Tok

VN Šiatorská Bukovinka

Povodí HronKaprová voda
revír
1
délka revírů
0,3km
kraj
Banskobystrický kraj
Letecký snímek toku VN Šiatorská Bukovinka se zvýrazněnou čarou
Modrá čára: průběh toku (orientačně). Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Mapy Google

Právě u vody

Dnes na toku VN Šiatorská Bukovinka

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Šiatorská Bukovinka, skóre okna 19.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 18:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    2692702712722732740,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 274 do 270 m n. m. na 0,3 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    271 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    270 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    273 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Šiatorská Bukovinka z roku 2018
    2018snímkováno 21. 9. 2018
    Letecký snímek toku VN Šiatorská Bukovinka z roku 2021
    2021snímkováno 6. 9. 2021
    Letecký snímek toku VN Šiatorská Bukovinka z roku 2024
    2024snímkováno 29. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Šiatorská Bukovinka

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • dusičnany 25 až 50 mg/l1

    Nejvyšší dusičnany

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Šiatorská Bukovinka

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,4modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 552 mg/l, tvrdá voda (17,3 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Cín 3,67 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 77. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplo pod nohama

    55°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 85 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    53dávkový příkon nGy/h

    percentil 66 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    13 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Arsen 3,00 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 83 (Belina, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    10vrtů do 3 km

    90 rozborů vody v okolí

    Z toho 10 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    5 zdrojů geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    1místa v okruhu 3 km

    1 skládka

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    7záznamů do 5 km

    4 ložiska, 3 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé povznesení100%SR 7,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Jižní Slovenská pánev100%SR 4,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • neogenní ze západní části Cerova Highlands100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,37typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    17,3°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,08 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    552mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO499,2 mg/lpercentil88
    • HořčíkMg32,6 mg/lpercentil87
    • SodíkNa24,3 mg/lpercentil85
    • DraslíkK6,40 mg/lpercentil82
    • FluoridyF0,192 mg/lpercentil78
    • ChloridyCl25,8 mg/lpercentil76
    • BikarbonátyHCO3289 mg/lpercentil74
    • VápníkCa69,9 mg/lpercentil58

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,294 mg/lpercentil77
    • FosfátyPO40,177 mg/lpercentil57
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,45 mg/lpercentil56
    • DusičnanyNO33,78 mg/lpercentil25

    Kovy

    • ZinekZn7,65 μg/lpercentil55
    • ManganMn23,0 μg/lpercentil43
    • HliníkAl24,6 μg/lpercentil24
    • ŽelezoFe0,0416 mg/lpercentil17

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • CínSn3,67 mg/kgpercentil77
    • VizmutBi0,309 mg/kgpercentil75
    • VanadV75,2 mg/kgpercentil64
    • RtuťHg0,137 mg/kgpercentil62
    • ChromCr78,1 mg/kgpercentil60
    • MolybdenMo0,414 mg/kgpercentil56
    • VéstPb16,6 mg/kgpercentil55
    • ZinekZn90,5 mg/kgpercentil44
    • KobaltCo8,06 mg/kgpercentil44
    • SelenSe0,206 mg/kgpercentil40
    • ArsenAs5,51 mg/kgpercentil34
    • MěďCu17,3 mg/kgpercentil20
    • NiklNi15,4 mg/kgpercentil13
    • AntimonSb0,318 mg/kgpercentil13
    • KadmiumCd0,0503 mg/kgpercentil0

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • TitanTi5 993 mg/kgpercentil86
    • DraslíkK1,73 %percentil80
    • HliníkAl6,28 %percentil70
    • FosforP991 mg/kgpercentil67
    • ŽelezoFe3,00 %percentil66
    • ManganMn796 mg/kgpercentil45
    • HořčíkMg0,736 %percentil31
    • SodíkNa0,767 %percentil29
    • VápníkCa1,18 %percentil20
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • RubidiumRb114 mg/kgpercentil91
    • CeriumCe71,5 mg/kgpercentil83
    • BorB68,3 mg/kgpercentil72
    • LithiumLi34,1 mg/kgpercentil72
    • YttriumY31,1 mg/kgpercentil67
    • BaryumBa475 mg/kgpercentil63
    • BerylliumBe1,53 mg/kgpercentil57
    • ZirkoniumZr419 mg/kgpercentil55
    • GalliumGa13,4 mg/kgpercentil44
    • StronciumSr112 mg/kgpercentil27

