené rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,3 km Špania Dolina – Maximilián halda medené rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Rudné bane, štátny podnik 2,5 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Polkanová Medené rudy Cu mineralogický výskyt 170 m Staré Hory – Haljar šachta Medené rudy Cu, Sb, Ag, Co ložiskový výskyt 680 m Staré Hory – Zelená dolina Barit barit mineralogický výskyt 870 m Harmanec Zlaté rudy Au ložiskový výskyt 1,3 km Staré Hory – Rychtárová Medené rudy Cu, Sb, Ag ložiskový výskyt 1,5 km Špania Dolina – Piesky Medené rudy Cu, Sb, Ag ložiskový výskyt 1,9 km Špania Dolina Medené rudy Cu, Sb, Ag stredné ložisko 2,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody V-2 inžiniersko-geologický 4,0 m 8254010 m V-14 inžiniersko-geologický 5,0 m 8254040 m J-9 inžiniersko-geologický 10,0 m 8432240 m V-3 inžiniersko-geologický 4,0 m 8254040 m V-13 inžiniersko-geologický 4,0 m 8254050 m J-1 inžiniersko-geologický 3,0 m 8432250 m J-5 inžiniersko-geologický 4,0 m 8432250 m M-5 inžiniersko-geologický 6,0 m 8685660 m M-2 inžiniersko-geologický 6,0 m 8685660 m V-12 inžiniersko-geologický 5,0 m 8254060 m V-4 inžiniersko-geologický 5,0 m 8254060 m V-1 inžiniersko-geologický 5,0 m 8254070 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 2,9 km kategória Banská Bystrica – Štiavnička termálne kúpalisko – – 1 6,8 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 7,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Banská Bystrica – Uľanka – areál Chemika a.s. SK200280FK 180 m Špania Dolina – flotačná úpravňa SK200280FK 2,2 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Motyčky 35 m² 1981 – 50 m Staré Hory 250 m² 1979 – 140 m Motyčky 25 m² 1980 – 580 m Špania Dolina 450 m² 1978 – 1,9 km Špania Dolina 35 m² 1984 – 2,4 km Špania Dolina 50 m² 1980 – 2,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
25z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 273 μg/lmedián 72,5 μg/l12 vzoriek
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,0 μg/lmedián 8,00 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 48,5 mg/lmedián 4,62 mg/l14 vzoriek
ZinekZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 373 000 μg/lmedián 2,00 μg/l37 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 172 μg/lmedián 1,80 μg/l37 vzoriek
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 191 μg/lmedián 1,80 μg/l37 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,0 μg/lmedián 1,00 μg/l37 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 23,1 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,170 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,10 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 24,0 μg/lmedián 2,00 μg/l37 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