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    53nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh8,32 ppm74. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,79 ppm72. percentil
    • Draslík (K)K1,23 %percentil25

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 273 Bq/m²36. percentil

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +57nT

    rozsah 57 až 57 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    +2mGal

    zbytkový +3,5 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    55 / 85 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)193–725m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek389m a.s.l.
    • Průměrný sklon14,0°
    • Průměrná lednová teplota-3,5°C
    • Průměrná červencová teplota18,5°C
    • Roční srážky700mm

    Geomorfologické jednotky

    • Cerová Vysočina100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Matra–Slanec100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • horské klima100%SR 33 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Šiatorská Bukovinka – nelze odhadnout (1,1 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Šiatorská Bukovinka – stavební kámen (1,3 km od vody)Šiatorská Bukovinka – stavební kámen (1,2 km od vody)Čakanovce – stavební kámen (2,1 km od vody)Čakanovce – štěrkovité písky a písky (3,2 km od vody)Šiatorská Bukovinka Mlynské – glaukonit – glaukonitický pískovec (480 m od vody)Šomoška – stavební kámen – čedič (2,9 km od vody)Radzovce – Monosa – stavebný piesok – písek (4,0 km od vody)Šiatorská Bukovinka, Mačacia – vulkanické horniny (2,9 km od vody)Šomoška – vulkanické horniny (3,0 km od vody)Čakanovce – obecná geologie (3,0 km od vody)Bukovinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Bukovinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Bukovinka – monitorování vrtu (1,9 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzorky20 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 200 m Z od OcÚ2003, 800 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 15,0 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBapod polovinou Slovenska
      nejvyšší 39,0 μg/lmedián 27,0 μg/l5 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 49 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,10 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok, 510 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 22,1 mg/lmedián 16,1 mg/l5 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Belina, potok2003, 510 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)9 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)9 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Rutil (TiO₂)9 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Anatas (TiO₂)7 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Baryt (BaSO₄)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)3 vzorků, maximálně 2 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Arsenopyrit (FeAsS)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))9 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)9 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 vzorků, maximálně 2815 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)8 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))7 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)7 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Korund (Al₂O₃)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 152 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 14,2 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky43 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,0700 mg/lmedián 0,0100 mg/l7 vzorky43 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 341 μg/lmedián 35,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 24,0 μg/lmedián 14,0 μg/l7 vzorky14 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře217,5 Bq/l14,2 Bq/l
    zdroj346,7 Bq/l40,5 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Šiatorská Bukovinkastavební kámenVytěžené ložisko – Koľajové a dopravné stavby, s.r.o., Košice1,2 km
    Šiatorská Bukovinkastavební kámenVytěžené ložisko – Koľajové a dopravné stavby, s.r.o., Košice1,3 km
    Čakanovcestavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – SLOVBAZALT, s.r.o.2,1 km
    Čakanovceštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – SLOVBAZALT, s.r.o.3,2 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    10 vrtů v pásmu 3 km, z toho 3 hydrogeologických a 7 ostatních; s číslem archivní zprávy 10.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m3×
    • 10–30 m1×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m2×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Bukovinkavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou100,0 m88385 136Bc28.pdf120 m
    V-4vklad23,4 m2881740 m
    V-5vklad40,4 m2881750 m
    Bukovinkavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou50,0 m75132 136Bc18.pdf770 m
    V-3vklad163,0 m2881890 m
    V-2vklad50,0 m2881990 m
    V-1vklad53,0 m28811,0 km
    Bukovinkamonitorování vrtu4,0 m88385 136Bc27.pdf1,9 km
    IG-9zvláštní účely6,0 m867463,0 km
    ČČ-1inženýrsko-geologické6,0 m868443,0 km

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 557,3 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Šiatorská Bukovinka–1960–1,1 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Lučenec1 revír · 0,3 km10VN Šiatorská Bukovinka10

    Další toky v okolí

    Povodí Hron